Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Battle Realms - poradnik do gry

Battle Realms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podstawowe porady | Rozgrywka | Battle Realms poradnik Battle Realms

Ostatnia aktualizacja: 4 października 2019

Podstawowe porady

Jak wykorzystać naturę do swoich celów?

Gra została tak skonstruowana, że przez cały czas odnosimy złudzenie jakbyśmy przebywali w realnym, tętniącym życiem świecie. Każdy element środowiska ma jakieś znaczenie dla gracza i można go wykorzystywać w zależności od aktualnych potrzeb.

Lasy są znakomitym schronieniem dla oddziałów i całkiem nieźle nadają się na urządzanie zasadzek. Jednak pamiętajcie, że w lesie dobrze sprawdzają się jednostki piesze, a konnica traci wiele ze swych zalet. Poza tym trzeba się poruszać bardzo ostrożnie, bo w innym razie spłoszymy ptaki, a to na pewno zaalarmuje przeciwnika.

Woda jest bardzo istotnym elementem gry. Jest jej pod dostatkiem i raczej nie zdarzy się sytuacja, kiedy pojawią się kłopoty z zaopatrzeniem w ten surowiec, ale mimo to trzeba dbać o nieograniczony dostęp do jej źródeł. Przede wszystkim życie w grze jest skoncentrowane wokół dwóch kluczowych surowców, jakimi są: woda i ryż. Nie można ich od siebie oddzielić, ani w żaden sposób zastąpić. Woda i ryż są niezbędne do treningu nowych żołnierzy i karmienia chłopów, którzy są trzonem całego państwa, gdyż zajmują się konstrukcją wszystkich budowli, a także są szkoleni na żołnierzy. Tak jak powiedziałem, ryż jest jedynym źródłem pożywienia w związku z tym o pola ryżowe toczą się ciężkie walki i chwilami bardzo ciężko utrzymać je w swym posiadaniu. W wypadku wody sprawa jest o wiele prostsza, bo każda rzeka i jezioro jest znakomitym źródłem do jej pozyskiwania. Warto budować swe osady w pobliżu rzek, gdyż są one trudniejsze do zdobycia. Dzieje się tak, dlatego że jednostki wroga nie mogą forsować zbyt głębokiej wody.

W Battle Realms także deszcze wpływają na nawadnianie pól i wysokość plonów. Ciekawostką jest również to, że deszcz może być sprzymierzeńcem bądź wrogiem. Jeśli jesteśmy atakowani przez wroga i nasze zabudowania zaczynają płonąć deszcz potrafi ugasić pożar. Z drugiej strony, kiedy to my jesteśmy stroną atakującą potrafi całkowicie pokrzyżować plany, gdyż ostrzał płonącymi strzałami jest zupełnie nieskuteczny. Jedynymi strzałami odpornymi na działanie wody są strzały fosforowe.

Punkt widzenia zależy od...

Do gry wprowadzono mechanizm ograniczający wszystkim jednostkom pole widzenia. Jednostki widzą tak jak żywi ludzie-wokół siebie, ale są też ograniczone wieloma czynnikami. Są to: ukształtowanie terenu (góry, pagórki, doliny), lasy, itp. Oczywiście, aby zwiększyć pole widzenia wystarczy wspiąć się na jakiś szczyt (warto użyć tej metody, gdy chcemy zwiększyć skuteczność naszych łuczników, ostrzał z wysokości będzie miał większy zasięg), albo wyjść z lasu. Ukształtowanie terenu ma wielki wpływ na przebieg walki. Kiedy jednostki pokonują strome stoki gór lub inne pochyłości terenu poruszają się znacznie wolniej. Ponadto oddziały atakujące pod górę odnoszą większe straty, a atak jest mniej skuteczny. Ukształtowanie terenu może być także wielkim sprzymierzeńcem. Załóżmy sytuacje, w której macie zamiar niepostrzeżenie podkraść się do wroga i zaatakować go znienacka. Wymarzonym rozwiązaniem jest przemieszczanie oddziałów pod osłoną dolin i lasów, a wtedy na pewno unikniecie wczesnego wykrycia przez przeciwnika. Dodatkową zaletą dolin jest to, że można w nich przygotować zasadzkę na wroga. Wystarczy w odpowiednim momencie zepchnąć wielkie głazy, a wielu żołnierzy wroga zginie pod ich nawałem.

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie