Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Tanie serie #2 Cenega

16.01.2013 16:38
Harry M
😊
1
Harry M
135
Master czaszka

Z Premiu Games mam tylko (chyba) Just Cause 2. Tych nowych kolekcji klasyki (pomarańczowych) nie znam, ale pamiętam te stare... i pamiętne "Kolekcja Klasyki. Najchętniej kupowane gry komputerowe w Polsce. Polecam i pozdrawiam, Piotr Fronczewski". Super$Seller też pamiętam - mam z tego parę gierek.

16.01.2013 17:07
SpecShadow
2
odpowiedz
SpecShadow
73
Silence of the LAMs

Z wydań cenegi pamiętam szukanie pliku odpowiedzialnego za powitanie Fronczewskiego przy każdym odpalaniu gry i jego usunięcie. Dziwna cecha tego wydania.
Pamiętam też Resident Evil 4, do którego mieli dawać opowiadania Pilipiuka. Do dzisiaj nie dostałem ich mimo maili a proza ww. autora dawno mi się przejadła.
Wygląd pudełek blu rayowych bym przełknął, ich rozmiaru - już nie. Jakbym miał mało kłopotów z grami z czasopism przy układaniu tego wszystkiego na półce...

Należę do tego typu ludzi, co bardziej zwraca uwagę na grę niż na pudełko. Więc wszelkie obwoluty, znaczki itp. akceptuję. Tylko te nieszczęsne wydania niepasujące do stosu innych opakowań na gry.

16.01.2013 22:13
guy_fawkes
😊
3
odpowiedz
guy_fawkes
24
Pretorianin

O Fronczewskim całkowicie zapomniałem, jakoś tak wypadł mi z głowy. :D Zresztą zawsze tworzę skrót bezpośrednio do pliku z grą, by było szybciej, ale faktycznie jego głos dodawał smaczku.

Opowiadania Pilipiuka? O tym akurat pierwsze słyszę, choć faktycznie dość niemiły incydent.

Rozmiar to faktycznie największa wada tych pudełek. Paskudnie to wygląda w zestawieniu z normalnymi.
Owszem, gra jest najważniejsza - dlatego mimo wszystko dość często kupowałem w cyfrowej dystrybucji - ale staram się wypalać gry i drukować do nich okładki, by jakoś zamanifestować na półce ich obecność w kolekcji.

16.01.2013 22:17
raziel88ck
4
odpowiedz
raziel88ck
143
Reaver is the Key!

Nie dodawał smaczku, tylko irytował. Lubię tego aktora. Doceniam go pod wieloma względami, ale gdy za każdym razem, gdy uruchamiałem grę słyszałem te same słowa, to coś mnie brało. Na szczęście pomogło utworzenie własnego skrótu.

16.01.2013 22:28
5
odpowiedz
stefcio01
5
Pretorianin

Tak samo było z eXtra klasyka i intrem "CD Projekt - Najlepsze gry, Najniższe ceny"

I tak za każdym razem gry odpalałem BG2 czy Heroes 3

16.01.2013 22:45
SpecShadow
6
odpowiedz
SpecShadow
73
Silence of the LAMs

Extra klasyka? BG2?
Które? Te grubsze czy cieńsze pudełka? Ja miałem takie brązowo-pomarańczowe tło, grube opakowanie. Intra żadnego nie miałem, jedynie instalator z logiem [ link zabroniony przez regulamin forum ] /cdp (wtedy byli jednością).

[3]
Czy „Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" było smaczkiem?

16.01.2013 23:18
guy_fawkes
😊
7
odpowiedz
guy_fawkes
24
Pretorianin

Intra do eXtra Klasyki nie pamiętam, ale Fronczewskiego dało się łatwo pozbyć.

@ SpecShadow: Przecież ten tekst jest już kultowy. ;)

@ stefcio01: Przejrzałem Twoją bibliotekę Steam. Szacun, nie spodziewałem się aż tak ogromnej ilości. :)

16.01.2013 23:33
8
odpowiedz
Rick24
105
Generał

Z obecnych tanich serii Cenegi podoba mi się i kupuję tylko jedną - Premierową Okazje. Szkoda, że nie wszystkie tytuły do nie trafiają, ale co poradzić... W przeszłości podobała mi się jeszcze ta szara Kolekcja Klasyki, mam całkiem sporo gier z tej serii. Ale odkąd zmienili pudełka na te pomarańczowe blu-ray i dodali jeszcze zabezpieczenia gratis to przestałem ją kupować i nie mam ani jednego egzemplarza z tej odświeżonej edycji KK. Premum Games to też porażka - za wysoka cena jak na tak słabą jakość wydania.

17.01.2013 10:26
kęsik
😉
9
odpowiedz
kęsik
96
Legend

Heh, trochę mam tego od Cenegi. Ze starej KK np. Mafię, Złotą Edycję Syberii czy Trylogię Hitmana. Z SS mam Just Cause, Obliviona i GTA: Vice City. Ze starego PG mam tylko Trylogię BiA. No i to wygląda jakoś ładnie, stare dobre czasy. Z nowości mam Antologię Maxa z PKK i Mafię 2 SEE i DE:HM Złota Edycja z nowego PG. Mam także jakieś unikalne wydanie Trylogii GTA w normalnym boxie, bez żadnych dodatków graficznych związanych z daną serią (premierówka?!) i nawet z drukowaną instrukcją. Nie mam pojęcie z jakiej serii to pochodzi. Za te pudełka Blu-ray to powinni im jaja poobcinać. Można by pomyśleć, że chociaż najdroższe Premium Games będzie miało normalny box. Ale gdzie tam, nie dość, że Blu-ray to jeszcze jakiś zmutowany...

17.01.2013 12:09
guy_fawkes
😊
10
odpowiedz
guy_fawkes
24
Pretorianin

@ Rick24: Zabezpieczenia? W sumie nie kojarzę nic takiego, bo to jest zależne od gry, ale znajomi mieli inne problemy, związane z kluczami do GfWL m.in. w Kane & Lynch: Dead Men, które nie chciały działać.

@ Rick24 & kęsik: Widzę, że się zgadzamy w kwestii tych koszmarnych pudełek. :) Nie wiem, kto i dlaczego wpadł na taki pomysł, bo w przypadku PS3 jest to zrozumiałe, ale na PC? Zgoda, blu-ray i na tej platformie kiedyś będzie standardem, ale jeszcze nie teraz, gdy w sprzedaży nie ma ani jednej pecetowej gry na takim nośniku.
Poza tym czasy, kiedy gry były naprawdę drogie w stosunku do dochodów (u nas) już minęły i większość z nich tanieje bardzo szybko. Chciałoby się, by wydanie większej ilości pieniędzy (np. na Premium Games) czymś owocowało, a tymczasem dostajemy praktycznie to samo, co w PKK. Kiedyś szukało się wyższych serii właśnie dla dodatków, dziś nie ma to sensu, przynajmniej u Cenegi. Jedyny naprawdę słuszny wybór to Premierowa Okazja i Tania Seria.

17.01.2013 13:58
ma_ko
👍
11
odpowiedz
ma_ko
61
 

To chyba jestem jedyny któremu te pudełka sie podobają. ale może to dlatego że mało gram na PC, mam tylko 3 gry w tych pomarańczowych pudełkach i dobrze sie komponują z grami na PS3 i Filmami na BluRay

17.01.2013 14:35
guy_fawkes
😊
12
odpowiedz
guy_fawkes
24
Pretorianin

UP: Dokładnie. :) Ja mam ponad setkę w tradycyjnej wielkości boksach i dziwnie to wygląda razem. Generalnie jestem zdania, że każda platforma powinna się trzymać swojego standardu.

17.01.2013 18:47
Stalin_SAN
13
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Od dawna już trzymam się z daleka od reedycji, aczkolwiek z czasów kiedy jeszcze je kupowałem najmilej wspominam starą kolekcję klasyki i $upersellera, te obecne malutkie pudełeczka to porażka na całej linii i nie wyobrażam sobie wydać na to choćby złotówki.

17.01.2013 19:43
14
odpowiedz
Rick24
105
Generał

guy_fawkes --> Czytałem kiedyś jak ktoś pisał na forum, że Hitman z szarej Kolekcji Klasyki normalnie działał bez płyty w napędzie, a jak go przerzucili do tej pomarańczowej to pojawił się z Securomem czy tam Starforcem.

Nie wiem, kto i dlaczego wpadł na taki pomysł

Być może chodzi o to, żeby ludzie zaczęli kupować więcej edycji premierowych, bo na tych przecież najwięcej się zarabia. Takie szpetne pudełko niejednego klienta potrafi odstraszyć . Co prawda jest jeszcze ta Premierowa Okazja, ale przecież nie wszystkie tytuły tam trafiają i jak komuś na czymś zależy to niekoniecznie będzie chciał czekać i ryzykować.

17.01.2013 20:02
15
odpowiedz
stefcio01
5
Pretorianin
Image

BG2 w EK? Oczywiście, ze było . 4 CD i żonglerka jak ta lala->

Co do pudełek BR. Koszt takiego pudełka to około 13 groszy sztuka w hurcie. zwykły boks nawet ten najmarniej wykonany to około 24-27 gr. Te lepsze od 35 gr. Przy wielo-tysięcznych nakładach takich serii daje to ogromne oszczędności.

gameplay.pl Tanie serie #2 Cenega