Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Kingdom Come: Deliverance Publicystyka

Publicystyka 4 marca 2018, 11:30

Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika

Choć głośna produkcja studia Warhorse na rynku zadebiutowała niedawno, zdążyła doczekać się kilku interesujących modyfikacji - w tym najważniejszej dla wielu graczy zmiany sposobu zapisywania gry.

Kingdom Come: Deliverance budzi skrajne emocje. Część graczy jest zachwycona realistycznym podejściem do świata, wysokim poziomem trudności i wszechobecnym średniowiecznym klimatem. Z drugiej strony słyszy się głosy o drewnianym systemie walki, słabej optymalizacji oraz kilku specyficznych rozwiązaniach (największe zarzuty kierowane są pod adresem systemu zapisywania gry). Mimo wielu błędów tytuł odniósł sukces i szybko sprzedał się w zaskakującej liczbie kopii. Równie prędko pojawiły się modyfikacje ulepszające tę produkcję – i właśnie tę kwestię porusza niniejszy artykuł.

Oczywiście na razie nie ma co liczyć na rozbudowane mody, niemniej strona Nexus Mods już została zasypana różnorodnymi przeróbkami. Większość z nich to drobne poprawki, ale da się też wśród nich znaleźć nowe umiejętności czy ingerencje w balans rozgrywki. Jeśli pierwszy kontakt z grą był nie do końca pozytywny, twórczość fanów stanowi świetną okazję do dania temu tytułowi drugiej szansy – nielubiane mechaniki można bez problemu usunąć. Zapraszamy zatem do zapoznania się z pierwszą partią ciekawych modyfikacji do Kingdom Come: Deliverance!

Nie ma, niestety, jednego, uniwersalnego sposobu instalacji modów do Kingdom Come: Deliverance. Brak też wsparcia ze strony Nexus Mod Managera. Z tego względu pod każdą modyfikacją znajdziecie odpowiednią instrukcję jej wgrania.

Standardowe ostrzeżenie – każda ingerencja w pliki gry może doprowadzić do jej uszkodzenia. Przed zabawą z modami warto zadbać o odpowiednie kopie zapasowe.

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie
Mody graficzne do kultowych gier – klasyki na graficznym wypasie

Starsze gry wciąż potrafią bawić, choć niestety ich oprawa wizualna może odstraszyć. Dzięki naszej kuracji odmładzającej spotkania z nimi staną się znacznie przyjemniejsze!

Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5
Mody graficzne do nowych gier – przepiękne Kingdom Come i GTA5

Nie tylko starsze gry można ulepszyć graficznie - również nowości po zaaplikowaniu odpowiednich modów mogą zaprezentować się od znacznie ładniejszej strony.

Save’y i sznapsy – jak hardkorowy system zapisu w Kingdom Come podzielił graczy
Save’y i sznapsy – jak hardkorowy system zapisu w Kingdom Come podzielił graczy

System zapisu gry w Kingdom Come: Deliverance wzbudził sporo kontrowersji i dyskusji. Jedni twierdzili, że to niepotrzebne utrudnienie, inni że świetny sposób na uczynienie rozgrywki bardziej atrakcyjną. Gdzie leży prawda? Moja na pewno nie po środku.