Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hitman 2: Silent Assassin - poradnik do gry

Hitman 2: Silent Assassin - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Porady ogólne | Hitman 2 Silent Assassin poradnik Hitman 2: Silent Assassin

 • Przede wszystkim musisz bardzo dobrze opanować sterowanie. Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której szybko musisz użyć jakiegoś przedmiotu lub sięgnąć po broń, a zamiast tego szukasz na klawiaturze odpowiedniego przycisku. Jeżeli domyślne ustawienia Ci nie odpowiadają, to je dowolnie skonfiguruj - moim zdaniem są jednak bardzo dobre, a do ich opanowania wystarczy kilkukrotne przejście pierwszej misji.
 • Pamiętaj, żeby jak najczęściej chodzić. Hitman jest wtedy trochę powolny, jednak nie zwraca na siebie uwagi strażników. Jeżeli zaczniemy biegać po pilnowanym terenie, to zaraz wartownicy będą chcieli sprawdzić co jest grane.
 • Zawsze zakradaj się do wrogów OD TYŁU. Wiem, że to głupio brzmi, ale jeśli zrobisz inaczej to zaczną coś podejrzewać i ciągle na Ciebie zerkać, a później "przywitają" Pana 47 salwą ołowiu. Podobnie jest z bohaterami niezależnymi - mogą zacząć uciekać, a wtedy znika jedna z opcji dostania się na wrogi teren lub w ogóle misja kończy się niepowodzeniem.
 • Nigdy nie podchodź za blisko wartownika. Im dłużej będzie się Tobie przyglądał, tym pewniejszym jest, że sięgnie po broń i ogłosi alarm. Najlepiej wejść i wyjść z obszaru tak, żeby nikt nie był pewny, jak wyglądałeś.
 • Do "cichego" zabijania najlepiej używać fortepianowej struny. Chloroform jest dobry jedynie w dużych ilościach (5 buteleczek), ale nawet jeśli zużyjemy wszystko, a zadanie będzie powoli postępować do przodu, to złapany delikwent może się obudzić i zaalarmować kolegów.
 • Po unieszkodliwieniu wroga ukryj jego ciała w miejscu, gdzie będzie niewidoczne do końca scenariusza.
 • Zbieraj każdy przedmiot, na jaki tylko trafisz. Nie ważne czy jest to amunicja, butelka z chloroformem czy coś innego - wszystko może się przydać, a Hitman ma bardzo pojemną marynarkę. W razie ograniczenia zdecyduj się na przedmiot, który wydaje ci się najbardziej potrzebny w danym momencie.
 • Dokładnie sprawdzaj teren przed przystąpieniem do działania. Sam najpierw studiowałem zachowanie poszczególnych gości na mapie, później ładowałem misję od nowa i przystępowałem do działania. Niektóre zdarzenia są jednak ustawione losowo i mogą się wydarzyć lub nie. Trening czyni mistrza!
 • Jeżeli nie będziesz miał wyboru - sięgnij po broń. Najlepiej zaszyj się wtedy w jakimś zakamarku i celuj do kolejnych strażników. Uważaj jednak, gdyż sami nie będą Ci się pchali pod celownik, tylko będą woleli poczekać, aż opuścisz swoją kryjówkę. Dobry zabójca to cichy zabójca, dlatego postaraj się przechodzić misję dokładnym planem, a nie "na hurra!" a'la Schwarzeneger czy Rambo.
 • Najczęściej używanym uzbrojeniem jest struna od fortepianu, chloroform i pistolet z tłumikiem. Sprzęt zawsze dobierasz przed misją wedle własnego uznania. Pamiętaj jednak, że większa broń nie może być ukryta pod marynarką, a musi być trzymana w rękach. Najlepiej zostawiać ją w miejscu, w którym okaże się najbardziej przydatna lub w ogóle nie zabierać jej ze sobą.
 • Zauważ, że na niektórym podłożu Hitman porusza się głośniej niż na innym - możesz przez to zwrócić na siebie uwagę. Staraj się wybierać miejsca, w których będziesz poruszał się praktycznie bez żadnego dźwięku.
 • Nie zabijaj wszystkich na planszy, ale jedynie wybieraj cele, które są konieczne. Wszystko jest skrzętnie podliczane na ekranie z wynikami, a im wyższy masz wynik, tym samopoczucie będzie lepsze :)
 • Pilnuj pola działania postaci, za które się przebierasz. Każdy strażnik ma wydzielony obszar działania, podobnie osoby, które tylko wchodzą/wychodzą. Poruszanie się po nie swoim terenie może doprowadzić do wykrycia naszych działań.
 • Aby zapewnić sobie kamuflaż możesz zestrzelić również lampy czy świetlówki. Jest to metoda ryzykowna, gdyż za jednym razem strażnik przejdzie obok tego obojętnie lub tylko sprawdzi, co się stało, a za to kolejny zawoła kolegów do pomocy i będzie chciał wykryć sprawcę. W końcu ryzyko jest wpisane w ten zawód!
 • Spoglądaj często na mapę, aby nie zabłądzić. Wszystko jest na niej ładnie zaznaczone i nie powinieneś się pogubić w znalezieniu odpowiedniej drogi czy celu. Wyjście trzeba często bardzo szybko znaleźć, a gdy używasz mapy nie możesz się poruszać, dlatego nauczyć się szybko reagować. Po kilku misjach dojdziesz do wprawy! Wiem to po sobie ;-)
 • Jeśli chcesz szybciej zmienić ubranie to przejdź szybko do mapy (M) i z powrotem. 47 przebierze się w okamgnieniu. Podobnie działa stosowanie chloroformu czy otwieranie zamków. W tym ostatnim przypadku reguła nie zawsze skutkuje, ale można spróbować - na pewno nie zaszkodzi.
 • Zaglądaj przez dziurki od klucza, aby nie natknąć się na przeciwnika w pokoju, który mamy zamiar odwiedzić. Aby "wybadać" korytarz wystarczy jak uchylisz drzwi - tak, żeby strażnik nie spostrzegł się, co robisz.
 • Wychylaj się zza rogu, aby sprawdzić każdy zakręt, jeśli kamera nie ustawi się w dogodnym położeniu.
 • Broń może posłużyć również do walki wręcz. Zamach trwa długo i musimy używać jej wyłącznie podczas skradania lub w bliskim kontakcie z wrogiem, jednak pozwoli nam na znokautowanie rywala.
 • Jeżeli chcesz dokładnie przymierzyć się, aby zlikwidować cel to przełącz kamerę w tryb FPP. Sam nie robiłem tego za często, ale kilka razy bez tej opcji nie ukończyłbym danego scenariusza.
 • Zwiększaj też poziom trudności, abyś nigdy nie narzekał, że przeciwników jest za mało, a misje są za proste.
 • Improwizuj, działaj na własną rękę i przede wszystkim baw się dobrze!