Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 8 stycznia 2019, 13:06

autor: Aquma

Sony zatrudnia ludzi do pracy nad usługami stanowiącymi „kręgosłup” PS5

W sieci LinkedIn pojawiło się kilka ogłoszeń do pracy w dwóch oddziałach firmy Sony. Nowi pracownicy zajmą się rozwijaniem platform sieciowych, które będą stanowiły podstawę nowej generacji PlayStation.

Sony znów rekrutuje. - Sony zatrudnia ludzi do pracy nad usługami stanowiącymi „kręgosłup” PS5 - wiadomość - 2019-01-08
Sony znów rekrutuje.

W SKRÓCIE:

  1. Sony szuka inżynierów do pracy nad platformami sieciowymi nowej generacji;
  2. oferty dotyczą biur w Aliso Viejo oraz San Diego;
  3. opracowywane w tych placówkach rozwiązania mają stanowić „kręgosłup” PlayStation 5.

Firma Sony znów poszukuje pracowników do swoich biur w Aliso Viejo (stan Kalifornia, hrabstwo Orange) oraz San Diego (również stan Kalifornia, miasto jest stolicą hrabstwa o tej samej nazwie). Nowe osoby zajmą się tworzeniem platform sieciowych mających stanowić „kręgosłup” nowej generacji PlayStation.

Sekcja ulokowana w Aliso Viejo na co dzień zajmuje się głównie rozwojem usług powiązanych z PSN (mowa tu o PS Store, PS Music, PS Video czy PS Vue). Do pracy w tej placówce poszukiwany jest m.in. starszy inżynier ds. operacji sieciowych.

Jako główny członek zespołu Inżynierii Sieciowej (ang. Network Engineering) będziesz odpowiedzialny za rozwój, wsparcie i średnio- oraz długoterminowe rozważania nad zaawansowaną globalną siecią IP, która spełnia najwyższe standardy, aby zapewnić klientom PlayStation Now na całym świecie solidne usługi strumieniowego przesyłania, charakteryzującego się niskim opóźnieniem. Pomożesz zespołowi ds. automatyzacji pierwszych operacji (DevOps), aby zwiększyć naszą wydajność i zdolność do szybkiego skalowania, w miarę jak będziemy budować kręgosłup dla PlayStation następnej generacji – czytamy w ogłoszeniu.

W przypadku biura w San Diego poszukiwany jest z kolei sztabowy inżynier oprogramowania (ang. Staff Software Engineer), który zajmie się tworzeniem platformy danych nowej generacji dla sieci PlayStation Network.

Jest to eksponowane stanowisko lidera technicznego w organizacji inżynieryjnej zajmującej się rozwojem platform Sony Interactive Entertainment (SIE). Celem jest stworzenie wysoce dostępnej, odpornej na błędy, globalnie rozproszonej platformy danych i usług. Platforma danych następnej generacji będzie służyła globalnej, szybko rosnącej bazie klientów PlayStation Network. Osoba na tym kluczowym stanowisku przeprowadzi transformację technologiczną platformy danych sieciowych, w tym istniejących i nowych usług wspierających dramatyczny wzrost liczby klientów platformy – czytamy w ogłoszeniu.

Warto przypomnieć, że to już kolejne doniesienia na temat poszukiwań ekspertów do pracy nad platformami dedykowanymi nowej generacji PlayStation – w październiku zeszłego roku informowaliśmy o ofertach dla menadżera produktu oraz starszego inżyniera oprogramowania. Wygląda na to, że przygotowania do wejścia w kolejną generację idą pełną parą, a wraz z jej debiutem czeka nas odświeżenie usług sieciowych.

To dobra informacja, bo w PSN bez wątpienia sporo można jeszcze poprawić, a Sony pokazało już, że potrafi odpowiednio pokierować rozwojem swoich platform. Dobrym przykładem może tu być PlayStation Plus – usługa początkowo była wyśmiewana, traktowana przez graczy z dużą niechęcią i nie wypadała najlepiej na tle konkurencyjnego Xbox Live Gold, a obecnie skutecznie z nim rywalizuje. Miejmy nadzieję, że i tym razem Japończykom uda się uniknąć większych wpadek.

  1. Sony – strona oficjalna
Sony zatrudnia ludzi do pracy nad usługami stanowiącymi „kręgosłup” PS5 - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.