LEGO Loco [PC]

LEGO Loco to gra strategiczna, wyprodukowana przez studio Intelligent Games i adresowana do młodych fanów kolejnictwa. Gracz ma okazję zbudować własną sieć kolejową w oparciu o elementy wzorowane na zestawach klocków LEGO City, a następnie kierować ruchem kursujących po niej pociągów.

wersja językowa:
pełna polska wersja

LEGO Loco data premiery gry na PC:

30 kwietnia 1998 ( światowa data premiery )

21 czerwca 1998 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do LEGO Loco:

Locoland
Loco-Mania
Loco-Commotion: Zabawkowe pociągi

Strategiczne, pociągi, LEGO

LEGO City to jedna z najstarszych i wciąż najpopularniejszy serii klocków produkowanych przez duńską firmę LEGO. Mając na uwadze zamiłowanie młodych graczy do budowania i kolejek elektrycznych, firma Lego Media postanowiła przygotować grę komputerową, która łączyłaby oba elementy. Prace nad LEGO Loco powierzono brytyjskiemu studiu Intelligent Games, znanemu chociażby z takich tytułów jak USS Ticonderoga: Life and Death on the High Seas, Dune 2000 czy SimIsle: Missions in the Rainforest.

Twórcy postawili sobie za cel stworzenie wirtualnej symulacji życia miasta zbudowanego z klocków LEGO. Posługując się „skrzynką narzędziową” (toolbox) gracze mogą wznosić zabudowania znane z klockowego pierwowzoru. Krwiobiegiem metropolii jest wydajny układ transportowy, oparty głównie na połączeniach kolejowych. Zabawa polega więc przede wszystkim na rozbudowie własnej sieci torowisk i kierowaniu ruchem pociągów, pozwalających ludzikom LEGO przemieszczać się pomiędzy różnymi częściami miasta.

Niewątpliwym atutem gry jest duża swoboda. Gracze mają sposobność wykazać się kreatywnością projektując linie kolejowe w oparciu o różne rodzaje torów, obiektów drogowych, a także pociągów. Dokonania uwiecznić można w formie pocztówek wymienianych z innymi użytkownikami LEGO Loco za pośrednictwem sieci Internet.

Pod względem oprawy audio-wizualnej gra nie odstaje od standardów produkcji wydanych w podobnym czasie (koniec lat 90. XX wieku). Grafika w LEGO Loco łączy elementy wyświetlane w 2D i 3D.

Warto zauważyć, że tytuł uhonorowany został szeregiem prestiżowych wyróżnień, wśród których znalazły się: CODIE Software Publishers Association Excellence in Software Awards - Best New Strategy and Simulation Software oraz PIN Quality Mark Gold Award - Parents Information Network.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1CD  
Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 239 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 166MHz; 32MB RAM

komentarze czytelników


SamFisher  2005-04-15 - 22:54

Niech ktoś porozmawia też z osobą, która poprawiała TEN tekst :) i powie, że o premii może sobie pomażyć ;->

Cziczaki  2008-05-25 - 17:53

Trójwymiarowa oprawa wizualna? Gdzie? Gra jest w pełni 2D.

godfather15  2008-05-25 - 18:05

jakie badziewie dobrze że z tego wyrosłem

Maciej J  2008-12-02 - 21:48

Grywało się dawniej w to...

gamer108  2010-08-07 - 17:26

Kiedyś była całkiem niezła.

szyszka_PC  2013-01-13 - 13:31

Tylko dla najmłodszych graczy.