Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Dokładna data premiery gry Total War Rome II i jej edycja kolekcjonerska

09.05.2013 17:53
1
Kąsacz
17
Pretorianin

katapulta w sam raz na biurko w pracy :) w Prezesa celuuuuuj .... ceeeeeeel.... PAL!

09.05.2013 18:14
2
odpowiedz
mikecortez
91
Senator

No to w sierpniu wymiana karty graficznej. A kolekcjonerka swietna!

09.05.2013 18:31
Conath
3
odpowiedz
Conath
176
Senator

DLC (pierwsze z wielu) zapowiedziane przed premiera, a w nim Sparta... nie ladnie...

09.05.2013 22:34
arabus
4
odpowiedz
arabus
38
zardzewiały

Ehhh... Tyle się naczekałem to i poczekam jeszcze chwilkę. Nie mal lipy, nie będzie "elektronika", jedyne pudełko, jakie mnie w tym roku interesuje :].
Na pierwszy ogień Rzym, na drugi rzeczona Sparta. Heh!

10.05.2013 09:13
5
odpowiedz
yoolec
14
Legionista

Czy mnie wzrok myli??? 57, słownie: pięćdziesiąt siedem prowincji??? Na mapie obejmującej Europę, Afrykę Północną i Bliski Wschód??? Bogowie, co to ma być, to nie Japonia...

10.05.2013 09:24
6
odpowiedz
zanonimizowany153971
177
Legend

otrzymają w prezencie pierwszy zestaw DLC dla tytułu – Greek States Culture Pack.

to nie jest żadne DLC tylko kastracja produktu - właśnie ze względu na takie praktyki odpuszczę sobie RTW2

yoolec - i nic się nie da z tym zrobić, po doświadczeniach z rtw i mtw2 nie wydadzą narzędzi by czasem fani nie dodawali własnych darmowych "DLC"

10.05.2013 09:51
7
odpowiedz
yoolec
14
Legionista

Ale szlag człowieka trafia!!! Engine gry pozwala chyba na więcej, ba! nawet w pierwszym Rome było lepiej, nie wspominając o modyfikacjach - np. Europa Barbarorum. A tu znowu to samo - grafika, grafika, grafika, aha - no i jak zwykle super - zajebista AI... tylko, że... zawartość okrojona, bo DLC itd,. nawet pisać się nie chce, bo tylko się wnerwiam jak coś takiego widzę. No nic, pozostaje tylko mieć nadzieję, że ekipa od EB wyda dwójkę.

10.05.2013 09:56
pooh_5
😊
8
odpowiedz
pooh_5
96
Czyste Rączki

to nie jest żadne DLC tylko kastracja produktu - właśnie ze względu na takie praktyki odpuszczę sobie RTW2

Jeżeli to nie jest DLC "na premierę" to o jakiej kastracji produktu mówimy? Gra zanim trafi na półki jest ukończona przez developerów x miesięcy wcześniej, którzy w czasie w którym gra jest w tłoczni pracują właśnie nad DLC... inaczej do wyboru albo nie mieć dodatkowej zawartości wcale, albo mieć grę z większym opóźnieniem. Nie żebym sam był wielkim fanem DLC (jedyne jakie w życiu kupiłem to FotS to Shoguna II), ale jestem w stanie takie praktyki producentów zrozumieć ;)

Zresztą ja sam preorderu nie zrobię, poczekam parę miesięcy aż gierka trafi na przecenę na steamie. Do tego czasu będzie już połatana i kilka modów też się znajdzie...

yoolec - i nic się nie da z tym zrobić, po doświadczeniach z rtw i mtw2 nie wydadzą narzędzi by czasem fani nie dodawali własnych darmowych "DLC"

Na twcenter jest bardzo ładnie wyjaśnione przez "community managera" dlaczego nie wydają już narzędzi modderskich. Wątek jest przyklejony, nie chce mi się go szukać, jeśli cię interesuje to sam sprawdzisz.

10.05.2013 09:57
😱
9
odpowiedz
zanonimizowany916771
7
Senator

Katapulta mnie przekonała.

10.05.2013 11:08
Dead Men
10
odpowiedz
Dead Men
147
Generał

czekamy na złota edycję już się nie dam nabrać na wycinanie nacji

10.05.2013 11:20
DarthRadeX
👍
11
odpowiedz
DarthRadeX
111
Zagłębie Lubin

Najlepsze premiery na wrzesień zapowiedziane, gdzie tu znaleźć czas na to - absolutny must have.

10.05.2013 11:28
12
odpowiedz
zanonimizowany153971
177
Legend

pooh-5

Gra zanim trafi na półki jest ukończona przez developerów x miesięcy wcześniej, którzy w czasie w którym gra jest w tłoczni pracują właśnie nad DLC

tak czyli rtw2 już jest ukończone? czy tak sobie fantazjujesz?

a co do narzędzi moderskich,m jest tak jak napisałem chodzi wyłącznie o ograniczenie modowania i sprzedawanie badziewnych dlc.

10.05.2013 11:36
13
odpowiedz
LLoki
59
Centurion

Serię Total War obowiązkowo kupuję oryginalną od Empire (dla mnie dotąd najlepsza część), ale kolekcjonerska już trochę za dużo kosztuje. Narzekacie strasznie, a akurat to DLC można sobie mieć za darmo jeśli kupi się grę przed premierą. Przecież większość z nas i tak to robi :P Przecież oni muszą na czymś zarabiać, w ten sposób się to robi. Jeśli chcieli by wydać cały kontent DLC od razu to po pierwsze byłby gorszej jakości, a po drugie, hm, mogłoby go w ogóle nie być, bo czas goni :P

11.05.2013 00:15
14
odpowiedz
Demilisz
165
Generał

@yoolec
Ty w ogóle masz jakiekolwiek pojęcie o tej grze, czy zobaczyłeś tylko liczbę prowincji i już krzyk oraz płacz? Przecież mówiono już przy pierwszych zapowiedziach, że teraz prowincje będą dodatkowo podzielone na regiony i system jedno miasto - jedna prowincja znika. 57 prowincje, ale regionów 183. Nadal tak mało?

@MANOLITO
Tak z ciekawości - podaj mi co powinno być jako pre order bonus, żeby ludzie chcieli wyłożyć pieniądze już teraz, a co jednocześnie nie byłoby dla Ciebie "kastracją produktu". BTW: Shogun 2 miał Hattorich w edycji specjalnej i kolekcjonerskiej - nie słyszałem wtedy płaczów o kastracji. Podobnie jak dodatkowy klan do FotS w zależności od tego, w jakim miejscu grę kupiłeś. A co do narzędzi modderskich - Shogun 2 się swoich doczekał. Ograniczanie narzędzi modderskich żeby DLC sprzedać? Słabo im to wychodziło, skoro jednostki z tych DLC potrafiły być odblokowane modami kilka godzin po tym, jak pojawiły się w sklepie Steama.

11.05.2013 00:40
15
odpowiedz
zanonimizowany153971
177
Legend

Demilisz - wystarczy, że dodadzą jakąś figurkę i to wszystko, a co do płaczów nad kastracją to chyba je przeoczyłeś, bo od wydania "empajera" społeczność jęczy nad ograniczaniem modowania i wydawaniem badziewnych dlc.

siłą serii od zawsze były mody to właśnie dla nich jedyny sens jest nabywać te produkcje i oczywiście masz rację dano narzędzia po ................dwóch latach od premiery(w świecie gier to są eony czasu wystarczające by zapomnieć o grze)
a to oznacza, że przez ten okres nie można było poprawić gry w taki sposób w jaki można to było robić z mtw2 czy rtw, czyli, po pierwsze, gracz jest skazany na to co mu przyszykowała sega z całym dobrodziejstwem inwentarza (czyli z błędami, z lukami historycznymi, kiepskim balansem jednostek, słabymi mapami itp)
po drugie gra nie doczeka się takich modów na taką skalę jak third age czy call of warhammer i wielu, wielu innych poprawiających rozgrywkę (przez brak narzędzi nie stworzy się społeczność zdolna tworzyć mody, a gdy już je dostaną będzie za późno)
po trzecie mody dodają świeżości do produktu przedłużając jego życie, a ich brak sprawia, że gra się bardzo szybko nudzi,
i wreszcie na koniec po czwarte oznacza to też obumieranie społeczności, która nie może brać udziału tak w poprawianiu swojej ulubionej gry jak i nie może po prostu grać w poprawione/zmienione wersje często dające o wiele więcej frajdy niż podstawka

Wiadomość Dokładna data premiery gry Total War Rome II i jej edycja kolekcjonerska