Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battlefield Hardline - poradnik do gry

Battlefield Hardline - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Strzelanie | Porady ogólne - multiplayer w Battlefield Hardline poradnik Battlefield Hardline

Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2019

Strzelanie

W tym podrozdziale dowiesz się podstawowych informacji dotyczących kontroli broni, która umożliwi nam szybkie uśmiercenie wroga. Na początku zostaną wytłumaczone pojęcia związane ze statystykami broni, dzięki czemu poradnik będzie łatwiejszy do zrozumienia.

Pojęcia

Odrzut powoduje, że nasza broń jest odpychana do góry i na boki. Bardzo często jednak broń ma nierówny odrzut horyzontalny, mówi się wtedy, że ma tendencję do "kopania" bardziej w lewą lub w prawą stronę. Ten czynnik wpływający na celność broni możemy widzieć i kontrować.

Rozrzut to natomiast czynnik, który powoduje, że kule nie lecą dokładnie tam, gdzie celujemy. Rozrzut wzrasta wraz z każdym kolejnym strzałem. Jest większy, gdy się poruszamy oraz znacznie większy, gdy strzelamy z biodra. Zmniejsza się natomiast, gdy strzelamy kucając lub leżąc.

Współczynnik pierwszego strzału to wartość, która mnoży odrzut broni, podczas pierwszego strzału. Zawsze po wystrzeleniu pierwszego pocisku karabin "kopie" nieco mocniej niż podczas kolejnych. Jest to zwykle od 1,5 do 3 razy mocniej. Trzeba wziąć na to poprawkę podczas strzelania seriami.

Prędkość wylotowa to szybkość, z jaką pocisk opuszcza lufę. Ma to znaczenie podczas strzelania do poruszających się celów oraz do oddalonych przeciwników.

Kontrola odrzutu

Każda broń ma swoje, z góry określone wartości odrzutów, które za każdym razem są takie same. Aby utrzymać celownik na swoim przeciwniku, należy wykonać ruch myszką dokładnie przeciwny do odrzutu. Jeżeli więc jakiś karabin odrzuca do góry i w prawo, to myszką na podkładce należy podczas strzelania pociągnąć do siebie i w lewo. To o ile milimetrów i w jakim czasie będzie trzeba wykonać ruch, zależy od wartości odrzutu dla danej broni i jej szybkostrzelności. Najlepszym sposobem na poznanie danej broni jest wejście na pusty serwer i wystrzelanie kilku magazynków w ścianę, po czym próbowanie kontrowania odrzutu do skutku. W ten właśnie sposób należy panować nad odrzutem. Dla początkujących może wydawać się to trudne, lecz przestanie graczowi sprawiać problemy po nabyciu odrobiny doświadczenia. Wymaga to jednak dużej precyzji, a precyzja wymaga niskiej czułości myszy. Dlatego właśnie zaleca się granie na małych czułościach, a więcej o tym w części poświęconej ustawieniom.

Kontrola rozrzutu

Kontrola rozrzutu w teorii brzmi o wiele łatwiej, lecz na polu walki sprawia znacznie więcej kłopotów. Jest on bardziej nieprzewidywalny od odrzutu, a gracz nie widzi go i musi na bazie doświadczenia określać, czy pocisk trafi przeciwnika, czy nie. Nad rozrzutem panujemy robiąc przerwy w strzelaniu, czyli stosujemy serie. W zależności od odległości i broni, którą strzelamy, różne muszą być ich długości oraz czas pomiędzy nimi.

Ogień ciągły - pojęcie to nie wymaga rozwinięcia. Stosujemy go na odległości do 20 metrów. Jest najskuteczniejszy, gdy przeciwnik jest w całości odsłonięty.

Długie serie - strzelamy seriami pocisków po 7-10 kul, po czym odpuszczamy spust na najkrótszy czas, jaki zdołamy, po czym rozpoczynamy kolejną długą serię. W ten sposób resetujemy podczas strzelania rozrzut broni, nie tracąc przy tym dużo czasu. Metodę tę można stosować na odległości od 10 do nawet 40 metrów.

Regularne serie - są to serie, podczas których strzelamy krótkimi, celnymi seriami po 3-5 pocisków. W przeciwieństwie do poprzedniej opisywanej metody, przerwa pomiędzy nimi jest stosunkowo długa i przed każdą upewniamy się, że celownik jest na właściwym miejscu. W trakcie przerwy możemy schować się za osłoną. Odległość, na jakiej sprawdza się ta metoda to 30-50 metrów.

Ogień pojedynczy - stosowany jest na dużych odległościach. Możemy zarówno samemu dawkować pojedyncze pociski, jak i zmienić tryb ognia broni na pojedynczy. Strzelanie pojedynczymi kulami ma sens jedynie, gdy celujemy w głowę.

Należy jednak pamiętać o tym, że wartości podane powyżej są umowne i zależą również od celności broni, którą się posługujemy. Swoje decyzje na polu walki trzeba opierać na własnym doświadczeniu, a nie jedynie na suchej wiedzy z poradnika, która może co najwyżej gracza wspomóc. Dlatego właśnie dobrze jest wybrać sobie po 2 karabiny dla każdej klasy i zdobywać nimi jak najwięcej doświadczenia, aby mieć je opanowane niemal do perfekcji. Najlepszym miejscem do ćwiczenia celności są zespołowe DM-y, na których nie będziemy mogli narzekać na brak przeciwników.