Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Felietony

Felietony 8 lutego 2019, 14:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Kudłaty, uspokój się. Shaggy w Mortal Kombat 11 to zły pomysł

Nowa internetowa moda wdziera się z butami tam, gdzie zdecydowanie nie jest jej miejsce – do najnowszej odsłony cyklu Mortal Kombat.

Z internetowymi memami mam taki problem, że im są lepsze, tym stają się popularniejsze. A im popularniejsze, tym szybciej zostają na wszystkie możliwe strony zajechane – bo nawet najzabawniejszy dowcip przestaje bawić, gdy słyszy się go po raz dwudziesty jednego dnia i tysięczny w ogóle. W przypadku żartu o omnipotencji Kudłatego/Shaggy’ego ze Scooby’ego Doo termin „przydatności do spożycia” okazał się dla mnie nawet krótszy niż zwykle, gdyż cały gag był i jest jedną wielką kalką memów o Chucku Norrisie, których szczyt popularności przypadał na lata 2006–2007.

Wszechmoc Kudłatego, używającego 0,0023% swojej mocy do przenoszenia gór i tworzenia odtwórczyni roli Velmy w aktorskim Scooby Doo, szybko przestała więc cieszyć się moją sympatią. A że z reguły, jak czegoś nie lubię, to po prostu tego unikam, zamiast marnować czas i energię na wmawianie innym, że też mają tego nie lubić, również i w tym wypadku po prostu ograniczyłem sobie dostęp do miejsc mogących zawierać nadmiar męczących mnie treści. I wszystko, w myśl zasady „żyj i pozwól żyć innym”, byłoby OK. Gdyby nagle ten mem nie zaczął próbować wdzierać się w brudnych buciorach tam, gdzie zignorować go nie miałbym już jak – do wyczekiwanego przeze mnie najnowszego Mortal Kombat.

Krótka historia głupiego żartu

Mem z Kudłatym narodził się w październiku 2017 roku, gdy użytkownik YouTube’a o nicku Midya opublikował filmik Ultra Instinct Shaggy, będący fragmentem kreskówki Scooby Doo: Epoka Pantozaura z 2011 roku z dodaną do niego muzyką z Dragon Ball Super. Prosta przeróbka cieszyła się sporą popularnością i zainspirowała wielu innych internetowych twórców do stworzenia filmików, rysunków czy obrazków przedstawiających Kudłatego nie jako chuderlawego tchórza, tylko przepotężnego wojownika rodem z Dragon Balla.

Najpopularniejszy fanart Ultra Instinct Shaggy’ego opublikowany został w listopadzie 2017 roku w serwisie DeviantArt.com przez artystę o pseudonimie MielSibel10032002. - 2019-02-08
Najpopularniejszy fanart Ultra Instinct Shaggy’ego opublikowany został w listopadzie 2017 roku w serwisie DeviantArt.com przez artystę o pseudonimie MielSibel10032002.

Przez półtora roku Ultra Instinct Shaggy żył sobie jako umiarkowanie popularny internetowy żart, nikomu nie wadząc. Niestety, w styczniu 2019 zdarzyła się największa tragedia, jaka może spotkać mem – został on zauważony i przejęty przez mainstream, który (jak to mainstream) szybko go wchłonął i przeżuł na wszystkie możliwe sposoby. A potem redaktorzy WokenNews.com postanowili wystosować petycję do NetherRealm Studios o umieszczenie Kudłatego w najnowszej odsłonie Mortal Kombat. I siadło – w ciągu dwóch dni petycję podpisało 150 tysięcy osób, a w chwili powstawania tego felietonu wirtualny podpis złożyło aż 340 tysięcy fanów najlepszego kumpla Scooby Doo.

Do popularności petycji odniósł się nawet Ed Boon, jeden z twórców serii Mortal Kombat i reżyser najnowszych odsłon cyklu, w serii tweetów sugerując, że być może Shaggy faktycznie trafi do gry. To oczywiście rozbudziło nadzieje części społeczności oraz spotęgowało opór innego segmentu fanów. Potrwało to kilka dni, aż w końcu 5 lutego Tyler Lansdown, Community Manager NetherRealm Studios, zafundował Shaggy’emu fatality:

Kudłaty nigdy nie pojawi się w Mortal Kombat. To martwy mem.

Kudłatality

Gdyby NetherRealm chciało, to podstawy do umieszczenia Kudłatego w grze posiadało. Gościnne występy postaci z innych marek to od lat w bijatykach tego studia norma, a do tego Scooby Doo i Mortal Kombat mają jednego właściciela – korporację Warner Bros. Na szczęście twórcy nie ugięli się pod presją internetu, co wydaje się słusznym ruchem z przynajmniej kilku powodów – i niechęć Czarnego Wilka do rzeczonego memu o dziwo wcale nie jest najważniejszym z nich.

Reżyser najnowszego „Mortala” dał się porwać trendowi i na Twitterze mocno sugerował, że Shaggy faktycznie może wylądować w grze. - 2019-02-08
Reżyser najnowszego „Mortala” dał się porwać trendowi i na Twitterze mocno sugerował, że Shaggy faktycznie może wylądować w grze.

Przede wszystkim Mortal Kombat 11 zadebiutuje dopiero 23 kwietnia. Ponad dwa miesiące to dla internetowego memu wieczność. Nawet jeśli teraz wiele osób nie zgodzi się jeszcze z Tylerem Lansdownem, że żart jest już martwy, te same osoby za kilka tygodni nie będą już pamiętać o Kudłatym, podjarane kolejną pięciominutową gwiazdką Kwejków, redditów, Wykopów i innych społeczności. Tym samym obiecanie Shaggy’ego w grze teraz może i narobiłoby trochę szumu wokół nowego Mortala (ale szum zrobił się tak czy siak nawet bez tej obietnicy, więc ciężko mówić tu o wartości dodanej), jednak już w momencie premiery gry nie obchodziłoby prawie nikogo – a to właśnie przyciąganie do gry potencjalnych nowych odbiorców jest głównym zadaniem występów gościnnych. Z marketingowego punktu widzenia twórcy nie mieli tutaj niczego do wygrania.

Mortal Kombat wypracowało fajną, pasującą do cyklu tradycję w kwestii występów gościnnych – szkoda byłoby zrywać z nią dla żartu. - 2019-02-08
Mortal Kombat wypracowało fajną, pasującą do cyklu tradycję w kwestii występów gościnnych – szkoda byłoby zrywać z nią dla żartu.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych bijatyk w tytułach produkowanych przez NetherRealm Studios występy gościnne są przemyślane i pasują do klimatu gry. Dzięki temu w mrocznym i brutalnym Mortal Kombat X pojawiły się ikony horrorów i slasherów w postaci Obcego, Leatherface’a, Predatora i Jasona Voorheesa, które idealnie odnalazły się w realiach łamanych kręgosłupów i wyrywanych organów.

Tymczasem kreskówkowy Kudłaty pasowałby tu jak mikrotransakcje i lootboksy do gier single player, nie tylko skrajnie odstając od poważniejszych wojowników, ale do tego ze względu na swój animowany rodowód wymuszając ugrzecznienia w kwestii fatality czy ciosów specjalnych – co do zasady twórcy produkcji dla dzieci nie życzą sobie, by ich bohaterowie występowali w brutalnych tytułach, a już zwłaszcza sami oddawali się wyjątkowo krwawym aktom, więc interakcje mortalowego Shaggy’ego z resztą ekipy musiałyby zostać stosownie upośledzone, by to w ogóle przeszło.

Przesadzam? Wystarczy przypomnieć sobie, czym skończył się ostatni mariaż Mortal Kombat z DC, marką, która nie mogła sobie pozwolić na wyrywanie kończyn swoim superbohaterom. Mających krótką pamięć wspomogę: pozbawione krwawych fatality Mortal Kombat vs. DC Universe nie tylko spotkało się z chłodnym przyjęciem fanów, ale też słabiutko się sprzedało, będąc jednym z ostatnich gwoździ do trumny studia Midway – molocha, który pierwotnie posiadał prawa do Mortal Kombat. Nie bez powodu kolejne romanse NetherRealm z komiksami mają miejsce w oddzielnie wykreowanej w tym celu marce Injustice, gdzie postacie z Mortal Kombat pojawiają się wyłącznie w ramach występów gościnnych.

W Mortal Kombat vs. DC Universe grało się dobrze, ale mocne stonowanie brutalności nie było tym, czego chcieli fani, i przełożyło się na rozczarowujące wyniki finansowe. - 2019-02-08
W Mortal Kombat vs. DC Universe grało się dobrze, ale mocne stonowanie brutalności nie było tym, czego chcieli fani, i przełożyło się na rozczarowujące wyniki finansowe.

Kolejnym powodem, dla którego spełnienie żądań internetowej społeczności byłoby błędem, jest sama koncepcja finalnej wersji memu, opierająca się na omnipotencji Shaggy’ego. A wszechpotęga to jest coś, co w bijatyce, w której zbalansowanie grywalnych postaci stanowi podstawę, po prostu nie może przejść. Kudłaty w Mortal Kombat 11 nie byłby więc niepokonanym kozakiem, a wojownikiem równym Sub-Zero, Scorpionowi czy Raidenowi. A to by przeczyło idei całego żartu, choćby i tłumaczono to jakimś wykorzystywaniem 0,00001% jego mocy czy innymi bzdurami. Skoro więc żartu i tak nie da się przenieść w oryginalnej formule do gry, po cholerę w ogóle to robić? Żeby szybko zmienić radość internetowych fanów Ultra Instinct Shaggy’ego w złość, że ich bożyszcze nie zostało potraktowane w odpowiedni sposób?

Kudłaty jeden występ gościnny w grze komputerowej już zaliczył

Najlepszy kumpel Scooby’ego Doo jest jedną z grywalnych postaci w LEGO Dimensions – stworzonej przez Traveller’s Tales w 2015 roku przygodowej grze akcji opartej na ponad dwudziestu różnych markach, do której nowe postacie i pojazdy dokupywało się w formie zestawów składających się z fizycznych zabawek oraz DLC. Shaggy był częścią paczki, w skład której wchodził też Scooby Doo, ikoniczny van „tajemnicza maszyna” oraz ulubiony przysmak psa i jego pana.

Shaggy byłby zmarnowanym slotem na postać

Wszystkie wymienione powyżej powody moim zdaniem skreślają Kudłatego jako ciekawą postać wartą umieszczenia w kolejnej odsłonie Mortal Kombat. W chwili debiutu tej produkcji jego sława dawno by już przebrzmiała, nie pasowałby stylistycznie do reszty gry, wiązałby się z ograniczeniami brutalności i do tego nie mógłby nawet w pełni zrealizować idei swojego memu, robiącego z niego nadistotę. Liczba bohaterów (zwłaszcza tych ze specjalnym zaproszeniem), którzy znajdą się w grze, jest ograniczona, więc wciskanie Shaggy’ego byłoby marnotrawstwem miejsca i zasobów, które można spożytkować na znacznie lepszych wojowników.

Chuck Norris i tak był zabawniejszy.
Chuck Norris i tak był zabawniejszy.

Fani liczą na kontynuację horrorowego trendu występów gościnnych i wśród najczęstszych kandydatów do pojawienia się w grze znajdziemy Asha Williamsa z Evil Dead oraz tańczącego klauna Pennywise’a z To – obaj byliby dużo sensowniejszym wyborem, lepiej pasującym stylistycznie i przede wszystkim satysfakcjonującym graczy lubiących bijatyki, a nie internetowych krzykaczy, którzy w większości nawet Mortalem specjalnie się nie interesują.

Dlatego cieszę się, że ekipa Eda Boona oparła się internetowej modzie i trzyma się własnego podejścia do gry – deweloperzy ci więcej niż raz udowodnili już, że wiedzą, co robią. Nie zdziwię się, jeśli Kudłaty i ta chwila szaleństwa w jakiejś formie zostaną uhonorowani w powstającym Mortal Kombat 11, choćby jako zabawnie nazwane trofeum, nietypowe wyzwanie, skin dla postaci czy inny easter egg – i przeciwko takiemu puszczeniu oka do fanów nic nie mam. Grunt, że Shaggy nie będzie pełnoprawną postacią, zajmującą miejsce zdecydowanie bardziej należące się innym.

Michał Czarny Wilk Grygorcewicz

TWOIM ZDANIEM

Chciał(a)byś zobaczyć Kudłatego w Mortal Kombat 11?

Tak
58,4%
Nie
30,9%
Jest mi to obojętne
10,7%
Zobacz inne ankiety
Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat X

Mortal Kombat X

Dlaczego już nie gramy w bijatyki? Sukces, upadek i powolny powrót
Dlaczego już nie gramy w bijatyki? Sukces, upadek i powolny powrót

Choć bijatyki radzą sobie ostatnimi czasy całkiem nieźle, to do złotych czasów czy wyników najpopularniejszych gier wciąż im daleko. Dlaczego dawniej jeden z najpopularniejszych gatunków gier dziś walczy o to, by wyjść z niszy?

Najlepsze bijatyki – redakcyjne top 15 serii bijatyk
Najlepsze bijatyki – redakcyjne top 15 serii bijatyk

Cztery bijatyki z uznanych serii debiutujące na rynku w ciągu jednego miesiąca – takiego dobrobytu nie mieliśmy w gatunku od dawna. Z tej okazji sprawdziliśmy, w jakich grach najbardziej lubimy w redakcji prać się po twarzach.

Komentarze Czytelników (86)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.02.2019 15:01
ddawdad
13
odpowiedz
ddawdad
12
Generał

Ja chcę Kudłatego, nic tego nie zmieni.

09.02.2019 09:27
seraf5
10
odpowiedz
1 odpowiedź
seraf5
36
Chorąży

Dostajemy tekst dlaczego beznadziejny men nie pojawi się w mortal kombat, ale nie dostaniemy recenzji jednej z pewników na grę roku 2019, bo się nie opłaca?
Understandable have a nice day

08.02.2019 22:04
8
odpowiedz
DzikiTibijczyk
2
Legionista

Kudłaty w Mortalu byłby aż tak głupim pomysłem, że aż genialnym XD

08.02.2019 20:32
Janczes
😂
odpowiedz
4 odpowiedzi
Janczes
136
You'll never walk alone

Mortal kombat: Polish Edition:
Najman
Trybson
Pudzian
Kaczor
Kononowicz
Małysz
Krychowiak
Sławomir
Koleś od: jestem hardkorem
Bolek i Lolek
Perfekcyjna Pani domu
Gessler

Kogo brakuje?

post wyedytowany przez Janczes 2019-02-08 20:32:52
08.02.2019 22:04
8
odpowiedz
DzikiTibijczyk
2
Legionista

Kudłaty w Mortalu byłby aż tak głupim pomysłem, że aż genialnym XD

08.02.2019 22:11
😜
1
odpowiedz
zanonimizowany1028166
40
Pretorianin

Czekam na moda z Kudłatym.

08.02.2019 22:26
Gorn221
odpowiedz
1 odpowiedź
Gorn221
56
Łowca Demonów

Napisanie tego felietonu to był zły pomysł.
AAAA PACZCIE NA MNIE JESTEM EDGY PŁATKIEM ŚNIEGU, MAINSTREAMOWE MEMY SĄ DLA NORMIKÓW AAAA

08.02.2019 22:32
griszhu
odpowiedz
griszhu
1
Junior

Nastoletnie nerdy wymyslaja coraz to nowsze bzdury. Postac ze Scoobydoo w Mortalu to juz w ogole najglupsza rzecz po malpach polakach, gadajacych kotach, spiewajacych psach i zwierzetach srajacych tecza, jaka widzialem w internecie. Dosc juz tego gowna.

08.02.2019 22:40
Lolka94
😂
odpowiedz
Lolka94
14
Legionista

Już widzę jak nikt by nie odpalił tej postaci chociaż ze zwykłej ciekawości

08.02.2019 23:09
Sir klesk
😁
odpowiedz
Sir klesk
197
...ślady jak sanek płoza

Shaggy aka Mista Bombastick aka Mista Lova Lova? :D

To nienajgorszy fighter:
https://www.dailymotion.com/video/x3ps6v6

08.02.2019 23:18
D.a.r.k.ELF
1
odpowiedz
D.a.r.k.ELF
21
Konsul
Wideo

A tak mówiąc poważnie a nie dziecinnie już na temat postaci to praktycznie znamy już wszystkich którzy się pojawią dzięki temu panu :) https://youtu.be/wz0-1z2JINM

09.02.2019 01:41
3
odpowiedz
MAXeeR98
15
Chorąży

Teraz każdy słaby artykuł będziecie tłumaczyli tym że to ekhem "felieton"?

09.02.2019 02:48
ImperatoR77
odpowiedz
ImperatoR77
18
Sith

Memy z nosaczami powinny umrzeć dawno temu, jeśli wszystkie mainstreamowe memy tak kończą. Nie widzę też w czym byłby problem z jedną postacią w Mortalu jako dlc. Nawet jeśli walki z nim musiałyby być okrojone z brutalności (czy w serii nie było jeszcze czasem babbality?). Potraktowałbym to raczej jako oczko dla fanów, co chyba nie byłoby stratą marketingową, ale może się mylę. Cały artykuł brzmi jakby ktoś narzekał, że "mainstreamowe ludziki z mainstreamowym poczuciem humoru chcą zepsuć grę którą lubię." Ja w każdym razie bym na pewno obczaił Shaggyego w Mortalu, brzmi jak coś z czego można się pośmiać przy piwku grając z kumplem ;)

09.02.2019 02:53
😈
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Marvhew
10
Legionista

Niby czarny wilk, a jednak tekst bardziej przypomina skomlenie, niż wycie do księżyca.

Autor ma pełne prawo do antypatii wobec danego mema (czy takiego przerobionego to nie wiem, nigdy się z nim do tej pory jakoś nie spotkałem. Może wystarczy nie przesiadywać na 9gagu?). Pisanie na ten temat całego felietonu na portal z grami, z powodu petycji o użycie tego mema w grze, to nieco przesada moim zdaniem, ale co kto lubi. Gorzej, że autor zaczyna uciekać się do prób sensownego uargumentowania czemu spełnienie petycji byłoby czymś złym. No właśnie, prób. Czemu?

1. Memy umierają szybko, ale nie w kilka tygodni. Jak mem jest szkalowany, że jest już martwy, to jeszcze spokojnie trochę pożyje. Poza tym sam żart mógłby i tak być zabawny, niekoniecznie wpisując się w aktualny trend stron z obrazkami. I nawet gdyby się wpisywał, to ciężko mi sobie wyobrazić ludzi kupujących grę przez to, że jest w niej jeden żart. Może trochę by się ich znalazło, ale pewnie w kontekście zarobków z tytułu byłaby to ilość pomijalna. Pewnie takich osób by było tyle samo co edgelordów, którym by taki zabieg całkiem obrzydził grę i by jej przez to nie kupili. Tutaj faktycznie z jednym się zgodzę, dodanie Kudłatego nie byłoby dobrym zabiegiem z punktu widzenia marketingu. Ani złym. Część ludzi by się pośmiała, część powkurzała i tyle.

2. Kudłaty nie pasowałby do klimatu gry, ale nie byłby gościnną postacią taką jak wymienione w felietonie tylko żartem. Na tym by to polegało, że by celowo nie pasował. Właśnie to miałoby być śmieszne. Sam autor w innym artykule nie ma problemu z żartobliwą postacią Gona w Tekkenie. Podwójne standardy ze względu na prywatne sympatie?
(Artykuł o najlepszych występach gościnnych w bijatykach tego samego autora na gameplay'u.)

3. Jakby właściciele praw w ogóle podjęli rozmowy, ale zakazali użycia drastycznych scen to przecież Kudłaty po prostu by się ostatecznie nie pojawił. Nikt by go na siłę nie pakował do gry mając tak związane ręce.
Przykład z DC nie trafiony, bo mowa była tylko o gościnnym występie i nikt założeń całej gry nie będzie zmieniał dla jednej postaci. Inna sprawa gdy robi się spin-off XvsY. Wtedy już trzeba iść na kompromisy, ale tutaj nie było mowy o czymś takim.

4. Wybór pomiędzy zawodem fanów mema a brakiem balansu też jest wyssany z palca. W takich grach, chcąc zachować balans, poczucie potęgi buduje się za pomocą animacji, a nie zadawanych obrażeń. I nie mówcie mi o jakimś dysonansie, że "no po takim czymś to by na pewno umarł", bo każdy by po każdym X-Ray'u umarł w tej grze jakby miało być realistycznie.
Nie ma super potężnych postaci w Mortalach, zdecydowanie potężniejszych w założeniach niż inne? Niektórzy w tej serii są jakimiś popierdułkami z czasami delikatnymi supermocami, a inni bogami. Pamiętacie X-Ray'e Raidena? On jest przecież tym samym czym byłby Kudłaty. Przepotężną postacią o epickich (nie w sensie oceny, tylko stylu) animacjach, które jednak obrażenia zadają całkowicie przeciętne w porównaniu do innych postaci z gry. No ale dla autora postać rażąca prądem, wyrzucająca na dziesiątki metrów wzwyż, przywołująca piorun i ostatecznie łamiąca kręgosłup, co zabiera swoją drogą mniej niż pół życia chyba, jest zwyczajnym wojownikiem xD

5. Liczba postaci jest ograniczona. Tak, wolą twórców. I ewentualnie tym czy trzeba by było płacić za gościnne postaci. Innych powodów nie widzę. Twórcy mogli by dodać takiego Kudłatego nawet w DLC zamiast 3 nowych strojów pokazujących cycki w inny sposób.

Całość tekstu jest moim zdaniem przesiąknięta podejściem typu racja mojsza niż twojsza i lekkim kijem w zadzie.

09.02.2019 06:22
Mellygion
4
odpowiedz
Mellygion
100
Generał

Wolałbym Myszkę Miki wyrywającą kręgosłup Sub Zero

09.02.2019 09:27
seraf5
10
odpowiedz
1 odpowiedź
seraf5
36
Chorąży

Dostajemy tekst dlaczego beznadziejny men nie pojawi się w mortal kombat, ale nie dostaniemy recenzji jednej z pewników na grę roku 2019, bo się nie opłaca?
Understandable have a nice day

09.02.2019 11:22
kotonikk
2
odpowiedz
1 odpowiedź
kotonikk
76
Wśród horyzontów

Ech, te problemy pierwszego świata :)

09.02.2019 12:53
/|\
odpowiedz
/|\
8
Konsul

Po cóż blokować wyobraźnię (żeby nie powiedzieć debilizm czy też jego błyskotliwe przejawy)

Dodajmy misia kolabora, kaczora donalada i miszkę mickey.
A co tam. Niech będzie i pan kracy w wersji z zębami. :-(

"Dzięki temu w mrocznym i brutalnym Mortal Kombat X pojawiły się ikony horrorów i slasherów w postaci Obcego, Leatherface’a, Predatora i Jasona Voorheesa"

I? I co to ma być? :-(

EDIT: A ten cały Shaggy to był i będzie "festyn". Szkoda pisać.

post wyedytowany przez /|\ 2019-02-09 12:54:37
09.02.2019 12:58
Miodowy
odpowiedz
1 odpowiedź
Miodowy
37
Nigdy nie był młody

Co mogło by być, a nie jest nie pisze się w rejestr. Więc czemu ktoś poświęca choć chwilę na takie głupoty? Głupoty, których brak czy istnienie niczego nie zmienia i na nic nie wpływa.

09.02.2019 13:12
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
KittyTheKiller
4
Junior

Naprawdę próbuje zrozumieć to oburzenie... Przecież kudłaty w mortala kombatantów zapewne będzie w jakiejś dodatkowej zawartości do kupienia z postaciami. Jak razi Cię kudłaty to nie kupuj go i po problemie...

09.02.2019 13:53
SpoconaZofia
odpowiedz
1 odpowiedź
SpoconaZofia
31
Generał

Ciekawe ile by kosztowała licencja postaci. Pewnie nigdy nie dowiemy się.

09.02.2019 16:46
Goten
odpowiedz
Goten
8
Legionista

było by fajnie jakby prócz kudłatego był by dodany Goku .

09.02.2019 17:28
5
odpowiedz
Dagorad
11
Centurion

Tekst wygląda jakby ktoś miał wielki ból dupy o to że w ogóle ktoś zasugerował w żartach taką możliwość. Wielka obrona świętości... znaczy jakieś bijatyki.

09.02.2019 18:35
odpowiedz
6 odpowiedzi
zanonimizowany1143595
34
Pretorianin

Jaka popularność tego rzekomego "memu" - ja pierwsze słyszę o jakimś trendzie czy coś,w ogóle o takim memie...Najwyraźniej ta gimbaza coraz głupsza z każdym kolejnym pokoleniem - w moich młodzieńczych latach młodzież była mądrzejsza i nie jarała się jakimiś żenującymi bzdurami....Ale o czym my tu rozmawiamy - spójrzcie na obrazki profilowe kilku osób w postach : dragonballe,5+ yo manga - szkoda gadać...Dzieci spać - popołudniowej drzemki czas ze smoczkiem i pieluchą...
Pomysł dodania czegoś takiego tak głupi jak i te tysiące podpisujących petycję....Widać społeczeństwo traci rozum...Jestem przerażony...Boże ratuj to społeczeństwo nim będzie za późno...W głowie się to nie mieści mi normalnie...
Kupcie sobie bajkę i oglądajcie w kółko zapętlony fragment z rzeczoną postacią a nie robić z normalnego tytułu jakąś parodię...W ogóle cały ten artykuł jest oburzający - ja nie chcę takich głupot nawet czytać i widzieć w tym serwisie...

post wyedytowany przez zanonimizowany1143595 2019-02-09 18:40:51
09.02.2019 19:19
Gerpir Feilan
😡
odpowiedz
1 odpowiedź
Gerpir Feilan
83
Pretorianin

Won z tym g...nem. Od paru odslon W KONCU!!! gra wyszla z etapu debilnej komedii i teraz takie cos?
Co z tego, ze ja nie bede grac ta postacia jak pewnie co drugi typ online bedzie tym syfem gral bo przeciez beka i kazdy chce byc streamerem...

10.02.2019 12:50
KarpackieMocne
4
odpowiedz
KarpackieMocne
32
Chorąży

Kudłaty do Mortala pasuje idealnie :-) fajny ukłon dla ludzi dorastajacych wraz z Mortalem przez lata 90 i 00. Przecież Mortal zawsze był pure fun i jajcarski, od jajecznicy Cage'a przez wyskakującą głowę Tobiasa przy podbródkowym aż po te wszystkie Friendship, Animality i Krypty. Czemu nagle miałby się robić taki super horror ultra poważny? To nie ta seria :-)

10.02.2019 15:11
2
odpowiedz
Szagi
1
Junior

Dużo było postaci które nie pasowały stylistycznie do MORTAL KOMBAT a i tal dobrze się nimi grało a moim zdaniem nawet jeśli kudlaty wam się nie podoba to nie musicie nim grać!

10.02.2019 15:23
Szaku
odpowiedz
Szaku
130
Szaman
Image

Prawda jest taka i wywalone w tą dziadowską produkcję.

post wyedytowany przez Szaku 2019-02-10 16:27:01
11.02.2019 03:07
SpiritAru
odpowiedz
SpiritAru
3
Junior

Kudłaty bardziej by mi pasował w Jump Fore

11.02.2019 12:46
HETRIX22
odpowiedz
3 odpowiedzi
HETRIX22
143
PLEBS
Image

Podobno kudłatego nie będzie w MK, ale przykro mi Czarny Wilku, że przegrałeś w swojej racji tak jak popularność mojego wątku z którego wziąłeś pomysł na tą drame. Lud zdecydował

12.02.2019 16:51
n0rbji
odpowiedz
n0rbji
69
Siedzący Byk

Scooby byłby lepszy :) A tak w ogóle to przydałaby się taka bijatyka ze znanymi postaciami z bajek i filmów

12.02.2019 16:54
Ziomaletto1
odpowiedz
1 odpowiedź
Ziomaletto1
31
Pretorianin

Co z tego, że postać jest dla żartu? Chyba wypada przypomnieć równie "sympatycznego" Bo Rai Cho, który też miał być żartem, a do dziś tylko Kobra dorównuje mu w kwestii złej sławy.

Kudłaty w MK to ten sam debilizm co Doomguy w Super Smash Bros., czy jakkolwiek się tamten tytuł określa. To są dwa zupełnie niepasujące do siebie światy, pomysł zły u samego źródła, tak samo jak rozgrywka w tytułach Rockstara z ostatnich 15 lat. Nagle się ludziom memów zachciało w Mortal Kombat.

post wyedytowany przez Ziomaletto1 2019-02-12 17:10:46
16.02.2019 12:07
odpowiedz
SlipKnoTXVI
15
Pretorianin

Nie ma to jak "brudi" w bijatyce.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze