Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 14 października 2020, 14:42

autor: Ramzes

CPU, RAM i płyta główna - ulepszamy komputer dla gracza w 2020 roku

Wasz komputer jest już nie pierwszej świeżości i nowe gry uruchamiają się na nim z problemami lub w ogóle? Nie musicie od razu kupować nowego! Czasem wystarczy jedynie wymiana kilku podstawowych podzespołów, aby ponownie móc cieszyć się płynną rozgrywką.

Rekomendowanie dobrego pakietu modernizacyjnego, który sprawi, że komputer znów będzie szybszy (dzięki nowemu procesorowi, jego chłodzeniu, płycie głównej i pamięci RAM), nie jest trywialną sprawą. Chcąc bowiem kupić dobry procesor firmy Intel, trzeba zainwestować więcej pieniędzy, niż w przypadku kupna platformy AMD. Ryzeny wiodą prym przede wszystkim w niskiej i średniej półce cenowej. Są też oczywiście podzespoły, których pominąć nie można, czyli procesory gwarantujące osiąganie maksymalnej wydajności w grach, a te z kolei oferuje (nadal) przede wszystkim Intel.

Jeśli zamierzamy wymienić procesor, zazwyczaj musimy zaopatrzyć się również w nową płytę główną oraz, w zależności od wieku naszego obecnego sprzętu, nowy wentylator i pamięć RAM. Dlatego właśnie polecamy Wam kompletne pakiety ulepszeń, dzięki którym zakup nowego sprzętu będzie dużo prostszy. - CPU, RAM i płyta główna - ulepszamy komputer dla gracza w 2020 roku - dokument - 2020-10-14
Jeśli zamierzamy wymienić procesor, zazwyczaj musimy zaopatrzyć się również w nową płytę główną oraz, w zależności od wieku naszego obecnego sprzętu, nowy wentylator i pamięć RAM. Dlatego właśnie polecamy Wam kompletne pakiety ulepszeń, dzięki którym zakup nowego sprzętu będzie dużo prostszy.

Aby przywrócić gibkość naszemu poczciwemu blaszakowi, nie musimy wcale wymieniać wszystkich jego podzespołów. Jeżeli Wasza maszyna posiada porządny zasilacz o odpowiednio dużej mocy, dyski twarde SSD lub HDD, a także przyzwoitą kartę graficzną, zmodernizowanie komputera nie będzie aż tak wyczerpujące finansowo. Wystarczy skupić się na wyborze odpowiedniej płyty głównej, wraz z pasującym nam procesorem i wydajnym chłodzeniem oraz nowych kości pamięci.

Wierzymy, że większość graczy będzie używać kombinacji karty graficznej i ustawień jakości w grach, w których wydajność procesora jest drugorzędna. Dlatego też w naszej najnowszej aktualizacji porad zakupowych zalecamy głównie pakiety z procesorami AMD Ryzen. Proponujemy jednak także liczne alternatywy Intela. Zdajemy sobie sprawę, że w większości współczesnych tytułów, kluczowy wpływ na liczbę klatek na sekundę ma karta graficzna. Jeśli zastanawiasz się, jaką kupić, skorzystaj z naszego rankingu. Niestety ostatni kwartał 2020 roku nie jest szczególnie udanym okresem na zakupy. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w artykule: To zły czas na kupno nowej karty graficznej.

TWOIM ZDANIEM

Co kupisz, aby przyspieszyć swojego kompa

Kupię od razu cały nowy komputer
47,4%
Kartę graficzną
25,9%
Procesor
8,8%
Szybciej już nie będzie
6,5%
Dysk SSD
6%
Więcej pamięci RAM
5,4%
Zobacz inne ankiety