Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 15 października 2020, 15:20

autor: Osti

Xbox Series X w redakcji GRYOnline.pl, my już gramy

Do naszej redakcji, po licznych perypetiach dotarł w końcu Xbox Series X. Jak działa nowa generacja konsoli Microsoftu? Przekonamy się wkrótce.

Wygląd nowego Xboksa spotkał się w redakcji z bardzo pozytywnym odbiorem. - Xbox Series X w redakcji GRY-Online, my już gramy - dokument - 2020-10-15
Wygląd nowego Xboksa spotkał się w redakcji z bardzo pozytywnym odbiorem.

Już na początku października otrzymaliśmy informację, że wkrótce, dosłownie za chwilkę, w nasze progi zawita Xbox Series X, czyli nowy sprzęt dzierżący tytuł najmocniejszej konsoli do gier. Od tego czasu minęły prawie dwa tygodnie, w trakcie których UV z pewnością wyłysiał (ale nie mamy możliwości sprawdzić na 100%) z nerwów. Jego walka o przyspieszenie formalności związanych z odprawą celną urządzenia stanowi materiał na osobny artykuł, ale w końcu udało się - dzisiaj konsola cała i zdrowa znalazła się w naszym krakowskim biurze.

Xbox Series X robi bardzo dobre pierwsze wrażenie – nie zrozumcie mnie źle, już od dość dawna wiemy, jak wygląda ta konsola, ale i tak chwycenie jej w dłonie nieco zaskakuje. Sprzęt jest bardzo kompaktowy - dopiero wyjęcie go z pudełka pokazuje, jak bardzo. Choć jego bryła niektórym wydaje się nieciekawa, a porównanie do odświeżacza powietrza Xiaomi jest jak najbardziej trafne, to ciężko wyobrazić sobie salon (sypialnię?), do którego konsola po prostu nie będzie pasować.

Święta wcześniej w tym roku? Niekoniecznie, ta paczka szła do nas bardzo okrężną drogą. - Xbox Series X w redakcji GRY-Online, my już gramy - dokument - 2020-10-15
Święta wcześniej w tym roku? Niekoniecznie, ta paczka szła do nas bardzo okrężną drogą.

A skoro już przy wnętrzu jesteśmy – o „bebechach” nowego Xboksa też wiemy już w zasadzie wszystko, oprócz tego, jak będą sprawdzać się w starciu z najnowszymi grami (oraz tymi starszymi, ale lekko dopieszczonymi). Ponieważ konsola dotarła do nas dopiero dzisiaj rano, nie zdążyliśmy spędzić z nią zbyt dużo czasu. To co zobaczyliśmy do tej pory, napawa jednak optymizmem.

Pierwsze wrażenia…

Xbox Series X trochę mnie zaskoczył - od pierwszego otwarcia pudełka. Konsola, która na zdjęciach i materiałach sprawa wrażenie sporego kloca, w rzeczywistości jest niespodziewanie niewielka, będąc jednocześnie ciężkim kawałem sprzętu. Po krótkim pierwszym kontakcie z grami na XSX stwierdzam, że jeśli cały next-gen ma polegać na tak krótkich czasach ładowania i wygodzie z tego płynącej, to jest to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, której w ciągu ostatnich lat doświadczyłem w gamingu. Mogę wielokrotnie ginąć w Doomie i nie zanudzę się na śmierć, czekając po raz n-ty na załadowanie gry! Królem póki co został jednak pad. Co prawda kontroler z X1 używany był przeze mnie głównie przy PC, muszę przyznać, że pad od XSX to po prostu kolejny krok w ewolucji sprawdzonego rozwiązania, które od lat stosuje Microsoft. Krzyżak na modłę Elite Controllera, przyjemnie klikające bumpery i triggery... o tak, zdecydowanie sprawię sobie taką sztukę do PC-ta, kiedy już w końcu będzie tego trochę na rynku.

Michał „Elessar” Mańka

Co sprawdzimy w pierwszej kolejności? Oczywiście gry! Będą nowości, takie jak Dirt 5 czy Yakuza: Like a Dragon, ale także trochę klasyki – zobaczymy na własne oczy, jaka jest różnica choćby w czasach wczytywania się gier na Xbox One X i Xbox Series X. Parę chwil zabawy z Doom: Eternal pokazało, że nowa generacja będzie smutnym czasem dla osób lubiących czytać informacje pokazywane na ekranach ładowania

Konsola całkiem nieźle komponuje się w studio TVGry. - Xbox Series X w redakcji GRY-Online, my już gramy - dokument - 2020-10-15
Konsola całkiem nieźle komponuje się w studio TVGry.

Już pierwsze chwile z konsolą pokazały, jak dużym krokiem w przód są te szumnie zapowiadane dyski SSD. Konsolowcy! Witamy w XXI wieku! To nie tylko szybsze czasy wczytywania kolejnych leveli (no i tych samych poziomów po kolejnym zgonie), ale też błyskawiczne przełączanie się pomiędzy różnymi tytułami. Osobiście uważam, że z tej drugiej skorzystam tylko kilka razy, żeby pokazać znajomym, jakie to fajne. Bo w praktyce raczej nie będę skakał między 4 grami w trakcie jednego posiedzenia…

Ciężko ostatecznie nie zauważyć, że nowe konsole to tak naprawdę pecety, przebrane w inne ciuchy. Z tego też powodu nie wszyscy gracze są nimi jakoś specjalnie zainteresowani. Łosiu na przykład, bardziej od dostawy Xbox Series X do redakcji, ekscytował się specjalną bezprzewodową dmuchawą do czyszczenia wnętrza komputera, która będzie lepsza niż sprężone powietrze w puszce i bardziej poręczna niż kompresor. Faktem pozostaje, że cała branża wstrzymuje oddech przed premierą kolejnej generacji. Czy będzie ona udana? Dowiemy się już niebawem.

A Wy czego oczekujecie od Xbox Series X? Jakie pytania z nim związane nie dają Wam spokoju? Dajcie znać w komentarzach!

Xbox Series X bardzo nam się podoba – odświeżacz powietrza dla skali. - Xbox Series X w redakcji GRY-Online, my już gramy - dokument - 2020-10-15
Xbox Series X bardzo nam się podoba – odświeżacz powietrza dla skali.

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-15

Michał Osti Ostiak

TWOIM ZDANIEM

Kto wygra kolejne starcie konsol?

Nowe PlayStation
61,6%
Nowy Xbox
38,4%
Zobacz inne ankiety
Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass

Kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby mieć dostęp do wielu najnowszych gier? Brzmi całkiem nieźle. Tym właśnie jest Xbox Games Pass, którego postaramy się Wam przybliżyć. Co musicie wiedzieć o usłudze Microsoftu?

Wywiad z The Coalition - Gears Tactics powraca jako tytuł startowy na Xbox Series X
Wywiad z The Coalition - Gears Tactics powraca jako tytuł startowy na Xbox Series X

Premiera nowego Xboxa Series X przed nami i coraz więcej słyszy się o grach nowej generacji. Co jednak z hitami z poprzedniej generacji? Porozmawialiśmy ze studiem The Coalition o Gears Tactics i przyszłości marki na nowej konsoli Microsoftu.

Xbox Series X - wrażenia po pierwszym weekendzie z konsolą
Xbox Series X - wrażenia po pierwszym weekendzie z konsolą

Jaki jest nowy Xbox? Część z nas wyrobiła sobie zdanie już na podstawie zapowiedzi, ale nawet po kilku godzinach z konsolą nie chcieliśmy bawić się w definitywne wyroki. Parę dni z Series X dało nam pełniejszy obraz sytuacji.