Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 13 listopada 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

15 najsilniejszych postaci z Dragon Balla

Twórcy Dragon Balla przekonywali, że porównywanie mocy poszczególnych postaci nie ma większego sensu, bo o zwycięstwie w takim samym stopniu jak siła czy poziom bojowy decyduje doświadczenie, zastosowanie konkretnej techniki czy szczęście. Ale co z tego!

8. Son Gohan (Songokan)

  1. Rasa: Pół-Saiyanin
  2. Debiut w anime: Dragon Ball Z
  3. Szacunkowa siła: 250 000

Syn Goku od samego początku przejawiał ogromny potencjał bojowy. Podobno wpływ na to miały geny zarówno ojca, jak i matki (również przecież uzdolnionej wojowniczki). Niezależnie od przyczyny, już jako małe dziecko był w stanie poziomem mocy zadziwić Raditza, gdy ten przybył podbić Ziemię.

Szczyt swoich możliwości pokazał jednak dopiero w sadze Cella. To w czasie walki z RTL-owskim Komórczakiem niesiony siłą gniewu bawił się nim, mogąc w każdej chwili pokonać. Jego zabawy nieomal nie skończyły tragicznie dla całej planety, jednak pokazały, że Gohan nie zawsze jest grzecznym dobrodusznym chłopcem.

W sadze Buu osiągnął jeszcze poziom Mistycznego Saiyanina, dorównując sile Goku na SSJ3, nie musząc zużywać jednak tyle mocy na samo utrzymanie formy. To jednak nie on pokonał Buu. Po tamtych wydarzeniach stracił zapał do walki, poświęcając się w stu procentach swoje karierze naukowej. W Dragon Ball Super wprawdzie się pojawia, a w niektórych scenach widać nawet jego dawny potencjał, ale to jednak wciąż jedynie pojedyncze wyskoki. Tak naprawdę bowiem nietrenujący Gohan w Superce jest cieniem samego siebie z Zetki.

Xicor to postać z fanowskiego Dragon Ball AF. Jest dzieckiem West Supreme Kai i Goku, a więc przyrodnim bratem Son Gohana. Przybywając na Ziemię, osiąga stadium SSJ5, legendarną formę, nigdy nie pojawiającą się w żadnym kanonicznym źródle (choć inspirację nią widać w projekcie Ultra Instynktu).

7. Future Trunks (Tronk)

TWOIM ZDANIEM

Którego bohatera Dragon Balla wolisz?

54,9%
Son Goku
45,1%
Vegetę
Zobacz inne ankiety