Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Halo Infinite - poradnik do gry

Halo Infinite - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Halo Infinite: Ułatwienia dostępu Halo Infinite poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Halo Infinite znajdują się informacje na temat ułatwień dostępu przygotowanych m.in. dla osób niepełnosprawnych.

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2021

Na tej stronie poradnika do gry Halo Infinite znalazło się szczegółowe zestawienie dostępnych ułatwień dostępu. Są to różnorakie opcje gry przygotowane dla osób niepełnosprawnych oraz graczy mających problemy ze zrozumieniem wybranych języków.

Wszystkie opcje powiązane z opisywanym na tej stronie tematem są w zakładce Ułatwienia dostępu (Accessibility), którą znajdziecie w głównym menu Ustawienia (Settings) - Halo Infinite: Ułatwienia dostępu - Halo Infinite - poradnik do gry

Wszystkie opcje powiązane z opisywanym na tej stronie tematem są w zakładce Ułatwienia dostępu (Accessibility), którą znajdziecie w głównym menu Ustawienia (Settings). Ich głównym założeniem jest ułatwienie kontaktu i przechodzenia gry osobom niepełnosprawnym, ale mogą też być wykorzystywane m.in. do zmiany wersji językowej w razie braku znajomości danego języka lub problemów ze zrozumieniem przekazu.

Lista opcji ułatwień dostępu

Język

  1. Język napisów - W obu przypadkach domyślnie proponowana jest wersja językowa na bazie języka systemowego konsoli lub komputera. Możecie zmienić język napisów lub język dubbingu na inny. Wiąże się to z koniecznością potwierdzenia wyboru i zrestartowania gry.
  2. Język warstwy audio

Menu

  1. Tryb nawigacji liniowej - Może on dodać wizualne wspomagacze pomocne w nawigowaniu po oknach menu.
  2. Narrator interfejsu
  3. Szybkość narratora interfejsu
  4. Głośność narratora interfejsu
  5. Rozmiar czcionki - Możecie np. zwiększyć czcionkę jeśli macie problemy z odczytywaniem informacji na hudzie i w oknach menu.
  6. Szybkość przewijania tekstu

Napisy

  1. Widoczność - Są one domyślnie włączone.
  2. Obraz - Możecie ustawić jakie typy napisów mają być wyświetlane (domyślnie są to wszystkie).
  3. Rozmiar
  4. Przezroczystość tła
  5. Podświetlenie

VFR (to zmiany o charakterze wizualnym)

  1. Kolor interfejsu wroga
  2. Kolor interfejsu sojuszników
  3. Kolor znacznika drużyny
  4. Przezroczystość obrysu celownika
  5. Grubość obrysu celownika
  6. Przezroczystość HUD

Centrum łączności

  1. Tekst na mowę - Jest to domyślnie włączone. Możecie załączyć odczytywanie na głos czatu tekstowego wyświetlanego na ekranie. Kolejna opcja ma odwrotne działanie.
  2. Mowa na tekst

Bodźce

  1. Rozmycie - Jest ono domyślnie maksymalne, tzn. na poziomie 100%. Ograniczenie startowej wartości może poprawić odbiór gry, ale też obnażyć niedostatki grafiki.
  2. Drżenie ekranu - Chodzi tu o wstrząsy ekranu pojawiające się np. podczas sprintu czy w wybranych cut-scenkach. U niektórych graczy mogą one wywoływać mdłości.
  3. Ekspozycja
  4. Efekty pełnoekranowe
  5. Linie prędkości - Chodzi o linie pojawiające się w trakcie sprintu i symbolizujące smugi wiatru podczas przemieszczanie się szybciej niż normalnie.
  6. Wyostrzanie - Domyślnie jest ono na poziomie 60%. Warto zwiększyć tę wartość jeśli obraz wydaje się dla Was za bardzo rozmyty.

Ustawienia prywatności historii meczy

  1. Matchmaking - Jest on domyślnie dostępny.
  2. Bez matchmakingu - Domyślnie są ukryte.