Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 5 czerwca 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

8 problemów MCU, które mogą pogrążyć filmy Marvela

Niedługo MCU otworzy kolejną fazę również na dużym ekranie. Nie ma co jednak ukrywać, że pandemia dała Marvelowi w kość. Nie jest to jedyny problem, z którym musi mierzyć się Kevin Feige. Czy obserwujemy koniec dominacji MCU?

…i scenarzystów/reżyserów

  1. Gdzie działało to dobrze: Avengers: Koniec Gry, Avengers, Avengers: Wojna bez granic, Agenci T.A.R.C.Z.Y., Czarna Pantera, Strażnicy Galaktyki, Thor: Ragnarok
  2. Gdzie może to stać się poważnym problemem: Eternals, Black Panther: Wakanda Forever, The Marvels, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Fantastic Four, Captain America 4, Blade

Nazwiska, które stały za sukcesem kolejnych Avengersów, raczej nie pojawią się w napisach końcowych następnych filmów. A przynajmniej nie szybko. Jest wprawdzie Taika Waititi, ale to trochę za mało na całe uniwersum. James Gunn wraca tylko, by domknąć swoją opowieść o Strażnikach Galaktyki. Joss Whedon – reżyser hitu Marvela z 2012 roku – do realizacji blockbusterów raczej już nie wróci. Po fatalnej Lidze Sprawiedliwości, niewytrzymującej porównania z wersją Zacka Snydera, i przede wszystkim po oskarżeniach ze strony obsady o agresywne i nieprofesjonalne zachowanie na planie, najprawdopodobniej nie uda mu się zdobyć już zaufania producentów.

Braci Russo nikt nie oskarża o tworzenie złej atmosfery na planie – wręcz przeciwnie – aktorzy wypowiadają się o nich w samych superlatywach. Tyle że reżyserzy z własnej woli zdecydowali się odejść z MCU. A przynajmniej zrobić sobie dłuższą przerwę. Wstępnie wyrazili zainteresowanie chociażby filmem o Srebrnym Surferze. Od razu jednak zaznaczyli, że musiałaby to być większa spójna historia, podobna do tej opowiadającej o wojnie prowadzonej przez Thanosa.

Anthony Hopkins zrezygnował z występów w MCU właśnie ze względu na brak gwarantujących wysoki artystyczny poziom reżyserów i scenarzystów. Dał się jedynie namówić na krótki powrót Taice Waititiemu. Nowozelandzki reżyser to teraz jedno z najgorętszych nazwisk w Hollywood. Kevin Feige może mu dziękować, że ten zdecydował się kontynuować pracę przy tworzeniu kolejnej fazy MCU. Czy jednak poza nim pojawi się jeszcze ktoś, kto zapewni następnym filmom oryginalność i powiew świeżości, a przy okazji przekona do siebie aktorów? Po części na to pytanie będziemy mogli sobie odpowiedzieć już w tym roku, po premierze Czarnej Wdowy, Eternals, Shang-Chi i nowych przygód Pajączka.

TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

78,6%
Marvela
21,4%
DC
Zobacz inne ankiety