The Sims 3 Win Phone

Mobilna edycja trzeciej odsłony cieszącego się olbrzymią popularnością cyklu symulacji życia. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach serii, zabawa polega na opiece nad wirtualnymi simami we wszystkich aspektach ich codziennego życia. W porównaniu z komputerową wersją gry, mobilne Simsy cechują się identycznym rdzeniem rozgrywki i stosunkowo niewielką liczbą uproszczeń.

Symulacje, ekonomiczne, życie, sandbox.

The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299555The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299554The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299553The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299552The Sims 3 - screen - 2015-05-13 - 299551

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Sims 3 | WP

15października2010

15października2010

Windows Store

Windows Phone
Okładka The Sims 3 (WP)
The Sims 3

Mobilna edycja gry The Sims 3, stanowiącej kolejną odsłonę jednej z najbardziej dochodowych serii gier w historii elektronicznej rozrywki. Tytuł jest jednocześnie debiutem serii na platformach mobilnych: Androidzie, iOS oraz Windows Phone. Za jego opracowanie odpowiada zaś ekipa studia IronMonkey, mająca już na swoim koncie m.in. mobilną konwersję Need for Speed Undercover.

Podobnie jak we wszystkich grach z serii The Sims, zadaniem gracza jest opieka nad wirtualnymi simami we wszystkich aspektach ich życia. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia pojedynczego sima, decydując o takich jego cechach jak wygląd, charakter i osobowość. Co warto zaznaczyć, zasób dostępnych możliwości jest stosunkowo ubogi w porównaniu do pecetowej wersji gry. Następnie wprowadzamy się do domu i rozpoczynamy wirtualne życie jako mieszkaniec przedmieścia. Chodzimy do pracy, nawiązujemy relacje z innymi mieszkańcami i rozwijamy indywidualne umiejętności naszego podopiecznego. Tradycyjnie dla serii, rozgrywka nie ma żadnego konkretnego celu, a zabawa może trwać tak długo jak zechcemy.

Codzienność w grze The Sims to przede wszystkim zaspokajanie potrzeb naszego sima, takich jak głód, higiena czy rozrywka. Pojawiają się także cele dodatkowe (np. wkurzenie sąsiada czy nawiązanie romansu) i rozmaite aktywności, takie jak odwiedzanie sąsiadów, łowienie ryb itp. Każde z podejmowanych działań wpływa na rozwój cech i talentów sima. Ważnym elementem codziennego życia jest także chodzenie do pracy, dzięki któremu nasz wirtualny podopieczny będzie mógł spełniać swoje marzenia: rozbudowywać i wyposażać dom, pielęgnować ogród itd. Gra oferuje cztery podstawowe rodzaje karier: w biologii, polityce, biznesie i gotowaniu.

Mimo, że mobilna edycja gry na urządzenia mobilne z systemem Windows Phone jest z przyczyn oczywistych uboższa od swej komputerowej odpowiedniczki, autorzy postanowili nie iść na kompromis. Dzięki temu możliwe stało się przeniesienie rdzenia rozgrywki w niemal niezmienionym kształcie i przy stosunkowo niewielkiej liczbie uproszczeń. Oprócz estetycznej oprawy, na uwagę zasługuje intuicyjny system sterowania, pozwalający w łatwy sposób kontrolować naszych podopiecznych, obracać kamerą, czy przybliżać i oddalać widok. Gra robi także użytek ze specyficznych możliwości urządzeń przenośnych, takich jak akcelerometr. Wykorzystujemy go m.in. w szeregu zręcznościowych minigier, takich jak łowienie ryb, naprawianie urządzeń lub gotowanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Sims 3

12+

Gramy w The Sims 3 - życzenia użytkowników

Gramy w The Sims 3 - życzenia użytkowników [9:10]

Pokazujemy te aspekty gry, które interesują Was najbardziej. Wracamy do świata Simów! W tej części Gramy na temat The Sims 3 spełniamy Wasze życzenia z wątku pod poprzednim filmikiem.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz