Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

State of Decay - poradnik do gry

State of Decay - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay poradnik State of Decay

Ostatnia aktualizacja: 10 września 2019

Wstęp i nowe znajomości (misje główne)

W State of Decay wyróżnia się dwa typy misji:

  • główne, związanymi ściśle z fabułą
  • poboczne, często powtarzające się zdarzenia pomocy innym ocalałym

Lily, którą spotkasz w kościele jest twoim głównym kontaktem i będzie cię informować na bieżąco o nowych zadaniach.

State of Decay nie oferuje całkowicie liniowej fabuły, do przejścia nie masz jednego ciągu zadań, tylko kilka osobnych łańcuchów questów. Postęp w każdym z tych łańcuchów często zależy od postępu w innych zadaniach. Niektóre z misji mogą się nie powieść w związku ze śmiercią jakiejś postaci, niektóre mogą się opóźnić przez pojawienie się innych zadań i tym podobne.

Leśniczówka

Natychmiast po rozpoczęciu gry zostaniesz zaatakowany przez małą grupkę zombie, zabij ich i udaj się (przedzierając się przez zombie lub skradając się) do leśniczówki (Ranger Station) oznaczonej na mapie ikoną zielonego domu. Gdy tylko tam wejdziesz zaczniesz krótką rozmowę z Thomasem Ritterem, który prosi cię o pomoc w przeszukaniu pobliskich domków letniskowych i wspięcie się na wieżę wodną, abyś mógł rozejrzeć się po okolicy.

Surveying, czyli badanie okolicy z punktu widokowego - Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry
Surveying, czyli badanie okolicy z punktu widokowego

Wieża wodna znajduje się zaraz obok leśniczówki, na jej szczycie użyj przycisku celowania, aby wejść w tryb obserwacji okolicy. Przyjrzyj się znakom zapytania, żeby oznaczyć na mapie nowo odkryte miejsca. Musisz wypełnić pasek znajdujący się po lewej stronie ekranu (Surveying) poprzez odkrywanie kolejnych miejsc.

Gdy już zakończysz przegląd okolicy z wieży zacznij przeszukiwać pobliskie namioty i chatki - Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry

Gdy już zakończysz przegląd okolicy z wieży zacznij przeszukiwać pobliskie namioty i chatki. Zwróć uwagę na oznaczenia na mapie:

Taka ikona oznacza, że dany obiekt został przeszukany w całości - Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry

Taka ikona oznacza, że dany obiekt został przeszukany w całości. W tym zadaniu dodatkowym wskaźnikiem przeszukania będzie pasek po lewej stronie ekranu.

Pamiętaj też, że białe kółko z czerwonym obwodem wskazuje, że okolica powinna być bezpieczna.

Odległe strzały

Udaj się na południe podążając za odgłosem strzałów dobiegającym z oddali. W ten sposób poznasz Mayę, której pomocna dłoń bardzo się przyda w walce z zombie. Twoim zadaniem jest pomóc nieznajomej obronić się przed napastnikami, po czym wrócić z nią do leśniczówki.

Na miejscu okaże się, że wszyscy ukrywający się w leśniczówce zniknęli lub nie żyją. Kiedy twój kolega zaczyna przeszukiwać trupa Thomasa Rittera, ten go atakuje i tym samym zaraża. W tej sytuacji wspólnie z towarzyszami postanawiasz opuścić lokację w poszukiwaniu pomocy. Na szczęście masz kluczyki do samochodu zaparkowanego niedaleko oraz walkie-talkie, przez które rozmawiać będziesz z Lily Ritter, córką niedawno zabitego zombie.

Opuść górę Tanner i dotrzyj do kościoła

Musisz udać się na południe mapy, w oznaczone przez grę miejsce za mostem (który niestety nie jest kompletny). Jest niewielka szansa na przeskoczenie mostu samochodem, jednak bardziej prawdopodobne jest, że skończysz w rzece. Jeśli skok ci się nie uda, musisz znaleźć strome skalne schody zaraz na zachód od mostu, wyjdź po nich na górę, aby kontynuować podróż.

Skalne schody prowadzące na drugą stronę rzeki - Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry
Skalne schody prowadzące na drugą stronę rzeki

Przez radio Lily informuje cię o kościele w Spencer's Mill, gdzie znajduje się grupa osób, które zdołały przetrwać atak zombie, aby tam dotrzeć musisz udać się do wschodniej części miasteczka.

Każda baza oznaczona jest ikoną zielonego domku z flagą - Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry
Każda baza oznaczona jest ikoną zielonego domku z flagą

Po drodze unikaj grup zombie (Zombie Horde), najprostszym rozwiązaniem jest jazda samochodem. Po dotarciu na miejsce Lily oprowadzi cię po kościele, a na koniec "wycieczki" dostaniesz zadanie znalezienia ośrodka medycznego, by zdobyć leki dla twojego przyjaciela.

Poszukaj ośrodka medycznego

Aby znaleźć lokację z lekami musisz wspiąć się na punkt obserwacyjny (np - Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry

Aby znaleźć lokację z lekami musisz wspiąć się na punkt obserwacyjny (np. wieżę, billboard), aby rozejrzeć się po okolicy, jest to zadanie typu Survey.

Za każdym razem, gdy trafisz na jakąś wieżę czy inny obiekt, po którym można się wspiąć staraj się rozejrzeć się po okolicy, oznaczenie na mapie nowych miejsc ułatwi poruszanie się po świecie (możesz w ten sposób dostrzec też hordy zombie lub mocniejszych przeciwników).

Gdy już rozejrzysz się po okolicy na mapie prawdopodobnie pojawi się kilka nowych zadań (np. ocalić grupkę żywych i doprowadzić ich do kościoła). Jednak twoim głównym zadaniem jest pomoc Edowi, w tym celu udaj się do kliniki weterynaryjnej, w której znajdziesz antybiotyki (przecież zwierzęce leki wcale tak bardzo nie różnią się od tych dla ludzi).

Zielonym krzyżem w zachodniej części Spencers Mill oznaczona jest klinika weterynaryjna - Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry
Zielonym krzyżem w zachodniej części Spencer's Mill oznaczona jest klinika weterynaryjna

Na miejscu czekać będą na ciebie Alan i Sam. Pomóż im znaleźć leki i wróć z nimi do kościoła. Niestety nie możesz wrócić samochodem, Alan będzie twierdził, że hałas auta przyciągnie zbyt dużo zombie. Idąc na wschód staraj się unikać hord (są one niebezpieczne nawet, gdy masz ze sobą towarzyszy).

Po chwili Sam zacznie się skarżyć, że traci rzeczy z plecaka, idź więc po samochód i podrzuć ją do kościoła (Alan nie pojedzie z wami, jednak nie martw się o niego, dotrze na miejsce).

Jacob Ritter

Niedługo po odnalezieniu leków dostaniesz misję odnalezienia Jacoba, brata Lily. Ten ukrywa się wraz z Eli Wilkersonem w starej stodole. Gdy oznaczysz na mapie tą misję Jacob odezwie się przez radio, że może długo nie wytrzymać i potrzebuje szybko pomocy.

Stodoła gdzie ukrywają się Eli i Jacob - Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry
Stodoła gdzie ukrywają się Eli i Jacob

Po dotarciu na miejsce i wysłuchaniu rozmowy będziesz musiał odwrócić uwagę zombie, aby móc uciec z Jacobem do kościoła. Przygotuj samochód i wybierz z przedmiotów szybkiego użytku petardy (Jacob da ci je po zakończeniu wcześniejszej rozmowy) lub innego przedmiotu powodującego hałas, możesz też po prostu użyć klaksonu samochodu.

W oznaczonym na mapie miejscu odwróć uwagę zombie, gdy będziesz stał we właściwej lokacji zobaczysz pasek Distraction Progress po lewej stronie ekranu, który wypełnia się twoim hałasowaniem (np - Wstęp i nowe znajomości (misje główne) | Opis przejścia | State of Decay - State of Decay - poradnik do gry

W oznaczonym na mapie miejscu odwróć uwagę zombie, gdy będziesz stał we właściwej lokacji zobaczysz pasek "Distraction Progress" po lewej stronie ekranu, który wypełnia się twoim hałasowaniem (np. kilkakrotne wciśnięcie klaksonu).

Po ukończeniu tej misji udostępniona będzie nowa grupa zadań - Wilkersonowie.