Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Walka na dystans - łuk, odbijanie pocisków, dyspenser Minecraft poradnik, porady

Na tej stronie naszego poradnika do Minecrafta znajdziesz rady dotyczące walki długodystansowej.

Strzały i fizyka lotu

Łuk - Minecraft: Walka na dystans - łuk, odbijanie pocisków, dyspenser - Minecraft - poradnik do gry
Łuk

Obok podstawowego miecza, standardową bronią w grze Minecraft, jest łuk. Strzały możesz wykonać tanim kosztem lub zebrać z zabitych szkieletów-łuczników. W grze uwzględniona została fizyka lotu, więc pocisk wraz ze zwiększeniem odległości wytraca prędkość i opada w dół, dlatego celując daleko należy uwzględnić ten czynnik. Łuki można także zaklinać, by zadawały większe obrażenia. Siła naciągu ma wpływ na odległość strzelania, ale także i siłę uderzenia w związku z czym i ilość zadawanych obrażeń.

Odbijanie pocisków

Odbijanie pocisków Ghasta - Minecraft: Walka na dystans - łuk, odbijanie pocisków, dyspenser - Minecraft - poradnik do gry
Odbijanie pocisków Ghasta

Odbijać możesz Kule Ognia, które posyła w ciebie Ghast. Możesz w ten sposób zabić jego, lecz także innych mobów w zasięgu wzroku. Nie jest to jednak specjalnie zalecana metoda walki, gdyż ryzyko utraty życia jest dość wysokie.

Dyspenser

Dyspenser - Minecraft: Walka na dystans - łuk, odbijanie pocisków, dyspenser - Minecraft - poradnik do gry
Dyspenser

Do Dyspensera możesz umieścić Kule Ognia lub Strzały, które będą atakowały wroga gdy np. przerwie sznurek zaczepiony na Hakach lub stanie na płycie naciskowej. Nie jest to raczej rodzaj otwartej walki, a obrony. Dobrze podobny system mieć założony blisko własnego lokum.