Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 8 sierpnia 2019, 14:48

autor: Hubert Sosnowski

Opublikował kilka opowiadań w prasie. Miłośnik gier, książek i sportów walki.

Najlepsze nowe seriale roku – TOP 8 | Netflix, HBO GO | Sierpień 2019

Półmetek roku 2019 mamy już za sobą, w tym czasie obrodziło naprawdę dobrymi serialami premierowymi Netflixa, Amazonu czy HBO. Dziś prezentujemy najciekawsze z nich.

Miłość, śmierć i roboty

  1. Gdzie obejrzeć? Netflix
  2. Konwencja: animacja, SF

Myślałby kto, że roboty to już tak zajechany temat, iż nie ma co o nich opowiadać. Mamy przecież rozmaite anime o wielkich mechach (oraz Pacific Rim), subtelne, lekkie opowiastki jak WALL-E czy Krótkie spięcie albo nawet Her, wreszcie mroczne wizje przyszłości, z których Terminator nie jest tą najpaskudniejszą. To wszystko już było. Teoretycznie.

Antologia Netflixa pokazuje jednak, że wiele schematów można wykorzystać w nowy sposób. A przynajmniej wciągający i interesujący. Wystarczy zmienić formę, oprawę albo – co ważniejsze – zaprezentować nowy problem dotyczący świata, choćby i w formie ogranej opowiastki. I tym razem zadziałało. Miłość, śmierć i roboty zostały bardzo ciepło przyjęte, także przez nas. Bo choć poziom fabuł jest zróżnicowany – w paru wypadkach nie do końca wyszło, w innych twórcy postawili na lekką historyjkę – to jednak w ogólnym rozrachunku całość cieszy bogactwem klimatów, technik realizacji, ciekawymi scenariuszami i postaciami.

Mamy tu pełen przekrój. Podoba Ci się klimat przerywników filmowych Blizzarda? Znajdziesz tu coś dla siebie. Lubisz poetyckie metafory o sztuce i naturze człowieka? Proszę bardzo. Brudny, brutalny cyberpunk uderzy Cię w twarz na dzień dobry (jeśli trafisz na odpowiednią kolejność). Będzie trochę o przeszłości, przyszłości i teraźniejszości. Strasznie, zabawnie, widowiskowo, czasem kameralnie, ale w większości przypadków – z ogromną wyobraźnią.

TWOIM ZDANIEM

Kto robi lepsze seriale o superbohaterach?

Ani jedni, ani drudzy
49,6%
Marvel
35,8%
DC
14,7%
Zobacz inne ankiety
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać
Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać

Każdy kolejny rok jest dla Netfliksa bardziej pracowity, jeśli chodzi o oryginalne produkcje. Zebraliśmy dla Was 5 najciekawszych seriali i 5 filmów, które powinny pojawić się na platformie do końca roku.

Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku
Serialowe debiuty. Najbardziej oczekiwane nowe seriale 2019 roku

Przyszły rok zapowiada się na prawdziwą ucztę dla fanów seriali, którzy uraczeni zostaną nową wersją Strefy mroku i Watchmen, adaptacjami Wiedźmina oraz Devil May Cry czy pierwszym aktorskim serialem osadzonym w uniwersum Star Wars.