filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 6 stycznia 2022, 09:30

autor: Jan Tracz

Najbardziej oczekiwane seriale 2022 roku

Seriale nie znają czegoś takiego jak pandemia – możemy oglądać je wszędzie, co dla twórców jest najlepszym pretekstem, by nieustannie je produkować. Oto 12 najciekawszych tytułów, które obejrzycie w 2022 roku.

Spis treści

Ms. Marvel

  1. Gatunek: kino superbohaterskie
  2. Premiera: zapewne druga połowa 2022
  3. Platforma: Disney+

Ms. Marvel na nowo zainteresowała fanów Marvela po premierze nieudanej gry Marvel’s Avengers, w którym bohaterka jest protagonistką. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że już niedługo ujrzymy serial oryginalny ze stajni Marvela, który wprowadzi kolejną młodocianą superbohaterkę. To pewnie kwestia czasu, kiedy spotkają się na misji z Kate Bishop...

Marvel stawia na serial krążący wokół muzułmańskiego środowiska, jestem więc bardziej niż pewien, że cała produkcja będzie metakomentarzem zderzającym komiksowych superbohaterów z naszą nieco smutniejszą rzeczywistością. I nie będzie to raczej nic nowego! Już Falcon i Zimowy żołnierz starał się skonfrontować z bolączką czarnego superbohatera w rasistowskiej Ameryce. Wątek pierwszego Kapitana Ameryki był naprawdę interesujący, więc tym bardziej wyczekuję społecznego komentarza w Ms. Marvel.

W projekt zaangażowane są głównie nieznane nazwiska, ale nie oznacza to, że należy się negatywnie nastawiać. Choćby większość młodych aktorów z Sex Education stała się popularna dopiero po premierze pierwszego sezonu. A o tej Netfliksowej produkcji wspominam dlatego, że od Ms. Marvel możemy spodziewać się młodocianej teen dramy, w której problemy multiwersum zostaną odsunięte na drugi plan. Czy to coś złego? Nie, odejście od patosu nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej