Pacific Rim [PC]

Gra oparta na filmie Guillermo del Toro o tym samym tytule. Akcja Pacific Rim skupia się na walkach pomiędzy ogromnymi robotami sterowanymi przez ludzi oraz gigantycznymi potworami zwanymi Kaiju.

wersja językowa:
angielska

Pacific Rim data premiery gry na PC:

prace wstrzymane ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

Bijatyki, science-fiction, mechy, filmy, multiplayer

Pacific Rim to rasowa bijatyka będąca egranizacją, opierającą się na obrazie kinowym o takim samym tytule, wyreżyserowanym przez Guillermo del Toro odpowiedzialnego również za takie tytuły jak Kręgosłup diabła, Hellboy i Labirynt Fauna. Za wyprodukowanie gry odpowiada studio Yuke's, znane przede wszystkim z docenionych przez graczy i krytyków sportowych serii WWE oraz UFC. Pacific Rim to nie pierwszy tytuł wspomnianego zespołu deweloperskiego na podstawie filmowej licencji – wcześniej twórcy stworzyli grę Real Steel, bazując na Gigantach ze stali z Hugh Jackmanem w roli głównej.

Akcja gry ma miejsce – wzorem filmu – w niedalekiej przyszłości, w świecie rozdartym walkami z obcymi istotami, niejakimi Kaiju, które powstały z głębi oceanu i zagrażają istnieniu Ziemi. Ludzkość stawia im czoła przy pomocy gigantycznych robotów, tzw. Jaegerów, które sterowane są przez specjalnie do tego wyszkolonych pilotów.

Podobnie jak w poprzednich grach studia Yuke’s, tak i w Pacific Rim całość skupia się na potyczkach pomiędzy przeciwnikami na przygotowanych do tego arenach, te znajdują się zarówno w morzu, na lodowcu, jak i wśród drapaczy chmur. Produkcja oferuje tryb dla jednego gracza, a także lokalny oraz sieciowy multiplayer. Gracze mogą wybierać z zestawu postaci znanych z filmu, które opisano kilkoma statystykami, takimi jak siła uderzenia, wytrzymałość czy szybkość poruszania się. Ponadto mogą one awansować, a co za tym idzie – do nas należy zadanie m.in. przypisania im odpowiednich ciosów oraz zdolności i wykorzystania ich na polu walki. W trakcie potyczek używamy gamy różnych ataków, w tym ciosów specjalnych charakteryzujących danego robota czy monstrum.

Graficznie produkcja zespołu Yuke’s jest daleka od doskonałości, ale konwencja oraz klimat filmu zostały utrzymane. Twórcy starali się, żeby całość przypominała dzieło del Toro i dzięki temu wygląd mechów i potworów został niemal żywcem wyjęty z obrazu kinowego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  
Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.  

teaser

teaser [0:50]

Teaser gry Pacific Rim, produkcji opartej na filmie w reżyserii Guillermo del Toro pod tym samym tytułem. Akcja tytułu skupia się na walkach pomiędzy ogromnymi robotami sterowanymi przez ludzi oraz gigantycznymi potworami - Kaiju.

komentarze czytelników


saka1madafaka  2013-07-09 - 16:48

Film na trailerach prezentuje się na prawdę dobrze, ale ta gra to bieda w czystej postaci.

kazaa219  2013-07-10 - 03:21

Co to jest "egranizacja"? Pierwsza linijka opisu -,-

Desp25  2013-07-12 - 12:03

Egranizacja-Gra na podstawie filmu.

misterPIRAT  2013-07-13 - 17:30

gdzie można znaleźć ?

Smikoszet  2013-07-14 - 20:20

Cóż, film nie był mega dobry, ale był całkiem fajny. Co do gry, nie spodziewam się gry AAA ze średnią 8.0 i wyżej, ale mam nadzieje na dobrą gre.

Dragoniasek  2013-07-18 - 21:24

Filmu nie oglądałem, ale nie wydaje mi się, że jest jakiś mega dobry. Zwykłe zaprezentowanie efektów specjalnych, które na nikim już nie robią wrażenia. Ale gra to chyba będzie totalne dno. Jakieś 95% gier na podstawie filmów to chłam, który jest produkowany dla ludzi wyznających zasadę "film zajebisty, gra też musi taka być, kupuję!". Ja się trzymam z daleka od tej egranizacji, wyjdzie z tego podobne... "coś", co wyszło z TWD: Survival Instict.

Smikoszet  2013-07-20 - 20:46

I stało się, produkcja zawieszona. W sumie nie dziwie się, bo Yuke's ma na głowie WWE2K 13 i UFC, i nie mają czasu. Spodziewałem się, tego że ta gra nie wyjdzie...

Wons  2013-07-21 - 22:23

Film mi się bardzo podobał, czysta akcja idealny relaks w kinie, ale gra coś patrze sie nie starają. W filmie Jaegery były dużo fajniejsze, miały wiele szczegółów, widać było rdze i drobne rysy, a tutaj to porażka. I ten rozpadający się wieżowiec. Poważnie? Klocki? Fuck me

2.0

mmaakkss  2013-07-22 - 01:12

Widziałem gameplaye i niestety gra jest zrobiona na odpierdziel, raczej nic dobrego z tego nie będzie.

Psychosocial  2013-10-04 - 14:32

http://www.youtube.com/watch?v=iyvxnfRcj-E

4.0

Ciarkazz  2013-10-08 - 12:19

heh, przynajmniej zostaną modele z gry co scena modderska w CS:S, CS:GO albo na CryEng wykorzysta.

Maniac  2014-12-29 - 11:11

Ale szajs :D