Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 stycznia 2022, 14:40

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

2. Everydays: the First 5000 Days – Beeple – 69,3 milionów dolarów. Najdroższe NFT. Za co ludzie płacą miliony?

NFT? Nie każdy wie co to jest, ale wielu wydaje na to duże pieniądze. Jak duże? Oto 10 najdroższych do tej pory tokenów NFT.

2. Everydays: the First 5000 Days – Beeple – 69,3 milionów dolarów

Ostatnie dzieło Beeple’a na tej liście stanowi zbiór jego wszystkich prac, które powstały w ramach inicjatywy Everydays. Jest to postanowienie, które od 2007 roku Winkelmann realizował tworząc jeden obraz codziennie, przez 5 tysięcy dni. Nietrudno się zatem domyślić, że drugie najdroższe NFT świata stanowi zbiór jego wszystkich prac. Trzeba przyznać, że wysiłek artysty nie poszedł na marne – w końcu 15 lat jego pracy w efekcie przyniosło mu zysk sięgający blisko 70 milionów dolarów.

Tak praca prezentuje się z daleka. Jeśli chcecie zobaczyć jak prezentuje się zbiór dzieł Beeple’a nieco dokładniej to możecie zrobić to na tej stronie.

1. merge - Pak - 91,8 milionów dolarów

Królem wśród najdroższych NFT na świecie jest aktualnie merge stworzone przez enigmatycznego artystę działającego pod pseudonimem Pak. Poza stworzeniem owego dzieła jest on także projektantem graficznym, który na Twitterze dzieli się swoimi pracami z zakresu animacji ruchu oraz minimalistycznych grafik. Fascynację tym nurtem widać nie tylko w obrazach jakie tworzy Pak. Również na profilu artysty próżno szukać długich wypowiedzi, czy skomplikowanego opisu. Ba, nawet tło jego profilu jest po prostu czarną plamą. Minimalizm i enigmatyczność ponad wszystko.

Zostało jeszcze 45% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Miriam "mokosh" Moszczyńska

Kryptowaluty i tokeny NFT to przyszłość gier?
Kryptowaluty i tokeny NFT to przyszłość gier?

O technologii blockchain słyszał już niemal każdy – kojarzy się ją z kryptowalutami. To jedna strona medalu, bowiem po drugiej są tokeny NFT, które mogą stać się przyszłością gier, zwłaszcza tych sieciowych. Kto bowiem nie chciałby zarabiać na graniu?