Knockout Kings 2000 PS1

Przygotowana przez Electronic Arts druga odsłona serii gier bokserskich. Produkcja stawia na jak najbliższe realizmowi odtworzenie zasad dyscypliny i pozwala stoczyć pojedynki z udziałem jednego z kilkudziesięciu słynnych pięściarzy, jak i poprowadzić do sukcesów własnoręcznie stworzonego sportowca.

Sportowe, boks, multiplayer, na 2 osoby, podzielony/wspólny ekran.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Knockout Kings 2000 | PS1

3października1999

Sony PlayStation 1
Okładka Knockout Kings 2000 (PS1)
Knockout Kings 2000

Druga odsłona bokserskiej serii od Electronic Arts. Produkcja przynosi poprawioną oprawę audiowizualną, pozwala stworzyć własnego boksera i poprowadzić go na szczyt w trybie kariery oraz sprawdzić się na ringu jako jedna z legend dyscypliny.

Mechanika

Knockout Kings 2000 oddaje graczom dużą kontrolę nad pięściarzem. Poruszanie się po ringu jest przypisane pod krzyżak kontrolera, z kolei pod poszczególnymi przyciskami akcji znajdują się różne typy ciosów. Wciskając je w odpowiedniej kombinacji, gracze mogą tworzyć dłuższe serie ataków, przydatne do przełamywania obrony przeciwnika oraz nokautowania osłabionego rywala. Dodatkowo twórcy przypisali do każdego z bokserów charakterystyczne zdolności specjalne. Niektórzy dysponują wzmocnionymi atakami lub zabójczymi combosami, inni na krótki czas zyskują lepszą odporność na ciosy lub stają się szybsi i trudniejsi do trafienia.

Tryby gry

Knockout Kings 2000 oferuje szereg trybów zabawy. Posiadacze konsoli mogą zmierzyć się ze sztuczną inteligencją lub kompanem w zwykłym pojedynku dwóch pięściarzy z tej samej wagi lub porzucić wszystkie reguły i ograniczenia w zręcznościowym module Slugfest. Główną opcją zabawy jest kariera, gdzie pasjonaci dyscypliny mogą stworzyć swoje wirtualne ja i poprowadzić je w drodze po mistrzowski pas. Pomiędzy kolejnymi pojedynkami rankingowymi, młody bokser bierze udział w treningach, szlifując swoje umiejętności i zdobywając punkty, które gracz może następnie rozdysponować w kilku kategoriach.

W specjalnym module twórcy umożliwili stoczenie najsłynniejszych pojedynków z przeszłości. Gracze mogą sprawdzić się w kilku walkach, które przeszły do legendy, jak Rocky Marciano kontra Archie Moore z 1955 roku czy Muhammad Ali kontra Joe Frazier z 1975 roku.

Kwestie techniczne

Electronic Arts zadbało o zbudowanie odpowiedniej otoczki wokół swojej gry, starając się jak najlepiej odwzorować prawdziwe walki. W grze obecne są więc choćby doskonale znane fanom boksu wejścia zawodników na ring w akompaniamencie muzycznych hitów i wrzawy na arenie. Produkcja posiada licencje na kilkudziesięciu pięściarzy, zarówno znanych przed dekadami, jak i najlepszych pod koniec XX wieku. Na ścieżce dźwiękowej Knockout Kings 2000 znalazły się głównie utwory hip-hopowe. Walki komentowane są natomiast przez duet Al Albert i Sean O'Grady.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Knockout Kings 2000

Wymagania wiekowe Knockout Kings 2000

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz