Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 12 stycznia 2020, 10:04

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert styczeń 2020

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

UPC Internet Stacjonarny

Ofertę Internetu światłowodowego ma w swoim portfolio także UPC. Jest ona zresztą bardzo bogata. Oprócz czterech podstawowych prędkości dostępnych w ramach umowy na czas nieokreślony operator przygotował liczne promocje.

Internet – umowa na czas nieokreślony

Podstawowa oferta obejmuje światłowód o prędkościach 150 Mb/s, 300 Mb/s, 500 Mb/s i 1 Gb/s. Przejdźmy do najważniejszego, czyli cen. Te są… ogromne, ale w zasadzie tylko po to, aby w ramach promocji były obniżone o jeszcze więcej procent.

 

Fiber Power 150 Mb/s

Fiber Power 300 Mb/s

Fiber Power 500 Mb/s

Fiber Power 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 150 Mb/s

do 300 Mb/s

do 500 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 10 Mb/s

do 20 Mb/s

do 30 Mb/s

do 40 Mb/s

Cena

100 zł/mies.

200 zł/mies.

300 zł/mies.

400 zł/mies.

Powyższą ofertę należy traktować jako ciekawostkę. Przedstawiamy ją z dziennikarskiego obowiązku. Dotrą do niej tylko najbardziej dociekliwi szperacze. Została ona bowiem zawarta w szczegółowym regulaminie i nie jest specjalnie eksponowana na stronie internetowej operatora.

Promocje i dodatkowe usługi

Operator przygotował całkiem interesujący zestaw promocji. Najciekawszą z nich jest podstawowy pakiet telewizyjny gratis.

„Telewizja na dobry początek” w cenie pakietu

Operator dodał podstawowy pakiet telewizyjny do wszystkich opcji prędkości Internetu dostępnych w promocyjnych cenach bez znaczenia, na jaki okres będzie zawarta umowa.

W skład pakietu „Telewizja Start” wchodzą 34 kanały, w tym 25 HD.

Promocja: Internet światłowodowy

Operator skupia się w swojej promocyjnej ofercie na dwóch prędkościach: 500 Mb/s i 1 Gb/s. Pierwsza z nich jest dostępna zarówno przy umowie na 24 miesiące, jak i umowie bez okresu zobowiązania. Światłowód 1 Gb/s można zamówić jedynie w ramach dwuletniego zobowiązania.

 

500 Mb/s

1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 500 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 30 Mb/s

do 40 Mb/s

Cena - 24 miesiące

59,99 zł/mies.

79,99 zł/mies.

Cena – bez zobowiązań

69,99 zł/mies.

----------------

Dla każdego klienta UPC przygotowało darmowe urządzenie w postaci nowoczesnego modemu z modułem Wi-Fi.

20 zł taniej przez 3 miesiące za Internet 1 Gb/s

Co jest lepszego od promocji? Kolejna promocja. Oprócz tego, że standardowa stawka abonamentu za gigabitowy Internet doczekała się obniżki, to kolejny rabat został naliczony za korzystanie z niego przez pierwsze 3 miesiące. Przez ten czas każdego miesiąca portfel zostanie uszczuplony nie o 79,99 zł, tylko o 59,99 zł.

Instalacja 1 zł

Jednorazowy koszt instalacji da się znacząco obniżyć, korzystając z możliwości zamówienia usługi dostępu do Internetu światłowodowego UPC online. Wtedy to aktywacja będzie kosztować symboliczne 1 zł.

Uwaga! Rabat nie dotyczy opcji 500 Mb/s bez okresu zobowiązania. W tym przypadku jednorazowy koszt instalacji to 59,90 zł.

Opcjonalne kanały telewizyjne i VOD

Wśród usług dodatkowych objętych promocją UPC przygotowało aż trzy pozycje:

  1. Polsat Sport Premium GO + Eleven Sports GO – w skład pakietu dla miłośników piłki nożnej wchodzą dwa kanały Polsat Sport Premium, na których można obejrzeć Ligę Mistrzów UEFA, trzy kanały Eleven Sports emitujące zmagania gwiazd La Ligi, Bundesligi i Serie A oraz cztery serwisy telewizyjne PREMIUM. Wszystko to za 1 zł przez 2 miesiące, a potem 19,99 zł/mies.
  2. Pakiet HBO GO – dostęp do biblioteki VOD to koszt 1 zł przez pierwsze 2 miesiące, potem 19,99 zł/mies.
  3. Internetowy pakiet FILMKLUB – prawdziwa gratka dla miłośników dobrego kina została wyceniona na 14,99 zł/mies. Co tydzień w każdy piątek do bazy filmów trafiają nowe pozycje, w tym filmy, które do niedawna można było obejrzeć jedynie w kinie.

Zestaw UPC WIFI BOOSTER

Operator ma ratunek dla wszystkich, którzy nie do końca są zadowoleni z siły sygnału Wi-Fi w swoim domu. Jest nim Wi-Fi Booster wykorzystujący istniejącą instalację elektryczną. Wzmacniacz bezprzewodowego sygnału wystarczy wpiąć w gniazdko elektryczne. Korzystanie z gadżetu dostarczonego przez UPC wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 15 zł/mies.

Dodatkowe opłaty

UPC podobnie jak pozostali operatorzy Internetu światłowodowego w naszym kraju obniża comiesięczny rachunek, gdy klient skorzysta z ulg za rachunek elektroniczny i komunikację marketingową. Standardowo rabaty są już wliczone w cenę abonamentu.

Podpisując umowę z dostawcą klient ma możliwość niewyrażenia zgody na otrzymywanie ofert reklamowych i faktury w elektronicznej postaci. W takim przypadku musi się on liczyć z podwyższeniem abonamentu o 5,01 zł za zrezygnowanie z każdej ulgi.

Największe wady i zalety Internetu stacjonarnego od UPC

PLUSY:

  1. instalacja za 1 zł przy zamówieniu online
  2. pakiet z podstawowymi 34 kanałami telewizji w cenie abonamentu
  3. usługi dodatkowe

MINUSY:

  1. niska prędkość wysyłania
  2. brak darmowych miesięcy
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.