Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2023, 17:04

autor: Kamil Kleszyk

Stellaris odkryje przed nami tajemnice światów równoległych w nowym dodatku

Jeszcze w tym roku kosmiczna strategia Stellaris wzbogaci się o kolejny dodatek. Astral Planes pozwoli graczom eksplorować równoległe światy, poznając ich tajemnice i stworzenia.

Źródło fot. Paradox Interactive
i

Mimo że w tym roku grze Stellaris stuknęło już siedem lat, Paradox Interactive nie ustaje w rozwoju swojej popularnej strategii. Dowodem tego jest właśnie ogłoszony dodatek Astral Planes, który zadebiutuje jeszcze w tym roku na komputerach osobistych.

Dzięki nowym, łamiącym rzeczywistość technologiom i systemom w Astral Planes gracze będą eksplorować alternatywne wymiary i napotykać stworzenia i zjawiska w licznych równoległych światach. Wyznaczą własną ścieżkę przez nieznane w samodzielnych i w pełni rozgałęzionych narracjach, nadając nowej głębi i możliwości dokonywania wyborów – brzmi ogłoszenie twórców.

Według przekazanych przez deweloperów informacji, dodatek Astral Planes wprowadzi:

  1. nowe systemy i technologie, dzięki którym gracze otrzymają możliwość manipulacji czasoprzestrzenią i będą „wchodzić w interakcje z galaktyką na nieoczekiwane sposoby”;
  2. alternatywne światy do zbadania. Każdy z nich ma unikalne właściwości, znacznie różniące się od tych, które dotychczas dane nam było poznać. Przemierzając dzikie przestrzenie, natrafimy na zamieszkujące je stworzenia, a także odkryjemy ich pradawne sekrety;
  3. „rozgałęziające się narracje”, w których będziemy mogli po raz pierwszy nawigować dzięki specjalnemu interfejsowi, „zaprojektowanemu specjalnie w celu zmaksymalizowania efektów wyboru gracza”. Decyzje, które dane nam będzie podjąć, mają nie być łatwe.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej