Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 18 listopada 2022, 18:22

autor: Marek Jura

13. Myrcella Lannister. Śmierci bohaterów Gry o tron, które bolały

Choć już wcześniej mogliśmy obcować z serialami, w których główni bohaterowie umierali dość niespodziewanie, to właśnie Gra o tron uczyniła z nagłych zgonów ulubionych postaci widzów swój znak rozpoznawczy.

13. Myrcella Lannister

Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011 - Śmierci bohaterów Gry o tron, które najbardziej bolały - dokument - 2022-11-24
Gra o tron, showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss, HBO 2011
  1. Ród: Baratheon (Lannister)
  2. Kiedy to się stało: piąty sezon
  3. Aktorki: Aimee Richardson (sezony 1–2), Neil Tiger Free (sezony 5–6)

Choć nie pojawiała się w serialu często, niektórzy z widzów oczekiwali, że wzorem swoich braci zyska w końcu jakiś bardziej rozbudowany wątek. Choć oficjalnie nazywała się Myrcella Baratheon, tak naprawdę nie była córką Roberta, a Jaimiego. Jedyna córka rodzeństwa Lannisterów przez długi czas pozostawała tą jedyną nieskalaną krwawymi czynami, okrutnymi decyzjami o wadze państwowej czy niegodziwymi zdradami.

Jej miłość do młodego księcia zza morza wydawała się czysta i piękna. Niestety, w Grze o tron po prostu nie mogło się wydarzyć nic tak prostego i szczęśliwie zakończonego. Piękna i niewinna Myrcella została otruta. Przez chwilę wydawało się jeszcze, że może uda się jej przeżyć, ale trucizna okazała się zbyt silna dla jej organizmu.

W ten sposób Cersei i Jaimie stracili kolejne dziecko. Przyszła królowa stała się przez to jeszcze bardziej zgorzkniała, w przeciwieństwie do Jaimiego, który odczuwał coraz więcej i silniej. Być może dlatego związał się potem na moment z Brienne. Cersei w końcu zaś straciła ostatnie dziecko, Tommena, przez własne okrucieństwo wobec jego żony, zabitej w wyniku wybuchu.

HBO Max kupisz tutaj