Konami

producent | wydawca

strona firmowa: http://www.konami.com/

informacja o firmie:

Japońska korporacja Konami zajmuje się szeroką działalnością związaną z produkcją zabawek i gier. W branży gier wideo znana jest jako producent i wydawca takich serii, jak Castlevania, Metal Gear Solid czy Pro Evolution Soccer. Firmę założył w 1969 roku Kagemasa Kozuki. Jej siedziba mieści się w Tokio, a oddziały znajdują się także w Europie, Oceanii, Stanach Zjednoczonych i na obszarze Azji kontynentalnej.

Historia firmy Konami

Choć początki Konami sięgają roku 1969, to wydawanie i produkowanie gier stało się częścią działalności tej korporacji dopiero w 1982 roku wraz z założeniem studia Konami of America, Inc. Pierwsze sukcesy na wielką skalę Konami osiągnęło w 1985 roku, kiedy zaczęło tworzyć gry na konsolę NES, w tym takie klasyki, jak Castlevania, Metal Gear czy Contra. W 1994 roku Konami rozpoczęło produkcję gier na PlayStation, rok później na Segę Saturn, a w 2002 roku także na Xboksa.

Dywizja dewelopersko-wydawnicza koncernu Konami, Konami Digital Entertainment, w tej chwili składa się z czterech podmiotów podległych: dywizji amerykańskiej, europejskiej, japońskiej i w Hong Kongu.

Do najważniejszych serii Konami, które wydawane są do dzisiaj, można zaliczyć Silent Hill, Metal Gear Solid, Pro Evolution Soccer oraz Castlevania. Pierwsza zapoczątkowana została w 1999 roku, druga rok wcześniej, trzecia w 1996 roku, a ostatnia w 1986 roku.

wydawane serie gier:

Producent gier:

gry w trakcie produkcji:

gry wyprodukowane:

Światowy wydawca gier:

gry w planach wydawniczych:

gry wydane: