Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 13 maja 2002, 10:19

autor: Shuck

Dungeon Siege - recenzja gry

Dungeon Siege to gra akcji/cRPG umieszczona w realiach świata fantasy. Podobnie jak w innych tego typu opowieściach o walce dobra ze złem, staniemy w niej do walki przeciwko armii ciemności pustoszącej spokojne krainy.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Ledwie zasiadłem do pisania recenzji, ledwie odpaliłem edytor, podsunąłem sobie klawiaturę i uniosłem ponad nią dłonie w słynnym geście pianistycznym, gdy z kąta wyłonił się wysoki brunet. Był elegancko ubrany, snuł się od niego zapach wody kolońskiej, spod rękawa marynarki pobłyskiwał srebrny zegarek. Skinął mi głową na powitanie, bez słowa przysunął sobie krzesło, usiadł i wsparł się na łokciu.

- A tyś kto? – spytałem splunąwszy na podłogę.

- Jestem twoim alter ego, witam cię serdecznie. Tę recenzję będziemy pisać razem, co sprawia, że dzisiejszy dzionek wydaje mi się jeszcze piękniejszy. – Uśmiechnął się serdecznie.

- Wymiataj, przygłupie!

Dla poparcia słów kopnąłem w jego stołek. Moje dupowate alter ego wywinęło pokazowego orła i mało co sobie zębów nie wybiło o ścianę. Nie minęło dziesięć sekund, gdy znowu siedziało obok mnie na stołku i uśmiechało się przymilnie. Przeszło mi przez myśl, że moje alter ego jest pedałem. Dobrze, że nie kobietą.

- Nie chcę cię zasmucać, ale naprawdę musimy tę recenzję napisać we dwóch.

Sytuacja wydawała się beznadziejna i, jak się później okazało, była beznadziejna.

- Czego ty ode mnie chcesz? Skąd żeś tu się wziął i po kiego grzyba się uparłeś siedzieć mi na głowie!? – W ten sposób zabrałem się za zbieranie informacji o przeciwniku.

Ten jednak musiał słyszeć moje myśli.

- Nie jestem twoim wrogiem. Jestem twoim najlepszym przyjacielem. Całe życie pomagam ci podejmować wszystkie, nawet najbardziej błahe decyzje. A recenzję „Dungeon Siege’a” musimy napisać razem ponieważ jest to bardzo ładna i wciągająca gra.

- Chodzenie po bagnach wciąga.

- Sam widzisz.

Przyznaję (czego swojemu niechcianemu towarzyszowi nie przyznałem), że argumentacja alter ego dotarła do mnie. Faktem jest, że niepodobna każdej erpegopodobnej gry oceniać pod kątem podobieństwa do „Fallouta”.

- Ale to ja piszę na klawiaturze – upewniłem się.

Alter ego rozłożyło ręce na znak zgody i odcięcia się od klawiatury na najbliższe parę godzin. I uśmiechnęło się. Udałem, że tego nie zauważyłem, bo musiałbym znowu kopnąć mu w stołek.

Recenzja gry Gamedec - Cyberpunk 2077 spotyka Disco Elysium
Recenzja gry Gamedec - Cyberpunk 2077 spotyka Disco Elysium

Recenzja gry

Cyberpunk i RPG – takie połączenie w ostatnich latach nie wydaje się raczej niczym zaskakującym, prawda? Cieszy więc fakt, że polski Gamedec, pomimo bazowania na podobnych konwencjach i gatunkach, jest grą oryginalną i odważną.

Recenzja gry Wildermyth - niespodziewany kandydat na RPG roku
Recenzja gry Wildermyth - niespodziewany kandydat na RPG roku

Recenzja gry

Wildermyth zaintrygował mnie swoim wyglądem, przypominającym Book of Demons, czyli cyfrowe zmagania w świecie fantasy stworzonym z papieru, ale z obietnicą taktycznej rozgrywki i głębszej fabuły. Oto recenzja gry, w której XCOM spotyka Dungeons & Dragons.

Recenzja gry Wiedźmin: Pogromca potworów - Wiedźmin GO czy Wiedźmin NO?
Recenzja gry Wiedźmin: Pogromca potworów - Wiedźmin GO czy Wiedźmin NO?

Recenzja gry

The Witcher: Monster Slayer to ambitna próba CD Projektu wejścia do ekskluzywnego klubu twórców gier AR (czyli opartych na technologii rozszerzonej rzeczywistości). Czy Pokemon GO ma się czego obawiać? I tak, i nie.