Plants vs Zombies Adventures [WWW]

Plants vs Zombies Adventures to facebookowa strategia typu tower defense. Zadaniem gracza jest odpieranie kolejnych fal zombiaków. Do realizacji tego celu wykorzystuje sadzonki, które wyrastają na rośliny atakujące przeciwników lub spowalniające ich marz. Pomiędzy misjami zajmujemy się rozwojem miasteczka.

wersja językowa:
angielska

Plants vs Zombies Adventures data premiery gry na WWW:

20 maja 2013 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

20 maja 2013 ( Europejska premiera PAL )

20 maja 2013 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Plants vs Zombies Adventures:

EVE Online
The Walking Dead Social Game
Kingdom Rush Frontiers

Strategiczne, zagraj za darmo, tower defense, zombie, 2D

Plants vs Zombies Adventures to przeglądarkowa odsłona popularnej serii gier tower defense, zaprojektowana z myślą o serwisie Facebook. Produkcję opracowało studio PopCap Games. Całość oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Akcja toczy się po wybuchu epidemii, która zamieniła większość ludzkości w krwiożercze zombie. My wcielamy się w jednego z ocalałych ludzi. Ten apokaliptyczny scenariusz został jednak potraktowany z dużym przymrużeniem oka i gra utrzymana jest w klimacie kreskówkowej komedii. Misje toczą sie głównie w trakcie kolejnych podróży furgonetką kempingową. Pojazd zatrzymuje się w różnych lokacjach i w każdej z nich zmuszeni jesteśmy do zmierzenia się z hordami żywych trupów.

Plants vs Zombies Adventures to strategia typu tower defense. Zadaniem gracza jest sadzenie roślin i grzybów, których celem jest wyeliminowanie kolejnych fal zombiaków oraz niedopuszczenie ich do furgonetki kempingowej. Do wyboru jest bogaty wybór typów sadzonek, oferujących zarówno różnorodne typu ataków, jak i służących jako barykady spowalniające przemarsz żywych trupów. Autorzy porzucili znany z pierwszego Plants vs Zombies widok z boku i zamiast tego postawili na rzut izometryczny. W rezultacie zombiaki nie drepcą już grzecznie po linii prostej. Trasy ich przemarszu są teraz pełne zakrętów i rozgałęzień, co utrudnia tworzenie struktur obronnych. Przed każdą misją wybieramy kilka roślin startowych i rozkładamy je na mapie, tak aby maksymalnie efektywnie radziły sobie z kolejnymi falami przeciwników. Potem w trakcie zabawy zbieramy promyki słońca, którymi zasilamy kolejne sadzonki. W grze powraca większość typów roślin i zombiaków znanych z Plants vs Zombies. Dołączyło do nich również sporo nowych gatunków.

Kolejną dużą różnicą w porównaniu z pierwowzorem jest wprowadzenie sekcji, w których zajmujemy się rozbudową pobliskiego miasteczka. Zaczynamy od pojedynczego domu, a następnie wyruszamy na podbój kolejnych terenów. Po oczyszczeniu ich z zombiaków możemy wznieść na nich nowe budynki zapewniające dodatkowe surowce. W miasteczku zasiewamy również rośliny. Tylko w ten sposób możemy zdobyć sadzonki, które zabierzemy potem na misje. Ciekawą atrakcją są elementy społecznościowe. Poza wysyłaniem znajomym prezentów, możemy również odwiedzić ich miasteczko i wpuścić w nie zombiaki, które rozpoczną atak na pobliskie budynki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.  

Elvenar

Elvenar

Zagraj za Darmo!

Plemiona

Plemiona

Zagraj za Darmo!

DRAGON BALL XENOVERSE 2 PL + DLC - WWW - 138,40 zł

kup w sklepie

PC 138,40 zł

Mafia III Digital Deluxe PL - WWW - 248,90 zł

kup w sklepie

PC 248,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
17.05.2013 18:03
GRACJAN1199
22
Pretorianin

lol nr 1

21.05.2013 18:27
odpowiedz
zubek29
48
Konsul

Pomyłka. Brak komentarza.

22.05.2013 14:13
odpowiedz
Hunterrrr
1
Junior

super gra :D znalazlem cos co pomoglo mi szybko wbic lvl i byc na szczycie xD
[link]

22.05.2013 14:14
odpowiedz
Hunterrrr
1
Junior

www youtube com/watch?v=txxiiAlyKHY
zastapcie spacjekropkami