Forum - Wątek

Forum: Lot samolotem - czego nie można mieć w bagażu podręcznym?

Kategoria tematy ogólne - rozmawiamy, opowiadamy i pytamy na tematy ogólne

Lista WątkówOdpowiedz V
14.09.2009
13:28
1

Snakepit [ 25 ] - Legend

Lot samolotem - czego nie można mieć w bagażu podręcznym?

Pytanie jak w temacie, za 6 godzin jadę na lotnisko i frrrunę sobie w siną dal. Co mogę a czego nie mogę mieć w bagażu podręcznym? Planuje aparat, jakiegoś małego jaśka jakbym przysypiał, książkę, mp3 gdzieś w kieszonce, jakieś tic tacki czy inne gumy do żucia, tabletki od bólu głowy...

Co zrobić z kluczami do mieszkania? Wsadzić do normalnej torby? Rozumiem, że perfumy, dezodoranty, szampon i ogólnie kosmetykę też do głównego bagażu?

14.09.2009
13:32
2

jasonxxx [ 76 ] - Szeryf

Wszystko co w pojemnikach (napoje, dezodoranty, itp) lepiej do głównego bagażu. Reszta z tego co wymieniłeś spokojnie, a ogólnie to na zasadzie zdrowego rozsądku; czyli do kluczy się nie powinni przyczepić, do noży sprężynowych owszem.

Miłego lotu :)

|stanson| | Asus ROG G751JT | i7-4710HQ | GTX970M | 16GB RAM DDR5 | SSD128GB | HDD 1TB | Logitech G602 | Playstation 4 |
14.09.2009
13:36
3

Snakepit [ 25 ] - Legend

dziekować :) właśnie problem mam z tymi kluczami bo jak będę wracał do domu to nikogo nie będzie więc klucze musze mieć. I tu pytanie co zrobić jak się przyczepią jak będę je miał przy sobie. :)

14.09.2009
13:37
4

Jeckyl [ 94 ] - Nieuk

PRZEWÓZ ARTYKUŁÓW NIEBEZPIECZNYCH

Wiele artykułów, pozornie niegroźnych, może stwarzać poważne ryzyko dla pasażerów i samolotu. Międzynarodowe przepisy zabraniają lub ograniczają przewóz takich artykułów na pokładach samolotów.

Ze względów bezpieczeństwa niżej wymienione artykuły nie mogą być przewożone w bagażu podręcznym: broń lub części do broni; materiały wybuchowe, np. amunicja, petardy, sztuczne ognie, kapiszony; ostre przedmioty metalowe, np. scyzoryki, sztylety, szable; materiały łatwopalne stałe i ciekłe, np. spirytus, gaz do zapalniczek; rozpuszczalniki, farby, zapałki; gazy sprężone, np. aerozole z palną zawartością; substancje trujące, np. pestycydy; substancje powodujące korozję; inne przedmioty niebezpieczne, np. charakteryzujące się silnym polem magnetycznym.

Ze względów bezpieczeństwa niżej wymienione artykuły nie mogą być przewożone w bagażu rejestrowanym: materiały wybuchowe, np. petardy, sztuczne ognie; materiały łatwopalne stałe i ciekłe, np. spirytus, gazdo zapalniczek, rozpuszczalniki, farby, zapałki; materiały radioaktywne; gazy sprężone, np. aerozole z palną zawartością; substancje trujące, np. pestycydy; substancje powodujące korozję; inne przedmioty niebezpieczne, np. charakteryzujące sięsilnym polem magnetycznym.

UWAGA! Powyższe listy artykułów niebezpiecznych nie są kompletne. Zaleca się sprawdzenie wszelkich wątpliwości przed podróżą, telefonicznie lub w najbliższym biurze PLL LOT.

UWAGA! PLL LOT nie przyjmują do depozytu ani nie ponoszą odpowiedzialności materialnej za przedmioty niedopuszczone do przewozu, które zostały zakwestionowane podczas kontroli bezpieczeństwa.

UWAGA! W celu ochrony pasażerów przed zagrożeniami powodowanymi przez materiały wybuchowe w płynie, Unia Europejska (UE) wprowadziła nowe zasady bezpieczeństwa ograniczające ilość artykułów w płynie, które pasażerowie mogą przenieść przez punkty kontroli bezpieczeństwa. Dotyczy to pasażerów odlatujących z portów lotniczych UE we wszystkich kierunkach. Nowe przepisy zaczynają obowiązywać od poniedziałku 6 listopada 2006 r. we wszystkich portach lotniczych UE oraz w Norwegii, Islandii i Szwajcarii, do odwołania.

Pasażerom wolno zabierać ze sobą jedynie niewielkie ilości artykułów w płynie w bagażu podręcznym, w opakowaniach jednostkowych o maksymalnej pojemności 100 ml. Opakowania należy umieścić w jednej przezroczystej torebce plastikowej z możliwością wielokrotnego zamykania. Jeden pasażer może przewozić nie więcej, niż jeden litr płynu

Artykuły w płynie obejmują:

* woda i inne napoje, zupy, syropy;
* kremy, toniki i olejki;
* perfumy;
* aerozole;
* żele, włącznie z żelami do włosów i pod prysznic;
* zawartość pojemników pod ciśnieniem, włącznie z pianką do golenia, innymi piankami i dezodorantami ;
* pasty, włącznie z pastą do zębów;
* mieszanki substancji płynnych i stałych;
* tusz do rzęs;inne przedmioty o podobnej konsystencji.

Aby pomóc w wykrywaniu artykułów w płynie podczas kontroli należy:

* okazać wszystkie posiadane artykuły w płynie osobom przeprowadzających kontrolę w punktach kontroli bezpieczeństwa,
* zdjąć okrycie wierzchnie, które zostanie sprawdzone osobno podczas kontroli osobistej pasażera.
* wyjąć z bagażu podręcznego laptopy i inne duże urządzenia elektryczne. Zostaną one przebadane osobno podczas kontroli osobistej pasażera.

W dalszym ciągu można:
* pakować artykuły w płynie do bagażu oddawanego podczas odprawy bagażowej – nowe przepisy dotyczą tylko bagażu podręcznego;
* posiadać w bagażu podręcznym leki oraz dietetyczne środki spożywcze potrzebne na czas podróży, włącznie z pokarmami dla dzieci. Kontroler może żądać dowodu, że środki te są niezbędne
* kupować artykuły w płynie, takie jak napoje alkoholowe i perfumy w sklepach zlokalizowanych lotniskach UE poza punktami kontroli karty pokładowej, lub na pokładach samolotów latających w barwach linii lotniczych krajów UE.

Jeśli artykuły w płynie zostały zapakowane w specjalną zapieczętowaną torebkę, nie należy jej otwierać przed kontrolą, gdyż z przeciwnym wypadku jej zawartość może zostać skonfiskowana w punkcie kontroli (Osoby podróżujące tranzytem przez lotniska krajów UE nie powinny otwierać takich torebek przed kontrolą na lotnisku transferowym lub ostatnim lotnisku transferowym jeśli jest ich więcej niż jedno).

Życie jest ciężkie... Zwłaszcza na kacu...
14.09.2009
13:38
5

kurzew [ 75 ] - The Road Warrior

Snakepit---> Klucze zawsze woze przy sobie. Nikt sie nigdy nie przyczepil. Zabieraj spokojnie.

http://www.flickr.com/photos/kurzew
14.09.2009
13:40
6

Snakepit [ 25 ] - Legend

dziękuję :) ostatnie pytanie - co z piciem? Liczyć na coś w samolocie czy kitrać buteleczkę gdzieś? Jak to wygląda? ;)))

14.09.2009
13:44
7

Awerik [ 62 ] - Backpacker

W podręcznym możesz mieć wszystko poza płynami w pojemnikach powyżej 100 mililitrów (pod warunkiem, że wszystkie mieszczą się do torebki 15x15 cm) i przedmiotami potencjalnie niebezpiecznymi (nożyczki, noże, scyzoryki itp.). Możesz wnosić w nieograniczonej ilości płyny zakupione po przejściu przez security. Miej na uwadze, że pracownicy straży granicznej w Polsce są w ogromnej części niekompetentni i upierdliwi, w moim osobistym rankingu przoduje Wrocław i Katowice jako chyba jedyne na świecie lotniska na których twaróg jest traktowany jako płyn. :) Poznań też ma u mnie ogromnego minusa po tym gdy zostałem tam skierowany na kontrolę tzw. osobistą, która polegała na kompletnym przetrzepaniu bagażu i mnie, na szczęście panowie celnicy odpuścili sobie grzebanie w moim odbycie. :) A ich podejrzenia względem mojej osoby wzbudziła... plakietka linii Emirates którą miałem na bagażu. :)

Kluczy do mieszkania POD ŻADNYM POZOREM nie nadawaj!!! Nie wiem jak w ogóle można wpaść na tak głupi pomysł. Nie wolno również nadawać elektroniki, w szczególności laptopów (po wylądowaniu nie znalazłbyś już go w bagażu).

dziękuję :) ostatnie pytanie - co z piciem? Liczyć na coś w samolocie czy kitrać buteleczkę gdzieś? Jak to wygląda? ;)))
Gdzie lecisz i jaką linią?

Ale nim doszedł do ostatniego wiersza, zrozumiał już, że nigdy nie wyjdzie z tego pokoju.
14.09.2009
13:46
8

yasiu [ 139 ] - Legend

warto latać z dzieckiem, bo można zabrać picie dla siebie pod pozorem brania picia dla niego :) oczywiście dziecko musi być odpowiednio małem.

może nie na temat, ale trasa wro->waw->var i z powrotem była nieco łatwiejsza właśnie dzięki dziecku. nie dość, że kontrola przepuszczała nas szybciej (na okęciu kierowano nas do kolejki dla biznes klasy) to jeszcze mieliśmy 3 a nie 2 miejsca jak przysługuje :)

[ hardcore is not about baggy pants or harcdore shirts - it's way of life ]
[ A64 X2 5000+|2GB DDR2 Geil 667|Asus 9600GT Silent|80GB Szajsung dyskdrajw|200GB Szajsung dyskdrajw| 120GB Barracuda dyskdrajw | Szajsung DVD Writemajster | Szajsung 226BW LCD]
14.09.2009
13:47
9

Snakepit [ 25 ] - Legend

Awerik - O LOL :D

Okęcie - Saloniki, linie Aegean

yasiu - ok pozycze dzieciaka od kolezanki ;P

14.09.2009
13:50
10

Awerik [ 62 ] - Backpacker

Aha. Nigdy nie leciałem czarterem, ale z tego co wiem różnie tam bywa, czasami polewają, czasami nie. :) Na wszelki wypadek zawsze możesz sobie kupić coś do picia po security, na Okęciu ceny nie są specjalnie wyższe od tych z centrum miasta.

Ale nim doszedł do ostatniego wiersza, zrozumiał już, że nigdy nie wyjdzie z tego pokoju.
14.09.2009
13:51
11

Boroova [ 73 ] - Gwiazdka

Hohner --> chyba juz chlopaki wyczerpali temat. Ja natomiast polece zazyc tabletke na chorobe lokomcyjna typu Aviomarin czy Lokomotiv. Pomaga przy starcie i ladowaniu (przynajmniej mnie). Albo piwko w samolocie - bedzisz spal jak susel...

Hania - 16 Maja 2009
14.09.2009
13:53
12

Snakepit [ 25 ] - Legend

ok dziękować :)

no Aviomarin to na bank :)

14.09.2009
13:54
13

Lukis' [ 75 ] - POZnanska Pyra

Picie tylko w pojemnikach ponizej 100 ml lub ewentualnei mozesz je zakupić w strefie już. Po tylko do strefy nie mozna wniesc a nie na samolot :)

Lukis - A.D. 26.12.2005; postów dotychczas: 8052
The man in black fled across the desert, and the gunslinger followed.
14.09.2009
14:00
14

Loczek [ 139 ] - El Loco Boracho

Narkotyków też nie można :(

Starość nie radość...
Młodość nietrzeźwość... :D
14.09.2009
14:02
15

Madril [ 165 ] - I Want To Believe

Awerik --> A dobrze pamiętam, że w Goteborgu tez Cię sprawdzali dokładniej (nie aż tak, jak w Poznaniu), niż innych? ;>

Up the Irons!
14.09.2009
14:09
16

yasiu [ 139 ] - Legend

to jest tak krótki lot, że piciem nie się co martwić, jak dla mnie przynajmniej :)

[ hardcore is not about baggy pants or harcdore shirts - it's way of life ]
[ A64 X2 5000+|2GB DDR2 Geil 667|Asus 9600GT Silent|80GB Szajsung dyskdrajw|200GB Szajsung dyskdrajw| 120GB Barracuda dyskdrajw | Szajsung DVD Writemajster | Szajsung 226BW LCD]
14.09.2009
14:09
17

Awerik [ 62 ] - Backpacker

Madril ==> Chyba nie, chociaż mówiąc szczerze średnio pamiętam mój powrót z Goteborga. :)

Ale nim doszedł do ostatniego wiersza, zrozumiał już, że nigdy nie wyjdzie z tego pokoju.
14.09.2009
14:23
18

Snakepit [ 25 ] - Legend

yasiu - ze względu na leki którymi się szprycuję muszę bardzo dużo pić :( stąd mały problem, ale jak można kupić picie w "strefie" to lux :)

14.09.2009
14:29
19

mos_def [ 109 ] - Senator

Skoro pierwszy raz lecisz samolotem to sie lepiej martw zebys odebrał bagaz na lotnisku - zwlaszcza jesli lecisz na jakies heathrow czy cos podobnie duzego, a nie czy mozesz zabrac klucze ze soba na pokład.

"WSZYSTKO CO POWIESZ, MOŻE ZOSTAĆ PRZEINACZONE I UŻYTE PRZECIWKO TOBIE" - forumowicze :)
14.09.2009
15:56
20

Boroova [ 73 ] - Gwiazdka

Snakepit --> w takim razie pozostaje mi zyczyc ci udanych wakacji i setek milych wspomnien!

P.S. Za wode mineralna 0,5l na lotnisku we Wroclawiu placilem 5zl. Podobnie Cola czy Sprite. Wiec tragedii nie ma.

Hania - 16 Maja 2009
14.09.2009
16:06
21

kurzew [ 75 ] - The Road Warrior

Wroclaw to cholerne lotnisko. Za kazdym razem jestem kierowany na bok jak tylko przeswietla mi bagaz.

http://www.flickr.com/photos/kurzew
14.09.2009
17:22
22

Awerik [ 62 ] - Backpacker

Skoro pierwszy raz lecisz samolotem to sie lepiej martw zebys odebrał bagaz na lotnisku - zwlaszcza jesli lecisz na jakies heathrow czy cos podobnie duzego,

Niby dlaczego, skoro leci bezpośrednio?

Ale nim doszedł do ostatniego wiersza, zrozumiał już, że nigdy nie wyjdzie z tego pokoju.
14.09.2009
17:29
23

wydolny_pławikonik [ 0 ] - Konsul

Generalnie mozesz miec 3kg

14.09.2009
17:46
24

fresherty [ 43 ] - Jimi Hendrix Rules!

E, z tym bagażem to przesada, chociaż o ile nie masz wyróżniającej się walizki warto ją oznaczyć, np. tworząc wokół rączki pasek taśmy izolacyjnej w jakimśtam kolorze, potem zdziwisz się ile osób ma podobne/takie same walizki jak Ty... ;)

Tempus fugit, aeternitas manet.
14.09.2009
17:50
25

wysiu [ 104 ] -

"Generalnie mozesz miec 3kg"
Bzdura. Wszystko zalezy od linii.

14.09.2009
18:40
26

Snakepit [ 25 ] - Legend

ogolnie to dzięki za rady, waliza podpisana, zamknieta szczelnie ;) Bagaz podręczny spakowany...o 19 taksówka, tak więc do miłego :)

14.09.2009
18:43
27

yasiu [ 139 ] - Legend

kurzew - dziwne :) nigdy - a latam z tego lotniska od 31 lat - nie miałem takiej akcji. owszem, jak byłem mały, każdego ręcznie sprawdzano czujnikami w kabinach, ale to trochę co innego.

[ hardcore is not about baggy pants or harcdore shirts - it's way of life ]
[ A64 X2 5000+|2GB DDR2 Geil 667|Asus 9600GT Silent|80GB Szajsung dyskdrajw|200GB Szajsung dyskdrajw| 120GB Barracuda dyskdrajw | Szajsung DVD Writemajster | Szajsung 226BW LCD]
14.09.2009
18:46
28

Lukis' [ 75 ] - POZnanska Pyra

Generalnie mozesz miec 3kg

Bzdura nigdzie tego nie ma a przyczarterach bagaz główny wagowo nie jest kontrolowany(byle nie było w kazdym po 30kg) a podreczny byle sie luku miescil. to samo w wizzarze. Tylko rainayir ma 10 kg sztywne i kontrolowane oraz jedna sztuke.

Lukis - A.D. 26.12.2005; postów dotychczas: 8052
The man in black fled across the desert, and the gunslinger followed.
14.09.2009
18:54
29

WheZY [ 39 ] - futuristic

Lepiej nie bierz ze sobą noża ani innej broni =O

PSN ID - WhezyProPl / Steam - ilovemyhoney.
13.05.2011
20:17
30

Ktosik2 [ 40 ] - Konsul

To klucze mozna miec w podrecznym ?.Mysle zeby torbe podrozna zapiac na klodke i nie wiem czy takie klucze moge miec.Czy lustrzanke i drugi obiektyw rowniez mozna miec w podrecznym ?.Oprocz tego bede mial portfel a w nim pieniadze.Jak jest z jedzeniem ? cos mozna wziasc ? ewentualnie czy w sklepach bezclowych mozna nabyc alkohol i sie nim delektowac podczas lotu ? ;).Troszke odswiezylem temat ale to bedzie moj pierwszy lot samolotem ;).

I .C2D E6750 2,6GHZ,ASUS P5K,4X 1GB DDR2 PATRIOT 800MHZ,2X160GB WD &SAMSUNG,GF 7900GTO BIOS OD GTX.VISTA HOME PREMIUM :).NEC 1970GX
II.ATHLON A64 3000+@2,7GHZ, 2X512 DDR KINGSTONE,7300GT 256MB,80GB SEAGATE,CRT HP 7500 :). KOMPUTEROWY SWIR :).
13.05.2011
20:35
31

wysiak [ 78 ] - tafata tofka

Jesli przez "klucze" rozumiesz klucze do domu, to oczywiscie, ze mozesz miec. Jakiegos konkretnego 'francuza' czy lyzke do opon to juz niekoniecznie;) Co to reszty pytan - zbiorowe 'tak', mozesz brac aparat, jedzenie (choc to jeszcze zalezy od jedzenia i lotu), tylko plyny nie przejda przez security - ale po przejsciu mozna kupic.

"- (...) i nie ben de miał klucza do zwykłego fallouta?
- Ben de Miał to chyba jakiś kot arystokrata..." "Lepiej dać za kompa 6-10k i cieszyć oko niż kupić konsolę a na starość ślepy chodzić" - by Rumcymcyk
14.05.2011
00:32
32

COOLek [ 53 ] - Konsul

Niedługo lecę za granicę na 3 lata. Niestety, miną 3 miesiące, nim będę mógł zapisać się do tamtejszego funduszu zdrowia, więc chciałbym wziąć zapas leków na 4 miesiące na niedoczynność tarczycy, astmę i alergię.
Czy jeżeli nie będę ich trzymał w bagażu podręcznym, to nie będzie problemu?

14.05.2011
00:40
33

wysiak [ 78 ] - tafata tofka

Potrzebne leki trzymaj przy sobie. Bylem osobiscie swiadkiem gdy jakis gosc mial spory problem, bo linia zAgubila jego torbe (spotkalismy sie przy punkcie zglaszania zgubionego bagazu). Ja w swojej torbie mialem tylko ubrania itp, on tam zostawil jakies lekarstwa, ktore mial zazywac codziennie.
Tak ze zatrzymaj przy sobie zapas lekow na przynajmniej tydzien - reszte pusc w bagazu.

"- (...) i nie ben de miał klucza do zwykłego fallouta?
- Ben de Miał to chyba jakiś kot arystokrata..." "Lepiej dać za kompa 6-10k i cieszyć oko niż kupić konsolę a na starość ślepy chodzić" - by Rumcymcyk
14.05.2011
01:08
34

COOLek [ 53 ] - Konsul

Dzięki, w sumie bardzo dobra rada, zapomniałem, że tak często gubi się bagaże.
A czy w związku z tym wie ktoś, gdzie w Polsce, najlepiej nieodpłatnie, można wyrobić na podstawie informacji od lekarza prowadzącego, dowód w języku angielskim, że te leki trzeba zażywać?

14.05.2011
02:40
35

QrKo [ 63 ] - Yarr!

Swoja droga skad pomysl ze akurat plynow max 100ml, a nie np. jedzenia max 100g? :> Pamietam, ze jak lecialem to mnie to zastanawialo, a potem jakos o tym zapomnialem.

Albowiem naiwni są ci którzy nie widzieli a uwierzyli i to takich jak oni naciągają na telezakupach.
14.05.2011
10:01
36

Awerik [ 62 ] - Backpacker

To klucze mozna miec w podrecznym ?.Mysle zeby torbe podrozna zapiac na klodke i nie wiem czy takie klucze moge miec.Czy lustrzanke i drugi obiektyw rowniez mozna miec w podrecznym ?.Oprocz tego bede mial portfel a w nim pieniadze.Jak jest z jedzeniem ? cos mozna wziasc ? ewentualnie czy w sklepach bezclowych mozna nabyc alkohol i sie nim delektowac podczas lotu ? ;).Troszke odswiezylem temat ale to bedzie moj pierwszy lot samolotem ;).

Klucze to wręcz trzeba mieć w bagażu podręcznym. Podobnie wszelka elektronika, w szczególności laptopy. W żadnym wypadku nie wolno ich nadawać, jeśli zostaną znalezione w bagażu głównym to niestety zostaną z niego usunięte i już ich nie zobaczysz. :)

Niedługo lecę za granicę na 3 lata. Niestety, miną 3 miesiące, nim będę mógł zapisać się do tamtejszego funduszu zdrowia, więc chciałbym wziąć zapas leków na 4 miesiące na niedoczynność tarczycy, astmę i alergię.
Czy jeżeli nie będę ich trzymał w bagażu podręcznym, to nie będzie problemu?

Zależy dokąd lecisz - do niektórych krajów warto wziąć zaświadczenie od lekarza, że leki są Ci potrzebne.

Dzięki, w sumie bardzo dobra rada, zapomniałem, że tak często gubi się bagaże.

Nie aż tak często. ;) Bagaże gubią się przy lotach przesiadkowych, naprawdę trzeba się bardzo postarać żeby zgubić bagaż na locie point-to-point. :) Co oczywiście w niczym nie zmienia faktu, że najpotrzebniejsze rzeczy trzeba mieć w podręcznym.

Swoja droga skad pomysl ze akurat plynow max 100ml, a nie np. jedzenia max 100g? :> Pamietam, ze jak lecialem to mnie to zastanawialo, a potem jakos o tym zapomnialem.

W 2005 albo 2006 roku w UK doszło do próby zamachu, niedoszli zamachowcy chcieli wysadzić samolot w powietrze jakimiś substancjami płynnymi (nie mam pojęcia czym), plan był taki że kilka osób wnosi do samolotu po kilka litrów, później w kiblu robią z tego bombkę i bum. Oczywiście nie wypaliło, zresztą później okazało się, że w warunkach samolotowych nie byliby w stanie niczego niebezpiecznego zbudować, no ale ograniczenie co do ilości płynów wprowadzono i tak.

Ale nim doszedł do ostatniego wiersza, zrozumiał już, że nigdy nie wyjdzie z tego pokoju.
14.05.2011
10:20
37

twostupiddogs [ 145 ] - Legend

"W podręcznym możesz mieć wszystko poza płynami w pojemnikach powyżej 100 mililitrów (pod warunkiem, że wszystkie mieszczą się do torebki 15x15 cm) i przedmiotami potencjalnie niebezpiecznymi (nożyczki, noże, scyzoryki itp.). Możesz wnosić w nieograniczonej ilości płyny zakupione po przejściu przez security. Miej na uwadze, że pracownicy straży granicznej w Polsce są w ogromnej części niekompetentni i upierdliwi, w moim osobistym rankingu przoduje Wrocław i Katowice jako chyba jedyne na świecie lotniska na których twaróg jest traktowany jako płyn. :) Poznań też ma u mnie ogromnego minusa po tym gdy zostałem tam skierowany na kontrolę tzw. osobistą, która polegała na kompletnym przetrzepaniu bagażu i mnie, na szczęście panowie celnicy odpuścili sobie grzebanie w moim odbycie. :) A ich podejrzenia względem mojej osoby wzbudziła... plakietka linii Emirates którą miałem na bagażu. :)"

Moimi faworytami za to są nasi zachodni sąsiedzi. Każdorazowo akcja pt. prawie cały sprzęt foto poddany chemicznej analizie. Z drugiej strony i tak mamy ogromny bonus bycia białymi. Ilekroć wracałem z różnych kontynentów, biali byli traktowani o wiele lepiej na zasadzie "Pan idzie, a Pan tutaj jeszcze się z pieskiem zaprzyjaźni".

"I looked the man in the eye. I found him to be very straight forward and trustworthy and we had a very good dialogue.
I was able to get a sense of his soul." George Bush o Putinie
14.05.2011
10:21
38

sebekg [ 109 ] - Legend

No właśnie to jest niezłe hehe. Tak to mało co można wziąć ze sobą ale już po bramkach można się obkupić w % i inne rzeczy i normalnie wsiąść do samolotu:) Ceny w sklepach wolnocłowych takie same jak wszędzie ale bliższe stacji benzynowych :)

C2D E7400 2,8Ghz, 2GB 800mhz, 8800GT 512MB Gigabyte, 1TB Black Caviar, 400W OCZ Fatalty
14.05.2011
10:28
39

yasiu [ 139 ] - Legend

twostupiddogs - tak, to działa szczególnie na lotniskach, gdzie cała obsługa jest śniada, Manchester, Londyn, tam białym tylko się kłaniają ;)

[ hardcore is not about baggy pants or harcdore shirts - it's way of life ]
[ A64 X2 5000+|2GB DDR2 Geil 667|Asus 9600GT Silent|80GB Szajsung dyskdrajw|200GB Szajsung dyskdrajw| 120GB Barracuda dyskdrajw | Szajsung DVD Writemajster | Szajsung 226BW LCD]
14.05.2011
10:45
40

wysiak [ 78 ] - tafata tofka

2sd --> Ciekawe, musisz miec pecha albo ja szczescie - mnostwo razy latalem z roznych niemieckich lotnisk (Monachium, Frankfurt, rozne berlinskie), prawie zawsze mialem ze soba swoj sprzet foto, wliczajac obiektywy po 2 kg wagi, i nigdy nikt nie chcial tego blizej ogladac, nie mowiac o dokladnym sprawdzaniu.

"- (...) i nie ben de miał klucza do zwykłego fallouta?
- Ben de Miał to chyba jakiś kot arystokrata..." "Lepiej dać za kompa 6-10k i cieszyć oko niż kupić konsolę a na starość ślepy chodzić" - by Rumcymcyk
14.05.2011
10:48
41

Will Barrows [ 71 ] - BOTOX

Bomby.

they say love is in the air, so I hold my breath
03.07.2012
00:03
42

Mam pytanko ;P [ 1 ] - Junior

A można brać małe konsole do gier typy psp lub nintendo 3ds? (takie małe wielkości telefonu). Jak można to do jakiego bagażu zapakować i czy można grać podczas lotu.

03.07.2012
00:16
43

Belert [ 124 ] - Legend

mozna

Forum: Lot samolotem - czego nie można mieć w bagażu podręcznym?
Lista WątkówOdpowiedz Λ
a
a
a