Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Trek to Yomi - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Trek to Yomi - poradnik do gry

Trek to Yomi - poradnik do gry

Jeden samuraj Trek to Yomi poradnik, solucja to pełny opis przejścia gry oraz porady na start, do walki, rozwoju postaci, zdobywania umiejętności. Opisujemy wszystkie mechaniki, ataki, sekrety, znajdźki, artefakty, ulepszenia oraz sterowanie i wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2022

Poradnik do gry Trek to Yomi zawiera szczegółówy i kompletny opis jej zawartości, a także liczne porady i wskazówki, dzięki którym pokonywanie przeciwników, eliminowanie bossów, rozwiązywanie zagadek środowiskowych i odnajdywanie sekretów powinno stać się prostsze. Skorzystanie z informacji z naszego poradnika powinno ułatwić Wam zaliczenie Trek to Yomi w 100%.

Nasz poradnik otwierają rozdziały przewodnika po grze oraz FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Znajdziecie przede wszystkim porady na start oraz różnorakie wskazówki i informacje na temat staczania walk oraz rozwoju postaci i zdobywania nowych umiejętności. Oprócz tego możecie dowiedzieć się m.in. jak zapisywać stan gry, czy można wyłączyć filtr monochromatyczny, jak wydłużać pasek zdrowia głównego bohatera, czy jak pokonywać opancerzonych przeciwników.

Najważniejszym rozdziałem naszego poradnika jest szczegółowy opis przejścia wszystkich 7 rozdziałów składających się na kampanię dla pojedynczego gracza. W opisach poszczególnych poziomów znajdziecie informacje jak zaliczać cele misji, jak radzić sobie z przeciwnikami, jak odnajdywać alternatywne ścieżki i sekretne komnaty, a także jak wygrywać pojedynki z bossami. Solucja uzupełniona jest również o lokalizacje wszystkich sekretów i znajdziek - dowiecie się gdzie można odnajdywać artefakty oraz ulepszenia zdrowia, wytrzymałości i ekwipunku.

Na końcowych stronach zamieściliśmy przede wszystkim poradnik trofeowy, dzięki któremu będziecie w stanie odblokować 100% dostępnych osiągnięć oraz zdobyć platynowe trofeum. Oprócz tego znajdziecie informacje m.in. dotyczące sterowania, wymagań sprzętowych, a także tego ile czasu zajmuje przejście gry Trek to Yomi.

Trek to Yomi: Szybkie porady na start

 1. Opanujcie bezbłędnie parowania oraz kontrataki. Korzystanie z parowań może ułatwiać Wam pokonywanie wrogów i jest ono praktycznie obowiązkowe podczas starć z przeciwnikami używającymi pancerzy. Wymaga ono dobrego wyczucia, tak więc warto ćwiczyć na przeciwnikach od samego początku gry. W trakcie kampanii możecie odblokować umiejętności ulepszające parowanie i pozwalające np. parować ciosy z obu stron.
 2. Korzystajcie ze wszystkich odnajdywanych kapliczek. Mają one dwie ogromne zalety - pozwalają zapisać grę oraz odzyskać wszystkie stracone punkty zdrowia. Większość kapliczek napotkacie w głównych lokacjach, ale pojedyncze są też do odnalezienia w sekretnych obszarach.
 3. Używajcie ataków z obrotu na wrogach stojących za plecami Hirokiego. Domyślnie możecie w ten sposób wyprowadzić jeden atak, ale w dalszej fazie rozgrywki odblokujecie kombinacje ataków. Bardzo przydają się one w sytuacjach, w których wrogowie atakują jednocześnie z dwóch różnych stron.
 4. Nie pozwalajcie, by Hiroki wszedł w stan zmęczenia. Może do tego dojść jeśli przyczynicie się do wyczerpania całego paska wytrzymałości. Bohater będzie mógł wtedy jedynie parować i stosować pojedyncze ataki. Nie wyprowadzajcie zbyt wielu ciosów pod rząd i szukajcie w świecie gry ulepszeń pozwalających permanentnie wydłużać pasek wytrzymałości.
 5. Nie zawsze jest tylko jedna ścieżka do celu. W niektórych lokacjach możecie szukać alternatywnych ścieżek i mogą one pozwolić na ominięcie przeciwników lub na sprytne pozbycie się ich z wykorzystaniem pułapki (np. zrzucenie ciężkiego ładunku na ich głowy). Warto szukać tego typu okazji.
 6. Regularnie polegajcie na atakach dystansowych, np. na rzucaniu shurikenami czy używaniu łuku. Tego typu ataki mogą pozwalać Wam na ciche pozbywanie się przeciwników lub na wytrącanie ich z rytmu podczas bezpośrednich starć. Główny bohater na bieżąco może odnajdywać nowe strzały czy shurikeny, a niestety jest w stanie przenosić jedynie ograniczoną ich ilość.
 7. Przejdźcie się po obrzeżach każdej odwiedzanej lokacji. Jest duża szansa, że możecie w ten sposób zlokalizować jakieś mało widoczne przejście prowadzące do bocznego obszaru czy wnętrza budynku. W wielu tego typu opcjonalnych obszarach do zdobycia są jakieś dodatkowe skarby.

Więcej wskazówek i podpowiedzi zamieściliśmy na osobnej stronie: Porady na start.

Trek to Yomi: Wszystkie misje

Nasz opis przejścia Trek to Yomi dotyczy wszystkich siedmiu etapów / rozdziałów gry. W ramach każdego rozdziału do zaliczenia są różne cele misji, walki oraz konfrontacje z bossami.

 1. Rozdział 1 - Solucja wyjaśnia m.in. gdzie znaleźć Mistrza Sanjuro, jak dotrzeć do głównej bramy, jak odeprzeć atak bandytów i jak rozegrać pierwsze starcie z bossem Kagerou.
 2. Rozdział 2 - Solucja wyjaśnia m.in. gdzie znaleźć pojmanych towarzyszy, jak dotrzeć do Kamikawamury, jak ocalić mieszkańców wioski i jak pokonać bossa Sadatame.
 3. Rozdział 3 - Solucja wyjaśnia m.in. jak doprowadzić do odnalezienia Aiko, jak udzielić pomocy sojusznikom bohatera i jak rozegrać drugie starcie z bossem Kagerou.
 4. Rozdział 4 - Solucja wyjaśnia m.in. jak pokonywać potwory, jak zdobyć broń ozutsu i poprawnie jej używać, jak uciec bezpiecznie w wieży, jak pokonać bossa Aiko oraz czego dotyczy pierwszy ważny wybór.
 5. Rozdział 5 - Solucja wyjaśnia m.in. jak rozwiązać 3 zagadki z symbolami, jak pokonywać duchy, jak rozprawić się z mini-bossem Sadatame i bossem Sanjuro, a także kiedy pojawia się drugi wybór.
 6. Rozdział 6 - Solucja wyjaśnia m.in. jak zaliczyć kolejne 3 zagadki z symbolami oraz zagadkę z 4 obeliskami, jak uciec z Yomi, jak rozegrać walkę z bossem Ara-Mitama i kiedy dokonuje się trzeciego wyboru.
 7. Rozdział 7 - Solucja wyjaśnia m.in. jak przejść przez płonącą wioskę, jak pokonać finałowego bossa Kagerou, a także jak odblokować 3 różne zakończenia kampanii.

Trek to Yomi: Wszystkie artefakty - sekrety

W rozdziale o sekretach i znajdźkach Trek to Yomi znajdziecie informacje o ich lokalizacji w zaliczanych etapach. Pozwoli to Wam dotrzeć do wszystkich artefaktów, a także pozyskać wszystkie ulepszenia zdrowia, wytrzymałości i wyposażenia bohatera.

 1. Rozdział 1 - Do odnalezienia jest 7 artefaktów, możecie też znaleźć różne ulepszenia bohatera oraz jego sprzętu.
 2. Rozdział 2 - Do odnalezienia jest 6 artefaktów, możecie też znaleźć różne ulepszenia bohatera oraz jego sprzętu.
 3. Rozdział 3 - Do odnalezienia jest 10 artefaktów, możecie też znaleźć różne ulepszenia bohatera oraz jego sprzętu.
 4. Rozdział 4 - Do odnalezienia jest 10 artefaktów i możecie też znaleźć różne ulepszenia bohatera oraz jego sprzętu.
 5. Rozdział 5 - Do odnalezienia jest 8 artefaktów i możecie też znaleźć różne ulepszenia bohatera oraz jego sprzętu.
 6. Rozdział 6 - Do odnalezienia jest 10 artefaktów i możecie też znaleźć różne ulepszenia bohatera oraz jego sprzętu.
 7. Rozdział 7 - Do odnalezienia jest 9 artefaktów i możecie też znaleźć różne ulepszenia bohatera oraz jego sprzętu.

Trek to Yomi: Podstawy i FAQ

W naszym przewodniku po grze oraz rozdziale o często zadawanych pytaniach znajdziecie przydatne porady do wygrywania walk, a także rozwiązania popularnych problemów i niejasnych kwestii.

Podstawy gry

 1. Walka - Ze strony dowiecie się m.in. o podstawowym wachlarzu ataków, kombinacjach ataków, blokowaniu i parowaniu ciosów przeciwników, atakach dystansowych oraz odblokowywaniu nowych rodzajów ataków i zdolności.
 2. Rozwój postaci - Strona zawiera informacje jak przebiega proces ulepszania postaci poprzez zdobywanie nowych umiejętności oraz wydłużanie pasków zdrowia i wytrzymałości.
 3. Poziomy trudności - Na stronie dowiecie się jakie założenia mają dostępne 4 poziomy trudności, a także jaki jest najlepszy wybór stopnia trudności do pierwszego przejścia gry.

FAQ

 1. Stan gry - czy można zapisywać? - Wyjaśniamy w jakich okolicznościach można sejwować grę oraz jak działa opcja powracania do ostatniego punktu kontrolnego.
 2. Filtr monochromatyczny - można wyłączyć? - Odpowiadamy na pytanie czy gra zawsze musi mieć ustawiony czarnobiały filtr i czy można "włączyć" kolory.
 3. Pasek zdrowia - jak wydłużyć? - Znajdziecie wyjaśnienie jak doprowadzać do permanentnego wydłużania paska zdrowia Hirokiego po to żeby zwiększać szanse przetrwania bohatera.
 4. Wrogowie z pancerzami - jak pokonywać? - Dowiecie się jak eliminować wrogów używających pancerzy, którzy są w stanie blokować większość standardowych ataków sterowanej postaci.
 5. Powtarzanie rozdziałów (Chapter Select) - czy jest możliwe? - Wyjaśniamy czy gra pozwala swobodnie powtarzać ukończone już etapy, np. na potrzeby dotarcia do pominiętych znajdziek.

Trek to Yomi: Trofea i platyna

Gra Trek to Yomi pozwala na zdobycie platyny, przy czym dotyczy to wyłącznie wersji na konsole PS4 i PS5. W naszym poradniku trofeowym znajdziecie opisy wszystkich dostępnych achievementów, dzięki którym będziecie mogli odblokować 100% osiągnięć.

Trek to Yomi: Długość gry

Trek to Yomi to krótsza produkcja, której ukończenie po raz pierwszy powinno Wam zająć kilka godzin. Czas rozgrywki mogą wydłużać poszukiwania sekretów i znajdziek. Na śmiałków czekają ponadto wyższe poziomy trudności, na których niemal każda konfrontacja może stanowić spore wyzwanie. Po więcej informacji ile czasu zajmuje przejście gry Trek to Yomi przejdźcie na stronę Długość gry.

Trek to Yomi: Minimalne wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 10/11 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-8250U / AMD Phenom II X4 965
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: GeForce MX150 2 GB / Radeon R7 260X 2 GB
 5. Wymagane miejsce na dysku: około 11 GB

Więcej informacji o minimalnych i zalecanych wymaganiach, a także o dostępnych filtrach graficznych znajdziecie na osobnej stronie Wymagania sprzętowe.

Trek to Yomi: Polska wersja gry

Gra Trek to Yomi posiada pełną wersję językową, przy czym obejmuje ona wyłącznie polskie napisy. Unikalną cechą gry jest to, że posiada ona wyłącznie japoński dubbing, przy czym pomaga to w budowaniu odpowiedniego klimatu rozgrywki. Pełną listę dostępnych języków dla napisów na ekranie znajdziecie na stronie Polska wersja gry.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Trek to Yomi - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 27 kwietnia 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.