Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 3 sierpnia 2020, 10:00

autor: Aquma

Jak tanio kupić Windows 10?

By cieszyć się grami, poza komputerem musimy posiadać też kompatybilny z nimi system operacyjny. Najlepszą opcją jest obecnie Windows 10, ale soft z pewnością nie należy do najtańszych. Na szczęście są sposoby, by trochę na nim zaoszczędzić.

System operacyjny to najważniejszy „program” na naszym komputerze. W stopniu większym niż jakikolwiek inny odpowiada za nasze bezpieczeństwo, prywatność, a także komfort codziennego użytkowania peceta. W świetle tego wszystkiego nie jest niczym dziwnym, że za OS trzeba trochę zapłacić - w oficjalnym sklepie Microsoftu na zwyczajną edycję Windows 10 Home trzeba wyłożyć aż 629,99 złotych (wydania Pro dostępne są o 400 złotych drożej).

Nawet jeśli znajdziecie gdzieś Windows 10 w wersji dyskietkowej, nie będzie on tańszy.
Nawet jeśli znajdziecie gdzieś Windows 10 w wersji dyskietkowej, nie będzie on tańszy.

Z tego powodu przez całe lata w Polsce popularne było korzystanie z pirackich wersji systemów operacyjnych. Z różnych względów jest to bardzo zły pomysł. Jeśli nawet pominiemy fakt, że piractwo jest przestępstwem, za które możemy zostać ukarani, to instalowanie na swoim komputerze OS-u pochodzącego z nielegalnego źródła, może utrudnić nam dostęp do aktualizacji - w tym krytycznych poprawek bezpieczeństwa. „Okienka” tego typu mogą też posiadać luki i wirusy zostawione w nich z premedytacją przez osobę, która złamała zabezpieczenia. Słowem - nasz komputer będzie miał więcej dziur niż szwajcarski ser.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, by wyposażyć się w legalną wersję systemu operacyjnego, wydając przy tym znacznie mniejsze pieniądze.

Chyba czas na zakup nowszego systemu operacyjnego.
Chyba czas na zakup nowszego systemu operacyjnego.
TWOIM ZDANIEM

Aktualizujesz Windows 10 regularnie?

74%
Tak
15,1%
Nie korzystam z Windows 10
10,9%
Nie
Zobacz inne ankiety
Windows 7 vs Windows 10
Windows 7 vs Windows 10

Który system operacyjny jest lepszy? Czy w 2019 roku nadal warto używać Windowsa 7? A może najwyższy czas dołączyć do użytkowników Windows 10? Na te pytania staramy się odpowiedzieć analizując wady i zalety „okienek” od Microsoft.

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive USB
Jak zainstalować Windows 10 z pendrive USB

Poradnik przedstawiający krok po kroku proces przygotowania bootowalnego pendrive, z którego zainstalować można Windows 10.

Windows 10 – użyteczne porady i funkcje
Windows 10 – użyteczne porady i funkcje

Jak dobrze znasz system operacyjny Microsoftu? Przybliżamy funkcje, które znacznie ułatwią codzienne korzystanie z Windows 10.