Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 18 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Zapomniani mistrzowie Sith, przy których Vader to płotka

Ciemna Strona Mocy w kulturze popularnej utożsamiana jest najczęściej z Darthem Vaderem bądź Palpatine’em. W filmach uchodzili oni za zdecydowanie najpotężniejszych. W uniwersum nie brak jednak innych równie silnych anty-bohaterów i złoli.

Lomi Plo

  1. Rasa: człowiek
  2. Lata życia: ?–36 ABY
  3. Obecny status: postać niekanoniczna, pojawia się tylko w Legendach

Lomi Plo to jedna z tych postaci, które być może nigdy nie pojawią się w nowym kanonie. Wszystko dlatego, że jej istnienie kłóci się z wydarzeniami nowej trylogii. A szkoda, bo jej historia wyłamuje się ze schematu dręczonych emocjonalnymi konfliktami Jedi, którzy ostatecznie ulegli pokusie Ciemnej Strony Mocy.

Pochodząca z Dathomiry kobieta była jedną z Sióstr Nocy (czyli pewnego rodzaju starwarsowych wiedźm), a „przy okazji” mistrzynią Nowego Zakonu Sithów. Potrafiła władać Mocą na tyle sprawnie, by samą siłą woli rozczłonkować wroga. Nie ocaliło jej to przed poważnymi ranami odniesionymi na skutek rozbicia kosmicznego statku, którym podróżowała. Paradoksalnie pozwoliło jej to jednak rozszerzyć i tak wysokie umiejętności do niebotycznych granic. Uleczyli ją bowiem Killikowie, przedstawiciele jednej z „owadzich” ras. Lomi Plo stała się dzięki temu gatunkową hybrydą, zyskując władzę nad nowo poznanym ludem i przyjmując tytuł Niewidzialnej Królowej.

Zostało jeszcze 44% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Która trylogia Gwiezdnych wojen jest najlepsza?

"Stara trylogia" - Epizody IV-VI
63,3%
"Nowa trylogia" - Epizody I-III
32,8%
"Trylogia Disneya" - Epizody VII-IX
3,8%
Zobacz inne ankiety