Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

4. Gry Zręcznościowe Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę GBA.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Sonic the Hedgehog Genesis
Sonic the Hedgehog Genesis

Zręcznościowe 14 listopada 2006

Kolejna gra ze słynnym niebieskim jeżem w roli głównej. Tym razem korporacja Sega oddała do dyspozycji posiadaczy konsoli Game Boy Advance klasyczną wersję przygód ponaddźwiękowego bohatera, wydaną pierwotnie w 1991 na 16-bitowej platformie Mega Drive.

Barnyard
Barnyard

Zręcznościowe 1 sierpnia 2006

Barnyard firmy THQ, to pełna humoru mieszanka przygodówki i zręcznościówki. Tytuł powstał na podstawie filmu Steve’a Oedekerka i Nickelodeon Movies (współtwórcy Jimmy Neutron: Boy Genius), do którego głosu użyczali między innymi Danny Glover i Kevin James.

Ice Climber: NES Classics
Ice Climber: NES Classics

Zręcznościowe 2 czerwca 2004

Kolejna konwersja z konsoli NES. Tym razem mamy do czynienia z klasyczną zręcznościówką z 1984 roku. Gracz stara się wspiąć na szczyt góry, rozwiązując napotykane po drodze problemy.

Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream
Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream

Zręcznościowe 5 lipca 2002

Stosunkowo prosta w obsłudze dwuwymiarowa zręcznościówka, w której wcielamy się w postać tytułowego królika Bustera. Do pokonania mamy kilka różnych światów. W trakcie zabawy możemy liczyć na wsparcie ze strony przyjaciół.

Pinball Tycoon
Pinball Tycoon

Zręcznościowe 2 stycznia 2003

Dość klasycznie zrealizowany pinball. Do wyboru cztery różne stoły, które tematycznie związane są z historią Stanów Zjednoczonych. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla czterech osób.

Top Gun: Combat Zones
Top Gun: Combat Zones

Zręcznościowe 1 grudnia 2004

Top Gun: Combat Zones jest grą akcji na motywach kultowego filmu z Tomem Cruisem. Gracze wcielają się w pilota amerykańskiego myśliwca i biorą udział w wielu niebezpiecznych misjach. W przeciwieństwie do innych lotniczych produkcji bazujących na tytułowym filmie, gra studia Digital Integrations odznacza się stricte zręcznościowym charakterem rozgrywki.

Pac-Man Collection
Pac-Man Collection

Zręcznościowe 12 lipca 2001

Zestaw składający się z czterech różnych wersji słynnego Pac-Mana. Jedną z gier z zestawu jest oczywiście pierwotna wersja tej zręcznościówki.

The Fairly OddParents: Clash with the Anti-World
The Fairly OddParents: Clash with the Anti-World

Zręcznościowe prace wstrzymane

The Fairly OddParents: Clash with the Anti-World to nieskomplikowana platformówka z elementami gry przygodowej, pochodząca ze znanej już serii The Fairly OddParents. Jej pierwowzorem jest kreskówka o tym samym tytule, emitowana przez kanał Nickelodeon.

Mario vs. Donkey Kong (2004)
Mario vs. Donkey Kong (2004)

Zręcznościowe 19 listopada 2004

Mario vs Donkey Kong to klasyczna platformówka z naciskiem położonym na zręcznościowe elementy, którą można uznać za... sequel stareńkiego jak świat Donkey Kong’a, gdy mającej na karku ponad 20 lat.

Oggy and the Cockroaches
Oggy and the Cockroaches

Zręcznościowe 1 lutego 2005

Wielki, gruby kot z czerwonym nosem, znany z kreskówki, pojawia się tym razem na przenośną konsolkę Nintendo. Na gracza czeka 14 poziomów pełnych niebezpieczeństw oraz innych nieprzewidywalnych wyzwań. 3 wredne karaluchy to chyba największa katastrofa, jaka mogła się zdarzyć! Czas ruszyć swoje grube, cztery litery i zrobić porządek z tymi paskudami.

Kirby & the Amazing Mirror
Kirby & the Amazing Mirror

Zręcznościowe 2 lipca 2004

Dwuwymiarowa platformówka z tytułową maskotką Nintendo w roli głównej. Nasz bohater zostaje poćwiartowany na cztery równe części i zanim kolejny raz pokona zło będzie musiał połączyć się ponownie w całość. Gra kładzie nacisk na tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób, choć umożliwia też samotną zabawę.

Mega Man Zero 3
Mega Man Zero 3

Zręcznościowe 3 września 2004

Trzecia cześć jednej z najlepszych serii gier platformowych na GBA. Ponownie otrzymujemy platformówkę wzbogaconą elementami strzelanki. Tradycyjnie przemierzamy rozległe poziomy i toczymy boje ze przeciwnikami. Atutem tego tytułu jest bardzo wysoki poziom trudności i piękna dwuwymiarowa grafika.

Pitfall: The Lost Expedition
Pitfall: The Lost Expedition

Zręcznościowe 18 lutego 2004

Debiut słynnego podróżnika Harry’ego Pitfalla na konsoli PlayStation 2. Zgodnie z tradycją serii, „Pitfall: The Lost Expedition” jest rozbudowaną, pełną dynamiki platformówką, w której przez ponad 40 poziomów bohater skacze, czołga się, wspina, buja na lianach i oczywiście walczy.

Guilty Gear X
Guilty Gear X

Zręcznościowe 13 września 2002

„Guilty Gear X” to sequel popularnej głównie w Japonii bijatyki 2D wydanej jeszcze na PlayStation – „Guilty Gear”. Bijatyki 2D mają to do siebie, że zazwyczaj cechują się większą dynamiką od ich trójwymiarowych odpowiedników.

Jimmy Neutron: Boy Genius
Jimmy Neutron: Boy Genius

Zręcznościowe 3 lutego 2002

Jimmy Neutron to popularna głównie w Stanach Zjednoczonych postać chłopca – geniusza. Stacja Nickelodeon nadaje animowane filmy z nim w roli głównej.

Yoshi Topsy-Turvy
Yoshi Topsy-Turvy

Zręcznościowe 13 czerwca 2005

Yoshi Topsy-Turvy to kolejna platformówka z zabawnym dinozaurem o zielonym kolorze skóry w roli głównej. W tej części autorzy pozwolili nam przewracać świat do góry nogami poprzez poruszanie konsolką.

Disney's Magical Quest 3
Disney's Magical Quest 3

Zręcznościowe 14 czerwca 2005

Disney’s Magical Quest 3 to kolejna część serii bajkowych platformówek rozgrywających się w kolorowym świecie Disneya. W trójce udajemy się na ratunek bratankom Kaczora Donalda.

The Ant Bully
The Ant Bully

Zręcznościowe 24 lipca 2006

The Ant Bully jest grą przygodowo-zręcznościową, powstałą na podstawie filmu animowanego o tej samej nazwie (polski tytuł brzmi: Po rozum do mrówek). Naturalnie scenariusz ściśle powiązano ze wspomnianym kinowym dziełem, a to z kolei stworzono w oparciu o książkę autorstwa Johna Nickle’a.

SeaWorld: Shamu's Deep Sea Adventures
SeaWorld: Shamu's Deep Sea Adventures

Zręcznościowe 8 listopada 2005

SeaWorld: Shamu's Deep Sea Adventures jest grą przygodowo-zręcznościową dla użytkowników w każdym wieku (właściwie nie występuje w niej przemoc). Powinna przypaść ona do gustu szczególnie tym osobom, które ciekawią niezwykłe tajemnice, skrywane przez morskie głębiny. Rolę głównego bohatera pełni bowiem Shamu, czyli sympatyczna orka, będąca maskotką słynnej sieci marynistycznych parków rozrywki SeaWorld w Stanach Zjednoczonych.

Shantae Advance: Risky Revolution
Shantae Advance: Risky Revolution

Zręcznościowe 2024

Szósta produkcja spod szyldu Shantae, będąca klasyczną platformówką. Akcję gry Shantae Advance: Risky Revolution osadzono pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej odsłonie cyklu i Shantae: Risky’s Revenge.

Namco Museum (2001)
Namco Museum (2001)

Zręcznościowe 10 czerwca 2001

Kolejny zestaw klasycznych gier od Namco. Tym razem możemy liczyć na takie tytuły jak Pac-Man, Galaxian, Dig Dug, czy Pole Position. Ponadto niektóre z tych zręcznościówek pojawiają się w lepszej oprawie graficznej.

Cabela's Big Game Hunter 2005 Adventures
Cabela's Big Game Hunter 2005 Adventures

Zręcznościowe 10 listopada 2004

Gra akcji należąca do popularnej serii produktów o tematyce łowieckiej. Całość cechuje się wyjątkowo wysokim stopniem realizmu rozgrywki, co objawia się przede wszystkim w zachowaniu zwierzyny, a także sile rażenia i innych właściwościach posiadanych aktualnie broni. W myśliwego bawimy się w tundrze, gęstym lesie lub terenie górzystym.

Ty the Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan
Ty the Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan

Zręcznościowe 1 listopada 2005

Kolejna, trzecia już odsłona serii trójwymiarowych gier platformowo-zręcznościowych z sympatycznym tygrysem tasmańskim w roli głównej. Tytułowy Ty trafia do rodzinnego Burramudgee pogrążonego w chaosie przez Quinkanów - stwory, które nie tak dawno przecież pokonał.

The Santa Clause 3: The Escape Clause
The Santa Clause 3: The Escape Clause

Zręcznościowe 19 października 2006

Prosta zręcznościówka, bazująca na filmie pod tym samym tytułem. Wcielamy się w postać Świętego Mikołaja, rozwożąc prezenty i pragnąć pokrzyżować plany Jacka Frosta.