filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 6 stycznia 2022, 09:30

autor: Jan Tracz

Najbardziej oczekiwane seriale 2022 roku

Seriale nie znają czegoś takiego jak pandemia – możemy oglądać je wszędzie, co dla twórców jest najlepszym pretekstem, by nieustannie je produkować. Oto 12 najciekawszych tytułów, które obejrzycie w 2022 roku.

Spis treści

House of the Dragon

  1. Gatunek: fantasy
  2. Premiera: Prawdopodobnie jesień 2022
  3. Platforma: HBO Max/HBO Go

Wśród dawnych fanów serialu (i nie tylko) pojawił się taki wielokrotnie powtarzany dowcip, który potrafi rozśmieszyć za każdym razem. Mówi się, że po emisji finału Gry o Tron dosłownie wszyscy zapomnieli o istnieniu tego serialu. Nikt o nim nie mówi, nikt do niego nie wraca, nikt nawet o nim nie wspomina. Cały czar prysł! A więc pojawia się fundamentalne pytanie: czy ktokolwiek czeka na House of the Dragon?

Jako osoba, która zetknęła się z literaturą Martina opisującą czasy Westeros sprzed głównej sagi, nawet wyczekuję tego projektu. Bowiem świat ten może być tak samo atrakcyjny jak ten w Gwiezdnych wojnach. Tym bardziej że produkcja będzie skupiać się na rodzie Targaryenów. A jak wiemy, wraz ze smokami w pakiecie mają percepcję zaburzoną przez chorobę psychiczną. Akcja serialu ma dziać się 200 lat przed wydarzeniami z pierwszego sezonu GoT. Cholernie liczę na to, że poczujemy się zaskoczeni.

Co więcej, w serialu wystąpią naprawdę znane nazwiska – choćby Matt Smith, którego widzieliśmy ostatnio w Ostatniej nocy w Soho, albo znana z Ready Player One Olivia Cooke. Nie zapominajmy również, że twórcy mają pewną przewagę – HBO zazwyczaj uczy się na błędach, więc miejmy nadzieję, że nie zawiodą na tych samych płaszczyznach, na których poległ oryginalny serial. Jeśli rozwój postaci będzie dobrze poprowadzony (do samego finału), a główny wątek okaże się wystarczająco absorbujący, na pewno otrzymamy jakościową produkcję.

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej