Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 29 listopada 2017, 21:46

Dead Island: Definitive Collection (triki) PC, PS4, XONE

Wstęp

Dead Island: Definitive Collection to pakiet dwóch pierwszych, zremasterowanych odsłon serii Dead Island. Są to pierwszoosobowe gry akcji, w których musimy przetrwać w lokacjach opanowanych przez zombie.

Triki do gry

Dead Island: Definitive Edition

Łatwe pieniądze

Po dotarciu do Moresby i uzyskaniu dostępu do magazynu, znajdziesz w nim cztery bronie (klucz francuski, kij bejsbolowy, młot i nóż). Sprzedaj je w kościele, a dostaniesz od 400 do 2 tys. dolarów. Powtarzaj czynność tyle razy, ile tylko chcesz.

Plakat Chrome 2

Rozegraj misję "Born To Be Wild". Wejdź do hotelu i pogadaj z Mikiem Daviesem. Przejdź do kolejnego pokoju, w którym znajduje się stół roboczy, a następnie do kolejnego, w którym znajdziesz komputer. Na ścianie będzie wisiał plakat Chrome 2.

Nawiązanie do serialu Lost

Rozegraj misję, w której należy wyczyścić wieżę ratownika na początku gry. Zabij kilka zombie w garażu, a usłyszysz komunikat w radiu, mówiący o wypadku samolotu linii Oceanic Flight.

Dead Island: Definitive Edition - Riptide

Łatwe zdobywanie doświadczenia

Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie dużej ilości punktów doświadczenia (i przy okazji również dodatkowej gotówki) jest podejmowanie się niekończących się wydarzeń, czyli opcjonalnych zadań związanych z dostarczaniem ocalałym poszukiwanych przez nich surowców. Kilka wydarzeń możesz odblokować już w pierwszym obozie Paradise i ich główną zaletą jest to, że poszukiwane przez sojuszników przedmioty zazwyczaj nie są trudne do zlokalizowania (może to być np. powszechnie występujący w świecie gry złom elektroniczny). Oprócz tego w trakcie przemierzania dostępnych lokacji warto jest rozglądać się za okazjami do odblokowywania bardziej złożonych dodatkowych misji, gdyż one również są bardzo dobrze nagradzane (także unikalnymi przedmiotami i dużą ilością gotówki).

Szybkie odnawianie zapasów

Ciekawą taktyką na bezproblemowe odnawianie najczęściej wykorzystywanych zapasów (np. apteczek, koktajli Mołotowa czy amunicja) jest ponowne odwiedzanie miejsc, w których zawsze one występują, gdyż tego typu przedmioty po pewnym czasie "odradzają się". Proces ten możesz też przyśpieszyć, np. dzięki użyciu opcji szybkiej podróży czy chwilowemu przeniesieniu się do odrębnie ładowanej przez grę lokacji.

Fortyfikacja obozowisk

W trakcie rozgrywania głównej kampanii w dość regularnych odstępach czasu bierze się udział w misjach o charakterze defensywnym, w których ocaleli muszą obronić się przed nadciągającą Hordą. Ważną informacją jest to, że możesz przygotować się do każdej tego typu misji i tym samym zwiększyć szanse pomyślnej obrony. Wskazane jest przede wszystkim ustawienie ogrodzeń wokół całego obozu (możesz je dodatkowo podłączyć do prądu dzięki zaliczeniu pobocznej misji Elektryfikacja). Dobrze jest również rozstawić pola minowe wokół ochranianego obozowiska, tak by nadbiegające zombiaki ginęły w wyniku eksplozji min.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 29 listopada 2017