Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 22 lutego 2021, 10:24

autor: Aquma

Telewizor do PS5 i Xbox Series X | Ranking 2021

Jesteś już posiadaczem konsoli nowej generacji? Być może przyszedł czas na odpowiedni telewizor? Jakie modele są najlepsze do PS5 i Xbox Series? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!

Mały telewizor Full HD do Xbox Series S

Sony KDL-43WF655

  1. Rozmiar: 43”
  2. Rozdzielczość: 1080p
  3. HDR: tak, HDR10, HLG
  4. Głośniki: 2x 5 W
  5. Wejścia HDMI: 2 (brak 2.1)
  6. Cena: Cena: od 1499 złotych
  7. VRR: nie
  8. ALLM: Tak
Sony KDL-43WF655.
Sony KDL-43WF655.

Na koniec jeszcze propozycja dla osób, które zdecydowały się na zakup tańszego wariantu konsoli dziewiątej generacji Microsoftu – Xbox Series S. Jak wiadomo, sprzęt ten nie obsługuje rozdzielczości 4K i zamiast tego pracuje maksymalnie w 1440p. W praktyce standard ten nie jest wspierany przez normalne odbiorniki (jest bardzo popularny pośród monitorów, ale w przypadku TV został niejako pominięty), dlatego też najlepszym wyjściem będzie sięgnięcie po ekran 1080p. Przy takiej ostrości obrazu zalecamy nie przesadzać z wielkością ekranu – najlepiej sięgnąć po coś o przekątnej 43” lub nawet 32”.

Solidną opcją jest na pewno czterdziestotrzycalowy model Sony KDL-43WF655, który można nabyć już za około 1500 złotych. Za takie pieniądze nie należy oczekiwać cudów, ale dzięki procesorowi przetwarzania obrazu X-Reality PRO i funkcji Live Colour jakość tego, co widzimy na ekranie jest bardzo przyzwoita. Co więcej, zastosowana przez Sony technologia MotionFlow XR 400 gwarantuje dobre wrażenia także w ruchu, co ma niebagatelne znaczenie w grach. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest też obsługa HDR, która pojawia się relatywnie rzadko w „małych” odbiornikach. Mamy też dźwięk przestrzenny w formacie S-Force Front Surround.

Co jest w ofercie? Przejrzyj aktualne ceny

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Bartosz Aquma Świątek

Telewizory najchętniej kupowane w Polsce | TOP 5
Telewizory najchętniej kupowane w Polsce | TOP 5

Jakie telewizory kupują Polacy? Wolimy LED, QLED, a może OLED? Liczy się wielkość czy jakość obrazu? 50 czy 55 cali? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w artykule.

Jaki telewizor do PS4 i Xbox One? - Czerwiec 2020
Jaki telewizor do PS4 i Xbox One? - Czerwiec 2020

Pomagamy wybrać telewizor odpowiedni do konsoli, który spełni oczekiwania każdego gracza.