Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Alternativa - poradnik do gry

Alternativa - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Alternativa - poradnik do gry

Poradnik do gry Alternativia zawiera wskazówki przydatne podczas zabawy w tę intrygującą futurystyczną przygodówkę - Alternativa - poradnik do gry

Poradnik do gry Alternativia zawiera wskazówki przydatne podczas zabawy w tę intrygującą futurystyczną przygodówkę. To dokładna i bogato ilustrowana solucja, która przeprowadzi Cię przez wszystkie kolejne wydarzenia w grze.

Opis ten podporządkowany jest wyzwaniom, przed jakimi w trakcie zabawy staje główny bohater Richard oraz dwie postacie drugoplanowe: Andrea i Andy, które mają swoje epizody w finale całej historii. Każdy podrozdział opisuje jedno zadanie i podpowiada działania, które są niezbędne do zrealizowania tylko tego konkretnego celu, oraz lokalizację wszystkich potrzebnych do jego urzeczywistnienia przedmiotów, również tych, które mogłeś znaleźć już jakiś czas temu i być może dawno masz je w swoim ekwipunku. W związku z tym to, co dałoby się w danym momencie zrobić lub zabrać, a co przyda się przy rozwikływaniu innego problemu, opisane jest w innym podrozdziale, tym, który ową kwestię wyjaśnia. W ten sposób, poszukując rozwiązania takiej, a nie innej zagadki, znajdziesz w jej omówieniu komplet dotyczących tylko i wyłącznie jej czynności i przedmiotów zilustrowanych fotkami z rozgrywki.

Ekwipunek umiejscowiony jest w górnej części ekranu i ujawnia się po najechaniu tam kursorem myszy. Przedmioty wyjmujesz zeń LPM, a odkładasz je, klikając w dowolnym miejscu PPM. Stałym obiektem w inwentarzu jest PDA bohatera, które pełni dwojaką funkcję. Po pierwsze - można oglądać w nim w zbliżeniu posiadane przedmioty. Wystarczy kliknąć któryś z nich PPM w ekwipunku, a pojawiający się wówczas komentarz Richarda niekiedy stanowi podpowiedź co do ewentualnego zastosowania danej rzeczy. Po drugie - w menu PDA (z jego lewej strony) znajdują się m.in. takie foldery jak: "Notatki", "Baza danych" czy "Dysk TVD". W tym pierwszym mieszczą się zapiski bohatera określające jego aktualne zadanie do wykonania. W drugim - informacje na temat świata gry, które często zawierają podpowiedzi do zagadek; nowe, jeszcze nieprzeczytane, wyróżnione są kolorem pomarańczowym. Trzecia z wymienionych opcji przeznaczona jest do różnych operacji ze zdobywanymi w dalszej części zabawy dyskami. PDA wyłączasz, klikając specjalną ikonkę w jego prawym górnym rogu albo wciskając Esc. Informacje o nowych wpisach w "Notatkach" czy "Bazie danych" wyskakują w lewym górnym rogu ekranu.

Na aktywnych obiektach wnętrze kursora myszy, który ma kształt trójkątnego wskaźnika, przybiera seledynowy kolor. Po kliknięciu LPM pojawia się kontekstowe menu (lupa, dłoń, dymek), z którego wybierasz interesujące Cię opcje (odpowiednio: komentarz, weź lub użyj i rozmowa). Polecam badać każdy przedmiot symbolem lupy i dłoni, często jest to warunkiem przeprowadzenia dalszych możliwych akcji.

Dwukrotny klik przyspiesza bohatera - w obrębie tej samej lokacji zaczyna on biec do wskazanego punktu, przy przechodzeniu do kolejnej przenosi się tam od razu, bez spaceru przez całą długość ekranu. Esc przewija scenki przerywnikowe, LPM dialogi, a pod klawiszem Tab ukryte są hotspoty.

Gra ma dwa poziomy trudności: wysoki i niski. Na wysokim nieaktywne są hotspoty, a liczba szans na wznowienie gry jest ograniczona. Jest to o tyle istotne, że bohater, udzieliwszy niewłaściwej odpowiedzi w trakcie dialogu, kilkakrotnie może zginąć (o takowym niebezpieczeństwie za każdym razem ostrzegam w poradniku), warto zatem często zapisywać stan gry. Na niskim poziomie trudności po każdym zgonie da się powrócić do krytycznego momentu.

Wszystkie przedmioty, jakie powinny wylądować w ekwipunku bohatera, wyróżnione są w tekście kolorem czerwonym, a rozwiązania zagadek pogrubieniem.

Gra jako taka nie ma wyodrębnionych rozdziałów, podział na nie w poradniku zrobiłam według własnego uznania dla większej przejrzystości tekstu.

Katarzyna "Kayleigh" Michałowska (www.gry-online.pl)

Informacje o Alternativa - poradnik do gry

Autor : Katarzyna Kayleigh Michałowska

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 44, ilustracje: 206 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Alternativa - poradnik do gry