Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: CDA 06/2011 zawartość (Resident Evil 5 na DVD i nie tylko)

06.05.2011 09:53
1
zanonimizowany4090
97
Legend
Image

CDA 06/2011 zawartość (Resident Evil 5 na DVD i nie tylko)

10 maja 2011 – cóż to będzie za dzień dla graczy, fanów Wiedźmina i czytelników CDA... Wtedy to bowiem trafi do sprzedaży najnowszy CD-Action, w którym nie tylko (jak zapowiadaliśmy) pierwsza na świecie recenzja Wiedźmina 2, ale też megaplakat (ponad 1 metr x 82 cm), dwa DVD, cztery pełne wersje gier, DLC do Wieśka i jeszcze parę innych niespodzianek. No i jak zawsze warte uwagi artykuły.

Ale po kolei, po kolei, jak powiedział kat do skazańców. Zaczniemy od obszernej (4 strony) zapowiedzi FIFA 12. Rzuciliśmy też okiem na Preya 2, najnowsze Resident Evil i Trackmanię oraz Saints Row: The Third. Nie braknie też relacji z EA Spring Showcase, gdzie przyjrzeliśmy się temu, czym wkrótce zaatakuje Electronic Arts (duużo o Star Wars: TOR, a nie braknie też paru innych godnych uwagi tytułów).

W ramach betatestów sprawdziliśmy, jak się mają szumne zapowiedzi producentów do tzw. prozy życia w wypadku Duke Nukem Forever, Dungeon Siege III oraz najnowszego Deus Ex. I powiem, że czasem się okazuje, iż łatwiej obiecać, niż dotrzymać. Do jakiej gry piję? A może do jakich gier? Dowiecie się sami.

W recenzjach – wiadomo. 8 stron o Wiedźminie 2 (dwugłos). Nie będę tu nic zdradzał, po prostu zapraszam do lektury. Ani słowa, ani spoilera na ten temat. Niech to będzie niespodzianka. Fanom Wiedźmina ogłaszam tylko, że nie jest to koniec tego, co dla was w tym numerze przygotowaliśmy. Naturalnie „wiedźmak” nie wyczerpuje puli recenzji. Bo jest i Portal 2, gra bez wątpienia udana (choć prywatnie uważam, że czasem „udoskonalanie” gry odnosi skutek odwrotny do zamierzonego), i stary dobry Mortal „Finish him!” Kombat w świetnej formie. Fani czołgów oraz gier MMO się ucieszą, widząc recenzję World of Tanks. Nie zabraknie też żeru dla zwolenników nieco bardziej realistycznych niż to ostatnio w modzie FPS-ów „wojennych” (Operation Flashpoint: Red River). Fani strategii/RTS-ów zapewne z chęcią dowiedzą się, co nowego w Disciples (Disciples III: Wskrzeszenie), fanom myślenia przypadnie do gustu Anomaly: Warzone Earth, a miłośnikom haratania – Dynasty Warriors 7. Zaś tym, którzy lubią, gdy się po jakiejś grze “jedzie” tak, że wióry lecą, też nie braknie powodów do radości, bo – szczerze mówiąc – parę razy pozwoliliśmy sobie na taką właśnie jazdę. Ogólnie jest 17 tytułów w Recenzjach, co jak na obecne czasy jest liczbą całkiem pokaźną.

Dużo się też dzieje w Publicystyce. enki w obszernym i nieco przekornie zatytułowanym tekście „Czego nas »uczą« gry” wytyka twórcom rozmaite bzdury, którymi „od zawsze” nas karmią – a my już w efekcie nawet nie zauważamy, jak bezsensowne są to zagrania. Sami sprawdźcie, czy podane tam fakty/rozwiązania nigdy was jakoś nie niepokoiły. Potem niejaki gem popastwi się nad produkcjami MMO od EA, udowadniając, że chłopaki akurat w tym przypadku chyba nie bardzo wiedzą, „dokąd ja jadę... i po co”. Będzie też artykuł o jednym z największych „świntuchów” branży gier, ojcu Larry’ego Laffera, czyli Alu Lowe. Możecie też poczytać wywiad ze scenarzystką Rhianną Pratchett (tak, to córka TEGO Pratchetta), w którym dowiecie się, że żywot scenarzysty nie jest lekki, ponieważ – przynajmniej zdaniem Rhianny – twórcy gier nie do końca jeszcze rozumieją rolę tego członka zespołu. Będzie też parę branżowych smaczków – o kłopotach z fabułą Mirror’s Edge czy też ciekawa opinia Rhianny na temat pewnego projektanta. Polecam też po kumotersku tekst (mój, czyli Smugglera) o ślepej uliczce w rozwoju komputerów, czyli o tym, że „pompowanie sterydami” nie wychodzi na zdrowie nie tylko ludziom, ale i maszynkom do grania (będzie ciekawy polski akcent). Napisaliśmy też o Grze Wiecznie Żywej, czyli Grim Fandango, o technologii ekranów dotykowych (wiecie, że są starsze niż PC-ty?) oraz o systemach operacyjnych napędzających smarftony.

To zresztą poniekąd tylko taki publicystyczny wstęp do Megatestu, w którym przyjrzymy się właśnie smartfonom, a dokładniej temu, czy można na nich grać, a jeśli tak, to jaki model warto w tym celu kupić.I wcale nie wygrywa iPhone. Naturalnie nie braknie również testów innych urządzeń, w tym także niedrogich a dobrych kart graficznych. Przecież nie każdy lekką ręką wyłoży 1500 zł na „high-endowy” sprzęt, my zaś sprawdziliśmy karty warte tak góra 500-600 zł, na których da się całkiem sensownie pograć. Tamże słuchawki, myszki oraz w ramach ciekawostek – klawiatura bezprzewodowa na baterie słoneczne. A na deser jak zawsze Action Redaction i Na Luzie – to ostatnie w nieco innych wydaniu niż zawsze. Polecam ten dział szczególnie tym, którzy zamierzają pisać (albo już piszą) epickie powieści fantasy.

Pora na zawartość dwóch płyt DVD. A tam aż cztery gry, w tym trzy po polsku. Fantastyczna gra akcji Resident Evil 5 (PL) + poradnik. Prześmieszna przygodówka Max & Sam Sezon 1 + poradnik (do wyboru polska i angielska wersja językowa – a w polskiej pełen dubbing, w którym Wojciech Mann i Jarosław Boberek naprawdę dali czadu. Jest to jedna z niewielu „pełnych” polonizacji, które w ciemno możemy polecić). Dalej ambitna ścigałka (GT Legends) – tylko po angielsku. A na deser hack’n’slash MMO Mythos –po polsku i bez abonamentu. Dołożyliśmy do niego zestaw przedmiotów wart (wedle twórców) ponad 30 zł. A konkretniej:

Premia do doświadczenia – zwiększa na okres 15 dni ilość zdobywanego doświadczenia o 5%.

Natychmiastowe Ozdrowienie – po użyciu tego przedmiotu postać zostaje uzdrowiona, czas zdrowienia – 5 sek.

Przywołanie Handlarza (50x) – pojawia się handlarz, z którym można robić interesy.

Przywołanie Handlarza Domu Aukcyjnego (50x) – pojawia się handlarz, z którym można robić interesy.

Runa Rozmontowująca (100x) – rozmontowuje zdobyte przedmioty, które są poniżej określonego poziomu.

Talizman Identyfikacji (200x) – identyfikuje zdobyte przedmioty, które są powyżej określonego poziomu.

Fanom Wieśka zalecamy instalację DLC-ka do tej gry – jest to „alchemist suit”, czyli coś dla tych, którzy będą preferowali alchemiczną drogę rozwoju Geralta. Podobne zestawy są do kupienia za 19,90 zł, jakby to kogoś ciekawiło – ale tego konkretnie nie kupicie NIGDZIE w Polsce.

Kody do obu dodatków znajdziecie nadrukowane na odwrocie drugiego DVD. UWAGA: kody są indywidualne i jednorazowe, nie udostępniajcie ich innym, jeśli zamierzacie z nich skorzystać.

Do tego naturalnie dojdzie – jak zawsze – „mieszanka firmowa” czyli dema, gameplaye, trailery, freeware, modulator (w tym mody do RE5, i to „dozwolone od lat 18”...) bonusy, galerie, następny audiobook Anny Brzezińskiej i masa innych atrakcji.

No i jeszcze megaplakat. Dużo większy niż standardowy. Po jednej stronie ponura gęba Geralta, po drugiej (w poziomie) szarżujące czołgi z World of Tanks.

Jeśli uważacie, że to wszystko jest warte 16,99 zł, to zapraszamy w najbliższy wtorek (10.05) do kiosków i salonów z prasą. My już tam będziemy!

PS. Okładka „w realu” wygląda lepiej, ponieważ na screenie nie można oddać użytych w tym numerze specjalnych farb. Jak zawsze warto też na nią zerknąć pod światło...

#####################SPIS TREŚCI

Info

##W PRODUKCJI

FIFA 12
Anarchy Reigns
Take On Helicopters
Prey 2
Resident Evil: Operation Racoon City
TrackMania 2: Canyon
Saints Row: The Third
Anno 2070
EA Spring Showcase
Star Wars: The Old Republic
Alice: Madness Returns
Shadows of the Damned
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Warp
FIFA Superstars
Dragon Age Legends
Duke Nukem Forever
Dungeon Siege III
Deus Ex : Human Revolution – Bunt Ludzkości

##RECENZJE

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
Battlefield Play4Free
Portal 2
World of Tanks
Starpoint Gemini
Virtua Tennis 4
Mortal Kombat
Shadow Harvest: Phantom Ops
Disciples III: Wskrzeszenie
Operation Flashpoint: Red River
Anomaly: Warzone Earth
SOCOM: Polskie Siły Specjalne
Dynasty Warriors 7
They’re Alive!
Super Street Fighter IV 3D Edition
Tom Clancy's Splinter Cell 3D
Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars

##PUBLICYSTYKA

Czego „uczą” nas gry
MMO według EA
Al Lowe you!
Gry Wiecznie Żywe: Grim Fandango
Wywiad z Rhianną Pratchett
Ofiary ewolucji

## SPRZĘT

Info

Temat numeru – Konsolofony dla każdego

Asus Radeon HD 6670
Sapphire Radeon HD 6570
Sapphire Radeon HD 6670
Sapphire Radeon HD 6790
Gigabyte GeForce GTX 550 Ti OC
Zotac GeForce GTX 550 Ti AMP!
Myszka Gigabyte Aivia M8600
Myszka Roccat Kone [+]
Speedlink Competition Pro 25th Anniversary Edition
Roccat Kova [+]
Logitech Wireless Solar Keyboard K750
Słuchawki Asus NC1
Słuchawki Creative Sound Blaster Tactic3D Sigma
Słuchawki Media-Tech Mobiphone MT3545
Słuchawki bezprzewodowe Omega SR201 Bluetooth Handsfree

Trendy
Co w smartfonach piszczy?
Mizianie po ekranie

####INNE

Na Luzie
Prenumerata
Action Redaction
Zawartość DVD

####Pełne wersje

Resident Evil 5 PL + poradnik
Sam & Max: Sezon 1 PL + poradnik
GT Legends
Mythos PL + dodatkowy zestaw przedmiotów

####Dema

Anomaly: Warzone Earth
Black Mirror III
Supercow

####Freeware

1943 Avoider
CrimeLife 3
Forest Labirynth
Kevjump
Nitro Racers
PodBot
PuzzleVille
Summoning Wars
Wolf

####Modulator

Sheva Nude Patches
Joutomaa Redux
Powerstation 17
Research and Development
Fuel: Refueled

####Galerie

Anomaly: Warzone Earth
Battlefield Play4Free
Disciples III: Odrodzenie
Dungeon Siege III
Shadow Harvest: Phantom Ops
They're Alive!

####Trailery

Anno 2070
ARGO Online
Dead Rising 2: Off The Record
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Magicka: Vietnam
Might & Magic: Clash of Heroes
Risen 2: Dark Waters
Section 8: Prejudice
Steel Legions
World of Tanks

####Na luzie

Obrazki
ScreenShock

####Bonus

Action Mag
Audiobook
Esensja
FAQ – wersja 3.3
Fotosmuggler
Tapety

####Trailery Galapagos

Harry Potter i Insygnia śmierci – część 1
Miasto złodziei

####gPotato

Allods Online
Canaan
Castle Of Heroes PL
Dragonica
Rappelz PL
Terra Militaris PL

************************

####PEŁNE WERSJE

Resident Evil 5 PL

Pegi: 18
Wymagania:
Windows XP/Vista/7,
procesor dwurdzeniowy 2 GHz,
1 GB RAM,
grafika 256 MB, SM 3.0

Gatunek: survival horror
Ocena w CDA: 9 (10/09)
Średnia ocen w sieci: 86%
Multiplayer: co-op (w ramach kampanii fabularnej, trybów Mercenaries i No Mercy)

################################

Sam & Max: Sezon 1 PL

Pegi: 7
Wymagania:
Windows 2000/XP/Vista/7,
procesor 800 MHz,
pamięć 256 MB,
grafika 32 MB, SM 1.1

Gatunek: przygodówka

Producent: Telltale Games
Ocena w CDA: 8+ (05/08)
Średnia ocen w sieci: 74%
Multiplayer: brak

################################

GT Legends

Pegi: 3
Wymagania:
Windows 2000/XP/Vista/7,
Procesor 1,3 GHz,
512 MB RAM,
Grafika 64 MB, SM 2.0

Gatunek: wyścigi

Producent: SimBin Development Team
Ocena w CDA: 9 (02/06)
Średnia ocen w sieci: 84%
Multiplayer: internet

################################

Mythos PL

Pegi:
Wymagania:
Windows 2000/XP/Vista/7,
Procesor 1,8 GHz,
1 GB RAM,
Gatunek: hack’n’slash

Producent: HanbitSoft
Ocena w CDA: brak
Średnia ocen w sieci: brak
Multiplayer: tylko multiplayer

MYTHOS – Pierwszy hack'n'slash MMO bez abonamentu!

***

Dodatki do Mythos (zestaw przedmiotów) oraz „alchemist suit” do Wiedźmina 2 o łącznej wartości ponad 50 zł!

06.05.2011 09:54
2
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend
Image

I jeszcze plakaty

06.05.2011 09:55
3
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend
Image

I druga strona

06.05.2011 10:00
Gerrard |BZN|
4
odpowiedz
Gerrard |BZN|
21
Pretorianin

Kupię choćby ze względu na "obszerną na 4 strony zapowiedź FIFA 12 a w Resident'a 5 też bym sobie zagrał :)

06.05.2011 10:01
lordpilot
😊
5
odpowiedz
lordpilot
161
Senator

Hehe, przez RE5 zrobię sobie przerwę w niekupowaniu CDA (no offence - po prostu przestałem być "targetem" magazynów o grach, kiedyś kupowałem większość z CDA na czele, teraz nic). Zagram wprawdzie dopiero po skończeniu LA Noire i Wiedźmina 2, ale coopa z kumplem sobie nie odmówię ;-)

Smuggler - czy wersja RE5 z CDA też wymaga GFWL ? Daj znać, żebym się zdążył psychicznie przygotować ;-)

06.05.2011 10:07
6
odpowiedz
KnightRider
5
Centurion

ten mythos jest darmowy? tzn chodzi mi czy bez abonamentu?

06.05.2011 10:11
7
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

Tak, jest za darmo, naturalnie sa mikroplatnosci dla tych, co maja za duzo kasy.

[5] Wiem tyle, ze mozna zbierac achievmenty i grac w co-opa przez Net...

06.05.2011 10:16
Lukis'
8
odpowiedz
Lukis'
111
POZnańska Pyra

Nie wiem czemu mój post poleciał :/

Mam pytanie o te DLC do Wiedźmina? Jak to z nimi jest? Będą? W Polsce?

06.05.2011 10:17
kęsik
😉
9
odpowiedz
kęsik
98
Legend

[2]

To okładka a nie plakat, chyba...

06.05.2011 10:19
10
odpowiedz
pawloki
15
Legend

Ciekawe recenzje.

06.05.2011 10:21
11
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

[8] Po prostu zalozyly mi sie dwa identyczne watki :P i ten z twoim pytaniem polecial.

Ale juz odpowiadam: TEN DLC, ktory jest na plycie CDA nie bedzie (W POLSCE) dostepny w zaden inny sposob.

[7] Faktycznie. Juz poprawilem. :) Od razu widac roznice :P

06.05.2011 10:21
12
odpowiedz
x173o
35
Pretorianin

zawsze kupuje ale pełnikaki to przeszliście samych siebie

06.05.2011 10:22
fajny Książę
😊
13
odpowiedz
fajny Książę
116
Capo

No to pojechaliscie na calego. *chowa 17 zlociszy do skarpety*

06.05.2011 10:22
14
odpowiedz
Night Prowler
71
Konsul

[7] - Czyli wymaga Games for Windows Live - no cóż, ja nie mam problemów z tą usługą więc nie narzekam ;-)

06.05.2011 10:37
xanat0s
👍
15
odpowiedz
xanat0s
186
Wind of Change

Sam & Max - wypas, korciło mnie, żeby sobie to kupić, ale drogo wychodziło (jak na długość rozgrywki). A tu miły prezent - z GT Legends też bym się cieszył, ale to już mam.

Ogólnie zapowiada się super numer - teksty też kuszą. Obym się nie zawiódł :)

06.05.2011 10:37
Lukis'
16
odpowiedz
Lukis'
111
POZnańska Pyra

a będzie więcej DLC do Wieśka?

06.05.2011 10:45
Damian1539
17
odpowiedz
Damian1539
87
4 8 15 16 23 42

Jedno pytanie. Czy w recenzji Wiedźmina będzie można się doczytać na jakim sprzęcie graliście i jak tam jest z optymalizacją?

06.05.2011 11:05
hctkko
👍
18
odpowiedz
hctkko
42
Key of Awesome

Sam & Max, Wiedźmin 2 - to mnie przekonało żeby kupić (po rocznej odstawce)
nice :)

06.05.2011 11:08
3dD1e
19
odpowiedz
3dD1e
120
Zuo market

Posiadam już RE5, ale ten numer kupię. Płytę oddam koledze, najpierw jednak sprawdzę te mody do Residenta. Może sprawią, że będzie trochę mniej nudny. Najbardziej jednak interesują mnie te karty graficzne. W przyszłości wyjdzie kilka gier, którymi się interesuję, ale wydaje mi się, że mój PC może nie spełnić wymagań. W recenzjach/zapowiedziach też znajdzie się coś ciekawego, Na Luzie jak zwykle przeczytam jako pierwsze no i fajny plakat, tylko gdzie ja go powieszę?

06.05.2011 11:23
bogi1
20
odpowiedz
bogi1
125
The Best in the World
Image

Ta okładka coś mi przypomina --->

06.05.2011 11:23
XneoX
👍
21
odpowiedz
XneoX
41
BUK GIERECZKI

Nie ma bata żebym nie kupił. Macie moje 16.99zł.

06.05.2011 11:25
Billie Jean M.J. <3
👍
22
odpowiedz
Billie Jean M.J. <3
26
Natrzaskany jak automat

O kurr** numer jak najbardziej przedni !

06.05.2011 11:25
👍
23
odpowiedz
2k8 Black4
1
Pretorianin

Coś pięknego

06.05.2011 11:26
Nazgrel
😃
24
odpowiedz
Nazgrel
167
Ogniu krocz za mną

Plakat z World of Tanks! Woohoo!

06.05.2011 11:29
_Luke_
😍
25
odpowiedz
_Luke_
213
Death Incarnate

Z okladka mogliscie sie bardziej postarac, ile mozna meczyc to samo.

06.05.2011 11:35
😊
26
odpowiedz
matik109
42
Senator

Kupuję jak zwykle.

Oddajcie dyskobola!

06.05.2011 11:39
Konrad Wallenrod
😊
27
odpowiedz
Konrad Wallenrod
61
Major

Zakupmy CDA ! - zaproponował Jaskier
Nikt nie protestował

06.05.2011 11:40
28
odpowiedz
zanonimizowany520587
72
Senator

Artykuly zapowiadaja sie smakowicie. RE 5 jako pelniak hehe, a ja niedawno czworke z waszego dvd zainstalowalem :)

06.05.2011 11:43
29
odpowiedz
Ptosio
164
Legionista

Zawiodlem sie na was srodze. Ja rozumem, ze kasa, ze ekskluziw etc. ale kazdy chyba doskonale zdaje sobie sprawe, ze jedna z najgorszych chorob trapiacych rynek PC jest udostepnane odplatnych "zbroi dla konia", zwlaszcza w dniu premiery (ergo: wycietych z tzw."pelnej" wersji gry). Wy, jako dziennikarze, macie obowiazek bronic graczy przed takimi zagrywkami, a nie sie do nic dolaczac!

Tym bardziej, ze nie wyglada to dobrze, kiedy dajecie gratisy do recenzowanej w numerze gry. Ja wierze, ze redaktrzy miel wolna reke w ocenie produkcji, ale po prostu dobrze to nie wyglada i jest na bakier ze standardami dziennikarstwa, ktorych CDA powinno sie trzymac. DUUUZY MINUS.

Z inej beczki: czemu w kietniowym numerze zesanowane numery byly tylko z 1996? Na taka okazje moglibysce sie rzucic i zesanwac wszystkie.

06.05.2011 11:44
Love&Pain...
30
odpowiedz
Love&Pain...
101
Generał

RE5 już mam ale czaiłem sie też na Sam&Max i teraz mam pretekst żeby Was kupić(pomijam zawartość magazynu który w tym miesiącu jest zacna,w zasadzie sam Wiedzmin by wystarczył:)

06.05.2011 11:47
wojtul
😊
31
odpowiedz
wojtul
52
Generał

raczej kupię

06.05.2011 11:49
Matt
32
odpowiedz
Matt
206
I Am The Night

Smuggler - wiem, ze oceny podac nie mozesz, ale moze mozesz choc odpowiedziec, czy Wiedzmin 2 spelnil pokladane w nim oczekiwania?

06.05.2011 11:50
gracz12301
😊
33
odpowiedz
gracz12301
96
AFC

ajj, akurat Residenta 5 mam. :/

Ale nie można każdemu dogodzić, numer i tak jest świetny. Kupię na stówę :)

06.05.2011 11:54
34
odpowiedz
zanonimizowany645553
3
Senator

Kupię chociażby dla plakatu :)

06.05.2011 12:11
bogi1
35
odpowiedz
bogi1
125
The Best in the World

Ja już mam wszystkie gry z nowego numeru ale i tak kupię.

06.05.2011 12:29
36
odpowiedz
śmigli
37
Generał

Noo, na żaden numer tak nie czekałem. Miejsce na plakat, z Geraltem oczywiście, się znajdzie. Z chęcią przeczytam recenzję Portala 2 i Mortal Kombat, ale to na dogłębne przeczytanie ośmiu stron poświęconych drugiej odsłonie Wiedźmina czekam najbardziej. DLC zapewne się przyda już 17 maja, a reszta to dla mnie już dodatek do tej genialnej zawartości.

06.05.2011 12:35
37
odpowiedz
Nathandrel
52
MOLON LABE!

Nie czytałem CDA już... kurcze, no ze trzy lata (wcześniej regularnie od 1999 roku... ech młodości przetracona przed ekranem, gdzie jesteś och gdzie ;)), ale skoro S&M na płycie to lecę do Empiku po robocie :).

06.05.2011 12:38
xanat0s
38
odpowiedz
xanat0s
186
Wind of Change

Niestety na plakat nie mam miejsca - jedno skrzydło szafy zajmuje plakat z pierwszego Wiedźmina z podpisami twórców, drugie Garfield z podpisem "Mondays Suck" :(

06.05.2011 14:20
Predi2222
😱
39
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

RE 5 ,czy ja dobrze widzę ?

06.05.2011 14:22
Ziom91
👍
40
odpowiedz
Ziom91
59
ohjehr

RE 5! RE 5! RE 5! RE 4 było najlepszą grą dodaną do pisma! BRAWO!

06.05.2011 14:36
👎
41
odpowiedz
zanonimizowany785258
0
Konsul

najgorsza gazeta o grach

06.05.2011 14:41
👍
42
odpowiedz
zanonimizowany546822
63
Generał

Same plakaty i recenzja Wiedźmina 2 wystarczyłyby mi do kupienia tego numeru, a tu jeszcze takie pełniaki :] 17 zł opuści mój portfel we Wtorek :)

06.05.2011 14:45
dzony600
43
odpowiedz
dzony600
41
ru ru ru rurkowców

[41] ah ta magiczna zdolność czytania :/ trzeba będzie znowu kupić Playa i oglądać obrazki

06.05.2011 15:00
Przemo_888
44
odpowiedz
Przemo_888
92
Legend

Zawsze umykały mi promocje na Sama i Maxa, także fajnie, że daliście to na coverze. Szacuneczek za RE5, bo to głośny i dość nowy pełniak, ale raczej nie zagram, gdyż nigdy nie przepadałem zbytnio z Residentami. Tak czy siak standardowo we wtorek rano udam się do kiosku.

06.05.2011 15:18
Pizystrat
45
odpowiedz
Pizystrat
96
VictoriaConcordiaCrescit

Kratos WWE--> za to ty jesteś zdecydowanie najlepszym jeżeli chodzi o głupotę trollem na forum, ale czego wymagać od 11 latka, dziecka z podstawówki, bo na pewno nie tego by pisał mądre komentarze.

RE 5?? O SHIT. Od dawna chciałem w to zagrać, ale nie mogłem się jakoś do tego zabrać. Co za okazja. Poprzedniego numeru nie kupiłem, ale tego to ja nie odpuszczę :P

06.05.2011 15:20
😱
46
odpowiedz
zanonimizowany653201
25
Legend

Resident Evil 5? o_O

Niestety w RE5 już jakiś czas temu grałem.. ;) ,ale i tak szacun za dodanie tak nowej ,a zarazem świetnej gry :D

06.05.2011 15:25
47
odpowiedz
zanonimizowany663079
27
Pretorianin

Aby zagrać z kolegą w coop'ie w RE5 muszę kupować 2 numery czy wystarczy 1 płytka?

06.05.2011 15:48
👍
48
odpowiedz
Freeman992
97
Roger Federer

Od czasów "Resident Evil 4" nie było równie dobrego pełniaka.

06.05.2011 16:22
😈
49
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

[41] strzaskal moja psychike, ide sie powiesic zamiast plakatu...

06.05.2011 18:00
faner
👍
50
odpowiedz
faner
38
Senator

Nie ma opcji żebym nie kupił, RE5 - pozycja obowiązkowa! :D

06.05.2011 18:02
Mada Fakir
51
odpowiedz
Mada Fakir
87
Sweet Transvestite

W sumie gry mnie nie interesują, Sam & Max'a mam a Residenty do mnie nie trafiają, ale gdybyście wydali samą reckę wiedźmina bym kupił, tak właściwie kto ją pisał?

06.05.2011 18:12
Bajt
52
odpowiedz
Bajt
126
Ariakan

Kupie, ale nie ze wzgledu na pelniaki :P (RE5 sucks)

06.05.2011 18:16
53
odpowiedz
zanonimizowany743499
21
Generał

[41] Ta jasne, CDA to najlepsza gazeta grach jaka kiedykolwiek była, reszta ssie

spoiler start

CDA RLZ !

spoiler stop

06.05.2011 18:26
54
odpowiedz
Ptosio
164
Legionista

Smuggler, a może ustosunkowałbyś się do mojego posta o waszym stosunku do DLC? Sami niejednokrotnie wyśmiewaliście i ubolewaliście nad co bardziej idiotycznymi duperelami do ściągnięcia, więc nie mów, że nie wiesz, o co chodzi. Jak to ma być? Jeżeli wy na tym korzystacie to nagle jest ok?

Jeśli ludzie potem piszą o "cholernej komercji w cda" to mają na myśli takie właśnie akcje...

06.05.2011 18:34
Mac94
55
odpowiedz
Mac94
87
Inner Peace

Jak jakiś mega pełniak to koniecznie taki co grałem i nie podobał się mi ; ]]] cudnie. Ale respekt należy się tak czy inaczej. Czekamy na Gothic 3...;DDD

06.05.2011 18:37
Predi2222
😊
56
odpowiedz
Predi2222
101
CROCHAX velox

[55] Czekamy na Gothic 3...;DDD
W Playu był :)

06.05.2011 18:52
G@merek
😈
57
odpowiedz
[email protected]
8
Chorąży

jak Wiedźmin 2 nie dostał co najmniej 9 to już nie kupie cda

spoiler start


nie no i tak kupie

spoiler stop

06.05.2011 18:56
😐
58
odpowiedz
zanonimizowany661344
39
Konsul

Numer fajny
Ta nowa twarz Wiedźmina kojarzy mi się z menelem spod sklepu

06.05.2011 19:06
AvengerXXX
😈
59
odpowiedz
AvengerXXX
111
I found love!

Całkiem niezły numer ale moglibyście dać plakat z Triss Merigold (niekoniecznie ubraną) ;]

06.05.2011 19:09
Mada Fakir
60
odpowiedz
Mada Fakir
87
Sweet Transvestite

[58] Wiedźmin powinien wyglądać jak menel.

06.05.2011 19:30
jasonxxx
👍
61
odpowiedz
jasonxxx
107
Szeryf

Znajdująca się w moim Top 5 najlepszych symulacji wyścigów w historii gier na PC + Resident Evil 5?
Czy to spóźnione prima aprilis?
Jak dla mnie to najlepszy zestaw pełniaków historii CDA (trochę pracy to pewnie musiało kosztować? :) ), choć nigdy dla nich pisma nie kupowałem - świetny dodatek!

06.05.2011 19:36
👎
62
odpowiedz
zanonimizowany767541
7
Legionista

Fanom Wieśka zalecamy instalację DLC-ka do tej gry – jest to „alchemist suit”, czyli coś dla tych, którzy będą preferowali alchemiczną drogę rozwoju Geralta. Podobne zestawy są do kupienia za 19,90 zł, jakby to kogoś ciekawiło – ale tego konkretnie nie kupicie NIGDZIE w Polsce.

Co za kpina. Jeśli ktoś nie kupi CDA, może pożegnać się z kawałkiem gry. Najwyraźniej byłem głupi łudząc się, że redzi zrezygnują z tych gównianych dlc. Mam nadzieję że będzie można znaleźć je w pirackich serwisach.

06.05.2011 19:36
Sarusia94
😡
63
odpowiedz
Sarusia94
15
Pretorianin

Czy tylko mi się tak wydaje, czy Geralt wygląda ohydnie. :( Ta rana wygląda jakby mu się tam jakaś infekcja wdała czy coś.

06.05.2011 19:38
Barthez x
64
odpowiedz
Barthez x
158
vel barth89

Szkoda, że nie będzie recki Brink, ale numer kupię na pewno :)

06.05.2011 19:47
GBreal.II
65
odpowiedz
GBreal.II
136
floydian

Szkoda, że istnieje tylko jeden rodzaj grafik z Wiedźmina, które nadają się się na okładkę :(

06.05.2011 19:55
66
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

Ptosio - nie bardzo rozumiem co masz nam za zle - nie lubimy DLC ale jak mowia Indianie "jak nie mozesz pokonac wroga, to sie do niego przylacz". Jesli ludzie sa sklonni wydawac kase na DLC, to wszelkie krucjaty przeciw nim nie maja sensu specjalnego. A w wypadku CDA nie musza placic, dostaja to w zestawie. :)

"Cholerna komercja w CDA" to teksty jakie zwykle wyglaszaja ludzie, ktorzy nigdy jeszcze nie pracowali ani minuty, wiec dziwie sie, ze uzyles takiego sformulowania. Pismo jako takie ma przynosic zysk wydawcyi to jest chyba zadna nowosc. A jesli mozemy dolaczyc cos, co moze nam podniesc sprzedaz, to podaj mi choc jeden sensowny powod, ze tego nie powinnismy zrobic. (I nie uznaje argumentow "to dolaczcie pornografie/narkotyki" etc. Mowimy o rzeczach nienaruszajaych prawa i dobrych obyczajow).

Reasumujac ten przydlugi wywod: ile osob oprocz ciebie pluje sie w tym watku o owe DLC? Zero. Na naszym forum - zero.
Na dwoch innych, ktorych nazw nie podam, bo GOLowcy nie lubia jak sie tu wymienia rozna konkurencje - zero. Natomiast ilosc zadowolonych z niego jest na pewno wieksza na owych forach niz owe ZERO + 1. Wiec wybacz - tak samo dolaczamy plakaty, pelne wersje gier itd. Komercha, panie... :)

[58] Popij przez xx lat rozmaite toksyczne eliksiry a tez nie bedziesz zdrowo wygladal. :)

[62] To straszne "musisz miec je wszystkie"!!! :)

[63] - patrz [58] a poza tym dziwna sprawa, bo 3 lata temu mial te blizne juz ladnie zagojona... :) Swoja droga graficy przesadzili, bo oceniajac gleboskoc szramy i biorac pod uwage, ze na czole i policzku warstwa naskorka i miesni nie jest gruba, to Geral ma niezla dziure w czaszce... a w kazdym razie peknieta czaszke. Moze stad ta nienajszczesliwsza mina... :P

06.05.2011 20:15
😊
67
odpowiedz
Rod
35
Niereformowalny Sceptyk

A fu, będę miał podwójny egzemplarz RE5. xD Trudno, zależy mi tylko na DLC do Wiedźmina 2 więc kupię.

06.05.2011 20:37
68
odpowiedz
zanonimizowany561144
53
Generał

Kupię jak zawsze, super wydanie:)

06.05.2011 21:17
😡
69
odpowiedz
Ptosio
164
Legionista

Nie no, jasne, gdyby NIKT nie kupowal zbroi do konia za kilkanascie dolcow, to by takie paczki nie powstawaly, tak samo jakby nikt nie wplacal pieniedzy na poczet nigeryjskiego spadku tudziez powiekszenia sobie kuski przez internet, to nie dostawalbym codziennie tony takich maili, ale to jeszcze nie znaczy, ze CDA ma dodac w nastepnym numerze probke masci SUPERSIZE!!111+15%!!!.

Musicie pamietac, kogo interesu jako czwarta wladza musicie bronic - otoz musicie bronic interesow tych, ktorzy zapewniaja wam byt, a sa to przeciez gracze (prawda:>?), nie wydawcy. I jesli wydawca probuje grac nieczysto (a platne "dodatki" w dniu premiery gra fair nie sa - przeciez po to u diabla place za PELNA WERSJE gry, by taka wersje otrzymac - zreszta nie bede sie nad tym rozwodzil, macie w redakcji wystarczajaco wielu ludzi, ktorzy to rozumieja, czemu wielokrotnie dawali wyraz w tekstach) to wy jestescie od tego, by w naszym imieniu
krzyknac STOP! FOUL! Tym bardziej, ze nie jest to jakas mocarna EA, ale nasz rodzimy CDP, ktoremu na dobrym PRrze raczej zalezy. Mozna oczywiscie cieszyc sie jak dzieci, ze to my dostalismy, a nie konkurencja, ale chyba jestescie w stanie spojrzec dalej niz do nastepnego miesiaca. Takimi dzialaniami przyczyniacie sie do psucia rynku i w dluzszej perspektywie podcinacie galaz, na ktorej siedzicie.

Ja ciebie smuggler o nic nie oskarzam (no, jesli bedziesz szedl w zaparte, to moze odkopie jakes archiwalne wypowiedzi i osmarze cie o hipokryzje) tylko pokazuje, ze te krzyki KOMERCHA! nie biora sie znikad. I blagam, nie porownuj tego do pelniakow na plytkach czy nawet dolaczaniu DLC do "darmowych" gier MMO, bo to zupelnie inna sytuacja. Tam sprawa jest uczciwa i wszyscy wiedza, o co chodzi, tutaj: smierdzi na kilometr. Jezeli po tych pietnastu latach na rynku doszliscie do wniosku, ze zarabiac pieniadze mozna tylko reka w reke z wydawcami majac kompletnie za nic dobro i interesy graczy, to zostaje tylko wspolczuc wam i sobie.

Co, mam wam bruzdzic tez na innych forach;)? Sorry, brak czasu, zreszta nawet tu widze co najmniej jedna osobe z takim samym problemem, co ja. Coz, nie chce mi sie skakac po forach, ale miejmy nadzieje, ze glosy rozsadku pojawia sie tez i w innych miejscach. Jezeli bedziemy biernie lykac wszystko to, co podsuna nam wydawcy, to oni beda nas skubac coraz bardziej - bo kto im zabroni?

Dlaczego mam wrazenie, ze smugg doskonale wie, o co mi idzie, tylko po prostu nie wypada mu krytykowac decyzji wydawnictwa, w ktorym pracuje:p?

06.05.2011 22:00
Artilio
70
odpowiedz
Artilio
47
Marimo

Czy tylko mi się wydaje, czy Geralt nie wygląda na jeszcze większego skurwy** niż ostatnio?

Kratos - Gazeta to wyborcza.Cd-Action to czasopismo.

06.05.2011 22:03
71
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

Ptosio [ gry online level: 99 - Legionista ]

Nie no, jasne, gdyby NIKT nie kupowal zbroi do konia za kilkanascie dolcow, to by takie paczki nie powstawaly, tak samo jakby nikt nie wplacal pieniedzy na poczet nigeryjskiego spadku tudziez powiekszenia sobie kuski przez internet, to nie dostawalbym codziennie tony takich maili, ale to jeszcze nie znaczy, ze CDA ma dodac w nastepnym numerze probke masci SUPERSIZE!!111+15%!!!.

>>>Nie nerwusja, Kargul. :) 99 miechow na forum, wiec zaden malolat z ciebie, odrobinka dystansu do problemu to chyba zaden problem. :) Nie mowimy o eutanazji, a TYLKO o grze, nie?

PS. Czy kupil ktos np. zbroje na konia za 100 $? Chyba nie. Wiec jak widac dziala prawo popytu i podazy. Wiec twierdzenie, ze "kupuja, bo ich oglupiono" nie za bardzo prawdziwe. Bo skoro mozna oglupic czleka by wydal 15$ na to, to czemu nie oglupic go do 150 $? :) Wiesz czemu? Bo widac ludzie KALKULUJA i wychodzi im, ze za te cene to se mozecie te zbroje wsadzic... na konia. Ergo - dziala tu normalne rynkowe prawo popytu i podazy. I wszelki placz tego nie zmieni.


Musicie pamietac, kogo interesu jako czwarta wladza musicie bronic - otoz musicie bronic interesow tych, ktorzy zapewniaja wam byt, a sa to przeciez gracze (prawda:>?), nie wydawcy.

>>>Tak jest, palladynie. Ale pogodzmy sie z realiami zycia: najwyrazniej gracze CHCA tych DLC, bo inaczej by ich nie kupowali. Takie sa smutne fakty. A my sie kopac z koniem (nwet bez zbroi) nie bedziemy. Klient chce - klient dostanie. My nie mamy BRONIC klienta, tylko go ZADOWALAC.


I jesli wydawca probuje grac nieczysto (a platne "dodatki" w dniu premiery gra fair nie sa - przeciez po to u diabla place za PELNA WERSJE gry, by taka wersje otrzymac - zreszta nie bede sie nad tym rozwodzil, macie w redakcji wystarczajaco wielu ludzi, ktorzy to rozumieja, czemu wielokrotnie dawali wyraz w tekstach) to wy jestescie od tego, by w naszym imieniu
krzyknac STOP! FOUL!

>>> Pojecie co jest "czyste" a co nie jest tu bardzo umowne. Twoje pojecie "nieczystosci" najwyrazniej jest w mniejszosci w stosunku do tych, co takie rozwiazania akceptuja. Sad, but true.

Tym bardziej, ze nie jest to jakas mocarna EA, ale nasz rodzimy CDP, ktoremu na dobrym PRrze raczej zalezy. Mozna oczywiscie cieszyc sie jak dzieci, ze to my dostalismy, a nie konkurencja, ale chyba jestescie w stanie spojrzec dalej niz do nastepnego miesiaca. Takimi dzialaniami przyczyniacie sie do psucia rynku i w dluzszej perspektywie podcinacie galaz, na ktorej siedzicie.

<<<<Jak zaczelismy dawac pelne wersje gier, ponad 12 lat temu, to tez nam zarzucano, ze a) "wypaczamy idee Cover CD" (?! bo zdaniem niektorych CDki mialby byc na dema, a nie pelne wersje), b) psujemy rynek itd. A ja uwazam, ze rynek jest jak prawo grawitacji - nie mozna go "popsuc". Mozesz albo walczyc z grawitacja, albo ja wykorzystac do swoich celow.

Ja ciebie smuggler o nic nie oskarzam (no, jesli bedziesz szedl w zaparte, to moze odkopie jakes archiwalne wypowiedzi i osmarze cie o hipokryzje)

>>>A oskarzaj, najlepiej wykopujac wypowiedz sprzed minimum 10 lat. Zadna nowosc. Sam sie z checia posmieje ze swej naiwnosci.

tylko pokazuje, ze te krzyki KOMERCHA! nie biora sie znikad.

>>>Kurcze, a krzyczcie se - pismo masowe, wydawane przez wydawnictwo, ktore nie dziala spoleczenie. To co ma byc innego? Komercha!!! Od 15 lat nam to krzycza. :)


I blagam, nie porownuj tego do pelniakow na plytkach czy nawet dolaczaniu DLC do "darmowych" gier MMO, bo to zupelnie inna sytuacja. Tam sprawa jest uczciwa i wszyscy wiedza, o co chodzi, tutaj: smierdzi na kilometr. Jezeli po tych pietnastu latach na rynku doszliscie do wniosku, ze zarabiac pieniadze mozna tylko reka w reke z wydawcami majac kompletnie za nic dobro i interesy graczy, to zostaje tylko wspolczuc wam i sobie.

>>>Bardzo lubie podejscie "albo przyznaj mi racje, albo tym samym udowodnisz, ze jestes handlarzem dziecieca pornografia!". Zarabiac pieniadze mowisz - otoz najprostsza metoda by zarabiac pieniadze, to sprawic, ze ludzie chca cie kupic. A jak to sprawic - dawac to, co ludzie chca kupowac. Ot i cala komercja w pigulce. Z niejasnych powodow ty stawiasz po przeciwnych stronach wydawcow i graczy - niby wrogowie? Toz to po prostu producent i konsument. Zyja w symbiozie, a nie stanie wojny.

Co, mam wam bruzdzic tez na innych forach;)?

>>>Jasne, na priv moge ci dostarczyc wszystkie namiary,

Sorry, brak czasu, zreszta nawet tu widze co najmniej jedna osobe z takim samym problemem, co ja.

>>>ohoho. TO juz dwie. Jak dojdziecie do powiedzmy 5000 to daj znac. :)

Jezeli bedziemy biernie lykac wszystko to, co podsuna nam wydawcy, to oni beda nas skubac coraz bardziej - bo kto im zabroni?

>>>LOL. Ten wredny kapitalizm - wchodzisz do sklepu a tu k**** 100 gatunkow piwa. To wredne krwiopicje! Kiedys byl 1-2 gatunki (o ile w ogole byly) i nie bylo pokusy zeby kupic piec czy dziesiec ROZNYCH piw. Zgroza.

Dlaczego mam wrazenie, ze smugg doskonale wie, o co mi idzie, tylko po prostu nie wypada mu krytykowac decyzji wydawnictwa, w ktorym pracuje:p?

>>>DLatego mam wrazenie, ze Ptosio sam sprzedaje DLCki i wkurza go, ze pismo psuje mu interes... Jak widzisz w ten sposob latwo "ustawic" sobie oponenta tak, zeby cokolwiek nie zrobi, wyszlo "po mojemu". A jak chcesz wiedziec, to pomysl z DLC w CDA wyszedl akurat z naszej strony, a nie z CDP. Teraz mozesz zakrzyknac "o wstreeeeeetna komercjo!" :) Wydawnictwo sie nam w tworzenie pisma nie wtraca i nic nie narzuca - przynajmniej do czasu gdy realizujemy wyznaczone budzety...

A mowiac bardziej serio - gdyby na tych DLC byly np. alternatywne zakonczenia, czy chocby jeden z wiedzminskich mieczy, to i owszem, bylaby to granda. Ale w sytuacji gdy sa to rozmaite "kolekcjonerskie" ustrojstwa, bez ktorych mozna bez zadnego problemu ukonczyc cala gre, no to o co caly krzyk? Mozesz na znak protestu NIE kupic Wiedzmina 2 (i napisac do firmy z jakiego powodu [*]) i jesli z milion graczy uczyni podobnie, to firma pewnie dojdzie do wniosku, ze to kiepski interes z tym DLC. Innej SENSOWNEJ metody nie widze.

(*) co nie oznacza, ze "no ale zasse sobie z torrenta, bo przeciez pograc w to musze". Jak powaznie traktujesz protest, to powaznie.

06.05.2011 22:05
seba920602
72
odpowiedz
seba920602
111
Team Bring It

Ja tam kupuje w ciemno. Głownie kupie dla pełniaków i DLC do Wiedźmina. Ciekawi mnie jeszcze recenzja nowego Mortala.

06.05.2011 22:06
😜
73
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

Ptosio - widzisz post [72]. Komercjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!

06.05.2011 23:33
74
odpowiedz
Ptosio
164
Legionista

Ech, nie chce mi się tu dziś robić szabelką, będzie skrótowo:)

Latego mam wrazenie, ze Ptosio sam sprzedaje DLCki i wkurza go, ze pismo psuje mu interes...

Ale to się bierze z tego, że dałbym sobie głowę uciąć za to, że jakiś czas temu widziałem smugglera wypowiadającego się o durnowatych DLC w dniu premiery w podobnym tonie co ja. Oczywiście na moją głowę sobie warg nie oblizujcie, możliwe, że się mylę i np. był to inny redaktor CDA, nie mam teraz siły na przekopywanie się przez internet i stosy ekszynów. No i mimo wszystko nie wyobrażam sobie ciebie, pod tą ksywką, otwarcie krytykującego decyzję wydawnictwa/redakcji, choć przecież niemożliwe, żebyś zawsze się z nimi zgadzał. W czym w sumie nie ma nic dziwnego, jesteś tu swego rodzaju PRowcem i trudno, żebyś rzucał gromy na swoich.

A mowiac bardziej serio - gdyby na tych DLC byly np. alternatywne zakonczenia, czy chocby jeden z wiedzminskich mieczy, to i owszem, bylaby to granda. Ale w sytuacji gdy sa to rozmaite "kolekcjonerskie" ustrojstwa, bez ktorych mozna bez zadnego problemu ukonczyc cala gre, no to o co caly krzyk

O zasadę, że PEŁNA wersja gry powinna być pełną wersją gry. Jeśli ją złamiemy, to niestety hulaj dusza!

Mozesz na znak protestu NIE kupic Wiedzmina 2 (i napisac do firmy z jakiego powodu [*]) i jesli z milion graczy uczyni podobnie, to firma pewnie dojdzie do wniosku, ze to kiepski interes z tym DLC. Innej SENSOWNEJ metody nie widze.

Od tego właśnie mamy prasę, żeby punktowała takie, niech będzie po wiedźmakowemu, "moralnie szare"* decyzje wydawcy. Wasza siła przebicia jest dużo wieksza niż jednego człowieka na forum, dlatego też od was oczekiwałbym więcej. Tym bardziej, że kosztuje was to mniej, niż gracza, który np. miałby zrezygnować z zagrania w jedną z najbardziej wyczekiwanych przez niego gier tylko dlatego, że nie podoba mu się jedna z decyzji podjętych przez wydawcę.

Naprawdę nie wiem, co stoi na przeszkodzie by napisać, że CDP owszem, robi świetne gry i zwykle dba o klienta, ale pewne działania takie jak (...) nie mogą znaleźć naszego uznania gdyż (...) No chyba, że CDA uważa takie zjawisko za pozytywny trend? Liczyłbym na was tym bardziej, że CDP za wszelką cenę próbuje przedstawiać siebie jako wydawcę "innego niż wszyscy", który zawsze gra fair, zawsze stawia na pierwszym miejscu dobro graczy etc. do czego oczywiście ma prawo, ale powinno wiązać się to także z odpowiedzialnością. Wydaje mi się, że wcale nie jest to walka z wiatrakami i naprawdę coś można by było ugrać.

Wizerunkowo zyskałoby na tym też CDA jako pismo "zawsze stojące po stronie graczy" i może to byłoby dla was nawet cenniejsze niż jednorazowy skok sprzedaży wywołany dołączeniem wiedźmińskiej zbroi? To oczywiście wasza decyzja, są zresztą pisma/serwisy będące niczym innym, jak tubą propagandową wielkich koncernów i widać też sobie jakoś na rynku radzą, ale na pewno nie jest to jedyna droga do zarabiania na pisaniu o grach, co nie?

Z niejasnych powodow ty stawiasz po przeciwnych stronach wydawcow i graczy - niby wrogowie? Toz to po prostu producent i konsument. Zyja w symbiozie, a nie stanie wojny(...)Ten wredny kapitalizm

Kapitalizm to wbrew pozorom nie jest cudowny system w którym "niewidzialna ręka" rozwiązuje za ludzi wszelkie problemy. Tak, to wojna: po jednej stronie są sprzedawcy, którzy próbują wcisnąć nam najgorszy chłam za jak największą cenę, a po drugiej konsumenci, którzy dla odmiany chcieliby wszystko mieć, a za nic nie płacić. Z tej walki oczywiście ustala się jakaś równowaga, ale jeśli jedna strona w pewnym, momencie odpuści, to ta druga bez wahania to wykorzysta i albo producent nam zbankrutuje, albo klient zostanie zarzucony drogim śmieciem.

Dlatego ważna jest też krytyka, która ma pomóc odbiorcom odróżnić ziarno od plew i zwracań uwagę, kiedy sprzedawcy próbują wcisnąć klientom bubel. Po to u diabła są recenzje i po to jest CDA. W teorii przynajmniej, ale tak samo jak mam prawo lecieć z mordą do CDP, że mnie próbują oszukać, tak samo mam prawo lecieć z mordą do was, jeśli uważam, że im w tych oszustwach pomagacie, zamiast bronić moich/naszych interesów. Pal licho Wiedźmina, sam pewnie zagram w niego dobrych kilkanascie miesiecy po premierze, kiedy bedzie juz solidnie upaczowany, a wszelkie DLC dostane w pakiecie, ale nie mogę przejść obojętnie nad tym, że pismo "dla graczy" wespół z wydawcą "dla graczy" próbuje robić graczom wodę z mózgu.

Jasne, możesz powiedzieć, że przecież klienci są zadowoleni, a "nasz klient nasz pan!", tylko z czego sa zadowoleni? Z tego, że dostają "za darmo" z pismem coś, za co już zapłacili w cenie gry?
Klienci opisywani w "nie daj się nabrać" też byli (do czasu) zadowoleni ze swoich zakupów, ale słusznie prowadziliście ten kącik i słusznie piętnowaliście co bardziej bezczelne (choć z prawnego punktu widzenia przecież dopuszczalne) praktyki sprzedaców hardware'u. Pora zastosować te same kryteria w stosunku do sprzedaców gier. Marketing może bardzo ładnie uprać mózgi i wmówić ludziom bardzo wiele, ale wy jesteście na rynku po to, by takie działania demaskować. No chyba, że nie po to, ale w takim razie po co? Po co dajemy wam swoje pieniądze, hę?

Jeśli ktoś jeszcze nie rozumie, w czym rzecz:
Jak już mówiłem, sytuacja z pełnymi wersjami jest jasna: wydawca/producent dostaje kasę z góry i nie musi się martwić o sprzedaż, wy dostajecie coś, co przyciąga ludzi do pisma, a gracze dostają tanie gry. Super, może sie to komuś podobać lub nie, ale fakty są takie, że wszyscy zyskują i nikt nie ma prawa mieć pretensji (oprócz tych, którzy chcieliby nam wcisnąć swoje gry drożej, ale tym panom podziękujemy:))
Podobnie jest z DLC do micropaymentowych gier MMO: operator gry ma promocję swojego produktu, wy coś do pochwalenia się na CD, a gracze darmowe przedmioty.
Z DLC do Wiedźmina jest zupełnie inaczej: tutaj owszem, zyskuje CDP, który praktycznie za bezcen dał wam coś ekstra i promuje swój produkt, zyskuje, przynajmniej krótkoterminowo, CDA, które ma coś specjalnego do pochwalenia się na okładce, natomiast tracą gracze, którzy zakupili grę, bo ich "pełna" wersja jest teraz wykastrowana.

Nie jest to uczciwe i jeśli ktoś uważa, że takie jest, to niech się mocno postara przy wytykaniu luk w powyższym rozumowaniu. Jasne, możemy przejść z tym do porządku dziennego - tak jak CDA najwyraźniej przeszło nad sprawą DLC - i powiedzieć, że "trzeba iść z duchem czasu", ale...duchów nie ma (!) i to my sami decydujemy, w którym kierunku ewoluuje ta i każda inna branżą i jeśli będziemy się temu biernie przyglądali, będziemy dostawali coraz gorszy szajs w coraz wyższej cenie. Ot, prawo popytu i podaży w akcji.

*Wiem, teoria spiskowa i idiotyczna, ale wpadłem właśnie na to, że to równie dobrze mógłby być ciekawy chwyt wydawcy na każdym kroku promującego swoją grę jako "morally gray", ot taka dyskusja na forach na rozgrzewkę przed omawianiem właściwych wyborów Geralta:D

06.05.2011 23:51
👍
75
odpowiedz
zanonimizowany535578
39
Pretorianin

A ja ciekaw jestem, jakie jeszcze CD-Action da pełniaki w kolejnych numerach. Hehe już mi ślinka cieknie

07.05.2011 00:04
Cyber Rekin
😡
76
odpowiedz
Cyber Rekin
116
So Fabulous

Nie ma dyskobola to nie kupuję!!!

spoiler start

Kogo ja chce oszukać...

spoiler stop

07.05.2011 10:55
Sarusia94
😊
77
odpowiedz
Sarusia94
15
Pretorianin

Co do DLC to też jestem zdania, że tak nie powinno być. Kupujesz grę, która jest wersją demo, bo żeby mieć wszystko, to musisz kupić jeszcze DLC. To tak jakby rozkładali sprzedaż gier na raty. Do CDA nic nie mam w związku z tym, że dają takie DLC, nawet wręcz przeciwnie, cieszę się z tego powodu, bo pewnie z tego skorzystam. Moje pretensje są do CDP, ale taka już teraz moda, sprzedaż gry nie może być jedynym źródłem zysku, trzeba jeszcze wycisnąć trochę grosza od graczy za DLC. Nie podoba mi się to, ale to jak walka z wiatrakami, moje zdanie obchodzi dystrybutora tyle, co zeszłoroczny śnieg.

07.05.2011 11:25
lordpilot
78
odpowiedz
lordpilot
161
Senator

@Ptosio,

Czy się lubi DLC, czy nie, to Twoje przekonanie o tym, że CDA powinno "walczyć z tym zjawiskiem" i w ramach protestu nie dogadać się z CDP na wyłączność tego akurat DLC jest skrajnie naiwne.

Nie wezmą oni, to bez łaski - CDP "wciśnie" to do jakiegoś innego pisma o grach. Kto wówczas będzie stratny ? Ano, CDA i czytelnicy tegoż pisma, którzy tłumnie pobiegna kupić pisemko konkurencji coby mieć ten stroj alchemika :)

Walka z DLC w tej chwili jest już "nieco" spóźniona - mleko już się rozlało. Oczywiście w ramach protestu możesz nie kupić CDA i w ogóle nie instalować żadnych DLC do Wiedźmina 2, nawet tego, ktore będzie dołączone do wersji premierowej :)

Ja, skoro już je dostanę to zainstaluję.

07.05.2011 11:29
WrednySierściuch
79
odpowiedz
WrednySierściuch
102
No gods no masters!

hej Smuggler, albo Mythos ma najbardziej zalosne itemy o ktorych slyszalem w shopie, albo masz w wstepniaku drobny blad
Premia do doświadczenia – zwiększa na okres 15 dni ilość zdobywanego doświadczenia o 5%
czy nie powinno byc 50%? to dosc przyjety standard w roznych mikrotransacyjnych gierach

Pismo jako takie ma przynosic zysk wydawcyi to jest chyba zadna nowosc. A jesli mozemy dolaczyc cos, co moze nam podniesc sprzedaz, to podaj mi choc jeden sensowny powod, ze tego nie powinnismy zrobic. (I nie uznaje argumentow "to dolaczcie pornografie/narkotyki" etc. Mowimy o rzeczach nienaruszajaych prawa i dobrych obyczajow)

Akurat mam dobry humor wiec ci tylko sprzedam kuksanca :D
Moze nie gadaj o dobrych obyczajach jak do numeru dolaczony jest *Sheva Nude Patches* >> modek absolutnie nie naruszajacy dobrych obyczajow. (O reklamach goracych napalonych nimfomanek juz nie wspominajac, widocznie tam u was takie standardy moralne, no trudno sie mowi)
A skoro juz dajecie takie rzeczy to moze jakis film Playboya tez by sie zmiescil? (W koncu jest bardziej obyczajny ;D)

jedna sprawa ktora mi nie podeszla >>>

####gPotato

Allods Online
Canaan
Castle Of Heroes PL
Dragonica
Rappelz PL
Terra Militaris PL

na kiego dajecie trailery gPotato? wywalic to, to by sie z 1 klient wiecej zmiescil (seryjnie, nie musicie wymieniac takich gierek na okladce, mozna je wrzucac do Freeware :D ) (no chyba ze to wszystko klienty bo nie lapie do konca?)

07.05.2011 11:47
maciell
80
odpowiedz
maciell
64
Konsul

Jak zwykle CDA nie zawiodlo . Co do dlc to super bo paczka z [ link zabroniony przez regulamin forum ] juz za 10 dni przychodzi z wieskiem \o/ wiec dlc sie przyda. Niestety finansowo nie bylo mnie stac na EK wiec idzie do mnie zwykle wydanie. Zwlaszcza, ze Wiesiek ma 16 zakonczen, calkowicie inny 2 akt w zaleznosci od wyborow w 1 akcie wiec napewno gre bedzie sie przechodzic kilka razy.

Mam nadzieje, ze CD RED beda tez premiowac jak ktos ma zarejestrowana na witcher.com poprzednia czesc i jakis bonusik do sciagniecia tez bedzie :-) .

Co do RE5 to wlasnie jak jest z tym coopem ? Bo z bratem bysmy sobie pograli. Musielibysmy kupic 2 pisma ? Czy tam jest mozliwosc gry na tzw split screnie na jednym kompie i wystarczylo by jedno pismo?

07.05.2011 16:09
81
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

Ptosio powiedzial

Ale to się bierze z tego, że dałbym sobie głowę uciąć za to, że jakiś czas temu widziałem smugglera wypowiadającego się o durnowatych DLC w dniu premiery w podobnym tonie co ja. Oczywiście na moją głowę sobie warg nie oblizujcie, możliwe, że się mylę i np. był to inny redaktor CDA, nie mam teraz siły na przekopywanie się przez internet i stosy ekszynów. No i mimo wszystko nie wyobrażam sobie ciebie, pod tą ksywką, otwarcie krytykującego decyzję wydawnictwa/redakcji, choć przecież niemożliwe, żebyś zawsze się z nimi zgadzał. W czym w sumie nie ma nic dziwnego, jesteś tu swego rodzaju PRowcem i trudno, żebyś rzucał gromy na swoich.

>>>Jak powiedzialem nizej - o tu -
A mowiac bardziej serio - gdyby na tych DLC byly np. alternatywne zakonczenia, czy chocby jeden z wiedzminskich mieczy, to i owszem, bylaby to granda. Ale w sytuacji gdy sa to rozmaite "kolekcjonerskie" ustrojstwa, bez ktorych mozna bez zadnego problemu ukonczyc cala gre, no to o co caly krzyk

O zasadę, że PEŁNA wersja gry powinna być pełną wersją gry. Jeśli ją złamiemy, to niestety hulaj dusza!

>>>No dobrze ale w takim razie CO TO JEST PELNA WERSJA GRY? Bo OK, jesli np. tworcy wczesniej oglosza, ze bedzie 20 broni, a w finalnej wersji jest 15 + 5 na DLC - OK, rozumiem, moze ktos sie wkurzyc. Ale jesli tego nie ogolosza, to skad mamy wiedziec, czy finalnie mialo byc 15 (i jest) czy tez mialo byc 20? No chyba, ze uwazasz, iz wszystko co wyjdzie po premierzwe gry (np. dodatki) to w oryginalne byla pelna wersja i "oszukaaaaali"?


Od tego właśnie mamy prasę, żeby punktowała takie, niech będzie po wiedźmakowemu, "moralnie szare"* decyzje wydawcy.

>>>No masz, a ten dalej swoje...


Wasza siła przebicia jest dużo wieksza niż jednego człowieka na forum, dlatego też od was oczekiwałbym więcej.

>>>Krotko mowiac: wy sie bijcie za nasza sprawe, a ja bede wam z boku kibicowal? :P Jak mowil kiedys moj szef "chodzmy to zrobic... no, a teraz robcie a ja sobie popatrze".


Tym bardziej, że kosztuje was to mniej, niż gracza, który np. miałby zrezygnować z zagrania w jedną z najbardziej wyczekiwanych przez niego gier tylko dlatego, że nie podoba mu się jedna z decyzji podjętych przez wydawcę.

>>> Ale w praktyce jak sobie taka walke wyobrazasz - niby co ma zrobic redakcja? Potepic? Namawiac do niekupowania? Zorganizowac pikiety przed siedziba CDP? Tak konkretnie to jak sobie to wyobrazasz?

Naprawdę nie wiem, co stoi na przeszkodzie by napisać, że CDP owszem, robi świetne gry i zwykle dba o klienta, ale pewne działania takie jak (...) nie mogą znaleźć naszego uznania gdyż (...) No chyba, że CDA uważa takie zjawisko za pozytywny trend?

>>>A dlaczego w takim razie nie prostestowac w sprawie coraz krotszych FPSow czy coraz prostszych RPG, albo praktyczniego zaniku symulatorow lotniczych? To tez nie sa pozytywne tendencje. Dlaczego tylko krucjate DLCkowa prowadzic?

Liczyłbym na was tym bardziej, że CDP za wszelką cenę próbuje przedstawiać siebie jako wydawcę "innego niż wszyscy", który zawsze gra fair, zawsze stawia na pierwszym miejscu dobro graczy etc. do czego oczywiście ma prawo, ale powinno wiązać się to także z odpowiedzialnością. Wydaje mi się, że wcale nie jest to walka z wiatrakami i naprawdę coś można by było ugrać.

>>>Czyli konkretnie co?


Wizerunkowo zyskałoby na tym też CDA jako pismo "zawsze stojące po stronie graczy" i może to byłoby dla was nawet cenniejsze niż jednorazowy skok sprzedaży wywołany dołączeniem wiedźmińskiej zbroi?

>>>Mhm... Tak. Mam taki swoj stary tekst "a po ile teraz slawa w kantorze stoi"?


To oczywiście wasza decyzja, są zresztą pisma/serwisy będące niczym innym, jak tubą propagandową wielkich koncernów i widać też sobie jakoś na rynku radzą, ale na pewno nie jest to jedyna droga do zarabiania na pisaniu o grach, co nie?

>>>Jakie pisma, z ciekawosci, jakie serwisy?

Kapitalizm to wbrew pozorom nie jest cudowny system w którym "niewidzialna ręka" rozwiązuje za ludzi wszelkie problemy.

>>> To jak z demokracja "to parszywy ustroj ale nic lepszego dotad nie wymyslono". :P

Tak, to wojna: po jednej stronie są sprzedawcy, którzy próbują wcisnąć nam najgorszy chłam za jak największą cenę, a po drugiej konsumenci, którzy dla odmiany chcieliby wszystko mieć, a za nic nie płacić. Z tej walki oczywiście ustala się jakaś równowaga, ale jeśli jedna strona w pewnym, momencie odpuści, to ta druga bez wahania to wykorzysta i albo producent nam zbankrutuje, albo klient zostanie zarzucony drogim śmieciem.

>>>Kurde, a czy nie na tym wlasnie polega ten wolny rynek? Ktos bankrutuje, przychodzi inny ktos i moze bedzie lepszy... albo chociaz wyciagnie wnioski z porazki poprzednika?

Dlatego ważna jest też krytyka, która ma pomóc odbiorcom odróżnić ziarno od plew i zwracań uwagę, kiedy sprzedawcy próbują wcisnąć klientom bubel. Po to u diabła są recenzje i po to jest CDA. W teorii przynajmniej, ale tak samo jak mam prawo lecieć z mordą do CDP, że mnie próbują oszukać, tak samo mam prawo lecieć z mordą do was, jeśli uważam, że im w tych oszustwach pomagacie, zamiast bronić moich/naszych interesów.

>>>No i lecisz. Nie rozumiem tylko tylko dlaczego uwazasz, ze ja tez mam leciec z morda krzyczacz "oszukali mnie, bo w CDA daja DLCka!". 0_0

Pal licho Wiedźmina, sam pewnie zagram w niego dobrych kilkanascie miesiecy po premierze, kiedy bedzie juz solidnie upaczowany, a wszelkie DLC dostane w pakiecie, ale nie mogę przejść obojętnie nad tym, że pismo "dla graczy" wespół z wydawcą "dla graczy" próbuje robić graczom wodę z mózgu.

>>>Oflaguj sie, wznies krzyz, zapal znicze.

Jasne, możesz powiedzieć, że przecież klienci są zadowoleni, a "nasz klient nasz pan!", tylko z czego sa zadowoleni? Z tego, że dostają "za darmo" z pismem coś, za co już zapłacili w cenie gry?

>>>Sorry ale ta logika mnie najwyrazniej przerasta. Ty najwyrazniej uwazasz, ze wszystko co nie znajdzie sie od razu w grze, to ci sie "nalezy", bo to jest pelna wersja gry. Zgodnie z ta logika, to jesli ja sobie np. tutaj opublikuje jakis swoj felieton alb np. napisze nieco szerzej niz w pismie o pewnej aferze z komputerami, ktora miala miejsce w Polsce w 1991 roku (odsylam do "Ofiary ewolucji" w tym CDA :P), to bedziesz krzyczal, ze oszukano cie, bo sprzedano ci skastrowana wersje CDA, bez tego felietonu, ktory przeciez powinien byc w papierowym CDA...?


Klienci opisywani w "nie daj się nabrać" też byli (do czasu) zadowoleni ze swoich zakupów, ale słusznie prowadziliście ten kącik i słusznie piętnowaliście co bardziej bezczelne (choć z prawnego punktu widzenia przecież dopuszczalne) praktyki sprzedaców hardware'u. Pora zastosować te same kryteria w stosunku do sprzedaców gier.

>>>To wolny kraj. Mozesz napisac tekst i poslac do CDA chocby. Jesli bedzie dobry itd. to go wydrukujemy a ty jeszcze na tym zarobisz. A lepiej chyba zeby pisal taki tekst ktos mocno w temat zaangazowany etc. nie?

Marketing może bardzo ładnie uprać mózgi i wmówić ludziom bardzo wiele, ale wy jesteście na rynku po to, by takie działania demaskować. No chyba, że nie po to, ale w takim razie po co? Po co dajemy wam swoje pieniądze, hę?

>>> Nie DAJECIE. Wymieniacie ok. 15 zl na prawo do korzystania z efektu naszej miesiecznej pracy. Jakbys mi poslal na konto 15 zl z "to masz na piwo" tobys mi je DAL. Taka subtelnosc drobna ale znaczaca.


Jeśli ktoś jeszcze nie rozumie, w czym rzecz:
Jak już mówiłem, sytuacja z pełnymi wersjami jest jasna: wydawca/producent dostaje kasę z góry i nie musi się martwić o sprzedaż,

>>>Ale kto, co, gdzie i jak? Mowisz o pelniakach w CDA? No coz, pomijajac jedna czy dwie premiery, to zwykle na covery trafiaja gry, ktore juz swoje zarobily - a wiec to dopiero jest afera, bo kaza ci placic jeszcze raz za to, za co juz wzieli kase te zlodzieje jedne... :P


Z DLC do Wiedźmina jest zupełnie inaczej: tutaj owszem, zyskuje CDP, który praktycznie za bezcen dał wam coś ekstra i promuje swój produkt, zyskuje, przynajmniej krótkoterminowo, CDA, które ma coś specjalnego do pochwalenia się na okładce, natomiast tracą gracze, którzy zakupili grę, bo ich "pełna" wersja jest teraz wykastrowana.

>>>Rozumiem zatem, ze gdyby nie bylo tego w CDA to ty uwazasz, ze ten DLC bylby wowczas w grze? Dziwna logika. A ja uwazam, ze albo trafilby do innego pisma albo tak czy siak bylby dostepny w "normalnej" dystrybucji za 19,90 zl.


Nie jest to uczciwe i jeśli ktoś uważa, że takie jest, to niech się mocno postara przy wytykaniu luk w powyższym rozumowaniu.

>>>Nawet sie nie musze mocno wysilac: nie bylo zdefiniowane co zawierac miala pelna wersja gry, ergo - nie mozesz mowic, ze dostajesz wersje wykastrowana. BO jesli tak to masz prawo oddac gre i odzyskac kase, argumentujac, ze towar jest niezgodny z umowa. To, ze TY uwazasz, ze to wersja wykastrowana nie ma znaczenia. Zawsze ktos moze uznac, ze JEGO zdaniem niewykastrowany CDA to pismo z objetoscia 200 stron i na tej podstawie zazadac zwrotu kasy. Albo ze do kazdego Snickersa powinna byc dolaczona darmowa pepsi w litrowej butelce. Bo tak.

Jasne, możemy przejść z tym do porządku dziennego - tak jak CDA najwyraźniej przeszło nad sprawą DLC - i powiedzieć, że "trzeba iść z duchem czasu", ale...duchów nie ma (!) i to my sami decydujemy, w którym kierunku ewoluuje ta i każda inna branżą i jeśli będziemy się temu biernie przyglądali, będziemy dostawali coraz gorszy szajs w coraz wyższej cenie. Ot, prawo popytu i podaży w akcji.

>>> Czytujesz czasem co pisuje niejaki Mirencjum w swoich watkach? :)

#############

Wredny Siersciuch

hej Smuggler, albo Mythos ma najbardziej zalosne itemy o ktorych slyszalem w shopie, albo masz w wstepniaku drobny blad
Premia do doświadczenia – zwiększa na okres 15 dni ilość zdobywanego doświadczenia o 5%
czy nie powinno byc 50%? to dosc przyjety standard w roznych mikrotransacyjnych gierach

>>>Byc moze faktycznie o 50%, ale w tej chwili nie moge sprawdzic.

Moze nie gadaj o dobrych obyczajach jak do numeru dolaczony jest *Sheva Nude Patches* >> modek absolutnie nie naruszajacy dobrych obyczajow.

>>>Z tego co wiem naturyzm w Polsce nie jest uznany za nieobyczajny. A nude patch jest opatrzony odpowiednimi ostrzezeniami,zastrzezeniami itd. Zas CDA czytaja/kupuja takze ludzie w wieku 18+ i jesli chca grac panna z gola d... to dalibog powiedz mi dlaczego mamy im to uniemozliwic.


(O reklamach goracych napalonych nimfomanek juz nie wspominajac, widocznie tam u was takie standardy moralne, no trudno sie mowi)

>>>Jak wyzej. Prywatnie akurat te reklamy mi sie nie podobaja ale jest szansa, ze z CDA znikna.


A skoro juz dajecie takie rzeczy to moze jakis film Playboya tez by sie zmiescil? (W koncu jest bardziej obyczajny ;D)

>>>Why not? Jesli odpowiedni ludzie uznaja, ze to sie oplaci :P


jedna sprawa ktora mi nie podeszla >>>

####gPotato

Allods Online
Canaan
Castle Of Heroes PL
Dragonica
Rappelz PL
Terra Militaris PL

na kiego dajecie trailery gPotato?

>>>No nie badz naiwny...

07.05.2011 17:26
82
odpowiedz
Ptosio
164
Legionista

Dobra, tym razem naprawdę w skrócie:

gdyby na tych DLC byly np. alternatywne zakonczenia, czy chocby jeden z wiedzminskich mieczy, to i owszem, bylaby to granda.

Jak dla mnie żądanie 20 zł za takie duperele, które moder może zrobić w pół godziny, to jeszcze większa granda, ale jak tam sobie chcesz. Dość powiedzieć, że granica między wiedźmińską zbroją, a wiedźmińskim mieczem jest już mocno rozmyta, prawda?

nie bylo zdefiniowane co zawierac miala pelna wersja gry, ergo - nie mozesz mowic, ze dostajesz wersje wykastrowana.

W ten sposób można udowodnić WSZYSTKO. Na przykład producent może wypuścić grę kompletnie zabugowaną i iść w zaparte twierdząc, że tak to właśnie miało wyglądać. Od tego są jednak dziennikarze, by w takich sytuacjach ostrzec gracza przed próbą zrobienia go w bambuko.

Nie DAJECIE. Wymieniacie ok. 15 zl na prawo do korzystania z efektu naszej miesiecznej pracy. Jakbys mi poslal na konto 15 zl z "to masz na piwo" tobys mi je DAL. Taka subtelnosc drobna ale znaczaca.

"Fajne auto. Ile dałeś?" - naprawdę nie rozumiesz tej wypowiedzi;P? Oj, chyba juz naprawdę nie masz się czego przyczepić...;>

Jakie pisma, z ciekawosci, jakie serwisy?

Wiesz, trudno to jednoznacznie określić, bo jeśli mam takie podejrzenia, to staram się ich ze zrozumiałych względów nie czytać i nie chciałbym rzucać takich oskarżeń na wiatr, ale pomijając już zwyczajne afery korupcyjne, (w ostatnich latach były zdaje się afery z udziałem Famitsu i gamespotu) to dobrym przykładem mogą być chociażby Playstation: The Official Magazine czy Nitendo Power: wystarczy spojrzeć na to, jak oceniają co głośniejsze ekskluziwy na swoją platformę, cholera, wystarczy popatrzeć na ich nazwy:P

Czyli konkretnie co?

To, że następnym razem wydawca dwa razy by się zastanowił przed rozpoczęciem takiej akcji.

To jak z demokracja "to parszywy ustroj ale nic lepszego dotad nie wymyslono"9...0Czytujesz czasem co pisuje niejaki Mirencjum w swoich watkach? :

Mirencjumowania mi tu nie imputuj...:P Tak, demokracja, tak jak i kapitalizm to fajny system, ale nie działa on automatycznie. Nie wystarczy, żeby co jakiś czas obdywały się wybory, trzeba jeszcze, by ludzie przy urnach podejmowali dobrą, opartą na rzetelnych informacjach decyzję, a potem przez cały czas kontrolowali polityków i na nich na naciskali. Pomóc w tym mają im zaś media. Mechanizm wolnego rynku jest niemal identyczny.

Czy byłoby w porządku, gdyby rząd z nienacka podniósł podatek, a jedna z wiodących gazet zaczęłaby tej decyzji bronić, bo jej czytelnicy otrzymaliby specjalne zwolnienie z tego podatkku:P? (na argumenty "to nie tak: nie chcesz, to nie kupuj!" oddpowiadam: niech by i ten podatek dotyczył np. posiadaczy czerwonych samochodów - nie chcesz, to nie kupuj, prawda?).

Ktos bankrutuje, przychodzi inny ktos i moze bedzie lepszy... albo chociaz wyciagnie wnioski z porazki poprzednika?

No przecież o tym mówię - chodzi o to, żeby utrzymywali się ci dobrzy, (dla nas:>) a ci źli albo bankrutowali, albo zmieniali swoją strategię. Czy tak się stanie zależy w znacznej mierze od tego, czy konsument jest dobrze poinformowany, a to jest już rola prasy.

A dlaczego w takim razie nie prostestowac w sprawie coraz krotszych FPSow czy coraz prostszych RPG, albo praktyczniego zaniku symulatorow lotniczych? To tez nie sa pozytywne tendencje. Dlaczego tylko krucjate DLCkowa prowadzic?

Tak, myślę, że tymi sprawami też powinniście się zająć. I nie opowiadaj, że dzieje się tak, bo takie rzeczy ludzie chcą kupować, bo na to, co ludzie chcą kupować macie wpływ m.in wy.

Ale w praktyce jak sobie taka walke wyobrazasz - niby co ma zrobic redakcja? Potepic? Namawiac do niekupowania? Zorganizowac pikiety przed siedziba CDP? Tak konkretnie to jak sobie to wyobrazasz?

Poruszać kwestię wywiadach, zaznaczyć w recenzji, że dystrubutor gra nie fair, co wam się niezbyt podoba, nie przyłączać się do takich akcji etc.

07.05.2011 20:36
😊
83
odpowiedz
zanonimizowany767541
7
Legionista

O co chodzi z tymi gorącymi, napalonymi nimfomankami?

07.05.2011 20:47
84
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend


[83] Nie podniecaj sie :P O te reklamy pan z sekstelefonow zapewne.

Ptosio

Jak dla mnie żądanie 20 zł za takie duperele, które moder może zrobić w pół godziny, to jeszcze większa granda, ale jak tam sobie chcesz. Dość powiedzieć, że granica między wiedźmińską zbroją, a wiedźmińskim mieczem jest już mocno rozmyta, prawda?

>>>Po pierwsze nie ma przymusu kupowania. Po drugie jak kobieta daje 300 zl za 10 mg rozpuszczonych w alkoholu olejkow eterycznych i uwaza, ze warto, to czemu nie mialby ktos dac 20 zl za DLC. W pol godziny zrobione? Mozliwe, nie jestem programista, ale tym wiekszy szacun, ze ktos potrafi robic takie rzeczy w pol godziny, za ktorych wielu wywali kase. Zbroja wiedzminska nie jest tym samym co miecz, bo miecze sa kanoniczne i wiedzmin bez nich jak zolnierz bez karabinu, czy Doda bez cyckow, a zbroje, phew.

SMUGGLER: nie bylo zdefiniowane co zawierac miala pelna wersja gry, ergo - nie mozesz mowic, ze dostajesz wersje wykastrowana.

W ten sposób można udowodnić WSZYSTKO. Na przykład producent może wypuścić grę kompletnie zabugowaną i iść w zaparte twierdząc, że tak to właśnie miało wyglądać. Od tego są jednak dziennikarze, by w takich sytuacjach ostrzec gracza przed próbą zrobienia go w bambuko.

>>>> Buggerfall zwany tez Daggerfalem... pamietasz? Podnosiles krzyk? Poza tym o czym mowa - ty twierdziles, ze dostaleniesz bez DLC gre skastrowana, ja ci pokazalem, ze taki zarzut bez problemu odrzuci nawet student I roku prawa z kiepska srednia. :)

SMUGGLER: Nie DAJECIE. Wymieniacie ok. 15 zl na prawo do korzystania z efektu naszej miesiecznej pracy. Jakbys mi poslal na konto 15 zl z "to masz na piwo" tobys mi je DAL. Taka subtelnosc drobna ale znaczaca.

"Fajne auto. Ile dałeś?" - naprawdę nie rozumiesz tej wypowiedzi;P? Oj, chyba juz naprawdę nie masz się czego przyczepić...;>

>>>Powiedzial ktos, kto W OGOLE sie nie czepia. :P A wytknalem ci to glownie dlatego, ze sa ludzie, ktorzy rozumuja "skoro DAJE za CDA 15 zl to mam prawo zadac, zeby za to zrobili to i tamto", dlatego wolalem przypomniec na jakich zasadach ten biznes dziala.

SMUGGLER: Jakie pisma, z ciekawosci, jakie serwisy?

Wiesz, trudno to jednoznacznie określić, bo jeśli mam takie podejrzenia, to staram się ich ze zrozumiałych względów nie czytać i nie chciałbym rzucać takich oskarżeń na wiatr, ale pomijając już zwyczajne afery korupcyjne, (w ostatnich latach były zdaje się afery z udziałem Famitsu i gamespotu) to dobrym przykładem mogą być chociażby Playstation: The Official Magazine czy Nitendo Power: wystarczy spojrzeć na to, jak oceniają co głośniejsze ekskluziwy na swoją platformę, cholera, wystarczy popatrzeć na ich nazwy:P

>>>Krotko mowiac - Cygan to zlodziej, bo przeciez nazywa sie Cygan, co tu udowadniac, choc naturalnie ja tam zadnych podejrzen nie rzucam. Kurde, nie poznaje cie, bo argumentujesz jak 15-latek na Onecie. Skoro postawiles konkretne zarzuty to liczylem na jakies KONKRETNE dowody, a nie "popatrz jak sie nazywaja, popatrz jakie oceny daja". W ten sposob to ja moge kazdemu wszystko udowodnic...

To, że następnym razem wydawca dwa razy by się zastanowił przed rozpoczęciem takiej akcji.

>>>Ale DLACZEGO by sie zastanowil? Bo Smuggler napisze "fuj, zly wydawca, zly"? :)


Mirencjumowania mi tu nie imputuj...:P Tak, demokracja, tak jak i kapitalizm to fajny system, ale nie działa on automatycznie. Nie wystarczy, żeby co jakiś czas obdywały się wybory, trzeba jeszcze, by ludzie przy urnach podejmowali dobrą, opartą na rzetelnych informacjach decyzję, a potem przez cały czas kontrolowali polityków i na nich na naciskali. Pomóc w tym mają im zaś media. Mechanizm wolnego rynku jest niemal identyczny.

>>>Aj, aj, aj, Boze, patrzysz i nie grzmisz. Wolny rynek ale "kontrolowany"? To kurcze sie nazywa gospodarka planowa i nigdy nie dzialalo. :)


Czy byłoby w porządku, gdyby rząd z nienacka podniósł podatek, a jedna z wiodących gazet zaczęłaby tej decyzji bronić, bo jej czytelnicy otrzymaliby specjalne zwolnienie z tego podatkku:P? (na argumenty "to nie tak: nie chcesz, to nie kupuj!" oddpowiadam: niech by i ten podatek dotyczył np. posiadaczy czerwonych samochodów - nie chcesz, to nie kupuj, prawda?).

>>>Owszem, byloby w porzadku. Dla redakcji i czytelnikow jak najbardziej. :] PS.A jak juz sie czepiac - co to jest "nienacko"? :P

SMUGGLER: Ktos bankrutuje, przychodzi inny ktos i moze bedzie lepszy... albo chociaz wyciagnie wnioski z porazki poprzednika?

No przecież o tym mówię - chodzi o to, żeby utrzymywali się ci dobrzy, (dla nas:>) a ci źli albo bankrutowali, albo zmieniali swoją strategię. Czy tak się stanie zależy w znacznej mierze od tego, czy konsument jest dobrze poinformowany, a to jest już rola prasy.

>>> No to patrz: PIRACTWO JEST BE! Konsument zostal wlasie dobrze poinformowany. Problem piractwa mamy wiec rozwiazany definitywnie. :)

Prawda jest taka, ze konsument i tak swoje wie... :P I jak cos mu nie pasuje, to zleje nawet najlogiczniejsze argumenty. SKoro CHCE kupowac DLC to wszelka argumentacja, ze to bez sensu i tak z niego splynie.

SMUGGLER: A dlaczego w takim razie nie prostestowac w sprawie coraz krotszych FPSow czy coraz prostszych RPG, albo praktyczniego zaniku symulatorow lotniczych? To tez nie sa pozytywne tendencje. Dlaczego tylko krucjate DLCkowa prowadzic?

Tak, myślę, że tymi sprawami też powinniście się zająć. I nie opowiadaj, że dzieje się tak, bo takie rzeczy ludzie chcą kupować, bo na to, co ludzie chcą kupować macie wpływ m.in wy.

>>>No dobra, a lamanie praw czlowieka w Syrii - czyz to nie wazniejsze niz jakies glupie DLCki? I patrzac w ten sposob, to zamiast recenzowac gry itd. to niedlugo CDA bedzie musialo podjac Ogolna Walke z Wszystkim.

SMUGGLER: Ale w praktyce jak sobie taka walke wyobrazasz - niby co ma zrobic redakcja? Potepic? Namawiac do niekupowania? Zorganizowac pikiety przed siedziba CDP? Tak konkretnie to jak sobie to wyobrazasz?


Poruszać kwestię wywiadach, zaznaczyć w recenzji, że dystrubutor gra nie fair, co wam się niezbyt podoba, nie przyłączać się do takich akcji etc.

>>>NO dobra, ALE CO TO DA? Jesli DLC beda mu przynosic kase - i tak bedzie je robil. Pamietasz budzetowki z City Interactive? Miazdzylismy je w recenzjach w CDA, a one i tak znajdowaly wielu nabywcow, wiec oplacalo sie robic kolejne itd. Mylisz, ze szef CI po przeczytaniu jakiejs miazdzaczej recenzji powiedzial "CHlopaki, no dobra, niewazne, ze z kazdej zlotowki zainwestowanej w te gre po roku mamy 10, ale ja juz nie moge patrzec jak oni nam wala 1/10 co numer. Koniec z tym, od dzis zaczynamy robic makarony zamiast gier!". :)

No i fajnie "nie przylaczac sie do takich akcji". A czemu nie, skoro dla CDA i czytelnikow CDA to jest dobre? Ty nie bedziesz kupowal markowych dzisnow, bo w Malezji robia je 10-letnie dziewczynki za 1 $ dziennie? Albo dasz za nie 3x tyle kasy co normalnie? Watpie. Wszak koszula blizsza cialu. No ale INNI.. oooo... oni powinii tak robic. :) Taka mala hipokryzja... Podcierjamy sie trawa, zeby chronic puszcze amazonska (bo z niej papier toaletowy robia) :)

07.05.2011 20:51
gnoll
85
odpowiedz
gnoll
131
Simple Man

Smugg, jak ty to robisz, że albo wywołasz krucjatę przeciw sobie, bo komuś nie odpali gra, albo że dacie mało warte DLC? :)

07.05.2011 20:56
😜
86
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

Nie mnie sie pytaj, tylko tych, co sie ciskaja.

Ja robie za piorunochron :P

08.05.2011 12:40
87
odpowiedz
Ptosio
164
Legionista


Nie rozumiem jednego: czemu caly czas probujesz wmawiac mi, ze ja chce czegokolwiek zakazywac i kontrolowac odgornie? Czemu usilujesz zrobic ze mnie jakiegos zamordyste tylko dlatego, ze twierdze, ze na wolnym rynku konsumenci placa za mozliwosc czytania recenzji po to, by podejmowac decyzje w oparciu o rzetelne informacje? Skad w ogole ci sie to wzielo? Halo, nie mam ksywy mirencjum!:p

To, ze nie ma podstaw prawnych, by ukarac tworcow Daggerfalla nie znaczy, ze nie powinniscie zechac ich na lamach, tak samo jak powinniscie zjechac CI i CDP.
Czemu to, co nie zadzalalo w przypadku CI mialoby zadzialac tym razem? Bo CDPRED a zupelnie inny target - gry CI kupuja glownie nie-gracze, ktorzy o CDA zwykle i tak nie maja pojecia, wiec firmy tej recenzje w prasie nie obchodza. CDP natomiast probuje uchodzic za "innego niz wszyscy" tru-hardcorowego PCtowego developera, co zreszta im sie czesto udaje (a zagranicznych forach pelno jest glosow w stylu "Although it's 5$ more, I'll buy it off GOG because this way you support the developer directly and they are such nice and honest guys...", co przeciez przeklada sie na realny zysk, tym bardziej, ze ci ludzie zupelnie za darmo poswiecaja swoj czas na naklanianie do tego innych). Wiaze sie to tez jednak z odpowiedzilnoscia, dlatego takie ataki prasy moglyby ich mocno zabolec.
To tak, jakby firma odziezowa budowala swoja marke na twierdzeniu, ze w jej fabrykach pracownicy traktowani sa przyzwoicie i uczciwie, a w rzeczywistosci motywowala ich do pracy batogiem. Jesli prasa taka rzecz odkryje, to ma moralny obowiazek poinformowac o tym konsumentow.

Oczywiscie to nie jest tak, ze ja nie widze problemow. Gdyby to konkurencja dostala DLC, a wy zaczelibyscie krucjate przeciw takim praktykom pewnie polecialyby na was gromy, ze zalala was wsciekla zawisc. Coz, zycie, nie znaczy to, ze trzeba sie z miejsca poddawac.

PO CO zreszta w takim razie wytrwale krytykujecie piractwo? Zysk z tego zaden, tylko ludzie sie na was obrazaja, a walka jest nie do wygrania.

PS Co do 'nie-tak-do-konca-obiektywnych' magazynow - co, tak konkretnie, bylbys sklonny uznac za dowod? Moglbym rzucic garscia cytatow, ale przeciez to zaden dowod, bo niby dlaczego te wszystkie gry nie maja prawa sie im podobac (tym bardziej, ze sam nie mam PS3/Wii i w ne ne gralem). Zauwaz, ze ne napisalem, ze 'sa skorumpowane', tylko, ze sa 'tuba propagandowa'. Taki widac maja profil - podgrzewac hype'a - co nie znaczy, ze nie ma na rynku miejsca dla pism bardziej krytycznych. Jak inaczej udowodnic, ze gazeta jest pro-pisowska, niz pokazujac, ze jej ocena dzialan prezesa jest niemal zawsze pozytywna? Jak udowodnic, ze wasz dodatek "gadzet" jest w istocie wstawka reklamowa, skoro mozecie sie upierac, ze sa tam rzeczywiscie same najlepsze, najbardziej oplacalne produkty i maja prawo sie wam podobac?

09.05.2011 22:02
da Vinci
👍
88
odpowiedz
da Vinci
31
Generał

CDA jak zwykle zajebiste! Ile stron ma tekst o SW: The Old Republic?

09.05.2011 22:44
domis333
89
odpowiedz
domis333
73
Pretorianin

Ile zajmuje przejście Sam& Max?

09.05.2011 22:44
Kozi89
90
odpowiedz
Kozi89
99
Legend

Nie przesadzacie z tymi plakatami? Jak ktoś kupuje CDA regularnie to sobie może już cały pokój twarzami Geralta wytapetować. Do tego podkładki, naklejki, a okładka to kilka razy w roku z Wiedźminem. Ja rozumiem, że dobra polska gra, ale to już się jakiś fanatyzm z tego robi.

09.05.2011 22:54
maciell
91
odpowiedz
maciell
64
Konsul

->Ptosio-> Naprawde chcialbym miec twoje problemy o/ \o .
Ja naprawde nie rozumiem o co Ty masz problemy do CDA. Jakos nie czytalem w Cda, na ich forum, w postach smugg , ze oni jakas dzialalnosc misyjna maja.

Co do DLC to sam wiesz, ze dlc dlcekowi nierowny. Obok slawetnych dlc typu zbroja dla konia sa tez dlc rozbudowujace podstawke gry. Jak kazdy gracz tez nienawidze z pasja tych "zbroja dla konia", ale taki np. dlc do EFLC /gta4, czy shadow broker/me2 to jestem sklonny zabulic. Jakos przezyje, ze CDA w ramach i tak wypasionych pelnych gier ( RE 5 f.... yeach) postanowilo sprawic taka wisienke na czubku tortu.

Dla mnie akurat jest to fajny motyw, ze wychodzi Wiesiek i CDA postaralo sie od CD Red o dlc, ktory spowoduje, ze osoby beda mialy kolejny powod do zakupu Cda. Zwlaszcza, ze premiera Wieska w Polsce bedzie duzym wydarzeniem dla polskich graczy. Czy to bedzie mialo wplyw na recenzje gry w CDA? Mozliwe, ze w jakims stopniu minimalnym pewnie tak. Moim jednak zdaniem wiekszy bedzie mialo wplyw to, ze to polskie studio gre wysmazylo.

Co do walki z DLC to doskonale wiesz, ze to tylko wina graczy. Gdyby gracze nie kupowali, nie szukali sklepow, ktore na starcie gry daja jakies tam bonusy to dlc szybko by umarlo.A realnie wyglada to tak, ze nawet ten oslawione dlc do Obka "zbroja dla konia" do dzisiaj sie swietnie sprzedaje pomimo, ze gra ma juz swoje lata.

10.05.2011 07:20
kluha666
92
odpowiedz
kluha666
136
See you space cowboy

Wiedźmin 2 dostał

spoiler start

9+

spoiler stop

10.05.2011 08:04
93
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

CDA jak zwykle zajebiste! Ile stron ma tekst o SW: The Old Republic?

>>>cztery

Ile zajmuje przejście Sam& Max?

>>>Mniej wiecej 2 godziny na rozdzial, a tych jest 6. Ale jak chcesz sie pobawic i poklikac na wszystko co sie da (a warto...) to dluzej.

Nie przesadzacie z tymi plakatami? Jak ktoś kupuje CDA regularnie to sobie może już cały pokój twarzami Geralta wytapetować. Do tego podkładki, naklejki, a okładka to kilka razy w roku z Wiedźminem. Ja rozumiem, że dobra polska gra, ale to już się jakiś fanatyzm z tego robi.

>>>Na drugiej stronie plakatu nie ma Geralta. :P

10.05.2011 08:05
_Luke_
94
odpowiedz
_Luke_
213
Death Incarnate

[92] Trudno zeby nie dostal skoro nawet "eksklusyfne dlc" jest do niego na plycie.

10.05.2011 08:48
😍
95
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

Jasne, wszedzie poza CDA gra bedzie zjeb... ale skoro dalismy DLC to MUSIELISMY dac wysoka ocene.

110 miesiecy stazu na forum a podejscie jak 15-latek, ktory wlasnie odkryl, ze rozumie prawa rzadzace tym swiatem... :/

10.05.2011 08:56
Cartoons
96
odpowiedz
Cartoons
190
Network Ninja

Geez, czegoś tu nie rozumiem.

Pismo w styczniu kosztowało 16,99. Ten numer też kosztuje 16,99. A typ (niejaki Ptosio) pluje jadem że dodane jest DLC które i tak dostaje w cenie pisma? Chłopie, zamówiłeś w ogóle Wiedźmina 2? Bo wątpię, skoro plujesz się o jakieś ubranie dla postaci? Co w takim razie musi się kłębić w Twojej główce na temat edycji kolekcjonerskiej? Przecież tam jest dodany zbroja z najlepszymi współczynnikami! Ola boga, i za to trzeba zapłacić ponad 200 zł!!! Skandal i ujma! Jeśli jakieś dodatki przysłaniają Ci całość gry, w którą jeszcze nie grałeś, a o której tylko słyszysz, i poddajesz ją ocenie przed jej premierą to najwyraźniej jesteś po prostu kolejnym hejterem.

Jeśli nie podoba Ci się DLC, nie kupuj. Jeśli nie podoba Ci się dodatek do pisma, nie kupuj. Brakuje mi na tym forum opcji blokowania wszędobylskich krzykaczy. To mu się nie podoba, tamto mu się nie podoba. Twój level na forum świadczy o tym, że nie jesteś jakimś pierwszym lepszym błaznem i, jeśli kierując się tymże levelem, można powiedzieć, że w grach siedzisz już trochę czasu. Chyba zauważyłeś zmiany na rynku gier i tendencję do transakcji mikro, gdzie w TeamFortress 2 za 10 euro masz kapelusz. Taki jest teraz rynek i tyle, a zaśmiecanie forum nudnymi wywodami na temat DLC nic nie wskórasz.

Tyle z mojej strony.

--

Smuggler - Hej Panie! To ja miałem się odnieść do stażu na forum! :P

10.05.2011 10:44
😁
97
odpowiedz
zanonimizowany3972
87
Legend

Nie graliście jeszcze w Wiedźmina 2, a już się wam ocena nie podoba, bo za wysoka?
Pięknie. Jak mnie ktoś pyta o polecenie gry, to w pierwszej kolejności podaję tytuły, w które grałem, a dopiero później dzielę się opiniami zaufanych mi osób, które grały w coś, w co ja nie miałem jeszcze okazji. Ale nie mieszam z błotem czegoś, z czym nie mieliście jeszcze styczności. Recenzje zawierają subiektywną ocenę jej autora. Może ma dziwny humor i gra mu się spodobała, może od niedawna jest w szczęśliwym związku, więc wszystko mu się podoba, może niedawno wymienił samochód i jest z tego zadowolony, a może dostał łapówkę. Nie ważne. Przeczytacie recenzję w CDA, w internecie, poczekacie na opinie znajomych, w końcu sami zagracie i będziecie mogli sprawdzić, czy autor danej recenzji miał rację, czy może się mylił, czy miał dobry humor i lekko zawyżył ocenę, lub gra jest do kitu i na 100% ktoś komuś posmarował.

10.05.2011 10:53
kęsik
😉
98
odpowiedz
kęsik
98
Legend

Już się wszędzie pojawiają opinie, że w CDA recenzje to lanie wody i są ogólnie do kitu i jak to, że ME3 dostał 10 a Wiedźmin 2 tylko 9+?

10.05.2011 10:59
😜
99
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

Co znaczy "wszedzie"? No i rozumiem, ze owi krytycy a) czytali recenzje, b) grali w gre, wiec po prostu rzeczowo wytykaja potkniecia etc. a nie po prostu "uwarzam, ze CDA to komercja, wienc jezdem kul".

10.05.2011 11:03
piokos
100
odpowiedz
piokos
95
27 do 1

a już była recenzja ME3?

10.05.2011 11:25
😜
101
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

Pewnie szlo o ME2...

10.05.2011 12:12
_Luke_
102
odpowiedz
_Luke_
213
Death Incarnate

baju baju smuggler ;)

10.05.2011 12:22
Balsamista™
😒
103
odpowiedz
Balsamista™
0
Generał

16 różnych zakończeń w2, a w minusach zakończenie. Wszystkie z 16 zakończeń są słabe?

10.05.2011 13:58
104
odpowiedz
Rod
35
Niereformowalny Sceptyk

9+ to wg. mnie za niska ocena. 10 to minimum! :D

10.05.2011 14:04
kluha666
105
odpowiedz
kluha666
136
See you space cowboy

Rod, ale ocenę mogłeś napisać w spoilerze, jak bym nie miał jeszcze CDA, to bym się wkurzył.

10.05.2011 14:05
Damian1539
😁
106
odpowiedz
Damian1539
87
4 8 15 16 23 42

że ME3 dostał 10 a Wiedźmin 2 tylko 9+?

Oczywiście. Bo jak Polskie to musi być dobre.

10.05.2011 14:24
107
odpowiedz
Rod
35
Niereformowalny Sceptyk

kluha666 -> Od kiedy ocena gry to jakiś spoiler? Każdy wystawia grze swoją opinię. Ocena w CDA (i myślę, że tu się ze mną smuggler zgodzi) to ocena profesjonalnego recenzenta. Taka ocena ma zasugerować graczowi dobra (lub zła) jest dana gra oraz zachęcić lub zniechęcić potencjalnego klienta. Czy tajemnicą jest, że recenzent wystawił ocenę 9+, bo uważa, że warto ją nabyć i w nią zagrać? Czy tajemnicą jest, że Wiedźmin 2 dostał wysoką ocenę, skoro 99% graczy wiedziało, że tak będzie? Czy ktoś będzie miał pretensje, że zobaczy na pudełku gry Wiedźmin 2 ocenę 9+ od CDA, mimo, że jeszcze nie zdążył przeczytać numeru, w którym ta recenzja została zamieszczona?
Poza tym nie czepiaj się mnie, nie ja pierwszy zamieściłem w tym wątku ocenę W2. Zresztą to żadna zbrodnia.

10.05.2011 20:33
kokoju
😊
108
odpowiedz
kokoju
97
Handlarz z Neverwinter

Cholercia, nie wiem co za szatanizmy i inne magiczne zaklęcia wkładacie w to pismo, ale kiedy wychodzi nowy numer to po prostu muszę go kupić, muszę go rozpakować, przczytać i położyć ostrożnie na stercie poprzednich CDA (już mi miejsca brakuje, ufunduje mi ktoś z waszej redakcji nową półkę na to magiczne w 99,8% pismo:)? A i pełniaki wyborne, ale narazie mam Torchlighta który wciągnął mnie znacznie bardziej niż Diablo II. No i chętnie przeczytam ten tekst o telefonach. Heh, teraz tylko trzeba tu jakoś kase znaleźć, no nic, poszperam po zakamarkach miasta, znajdę wszystkie denary na ulicy, pouciekam kibo... flederą i jakoś tą 17 znajdę;)

10.05.2011 20:41
xanat0s
109
odpowiedz
xanat0s
186
Wind of Change

Co do porównań ocen ME2 do W2 - ten pierwszy był recenzowany przez Allora, co dla mnie oznacza w większości automatyczny spadek oceny o 2-3 oczka. I wcale się nie pomyliłem - to co zwykle podoba się Allorowi (upraszczanie, stawianie na dynamizm etc.), mi nie odpowiada, ja ME2 dałbym 7, w porywach może dałbym 8 za naprawde fajną ostatnią misję.

Grunt to poznać recenzentów :)

[edit]

A Sam & Max jest super, dzięki :)

11.05.2011 19:15
przemek__
👍
110
odpowiedz
przemek__
133
F1 2016

Resident Evil się instaluje ;-)

11.05.2011 20:13
przemek__
111
odpowiedz
przemek__
133
F1 2016

Jaki region live'a dla Resident Evil wybrać. Już mnie to do szału doprowadza.

EDIT. Zrobiłem profil lokalny. Dziwne, że online'owy nie działa.

11.05.2011 21:08
😃
112
odpowiedz
zanonimizowany546822
63
Generał

heh, pod światło...

spoiler start

Na okładce, na mieczu Geralta, możemy przeczytać "Dlaczego masz na plecach miecz? Bo wiosło mi ukradli". Czyżby nawiązanie do pewnej akcji na GOLu? :)

spoiler stop

11.05.2011 21:09
113
odpowiedz
zanonimizowany645553
3
Senator

"Dlaczego masz na plecach miecz? Bo wiosło mi ukradli". Czyżby nawiązanie do pewnej akcji na GOLu? :)

Nie. Cytat z sagi Sapka...Dokładnie z Krwi Elfów...

11.05.2011 21:12
kokoju
👍
114
odpowiedz
kokoju
97
Handlarz z Neverwinter

Tak swoją drogą: jedyną grą która w tym roku otrzymała 10/10 w CDA jest... Real Racing 2! Ciekawe czy jeszcze jakaś gra na iUrządzonka zostanie oceniona na taką ocene, w końcu magiczny, wspaniały iPad 2 ma moc superkomputera z lat 80 xd. Ale tak poważniej, najbliższą grą która otrzyma drugie 10/10 będzie zapewne LA Noire albo Battlefield 3 ale kto wie, dużo premier jeszcze przed nami. A wy macie jakieś swoje typy co do drugiej 10???

11.05.2011 21:39
MichałPolak
115
odpowiedz
MichałPolak
87
Generał

Świetny numer. Szczerze polecam.

11.05.2011 21:41
xanat0s
116
odpowiedz
xanat0s
186
Wind of Change

kokoju --> Ja liczę na Diablo III i właśnie LA Noire - pożyjemy zobaczymy. No i pewnie będzie dycha dla Mass Effect 3, jeżeli dobierze się do niej Allor :)

11.05.2011 21:46
117
odpowiedz
zanonimizowany546822
63
Generał

Connor_ - ah, my bad. Nie czytałem sagi (dopiero kończę Miecz Przeznaczenia) więc nie wiem.. A tekst odebrałem jako nawiązanie, bo smug na golu już trochę siedzi.

11.05.2011 21:46
kokoju
😁
118
odpowiedz
kokoju
97
Handlarz z Neverwinter

xanat0s - A żeby tylko Allor, właśnie wyciągnołem numer 174 i widzę że ocenę 10/10 poparli też Mac Abra i CormaC więc 10 dla Mass Efect 3 jest bardzo możliwe:)

12.05.2011 05:42
redruM<
😁
119
odpowiedz
redruM<
70
Konsul

RE5, Wiesiek 2 i plakat (czekałem na jakiś wiedźminowy tak jak przy jedyneczce i się doczekałem), czasem tak mało wystarczy do pełni szczęścia :]

12.05.2011 09:15
120
odpowiedz
zanonimizowany3972
87
Legend

Swoją drogą ten plakat z WoT strasznie pikselowaty jest. Nie mieli grafiki w większej rozdzielczości, żeby udostępnić?

12.05.2011 09:21
😜
121
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

[118] A najlepsze bylo to, ze jak przyszedl Allor i powiedzial, ze 10/10 to ci obaj wrzasneli "w zyciu! za co?!". Tyle ze grali po 6-10 godzin dopiero. A po dwoch dniach przyszli, spuscili glowy i powiedzieli "no faktycznie, dyszka..."

[120] To odlamki :) PS. A serio to nie mieli, ale jest zasada ze plakat oglada sie z MINIMALNEJ odleglosci rownej dlugosci plakatu, a wtedy nie ma problemow. Jak sie stanie o 20 cm to inna sprawa.

12.05.2011 19:19
yestri
122
odpowiedz
yestri
78
Magister Equitum

kupuję CDA od czasu o czasu. Na pierwszy rzut oka widzę, że opasłe pełne wersje i dema zmusiły Was do zmiany debilnie podchwytliwego hasła 2x (większe) DVD na rzeczywiste - 2x DVD! HA! Kto mieczem wojuje...

Przejrzałem po łebkach zawartość i widzę że JEST co czytać, co mnie bardzo cieszy ( Jest recenzja Mortal Kombat)

12.05.2011 20:01
123
odpowiedz
prz\emo-3\0]0
35
Konsul

Ptosio: O zasadę, że PEŁNA wersja gry powinna być pełną wersją gry. Jeśli ją złamiemy, to niestety hulaj dusza!

Chłopie...pomyśl chwilę nad tym co piszesz. Bo to o czym ty mówisz nie ma kompletnie żadnego sensu. Czyli wg. Ciebie Edycja Kolekcjonerska (trzeba zapłacić sporo więcej [pomijam przedmioty kolekcjonerskie, chodzi mi tu o ułatwienia w grze] niż za takie DLC) takiego np. WoWa też jest "zła", bo mamy w niej to czego nie mamy w "pełnej wersji"?! Ja odpadam.

A tak a propos - co ludzie mają do tych DLC? Ok, niektóre są troszkę za drogie jak na to co oferują, ale bez przesady...Chyba trzeba się cieszyć, że twórcy nie olewają produkcji i chcą ją jak najbardziej rozbudować, nie? A to, że każą sobie za to płacić...no co ja mogę powiedzieć, nie dziwię im się. Myślę, że nikt nie chciałby robić za darmo...:)

PS Oczywiście rozwiązanie jakie podsunęło CDPRed przy Wiedźminie ER mi się bardzo podobało (dla niewtajemniczonych: można było ją zakupić jako pełny pakiet za 79,90, płytę z tym patchem za 19,90 i był udostępniony ten patch do ściągnięcia za darmo) i uważam, że to jest najlepsze rozwiązanie dla takich właśnie rzeczy. Bo twórcy raczej i tak nie powinni być stratni, a ci co plują się o te DLC byliby zadowoleni.

12.05.2011 22:51
😜
124
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

[122] byl czas, ze byly w pismach DVD 4,5 GB, a mysmy wyszli z DVD9, o praktycznie podwojonej objetosci, stad to haslo, ktore wowczas mialo odrozniac pojedyczny DVD od tego o podwojnej gestosci.
A haslo bylo nieglupie, bo wszystkie pisma je powielily (tzn. te, co dawaly DVD9).

12.05.2011 23:24
125
odpowiedz
Ptosio
164
Legionista

Porownanie troche od czapy, bo WoW to MMO, a kupujac MMO z gory wiesz, ze i tak bedziesz do niego co miesiac dopacac. Gry take jak Wiedzmin to ozupelnie inna kategoria.
I tak, kupujac 'zwykla' edycje ma prawo liczyc, ze dostane te sama gre, co 'kolekcjonerzy'. Oczywiscie kolekcjonerzy moga dostac jakis tam breloczek czy album w pakiecie, ale d tej pory zasada byla taka, ze gra pozostaje taka sama i mysle, ze warto by przestrzegania tej zasady pilnowac. Tak, pilnowac ma jej tez cda, bo m. in po to ludzie oplacaja jego redaktorow kupujac to pismo, by ci stawali w obronie interesw graczy:)

Do samej idei DLC nic nie mam, to w zalzeniu swietny sposob na dystrybucje dodatkow do gry z pominieciem niepotrzebnych posrednikow (a wiec wygoda dla graczy i wiekszy zysk dla studia). Jestem natomiast przeciwny wynaturzeniom tej idei, a do tych zaliczaja sie bez watpiena rzeczy, ktore powinny byc w grze od poczatku (a jesli sa tworzone jeszcze przed premiera, to z pewnoscia zaliczaja sie do tej kategorii) albo pierdolki w stylu zbroi dla konia, ktore na dobra sprawe moglyby sie znalezc w zwyklym patchu, a za ktore tworcy kaza sobie slono placic.
Jesli za pol roku CDP wyda na przyklad pakiet przygod Jaskra na, powiedzmy, 10 godzin zabawy i krzyknie za niego 20 zlotych, to przeciez nie bede mial im tego za zle.

smuggler: 4 lata temu Wiedzmin 1 tez dostal 9+, a byl gra totalnie niedorobiona, w nieupaczowanej wersji praktycznie nie dalo sie w niego grac. Czy ta 9+ to cos wiecej niz tamta 9+?:>

13.05.2011 10:00
KoSmIt
126
odpowiedz
KoSmIt
105
MPO Spec Ops

Przez te DVD9 miałem problem, bo mialem stary napęd, który ich nie czytał :P Numer kupię :)

Co do DLC to jestem sceptyczny. Zdarzają się kwiatki jak dodatki do GTAIV, ale to co zrobili z AC, że trzeba było kupić dodatek odblokowujący wspomnienie z kampanii. To jest właśnie wydawanie obciętej gry. Jeszcze trochę, a będą sobie twórcy kazali płacić za questy poboczne, a będą sprzedawać samą kampanię + 1 broń "bo przecież spokojnie da się wtedy przejść grę"

13.05.2011 10:04
Orlando
127
odpowiedz
Orlando
42
Smile Smile Smile

Jeszcze trochę, a będą sobie twórcy kazali płacić za questy poboczne
Dragon Age.

13.05.2011 10:26
KoSmIt
128
odpowiedz
KoSmIt
105
MPO Spec Ops

O no to fajnie. Ja od DA odbiłem się po graniu na pikniku GOL. W takim razie zajebiście. Gdzie te czasy, że mapy ściągało się z netu, podobnie jak mody...

13.05.2011 10:28
129
odpowiedz
zanonimizowany4090
97
Legend

[125] Na tej zasadzie - czy bardziej smakowala ci orezada gdy byles dzieckiem, czy teraz zimne piwo w upalny dzien? :)

Oceny nie sa stale, sa jakby projekcja aktualnych w danym momencie uczuc. Obie oznaczaja to samo "w te gre naprawde warto zagrac!".

14.05.2011 16:28
130
odpowiedz
Ptosio
164
Legionista

Pytam, bo pierwszy wiedzmak byl w dniu premiery zabugowany niemozebnie i trudno oprzec sie wrazeniu, ze 9 z plusem (choc historycznie sprawiedliwa) dostal niejako na kredyt. Zastanawiam sie, czy na taki kredyt mogl tez liczyc sequel.

A teraz cos z dedykacja dla tych, co uwazali jojczenie przeciwko dlc za walke z wiatrakami: cdp oglosil wlasnie, ze od tej pory wszystkie dlc beda darmowe. I co, nadal uwazacie, ze zwracanie na takie rzeczy uwagi jest pozbawione sensu?

14.05.2011 16:55
mr 45
😍
131
odpowiedz
mr 45
69
Hero of the Wastelands

Pierrrdzielę, nie wytrzymam do e3 i chyba kupię wieśka na pieca. A z plakatem jak zwykle są jaja, tzn. rozłożyłem raz, i złożyłem chyba po 10 minutach kombinowania

14.05.2011 17:03
Orlando
132
odpowiedz
Orlando
42
Smile Smile Smile

Jeeeessuuu, Leisure Suit Larry. Aż mnie cos zabolało jak zobaczyłem Ala Lowe. :-( Gdzie ja mam te gry. I dziękuje za wywiad z młodą Pratchettówną, teraz nie będe na nią narzekał za fabułe ME.

14.05.2011 17:05
Jeckyl
133
odpowiedz
Jeckyl
94
Nieuk

Ptosio -> Gdzie znalazłeś info o tych darmowych DLC?

14.05.2011 17:23
Orlando
134
odpowiedz
Orlando
42
Smile Smile Smile
14.05.2011 17:33
Slow Motion
135
odpowiedz
Slow Motion
45
Generał
15.05.2011 18:36
Jedziemy do Gęstochowy
👍
136
odpowiedz
Jedziemy do Gęstochowy
124
JUDAS PRIEST

Numer super, fajniejszy od dotychczasowych z tego roku, wiadomo recenzja Wiedźmina ale też i teksty fajne - szczególnie ten o Androidzie i reszcie - bardzo mi się przyda.

Gierki tez spoko, Resident 5 to gra z super optymalizacją - działa na najwyższych na directx10 na moim kompie - czytaj kompie z 2007 roku, na którym już takie coś jak Bulletstorm się tnie, nie wspominając o Bad Company 2 czy Gta4 ( w GTA to 20 klatek ze spadkami na najniższych), brawo Capcom, reszta może się od was uczyć!

15.05.2011 21:05
😡
137
odpowiedz
zanonimizowany661344
39
Konsul

Ech ale artykułu o smartfonach i oprogramowaniu już gorzej napisać nie można było a gdzie napisaliście o najlepszych grach ??

19.05.2011 22:17
138
odpowiedz
Zgred
200
WREDNY

smuggler--> Wpisałem kod do Wiedźmina 2 i mam komunikat INVALID CODE, co jest? Gdzie mam zgłosić taki problem?

22.05.2011 11:49
139
odpowiedz
zanonimizowany367031
43
Konsul

Dlaczego nie ma testu wydajności dla Wiedźmina 2?

23.05.2011 19:57
3dD1e
140
odpowiedz
3dD1e
120
Zuo market

Waszym zdaniem, która z testowanych w tym numerze kart graficznych jest bardziej opłacalna?
Gigabyte GeForce GTX 550 Ti OC czy Zotac GeForce GTX 550 Ti AMP?
Ewentualnie może mi ktoś polecić jakąś lepszą kartę w podobnej cenie.

23.05.2011 19:58
141
odpowiedz
Boifan
0
Konsul

Dlaczego nie ma testu wydajności dla Wiedźmina 2?

Bo gra byla testowana w siedzibie CDP.

25.05.2011 22:43
142
odpowiedz
zanonimizowany367031
43
Konsul

Jedno pytanie odnosnie DLC do Wieśka...czy kod z CDA wygasa po pewnym czasie czy jest bezterminowy? Nie planuje zakupu gry w najblizszym czasie...

29.05.2011 21:18
143
odpowiedz
mirencjum
66
Legend

Jak to teraz będzie z kupnem CDA? Będziecie na ulicy z "ręki" sprzedawać?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9688887,Ruch_nie_bedzie_dystrybuowal_tytulow_Bauera.html

29.05.2011 22:43
144
odpowiedz
Ptosio
164
Legionista

ObiOneMP
Pakiety DLC zostaly udostepnione dla wszystkich graczy.

30.05.2011 20:49
3dD1e
145
odpowiedz
3dD1e
120
Zuo market

Nadal chciałbym znać czyjeś zdanie na temat tych kart z postu [140].

Dodatkowo chciałbym wiedzieć gdzie mogę znaleźć to "opowiadanie fantasy", którego fragmenty są na stronie 100 w Na Luzie. Może kiedyś przeczytam żeby poprawić sobie humor :)

Forum: CDA 06/2011 zawartość (Resident Evil 5 na DVD i nie tylko)