Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Opinie

Opinie 25 czerwca 2021, 17:45

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Trzech wspaniałych, czyli „GOL-owicze" kontra mecze Reprezentacji Polski

Piłkarska Ruletka trwa, a GOL-owi typerzy przymierzają się już do obstawiania wyników meczów w fazie pucharowej Mistrzostw Europy. Sprawdziliśmy, jak poszło Wam przewidywanie osiągnięć Reprezentacji Polski w zakończonej w środę rywalizacji w grupach.

Wiele z Was zapewne nie zdaje sobie z tego sprawy, ale w 2021 roku wypada piętnasta rocznica powołania do życia Piłkarskiej Ruletki – zabawy polegającej na typowaniu wyników meczów Mistrzostw Europy i Świata w Piłce Nożnej. Cieszy nas, że jest to zabawa niezwykle popularna, bo w każdej edycji (tegoroczna jest już ósmą) tysiące osób próbują ze zmiennym szczęściem wskazać rezultaty kolejnych spotkań. Wiemy już, że po zakończeniu fazy grupowej Euro 2020 najlepsi typerzy uzyskali 26 punktów na 36 możliwych, a więc popisali się skutecznością na poziomie 72%. Dla mnie jednak największymi kozakami są ci z Was, którzy poprawnie wytypowali wyniki reprezentacji Polski. Jak sam tytuł wskazuje, są to… trzy osoby.

Analizując dane statystyczne, łatwo zobaczyć, jak rozkładały się nastroje wśród „GOL-owiczów”. Zdecydowana większość postawiła przed rozpoczęciem Euro 2020 na zwycięstwo Polski w meczu ze Słowacją – w sumie 78%. Wiara w siłę „Repry” była tak duża, że zaledwie 5,5% uczestników zabawy założyło faktyczny rezultat, czyli wygraną naszych południowych sąsiadów.

Odwrotnie sytuacja wyglądała w meczu z Hiszpanią. Tutaj dla odmiany 81% graczy typowało przegraną Polaków, a zaledwie 6% z nich założyło, że spotkanie z jedną z najmocniejszych ekip na Starym Kontynencie uda się wygrać. Nietrudno policzyć, że prawidłowy wynik obstawiło 13% osób i to one cieszyły się ze zdobytego punktu w Ruletce.

Ostatnim wyzwaniem na drodze Reprezentacji Polski do fazy pucharowej był mecz o wszystko, czyli spotkanie ze Szwecją. 53% graczy obstawiło – być może po piekielnie szczęśliwym i w ostatecznym rozrachunku „zwycięskim” remisie z Hiszpanią – że nasi piłkarze rozkręcą się i sprawnie załatwią głęboko broniących się Szwedów. Patrząc na końcowy rezultat, do szczęścia faktycznie zabrakło niewiele, ale ciężary były jednak spore. Polska mecz przegrała, z jednym punktem wylądowaliśmy na czwartym miejscu w tabeli i wróciliśmy do domu. Zwycięstwo Skandynawów obstawiło 24,5% uczestników zabawy.

Obstawiając wyniki meczów w Piłkarskiej Ruletce, częściej musimy kierować się rozumem niż sercem, bo zdajemy sobie sprawę, że nawet ci z Was, którzy zakładali klęskę Polaków, woleliby pomylić się i nadal widzieć naszych piłkarzy w turnieju. Nie spodziewaliśmy się jednak, że tak wiele osób pomyli się w ocenach i ostatecznie tylko troje „GOL-owiczów” wyjdzie z typowania wyników naszej reprezentacji obronną ręką. To naprawdę fenomenalny wyczyn i szczerze Wam gratuluję, zwłaszcza że sam na koncie w tej kategorii mam trzy punkty w plecy.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Ten tekst powstał z myślą o naszym newsletterze. Jeśli Ci się spodobał i chcesz otrzymywać kolejne felietony przed wszystkimi, zapisz się do newslettera.

Krystian Smoszna

EURO 2020 - Nie dajmy się ponieść złym emocjom. Sousa powinien zostać
EURO 2020 - Nie dajmy się ponieść złym emocjom. Sousa powinien zostać

Przegraliśmy ze Szwedami i tym samym kończy się nasza przygoda z Euro 2020. I choć można wieszać psy na reprezentantach Polski i trenerze, tak ja apeluję o spokój i cierpliwość. Będzie lepiej, a Paulo Sousa powinien kontynuować swoją pracę.

E3 za nami, ale to nie koniec letnich atrakcji
E3 za nami, ale to nie koniec letnich atrakcji

Pod względem zapowiedzi gier tegoroczna edycja targów E3 z pewnością nie dorównała poprzednim, ale mimo tego poznaliśmy kilka potencjalnych hitów. Kolejne zobaczymy już wkrótce, bo wydawcy nie zamierzają zapadać w sen letni, a co za tym idzie, również my.

Lato z GOL-em, wraca FYNG, wraca Piłkarska Ruletka
Lato z GOL-em, wraca FYNG, wraca Piłkarska Ruletka

Lato to taki dziwny okres, w którym branża growa zapada w sen. U nas – dla odmiany – będzie działo się całkiem sporo. Startujemy z kolejną serią streamów o nadchodzących grach, a także odpalamy Piłkarską Ruletkę.