Jurassic Park 3: Dino Attack [GBA]

Jurassic Park III: Island Attack. Połączenie dość skomplikowanej zręcznościówki oraz gry przygodowej. Próbujemy przeżyć na opanowanej przez dinozaury wyspy, wykorzystując różne pomysły w celu przechytrzenia tych prehistorycznych gadów.

wersja językowa:
angielska

Jurassic Park 3: Dino Attack data premiery gry na GBA:

26 listopada 2001 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

08 lutego 2002 ( Europejska premiera )

26 listopada 2001 ( premiera w USA )

gry podobne do Jurassic Park III: Island Attack:

Castlevania: Aria of Sorrow
Shaman King: Master of Spirits
Turok Evolution

Przygodowe, filmy, przygodowe gry akcji

Jurassic Park 3: Dino Attack (gra występuje także pod tytułem Jurassic Park III: Island Attack) jest połączeniem niezbyt skomplikowanej zręcznościówki, gry logicznej oraz przygodówki. Jest to zarazem trzecia już gra, którą zdecydowano się oprzeć na tytułowym hicie kinowym. Poprzednie próby przeniesienia słynnego parku rozrywki na ekraniki GBA nie przyniosły sukcesu. Tym razem przygotowano więc zupełne inny model zabawy, koncentrujący się w większym stopniu na konieczności używania szarych komórek aniżeli bezmyślnej eliminacji prehistorycznych gadów. Za produkcję gry odpowiedzialne jest japońskie studio developerskie Mobile 21, które przygotowało też takie tytuły jak Gradius Galaxies, czy Monster Guardians. Dino Attack powstał wyłącznie z myślą o potrzebach pojedynczego gracza.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać doktora Alana Granta, który w wyniku niewyjaśnionych początkowo wydarzeń znalazł się w samym środku opanowanej przez dinozaury wyspy. Głównemu bohaterowi bardzo szybko udaje się nawiązać kontakt ze strażą przybrzeżną, dowiadując się, iż mógłby zostać uratowany, lecz musi przedostać się na brzeg wyspy. Warto też dodać, iż sukcesywnie dowiadujemy się wielu innych rzeczy na temat sterowanej postaci oraz sytuacji, w której aktualnie się ona znalazła.

Jednym z głównych czynników wyróżniających Dino Attack na tle konkurencyjnych produktów jest fakt, że nie zajmujemy się eksterminacją dinozaurów. Wynika to między innymi z tego, że doktor Grant wylądował na wyspie jedynie z podstawowym ekwipunkiem. Nie odnajduje się też prawdzwich broni. Gady można co najwyżej na kilka sekund ogłuszyć. W zastępstwie wykorzystuje się różnego rodzaju wabiki, pozwalające odwrócić uwagę potworów. Do dyspozycji gracza oddano ponad 20 takich przedmiotów. Zabawa w głównej mierze opiera się właśnie na bezpiecznym omijaniu gadów oraz rozwiązywaniu mniej lub bardziej złożonych zagadek. Wymagają one zazwyczaj połączenia znalezionych przedmiotów, czy odnalezienia kluczy potrzebnych do otwarcia napotkanej bramy. W kilku misjach zasiada się też za sterami motocykla enduro. Oprawa wizualna gry prezentuje się bardzo nietypowo. Sprawia ona bowiem wrażenie fotorealistycznej. Polepsza to ogólne wrażenie, lecz taki styl grafiki utrudnia też nieco orientację, a w szczególności spostrzeganie znajdujących się w okolicy dinozaurów.

Tryb gry: single player  

The Settlers Online

The Settlers Online

Zagraj za Darmo!

Aion

Aion

Zagraj za Darmo!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
15.07.2007 11:02
Henry87
0
Pretorianin

Bardzo,bardzo fajna gra.Polecam ją bardzo każdemu posiadaczowi GBA.Takiej akcji i tylu emocji nie daje chyba żadna inna gra na GBA.Pozdrawiam.

22.01.2009 22:07
odpowiedz
Czesiulek5188
17
Chorąży

Dajcie Na PC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20.02.2009 20:27
odpowiedz
Czesiulek5188
17
Chorąży

Masz Racje Henry87 Kupiłem to na GBA i super gra jak djabli

30.08.2012 10:46
odpowiedz
Pizystrat
80
VictoriaConcordiaCrescit

Grałem w tą grę i z tego co pamiętam była dość trudna. Miałem problemy z kilkoma misjami.

20.12.2012 20:43
odpowiedz
volfer18
10
Chorąży

polecam każdemu posiadaczowi ds