Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 6 marca 2023, 13:10

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

UPC - światłowód. Jaką ofertę na internet wybrać?

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki internet światłowodowy – czy to możliwe?

UPC - światłowód

Ofertę internetu światłowodowego ma w swoim portfolio także UPC. Jest ona zresztą bardzo bogata. Oprócz trzech podstawowych prędkości dostępnych w ramach umowy na 12 miesięcy i czas nieokreślony operator przygotował liczne promocje.

Internet – umowa na 12 miesięcy

Podstawowa oferta obejmuje światłowód o prędkościach 300 Mb/s, 600 Mb/s i 1 Gb/s. Przejdźmy do najważniejszego, czyli cen. Te są… przystępne.

 

Fiber Power 300 Mb/s

Fiber Power 600 Mb/s

Fiber Power 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 25 Mb/s

do 30 Mb/s

do 40 Mb/s

Cena

50 zł/mies.

50 zł/mies.

80 zł/mies.

Dla każdego klienta UPC przygotowało darmowe urządzenie w postaci nowoczesnego modemu z modułem Wi-Fi.

Standardowa opłata za instalację usługi wynosi 50 zł, ale da się ją znaczącą obniżyć. Szczegóły zawarliśmy w sekcji z promocjami.

„Internet bez zobowiązania” – umowa na czas nieokreślony

Największą zaletą bezterminowej umowy jest możliwość zerwania jej w dowolnym momencie bez ponoszenia kary. Opcja taka jest nie bez znaczenia np. przy przeprowadzce do innej miejscowości, w której UPC nie ma zasięgu.

 

Fiber Power 300 Mb/s

Fiber Power 600 Mb/s

Fiber Power 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 25 Mb/s

do 30 Mb/s

do 40 Mb/s

Cena

60 zł/mies.

70 zł/mies.

90 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

50 zł

50 zł

50 zł

I tym razem nie zabrakło modemu „Connect Box z Inteligentnym Wifi”. Ponadto do każdej z prędkości Internetu dodawany jest miły prezent w postaci startowego pakietu TV i telewizji internetowej UPC TV Go. Szczegóły zawarliśmy w sekcji „Promocje i dodatkowe usługi”.

Promocje i dodatkowe usługi

Operator przygotował całkiem interesujący zestaw promocji. Najciekawszą z nich jest pakiet telewizyjny.

UPC w 2022 roku przeszło do Play. W związku z tym przygotowano niezwykle atrakcyjne oferty promocyjne. Posiadając abonament w Play uzyskasz rabat w wysokości 10 zł/mies. na internet UPC.

2x szybszy internet za tę samą cenę

W momencie aktualizowania tego materiału dostępna jest promocja, w ramach której pakiet 600 Mb/s kosztuje 50 zł/mies., czyli tyle samo, co dwukrotnie wolniejsza opcja.

„TV na dobry początek” i UPC TV Go

Operator dodał podstawowy pakiet telewizyjny do wszystkich opcji prędkości internetu dostępnych w przedstawionych wcześniej ofertach bez znaczenia, na jaki okres będzie zawarta umowa.

W skład pakietu wchodzą maksymalnie 34 kanały, w tym 28 HD.

UPC TV Go (znane wcześniej jako Horizon GO) to nic innego jak telewizja online. Liczne kanały można oglądać na dowolnym kompatybilnym urządzeniu, w tym na tablecie i smartfonie. Rozrywkę można więc przenieść także poza dom. Z ciekawszych funkcji warto wspomnieć o możliwości cofnięcia się do ramówki sprzed maksymalnie 7 dni. Część treści można również oglądać „na żądanie” i je pobierać.

Netflix na 4 miesiące w prezencie

Powyższe hasło brzmi bardzo dobrze, ale po rozpracowaniu promocji okazuje się, że wcale nie jest ona przesadnie atrakcyjna. Dlaczego? Żeby z niej skorzystać, należy wykupić ofertę Internetu na 12 miesięcy. Dopiero wtedy otrzyma się cztery darmowe miesiące Netflixa, ale po tym okresie trzeba będzie płacić zarówno za światłowód, jak i platformę VOD – nie ma możliwości zrezygnowania z subskrybowania usługi streamingowej. Cena usługi streamingowej po okresie promocyjny, czyli od 5 miesiąca to 29 zł/mies. Warto podkreślić, że w ofercie z Netflixem utrzymana została promocja, w której światłowód 600 Mb/s kosztuje tyle, co pakiet 300 Mb/s.

Prezentem jest Netflix w Planie Podstawowym. Materiały wideo będzie można oglądać w maksymalnej jakości HD.

Instalacja 1 zł

Jednorazowy koszt instalacji da się znacząco obniżyć, korzystając z możliwości zamówienia usługi dostępu do internetu światłowodowego UPC online. Wtedy to aktywacja będzie kosztować symboliczną złotówkę.

Uwaga! Rabat nie dotyczy umowy bez okresu zobowiązania. W tym przypadku jednorazowy koszt instalacji to 50 zł.

Opcjonalne kanały telewizyjne i VOD

Wśród usług dodatkowych objętych promocją UPC przygotowało liczne propozycje:

 1. Pakiet Viaplay Total – w ramach pakietu można obejrzeć nie tylko mecze piłki nożnej. W ofercie da się znaleźć także wyścigi F1 i gale KSW. Dostępne są również hity filmowe, nowe seriale i programy dla najmłodszych. Aktywacja jest darmowa, a wysokość abonamentu ustalono na 39,99 zł/mies. Viaplay występuje także w pakiecie z Polsat Sport Premium GO.
 2. Polsat Sport Premium GO - w skład pakietu dla miłośników piłki nożnej wchodzą dwa kanały Polsat Sport Premium, na których można obejrzeć Ligę Mistrzów UEFA. Cena to 19,99 zł/mies. Jednorazowy koszt aktywacji wynosi 9,90 zł.
 3. Pakiet Viaplay Total i Polsat Sport Premium GO - połączone usługi są dostępne w cenie 59,99 zł/mies.
 4. Eleven Sports GO – za trzy kanały Eleven Sports emitujące m.in. zmagania gwiazd La Ligi, Bundesligi i Serie A zapłaci się 1 zł/mies. przez 2 miesiące, a następnie 14,99 zł/mies. Aktywacja kosztuje 9,90 zł. Eleven Sports Go da się włączyć do pakietu z Viaplay i Polsat Sport Premium GO. Paczka z trzema sportowymi usługami kosztuje 69,99 zł/mies.
 5. Pakiet HBO MAX – dostęp do biblioteki VOD to koszt w wysokości 24,98 zł/mies. Aktywacja jest bezpłatna.
 6. Internetowy pakiet FILMKLUB – prawdziwa gratka dla miłośników dobrego kina została wyceniona na 14,99 zł/mies. Opłatę w tej wysokości trzeba będzie uiszczać dopiero od 3. miesiąca. Pierwsze dwa są dostępne za 1 zł każdy. Co tydzień w każdy piątek do bazy filmów trafiają nowe pozycje, w tym filmy, które do niedawna można było obejrzeć jedynie w kinie. Aktywacja? Tylko 9,90 zł.

Xbox Series S i inne urządzenia

Do internetu światłowodowego da się dobrać różnego rodzaju urządzenia z płatnością rozłożoną na 24 raty 0%. Mowa m.in. o konsoli Xbox Series S. Po szczegóły odsyłamy na stronę operatora.

Pakiet Bezpieczeństwa UPC

Operator daje możliwość zabezpieczenia kart płatniczych, haseł i dostępu do różnych kont za pomocą dodatkowo płatnego Pakietu Bezpieczeństwa UPC przeznaczonego dla maksymalnie 5 urządzeń. Po pierwszym bezpłatnym miesiącu próbnym usługa jest wyłączana, ale można ją aktywować ponownie już w wersji płatnej.

UPC WIFI POD

Operator ma ratunek dla wszystkich, którzy nie do końca są zadowoleni z siły sygnału Wi-Fi w swoim domu. Jest nim wzmacniacz wifi wykorzystujący istniejącą instalację elektryczną. Wzmacniacz bezprzewodowego sygnału wystarczy wpiąć w gniazdko elektryczne. Korzystanie z gadżetu dostarczonego przez UPC wiąże się z dodatkową opłatą.

Dodatkowe opłaty

UPC podobnie jak pozostali operatorzy internetu światłowodowego w naszym kraju obniża comiesięczny rachunek, gdy klient skorzysta z ulg za rachunek elektroniczny i komunikację marketingową. Standardowo rabaty są już wliczone w cenę abonamentu.

Podpisując umowę z dostawcą klient ma możliwość niewyrażenia zgody na otrzymywanie ofert reklamowych i faktury w elektronicznej postaci. W takim przypadku musi się on liczyć z podwyższeniem abonamentu o 5,01 zł za zrezygnowanie z każdej ulgi.

Największe wady i zalety internetu stacjonarnego od UPC

PLUSY:

 1. instalacja za 1 zł przy zamówieniu online
 2. pakiet z podstawowymi 34 kanałami telewizji i internetowa TV w ramach gratisu
 3. liczne usługi dodatkowe
 4. 600 Mb/s w cenie 300 Mb/s

MINUSY:

 1. niska prędkość wysyłania
 2. promocja Netflix na 4 miesiące wcale nie jest taka atrakcyjna, jak się wydaje
Jak światłowód zmienił moje życie?
Jak światłowód zmienił moje życie?

Superszybki internet światłowodowy dociera do coraz większej liczby domów i mieszkań. Co można zrobić z prędkościami rzędu kilkuset Mb/s?

Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok
Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.