Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2020, 12:55

Polski sędzia CS:GO doceniony za pomoc w walce z oszustwem

Michał Słowiński oraz Steve Dudenhoeffer zostali docenieni za swoją pracę nad wykryciem nieuczciwych praktyk trzech trenerów profesjonalnych drużyn CS:GO. Otrzymali oni od organizatorów cyklu turniejów Flashpoint po 1500 dolarów wynagrodzenia. Ponadto w serwisie GoFundMe trwa zbiórka pieniędzy dla nich.

Polski sędzia CS:GO doceniony za pomoc w walce z oszustwem - ilustracja #1
Osoby odpowiedzialne za wykrycie skandalu na profesjonalnej scenie CS:GO zyskały wdzięczność fanów i organizatorów turniejów.
W SKRÓCIE
  1. Organizatorzy serii turniejów Flashpoint ofiarowali po 1500 dolarów dla Steve'a Dudenhoeffera oraz Michała Słowińskiego za ich trud związany z odkryciem nadużywania pewnego błędu w Conter-Strike: Global Offensive przez trenerów drużyn e-sportowych.
  2. Ponadto komentatorzy CS:GO - Chad „SPUNJ” Burchill oraz Tres „stunna” Saranthus - zorganizowali zbiórkę pieniędzy w serwisie GoFundMe, które mają stanowić gratyfikację dla Dudenhoeffera i Słowińskiego.

Jedną z istotniejszych wieści tego tygodnia, przynajmniej jeśli chodzi o scenę e-sportową, było odkrycie skandalu dotyczącego profesjonalnych rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive. Otóż trzech trenerów drużyn specjalizujących się w CS:GO - Nicolai „HUNDEN” Petersen (Heroic), Ricardo „dead” Sinigaglia (MiBR) oraz Aleksandr „MechanoGun” Bogatirjew (Hard Legion Esports) – wykorzystało poważny błąd w grze, dzięki któremu mogli pojawić się podczas meczu w dowolnym miejscu na mapie w roli obserwatora i kontrolować w ten sposób pozycje przeciwników. Cała sprawa wyszła na jaw dzięki staraniom między innymi Steve'a Dudenhoeffera (Amerykanina związanego z E-Sports Entertainment Association League) oraz Michała Słowińskiego (Polaka, sędziego meczów e-sportowych). Poświęcili oni wiele godzin na przestudiowanie nagrań z różnych pojedynków i wykrycie w nich nieprawidłowości. Ich starania docenili między innymi organizatorzy cyklu turniejów Flashpoint, podczas których również dochodziło do oszustw. Przygotowali oni specjalne nagranie, w którym dziękują tej dwójce za poświęcenie i zapowiadają, że ofiarują każdemu z nich kwotę 1500 dolarów.

To jednak nie wszystko. Również fani e-sportu postanowili w jakiś sposób wynagrodzić Słowińskiemu i Dudenhoefferowi ich trud. W serwisie GoFundMe trwa zbiórka pieniędzy dla tej dwójki, zorganizowana przez parę komentatorów Counter-Strike'a – Chada „SPUNJ-a” Burchilla oraz Tresa „stunnę” Saranthusa. Społeczności udało się zebrać już ponad 6600 dolarów (wyznaczony cel to 10 tysięcy dolarów). Cała ta kwota najprawdopodobniej trafi wyłącznie do Słowińskiego, gdyż Dudenhoeffer zaznaczył, że choć docenia wsparcie fanów, zrobił to, co zrobił ze względu na swoją pracę dla ESEA i nie uważa, by należała mu się dodatkowa wypłata, nawet jeśli analizował nagrania w swoim wolnym czasie.

Czytając tego typu informacje o wsparciu dla osób zwalczających oszustów na profesjonalnej scenie, można się podnieść na duchu. Trzeba jednak pamiętać, że to nie koniec całej sprawy. Niewykluczone bowiem, że istnieje jeszcze więcej trenerów, którzy wykorzystywali opisywany błąd w Counter-Strike: Global Offensive w celu zyskania nieuczciwej przewagi. Słowiński zaapelował do tych osób, by zachowały się honorowo i same przyznały się do błędu, gdyż i tak prędzej czy później zostaną one zdemaskowane.

  1. Oficjalna strona gry Counter-Strike: Global Offensive
  2. Counter-Strike: Global Offensive – poradnik do gry

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej