Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Tower of Fantasy - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Tower of Fantasy - poradnik do gry

Tower of Fantasy - poradnik do gry

Tower of Dreams Tower of Fantasy poradnik to najlepsze porady na start, do walki, rozwijania postaci. Opisujemy wszystkie bronie, system energii, crossplay, tryby rozgrywki, mapę świata, materiały, tier listy, wszystkie mechaniki, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 2 września 2022

Poradnik do gry Tower of Fantasy to kompendium wiedzy na temat całej produkcji. Za sprawą tego poradnika, każdy gracz dowie się czegoś nowego i przydatnego, niezależnie od tego jaki jest Wasz poziom znajomości tejże produkcji. Dowiecie się jak działają mechaniki, jakie bronie dostępne są w grze oraz jak zdobywać potrzebne materiały. Poza opisaniem najważniejszych mechanik, dowiecie się gdzie znaleźć przeróżne rzeczy dzięki mapie.

Tower of Fantasy: Zawartość poradnika

Nasz poradnik do gry Tower of Fantasy rozpoczyna przewodnik po podstawach i mechanikach gry. Dzięki tym stronom, dowiecie się o działaniu wszystkich ważnych mechanik oraz o zasadach, które kierują całą produkcją. Główną częścią poradnika są porady na start. Z nimi powinien zapoznać się każdy gracz, który dopiero rozpoczyna przygodę z grą Tower of Fantasy.

Drugi rozdział naszego poradnika to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli FAQ. Dowiecie się o tym, czy rozgrywka międzyplatformowa istnieje w grze, jak działa system Vitality oraz jak szybko i sprawnie odblokować całą mapę. Ponadto, przeczytacie o tym jak szybko zdobyć Black i Gold Nucles oraz na co najlepiej wydać specjalną walutę w grze, czyli Dark Crystals.

Kolejny rozdział skupia się na World Bossach, znajdziecie w nim między innymi informacje o ich położeniu, charakterystycznych ruchach na które trzeba uważać oraz o słabościach tych trudnych do pokonania przeciwników.

Następna część naszego poradnika do ToF, to rozdział poświęcony Adventure. Informacje tam zawarte pomogą Wam dowiedzieć się na czym polegają poszczególne wyzwania, od którego poziomu możecie je odblokować oraz jakie nagrody uzyskacie za ich ukończenie.

Ostania część poradnika to aneks, w którym znajdziecie między innymi informacje o wymaganiach sprzętowych, zarówno tych minimalnych jak i zalecanych, podstawowym sterowaniu, długości gry oraz o tym, jakie wersje językowe znajdują się w grze.

Tower of Fantasy: Szybkie porady na start

 1. Eksplorujcie świat gry - jest to podstawa w tego typu produkcjach. Nie bójcie się tego, że znajdziecie się w regionie, który jest jeszcze nie na Wasz poziom. Poznawajcie świat, pokonujcie przeciwników, rozwiązujcie łamigłówki i zdobywajcie nagrody w postaci skrzyń. Dzięki temu o wiele szybciej nauczycie się mechanik oraz ulepszycie swoją postać.
 2. Wykonujcie zadania na bieżąco - jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób, aby zdobyć konkretne ulepszenia, czy to do postaci czy do broni. Ponadto, wiele z zadań oferuje specjalne waluty, które są potrzebne do zdobywania nowych postaci czy też broni.
 3. Nastawcie się na pracę zespołową - Tower of Fantasy, mimo, że czerpie mocno z produkcji takich jak Genshin Impact, jest również grą MMO, która stawia na kooperację z innymi graczami. Musicie nauczyć się współpracować z innymi graczami, aby pokonywać o wiele trudniejszych bossów.
 4. Codziennie wykorzystujcie swoją energię - dzięki temu do maksimum wykorzystacie możliwość zdobycia interesujących rzeczy, które dostępne są za tą "walutę". Nie korzystając z niej, nie będzie się ona odnawiać. Natomiast przy korzystaniu z niej, podczas Waszej nieaktywności, powoli będziecie ją zbierać, aby móc z niej korzystać w innym czasie.

Więcej porad znajdziecie na osobnej stronie: Porady na start.

Tower of Fantasy: Podstawy

W tym rozdziale dowiecie się o podstawowych mechanikach i założeniach gry Tower of Fantasy.

 1. Ulepszanie broni - wyjaśniamy, jakie materiały trzeba posiadać, oraz jak poprawnie ulepszać oręża w grze.
 2. Special Orders - dowiecie się tutaj, jak można wziąć udział w losowaniu i zdobyć wymarzone bronie i postacie.
 3. Kara za śmierć - śmierć czeka każdego, a dzięki tej stronie dowiecie się o konsekwencjach zgonu w ToF.
 4. Gotowanie - dowiecie się tutaj o tym, jak gotować, oraz co konkretnego uzyskacie za zjedzenie posiłku.
 5. Walka i bronie - Zaznajomicie się tutaj z wszystkimi informacjami na temat broni oraz walki.
 6. Suppressors - znajdziecie tutaj informacje o tym, czym są Suppressors, jak je ulepszać oraz co można zdobyć za polepszanie poziomów tych urządzeń.
 7. Waluta gry - jednostek monetarnych w grze jest bardzo dużo, dzięki tej stronie dowiecie się o nich wszystkich oraz gdzie możecie je wydać.
 8. Simulacra - wyjaśniamy czym tak naprawdę jest Simulacra oraz jak zdobyć nowe typy.
 9. Rozwój postaci i levelowanie - dowiecie się tutaj wszystkiego o tym, jak wygląda rozwój postaci oraz jej ulepszanie.
 10. Tworzenie i customizacja postaci - strona rozkładająca na czynniki pierwsze tworzenie oraz customizację postaci, którą tworzycie na samym początku gry.
 11. UI - dzięki tej stronie zaznajomicie się z interfejsem użytkownika.
 12. Wanderer's Log - dzięki tej stronie, przeczytacie o tym, jak odblokować Wanderer's Log oraz co można z nim zrobić.
 13. Achievement - Dowiecie się tutaj o tym, czym są Achievements oraz co zdobędziecie za ich odblokowywanie.
 14. Relics - Strona ta wyjaśnia działanie Relic oraz sugeruje, które z nich warto ulepszać jako pierwsze.
 15. Vehicles - Na stronie dowiecie się o działaniu Vehicles oraz o tym, jak je odblokować.
 16. Wyposażenie - Wyjaśniamy tutaj wszystko, co związane z wyposażeniem, zaczynając od tego jak i gdzie zdobyć uzbrojenie, kończąc na mechanikach związanych z Recycle.

Tower of Fantasy: FAQ

W tym rozdziale znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 1. Crossplay - czy jest? - odpowiadamy na pytanie czy w Tower of Fantasy istnieje rozgrywka multi-platformowa, a jeśli tak, to pomiędzy jakimi platformami.
 2. Jedzenie i Satiety - co daje? - poznacie odpowiedź na pytanie, co uzyskacie za zjedzenie posiłku oraz czym jest status Satiety.
 3. Nowe przepisy - jak odblokować? - na tej stronie znajdziecie informację o tym, jak odblokować nowe przepisy na posiłki.
 4. Wybór serwera - czy ma znaczenie? - czy serwer na którym chcecie założyć postać ma jakiekolwiek znaczenie? Na tej stronie otrzymasz odpowiedź na to pytanie.
 5. Kanał serwera - jak zmienić? - odpowiadamy jak zmienić kanał serwera, o który bardzo często proszą inni gracze na czacie w grze.
 6. Shop i Commissary - co można kupić? - na tej stronie dowiecie się o tym, jakie istnieją rodzaje sklepów oraz co można w nich kupić.
 7. Pad - czy działa? - odpowiadamy na pytanie czy wsparcie kontrolerów działa tak jak należy w Tower of Fantasy.
 8. CS - czym jest? - uzyskacie odpowiedź na pytanie czym jest CS oraz jak zdobywać większe wartości.
 9. ToF vs Genshin Impact - co lepsze? - porównujemy oba tytuły do siebie i omawiamy, która gra jest lepsza w danym aspekcie.
 10. Cała mapa - jak odblokować? - Wyjaśniamy, jak pozbyć się mgły z mapy świata gry.
 11. Szybka podróż - czy istnieje? - Strona wyjaśnia, czy w Tower of Fantasy istnieje szybka podróż, dzięki której zaoszczędzicie sporo czasu.
 12. Deciphers - do czego służą? - Wyjaśniamy, jakie zastosowanie w grze posiadają przedmioty wielokrotnego użytku, Deciphers.
 13. Ustawienia gry - co zmienić? - Sugerujemy, które ustawienia warto wyłączyć, bądź zmienić, aby grało się Wam bardziej komfortowo.
 14. Vitality - czym jest? - Na stronie odpowiadamy, czym jest Vitality oraz jakie jest ich zastosowanie.
 15. Black / Gold Nucleus - jak szybko zdobyć? - Opracowaliśmy specjalne porady, które pomogą Wam szybko zdobywać Black i Gold Nucleus, czyli przedmioty potrzebne do zdobywania nowych Simulacr.
 16. Dark crystals - na co wydać? - Zamieściliśmy porady na co najlepiej wydawać specjalną walutę Dark Crystals.

Tower of Fantasy: World Boss

W tym rozdziale znajdziecie listę World Bossów pojawiających się w świecie Tower of Fantasy.

 1. Lista i informacje - na tej stronie poradnika znajdziecie porady dotyczące pokonania bossów i nagrody, jakie możecie za to otrzymać.
 2. Frost Bot - Robot, który specjalizuje się w zamrażaniu postaci gracza, znajdujący się w krainie Navia, niedaleko wyspy Raincaller Island.
 3. Robarg - Roślina podatna na ogień, która potrafi zatruwać innych graczy. Znajduje się w krainie Astra, w kanionie Southern Ring Ranges.
 4. Apophis - Pantera o dużych rozmiarach, która jest podatna na lód. Znajduje się w okolicach Banges Industrial Zone.
 5. Sobek - Robot przypominający bestię, który potrafi zakopywać się pod ziemię. Jest podatny na elektryczność, a znaleźć można go w krainie Crown Mines.
 6. Lucia - Królowa bandytów, która chroniona jest przez jej sługusów. Znajduje się w południowej części krainy Crown Mines.
 7. Barbarossa - Zwinna bestia, która jest podatna na ogień. Znajduje się w krainie Warren Snowfield, w prawym górnym rogu Aesperii.

Tower of Fantasy: Adventure

W tym rozdziale znajdziecie listę wszystkich aktywności, które znajdują się w zakładce Adventure.

 1. Lista i informacje - znajdziecie tu sporo informacji o dostępnych trybach w Tower of Fantasy.
 2. Training facilities - Urządzenia, które oferują szereg wyzwań. Za ich ukończenie otrzymacie Training Points.
 3. Joint Operation - Wyzwanie, które należy przejść z innymi graczami, potencjalnie kosztujące 90 Vitality.
 4. Dimensional Trials - Tryb solo, który posiada specjalne zasady dla każdego z wyzwań.
 5. Interstellar Exploration - Wyzwania mocno powiązane z fioletowymi bramami oraz zadaniami, które polegają na pokonywaniu fal przeciwników.
 6. Omnium Beacon - Zabawa w chowanego. Jeśli żaden z graczy nie znajdzie paczki przez 24 godziny, otrzymacie sporo nagród.
 7. Spacetime Domain - Tryb solo, w którym możecie zdobyć dużą ilość złota za ukończenie wyzwań.
 8. Ruins - Aktywność, w której rozwiązywać będziecie łamigłówki, oraz walczyć z przeciwnikami, między innymi z bossami.
 9. Apex League - Tryb PvP, w którym mierzyć będziecie się z innymi graczami, zdobywając nowe pozycje w rankingu.
 10. Bygone Phantasm - Posiada wiele poziomów. Co każdy 5 poziom nastąpi walka z minibossem.
 11. Frontier Clash - Tryb kooperacyjny, w którym zdobyć możecie zestawy pancerzy.
 12. Void Rifts - Jedno z bardziej wymagających wyzwań, które wykonywać będziecie z innymi graczami.
 13. Wormhole - Trudniejsza i bardziej złożona wersja Bygone Phantasm. Dedykowana jest dla najbardziej doświadczonych graczy.

Tower of Fantasy: Długość gry

Jako, że Tower of Fantasy jest grą Gacha MMO, ciężko tak naprawdę powiedzieć jak dużo czasu należy poświęcić, aby ukończyć ten tytuł. Zarówno przeróżne aktywności jak i zadania są i będą dodawane na bieżąco, regularnie przedłużając żywot gry.

Więcej na ten temat napisaliśmy na osobnej stronie: Długość gry.

Tower of Fantasy: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5
 3. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: GeForce GT 1030 lub lepsza
 5. Wymagane miejsce na dysku: 30 GB
 6. Pamięć karty graficznej: 2 GB

Więcej o wymaganiach sprzętowych znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Tower of Fantasy: Spolszczenie, polska wersja językowa

Tower of Fantasy nie posiada polskiej wersji językowej. Nie ma na ten moment również żadnych przesłanek o tym, aby taka wersja miała się pojawić. Gra w obrębie napisów jest jednak przetłumaczona na kilka innych języków.

Więcej informacji znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Polska wersja językowa.

Autorzy Poradnika

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Przed wstąpieniem do GRYOnline.pl zajmował się studiowaniem (w sumie przygoda ta trwa dalej). Na razie ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Z GOL-em swoją przygodę zaczął w roku 2019, kiedy podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Najbardziej lubi, gdy dostaje do napisania poradnik do gry z gatunku soulsborne. W wolnej chwili czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem (jeśli o nim nie słyszałeś, to już wiesz z jakim skutkiem).

więcej

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako lektor języka angielskiego. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 r. Przez ten czas pisał dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Gdy był młodszy zdarzyło mu się nawet popełnić artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Uwielbia RPG-i oraz strategie. Często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej


Informacje o Tower of Fantasy - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 10 sierpnia 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.