Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 11 stycznia 2021, 10:20

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

UPC Internet Stacjonarny

Ofertę Internetu światłowodowego ma w swoim portfolio także UPC. Jest ona zresztą bardzo bogata. Oprócz czterech podstawowych prędkości dostępnych w ramach umowy na 24 miesiące i czas nieokreślony operator przygotował liczne promocje.

Internet – umowa na 24 miesiące

Podstawowa oferta obejmuje światłowód o prędkościach 300 Mb/s, 500 Mb/s, 750 Mb/s i 1 Gb/s. Przejdźmy do najważniejszego, czyli cen. Te są… przystępne.

 

Fiber Power 300 Mb/s

Fiber Power 500 Mb/s

Fiber Power 750 Mb/s

Fiber Power 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 500 Mb/s

do 750 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 20 Mb/s

do 30 Mb/s

do 40 Mb/s

do 40 Mb/s

Cena

49,99 zł/mies.

59,99 zł/mies.

69,99 zł/mies.

89,99 zł/mies.

Dla każdego klienta UPC przygotowało darmowe urządzenie w postaci nowoczesnego modemu z modułem Wi-Fi.

„Internet bez zobowiązania” – umowa na czas nieokreślony

Największą zaletą bezterminowej umowy jest możliwość zerwania jej w dowolnym momencie bez ponoszenia kary. Opcja taka jest nie bez znaczenia np. przy przeprowadzce do innej miejscowości, w której UPC nie ma zasięgu.

 

Fiber Power 300 Mb/s

Fiber Power 500 Mb/s

Fiber Power 750 Mb/s

Fiber Power 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 500 Mb/s

do 750 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 20 Mb/s

do 30 Mb/s

do 40 Mb/s

do 40 Mb/s

Cena

59,99 zł/mies.

69,99 zł/mies.

79,99 zł/mies.

99,99 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

59,90 zł

59,90 zł

59,90 zł

59,90 zł

Do każdej z prędkości Internetu dodawany jest miły prezent w postaci startowego pakietu komórkowego. Szczegóły zawarliśmy w sekcji „Promocje i dodatkowe usługi”.

Promocje i dodatkowe usługi

Operator przygotował całkiem interesujący zestaw promocji. Najciekawszą z nich jest podstawowy pakiet telewizyjny i komórkowy gratis.

„Telewizja na dobry początek” w cenie pakietu

Operator dodał podstawowy pakiet telewizyjny do wszystkich opcji prędkości Internetu dostępnych w przedstawionych wcześniej ofertach bez znaczenia, na jaki okres będzie zawarta umowa.

W skład pakietu „Telewizja Start” wchodzą 33 kanały, w tym 25 HD.

Abonament komórkowy Start

Nowi klienci zamawiający jedną z opcji prędkości Internetu stacjonarnego otrzymają bonus w postaci pakietu komórkowego. W jego skład wchodzi Internet mobilny, minuty na rozmowy i SMS-y/MMS-y. Standardowo dostaje się 1 GB transferu na miesiąc. Przy zakupie z Internetem światłowodowym limit wzrasta o odpowiednio +15 GB/mies., +25 GB/mies., +35 GB/mies. i +45 GB/mies. w zależności od wybranej prędkości łącza i odnawia się każdego miesiąca, aż do końca zobowiązania.

Instalacja 1 zł

Jednorazowy koszt instalacji da się znacząco obniżyć, korzystając z możliwości zamówienia usługi dostępu do Internetu światłowodowego UPC online. Wtedy to aktywacja będzie kosztować symboliczne 1 zł.

Uwaga! Rabat nie dotyczy umowy bez okresu zobowiązania. W tym przypadku jednorazowy koszt instalacji to 59,90 zł.

Opcjonalne kanały telewizyjne i VOD

Wśród usług dodatkowych objętych promocją UPC przygotowało aż trzy pozycje:

  • Polsat Sport Premium GO + Eleven Sports GO – w skład pakietu dla miłośników piłki nożnej wchodzą dwa kanały Polsat Sport Premium, na których można obejrzeć Ligę Mistrzów UEFA, trzy kanały Eleven Sports emitujące zmagania gwiazd La Ligi, Bundesligi i Serie A oraz cztery serwisy telewizyjne PREMIUM. Wszystko to za 1 zł przez 2 miesiące, a potem 19,99 zł/mies.
  • Pakiet HBO GO – dostęp do biblioteki VOD to koszt 1 zł przez pierwsze 2 miesiące, potem 19,99 zł/mies.
  • Internetowy pakiet FILMKLUB – prawdziwa gratka dla miłośników dobrego kina została wyceniona na 14,99 zł/mies. Co tydzień w każdy piątek do bazy filmów trafiają nowe pozycje, w tym filmy, które do niedawna można było obejrzeć jedynie w kinie.

Zestaw UPC WIFI BOOSTER

Operator ma ratunek dla wszystkich, którzy nie do końca są zadowoleni z siły sygnału Wi-Fi w swoim domu. Jest nim Wi-Fi Booster wykorzystujący istniejącą instalację elektryczną. Wzmacniacz bezprzewodowego sygnału wystarczy wpiąć w gniazdko elektryczne. Korzystanie z gadżetu dostarczonego przez UPC wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 14,99 zł/mies.

Dodatkowe opłaty

UPC podobnie jak pozostali operatorzy Internetu światłowodowego w naszym kraju obniża comiesięczny rachunek, gdy klient skorzysta z ulg za rachunek elektroniczny i komunikację marketingową. Standardowo rabaty są już wliczone w cenę abonamentu.

Podpisując umowę z dostawcą klient ma możliwość niewyrażenia zgody na otrzymywanie ofert reklamowych i faktury w elektronicznej postaci. W takim przypadku musi się on liczyć z podwyższeniem abonamentu o 5,01 zł za zrezygnowanie z każdej ulgi.

Największe wady i zalety Internetu stacjonarnego od UPC

PLUSY:

  1. instalacja za 1 zł przy zamówieniu online
  2. pakiet z podstawowymi 33 kanałami telewizji i abonament komórkowy Start w zestawie z Internetem
  3. usługi dodatkowe

MINUSY:

  1. niska prędkość wysyłania
  2. brak darmowych miesięcy
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.

Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020
Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020

Internet mobilny dociera do większej liczby domów niż światłowód. Dotyczy to nie tylko mniejszych miejscowości, ale także miast. Domowy Internet LTE może być więc dobrą alternatywą, a czasem jedyną opcją. Który operator oferuje najlepsze warunki?