Mass Effect: Andromeda PC

Mass Effect 4

Czwarta odsłona popularnego cyklu gier RPG, nad którą pieczę sprawowało studio BioWare Montreal. Gracze wcielają się w rolę członka międzygalaktycznej ekspedycji, której celem jest zbadanie tytułowej Galaktyki Andromedy. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji nowego świata, wchodzeniu w interakcję z zamieszkującymi go istotami, wykonywaniu rozmaitych zadań głównych i pobocznych oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami.

RPG, TPP, science fiction, multiplayer, TPS, kooperacja, RPG akcji, Role-playing shooter.

Mass Effect: Andromeda - screen - 2017-03-20 - 340801Mass Effect: Andromeda - screen - 2017-03-20 - 340800Mass Effect: Andromeda - screen - 2017-03-20 - 340799Mass Effect: Andromeda - screen - 2017-03-20 - 340798Mass Effect: Andromeda - screen - 2017-03-20 - 340797Mass Effect: Andromeda - screen - 2017-03-20 - 340796Mass Effect: Andromeda - screen - 2017-03-20 - 340795Mass Effect: Andromeda - screen - 2017-03-20 - 340794Mass Effect: Andromeda - screen - 2017-03-20 - 340793

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Mass Effect: Andromeda | PC

21marca2017

23marca2017

premiera PL

23marca2017

Origin

PC Windows
Okładka Mass Effect: Andromeda (PC)
Mass Effect: Andromeda

Cykl Mass Effect jest dziełem BioWare – kanadyjskiego zespołu deweloperskiego, któremu zawdzięczamy m.in. Baldur's Gate’a, nieco mniej udane Neverwinter Nights, próbujące dorównać legendzie Wrót Baldura Dragon Age, czy choćby Star Wars: Knights of the Old Republic. Mass Effect z kolei stanowiło swego rodzaju odpowiedź studia na filmową sagę Gwiezdnych wojen – gracze przemierzali Drogę Mleczną, decydując o losach wszystkich istot zamieszkujących galaktykę. Choć przyjęta przez twórców konwencja nie od razu przypadła do gustu miłośnikom gatunku (zarzuty dotyczyły przede wszystkim stawiającego na zręczność systemu walki), z czasem cykl zyskał status kultowego.

Mass Effect: Andromeda z kolei stanowi swego rodzaju „nowy początek” dla serii. Stworzenie gry zostało powierzone zespołowi BioWare Montreal – twórcom wieloosobowego wariantu rozgrywki i rozszerzeń do Mass Effect 3. Produkcja trafiła na wiele platform, jednak edycja opracowana z myślą o komputerach osobistych może pochwalić się najwyższą jakością grafiki i wsparciem dla rozdzielczości 4K. Pod względem zawartości nie odbiega w żaden sposób od wersji wydanych na PlayStation 4 i Xboksa One.

Fabuła

Siłę napędową fabuły Mass Effect: Andromeda stanowi tak zwana „Inicjatywa Andromeda” rozpoczęta w 2176 roku, a więc na siedem lat przed pierwszym kontaktem ze Żniwiarzami. Celem przedsięwzięcia, w które oprócz ludzi zaangażowały się pozostałe rasy zamieszkujące Drogę Mleczną, była budowa Ark – potężnych statków kosmicznych transportujących przedstawicieli poszczególnych gatunków do tytułowej galaktyki Andromedy. Zadaniem, jakie ciąży na ekspedycji, jest nie tylko zbadanie nowego, tajemniczego świata, lecz także podjęcie próby odnalezienia nowego domu oraz szybszego sposobu na podróżowanie pomiędzy galaktykami. Łączność między Arkami zapewnia tak zwany Nexus – gigantyczna, centralna jednostka, funkcjonująca podobnie jak znana fanom serii Cytadela. Na pokładzie każdej z Ark znajdują się tak zwani Pionierzy – elita spośród oddanych sprawie żołnierzy. Ich zadaniem jest zbadanie planet zdatnych do zamieszkania oraz ewentualne nawiązanie pierwszego kontaktu z natywnymi rasami galaktyki Andromedy. W trakcie trwającej ponad sześćset lat podróży członkowie wyprawy przebywali w stanie hibernacji – nie mają zatem pojęcia o wydarzeniach, jakie rozegrały się w Drodze Mlecznej pod ich nieobecność.

Główni bohaterowie Mass Effect: Andromeda to Sarah oraz Scott Ryder – dzieci Aleca Rydera, Pioniera Arki Hyperion, a przy tym legendarnego członka programu N7, który wsławił się uczestnictwem w podróży przez pierwszy odnaleziony przez ludzkość przekaźnik masy – urządzenie umożliwiające podróżowanie do najdalszych zakątków Drogi Mlecznej z prędkością nadświetlną. Wybór protagonisty dokonany przed rozpoczęciem właściwej zabawy rzutuje na niektóre przedstawione w grze wydarzenia, podobnie jak podejmowane przez nas decyzje – w trakcie rozmów z postaciami niezależnymi często przychodzi nam rozstrzygać o tym, jak wybrnąć z trudnych sytuacji. W przeciwieństwie do wcześniejszych części serii, w grze nie zaimplementowano odzwierciedlającego poczynania bohatera podziału na „idealistę” i „renegata”. Zamiast tego dylematy moralne nabrały odcieni szarości, a w rozmowach decydujemy się na wybranie jednego z tonów wypowiedzi.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach cyklu, fabuła gry, wzbogacana w trakcie zabawy o liczne zwroty akcji, prezentowana jest z odpowiednim rozmachem. Oprócz głównego wątku, gracz ma możliwość wzięcia udziału w rozmaitych wydarzeniach pobocznych – w ten sposób może nie tylko poznać losy rekrutowanych w toku rozgrywki członków drużyny i budować z nimi głębsze relacje, lecz także odkryć historię odwiedzanych planet, a także zapoznać się z nowymi rasami – na czele z wrogimi Kettami oraz nieufnymi angarami.

Mechanika

Zgodnie z duchem serii, w Mass Effect: Andromeda akcja prezentowana jest w perspektywie trzecioosobowej (TPP). Rozgrywka wspiera się na kilku filarach, z których najważniejszym jest eksploracja nowej galaktyki. Poszukiwanie tak zwanych „Złotych Światów”, czyli miejsc nadających się do zasiedlenia, gracz uskutecznia na pokładzie statku kosmicznego Tempest, pełniącego podobną rolę co znana z oryginalnej trylogii Normandia. To właśnie tutaj protagonista wchodzi w interakcję z towarzyszami przygody, a także wyznacza cele kolejnych eskapad. Zwiedzanie planet odbywa się zarówno na piechotę, jak i za sterami specjalnego, przystosowanego do funkcjonowania w najcięższych warunkach, kołowego pojazdu – ND1 Nomad jest odpowiednio szybki i zwrotny, a jego dodatkowy atut stanowi dopalacz i podatność na poprawiające jego osiągi modyfikacje.

Podróżowanie na piechotę z kolei uatrakcyjniają plecaki odrzutowe. Jetpacki pozwalają na krótkie szybowanie bądź wykonywanie szybkich, dalekich skoków, przez co przydają się również w trakcie walki z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a na dobór taktyki wpływ ma zarówno budowa terenu, jak i możliwość krycia się za osłonami. W potyczkach robimy użytek z broni dystansowej i z różnorodnych wariantów broni białej, a także z ikonicznej dla serii biotyki. W trakcie rozgrywki bohaterowie zdobywają punkty doświadczenia i awansują na kolejne poziomy, jednak w przeciwieństwie do przygód komandora Sheparda, tu zrezygnowano z systemu klasowego – gracz poszczególne zdolności postaci może łączyć i rozwijać w dowolny sposób, tworząc jednocześnie ulubione zestawy. Jeśli jednak dana postać jest prowadzona w kierunku specjalizacji w konkretnej dziedzinie, gra automatycznie odblokowuje konkrety Profil, który zapewnia zdolnościom protagonisty różnorodne bonusy.

Oprócz zadań wątku głównego, w Mass Effect: Andromeda pojawiają się liczne aktywności poboczne. Na pierwszy plan wysuwają się tak zwane „misje lojalnościowe”, poświęcone konkretnym członkom drużyny. Choć nie są one powiązane z osią fabuły, pozwalają poznać przeszłość kompanów, a także zwiedzić niedostępne w inny sposób lokacje. Ponadto, gracz może zająć się infiltracją ulokowanych na większości planet, należących do wroga kompleksów, brać udział w starciach z gigantycznymi bossami (wymagającymi zarówno potężnego arsenału, jak i zespołu na odpowiednio wysokim poziomie doświadczenia), poszukiwaniem tak zwanych stref zrzutu, dających dostęp do opcji szybkiej podróży i możliwości przegrupowania oddziału oraz dobrania ekwipunku, a także skanowaniem i analizowaniem obcej technologii oraz napotykanej po drodze fauny i flory – to właśnie dzięki temu bohater poznaje informacje na temat struktury i sposobu funkcjonowania konkretnych obiektów, co w efekcie prowadzi do możliwości opracowania zaawansowanych technologii. Istotną rolę w grze odgrywa bowiem crafting – po uprzednim wynalezieniu schematu oraz zebraniu wystarczającej ilości wymaganych surowców można nie tylko wytwarzać nowe przedmioty i elementy uzbrojenia, lecz także udoskonalać już posiadane.

Tryby gry

Oprócz rozbudowanego trybu fabularnego, w Mass Effect: Andromeda pojawia się stworzony z myślą o czteroosobowej kooperacji tryb multiplayer. Zabawa w tym wariancie rozgrywki koncentruje się na odpieraniu ataków kolejnych fal przeciwników, jednak w porównaniu z Mass Effect 3, nowe możliwości daje wykorzystanie plecaka odrzutowego – dzięki niemu mapy zyskały swoistą „wielopoziomowość”, a sama rozgrywka ma teraz bardziej wertykalny charakter. Bez wpływu na dynamikę starć nie pozostaje również udoskonalona sztuczna inteligencja oponentów, którzy dobierają taktykę adekwatną do sytuacji panującej na polu bitwy, a także przebudowany system używania umiejętności, z których każda ma odrębny pasek ładowania po użyciu.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie serii, zaimplementowano tutaj system mikrotransakcji – za realną gotówkę gracze mogą zakupić Punkty Andromedy, które umożliwiają zakup skrzynek z losowym zaopatrzeniem, uzbrojeniem lub nowymi postaciami. Warto nadmienić, że oprócz zdobywanych podczas zabawy punktów doświadczenia, odnoszącym sukcesy graczom przyznawane są specjalne punkty prestiżu, otrzymywane w zamian za konkretny styl rozgrywki. Po akumulacji odpowiedniej ich liczby otrzymujemy konkretne premie, w postaci na przykład zwiększonego limitu zdrowia.

Kwestie techniczne

Mass Effect: Andromeda działa w oparciu o opracowaną przez studio DICE technologię Frostbite. Dzięki temu oprawa graficzna tej produkcji prezentuje wysoki poziom wykonania – zarówno otoczenie, jak i modele postaci są bogate w detale, a całości dopełniają zaawansowane efekty specjalne i cząsteczkowe. Zabawie towarzyszy skomponowana przez Johna Paesano muzyka – od ambientowych utworów podczas spokojnej eksploracji, po dynamiczne, elektroniczne brzmienia w trakcie starć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.46 / 10 na podstawie 231 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.3 / 10 na podstawie 4767 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mass Effect: Andromeda

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mass Effect: Andromeda

Rekomendowane: Intel Core i7-4790 4.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060/4 GB RX 480 lub lepsza, 55 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 3570 3.4 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 660/Radeon 7850 lub lepsza, 55 GB HDD, Windows 7/8.1/10

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG G752VS

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 6820HK | Procesor Intel® Core™ i7 6700HQ
Pamięć: GB DDR4 2400MHz SDRAM, do 64 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1070 z GDDR5, 8GB VRAM
Wyświetlacz: 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED UHD (3840x2160) 100% Adobe, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 45% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync
Magazyn danych: SSD - 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD (RAID0)

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Poza galaktykę - co wiadomo o Mass Effect: Andromeda?

Poza galaktykę - co wiadomo o Mass Effect: Andromeda? [6:56]

Przyszłość w odległej galaktyce. N7 Day dostarczył nam garści nowych informacji na temat najnowszej gry Bioware - Mass Effect: Andromeda. Wzbudziły one nadzieje, ale i obawy. Co wiem o nowej grze w uniwersum Mass Effect? Czy będzie to RPG godny czasów po Wiedźminie 3?

1:48
zwiastun na premierę (PL)

PC | PS4 | XONE

1:4830 grudnia 1899

4:11
rozwój postaci i towarzysze (PL)

PC | PS4 | XONE

4:1130 grudnia 1899

5:31
walka i umiejętności specjalne

PC | PS4 | XONE

5:3130 grudnia 1899

Graliśmy w Mass Effecta: Andromedę – nie tylko dla fanów Inkwizycji

Przed premierą 23 lutego 2017, 15:00

A propos opcji dialogowych – to największe „ale”, jakie mam do Andromedy. BioWare idzie tropem Mass Effecta 3 i ponownie ogranicza nasz wybór do dwóch różnych wypowiedzi w prawie każdej sytuacji (od święta są cztery). Fani odgrywania ról się tu raczej nie odnajdą, zwłaszcza że nadal musimy trochę zgadywać, co powie Ryder – skrót składający się z kilku słów i ikona tonu to za mało. Twórcy bronią się, że za to zachowanie bohatera opisują teraz cztery tony (wzorce osobowości) zamiast sztucznego podziału na idealistę i renegata... ale w praktyce wygląda to tak, jakbyśmy dostali paragona, który może być tylko troszkę mniej lub bardziej wyrozumiały. Mam nadzieję, że w pełnej wersji gry trafią się sytuacje z mocniej zróżnicowanymi kwestiami dialogowymi.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników (874)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.03.2017 17:19
11
odpowiedz
4 odpowiedzi
Ryszawy
51
Konsul

Widzę, że w dzisiejszych grach nie można mieć bohatera o jasnej karnacji, bo rasizm, ani ładnych kobiet, bo seksizm.
Witamy w epoce paranoi na punkcie poprawności politycznej :)

16.03.2017 13:57
8
odpowiedz
7 odpowiedzi
Lord .
27
Konsul

2015 vs 2017

17.01.2017 14:40
6
odpowiedz
5 odpowiedzi
premium858481568
2
Junior

^ No dokładnie, 240 zł na PC i to za wersje standardową to totalna porażka, co ciekawe z początku cena wynosiła 199zł, teraz w styczniu podnieśli ją do 240zł..

22.03.2017 15:54
6
odpowiedz
4 odpowiedzi
-Sk8ter-
82
Generał

Ja cofnąłem preorder- jedyny od bardzo dawna jaki zrobiłem, ale jednak to był błąd. Spodziewałem się, że zrobią wszystko by stworzyć grę roku, a wydali póki co niedopracowany tytuł. Z chęcią kupię za jakiś czas jak już będzie po paru łatkach. Eh uwielbiam trylogię ME, sądziłem że po 5 latach od trójki wyciągnęli lekcje, zobaczyli od konkurencji co działa a co nie i stworzą zacną kontynuację. A że jestem fanem ME to spodziewałem się cuda na kiju... no niestety.

Zacząłem czytać sobie trochę i znalazłem parę smutnych rzeczy o studiu:
- założyciele BioWare odeszli
-za scenariusz nie odpowiada już Drew Karpyshyn, odszedł w 2012 w tym samym roku co założyciele
-Zamknięto forum BioWare w 2016- chyba nie chcą już nawet słuchać graczy...
Za to teraz w składzie mamy:
-jednym z twórców (Manveer Heir) jest jakimś rasista nieznoszący białych (odszedł/ wywalili go kilka dni temu, jednak pracował nad Andromedą) a mimo to był wspierany przez studio https://pbs.twimg.com/media/CpH3WtHWEAAABDS.jpg
-teraz jedną z osób odpowiedzialną za scenariusz jest feministka Sam Maggs- kobieta mająca problem że kobiety w komiksach są rysowane zbyt seksualnie, a kilka lat temu opowiadała o wirtualnych gwałtach w grach takich jak GTA5... (/watch?v=neTTQLbmhcA)
-Kolejna w składzie- Susan Hummer feministka ----->
-Wielu ludzi którzy obecnie pracują w BioWare to Social Justice Warriors. Wpisy anty-prawicowe i feministyczne tweety są wszędzie.
-Jako ciekawostka osoba pracująca nad Dragon Age 2- Jennifer Hepler- stwierdziła że ona nie lubi grać w gry i powinien być "skip button" podczas walk bo ona tego nie znosi.

Mimo że na początku śmiałem się, że kobiety w ME Andromeda zostały specjalnie stworzone brzydkie, tak teraz stwierdzam że wszystko jest możliwe.

post wyedytowany przez -Sk8ter- 2017-03-22 15:55:27
23.03.2017 09:15
-4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Hydro2
104
Senator

Tak na prawde to z komentarzy można wywnioskować jedno: gra się spodoba tym, co nie grali lub nie lubią serii ME (czytaj mnie), a zawiedzie się fan serii. Ja mam mało czasu na granie, lubię szybką i dynamiczną grę (ew z postojami na zagadki), zero zbędnego erpegowania. Prawie zawsze pomijam w grach questy poboczne. Tu widzę, że to i tak misje tzw zbieraczowe, więc nic nie tracę. Ja tam jestem zadowolony, poza oczywiście mimiką twarzy. Do tej pory najlepszą, jaką widziałem to w L.A. Noir, a to rok 2011.

23.03.2017 09:18
odpowiedz
2 odpowiedzi
Tomas1987
104
Generał

Wczoraj tez wróciłem na eos fakt ze wpadło z 2 zadania śmieciowe, ale według mnie poziomem nie odbiegającym od zadań z w3. Eksploracja planety nomadem nadal uważam za świetna. Czuć ducha eksploracji.

Według mnie, trzeba sobie zadać pytanie czego się oczekuje od gry. Ja oczekiwałem tego samego co oryginalna trylogia z kilkoma nowymi pomysłami. I jak dlam nie poziom questow pobocznych jest podobny. Eksploracja patrz me1 tylko lepiej zrealizowana. Fabuła światów ciekawa. Główny wątek tez. Daje radę.
Sadze ze jak ktoś ciśnie grę 10h dziennie to się nie dziwie gra może się przejść :p gram średnio 4-5 h dziennie max i nie czuje się znużony. I co najważniejsze nie gram na szybko tylko staram się grac na spokojnie sprawdzając/zwiedzający każdy element gry.

23.03.2017 10:02
1
odpowiedz
Caviez89
12
Legionista

https://www.youtube.com/watch?v=I0Q3-2MKnXo&t=208s - Ten filmik idealnie odwzwierciedla czym i jacy są hejterzy :). Doskonale pokazuje to całą sytuację z hejpem na ANdromedę.

23.03.2017 10:06
-7
odpowiedz
7 odpowiedzi
Caviez89
12
Legionista
9.0

Ja też bardzo sobie chwalę Andromedę, przeszedłem gdzieś na oko z 40-45h. Giereczka wciąga! Ma swoje minusy ale jaka gra nie ma?

Ten cały Hejp na Andromedę jest zbędny. W Wieśku 3, GTA 5 też było mega dużo Gliczy. I co ? Naśmiewano się na taką skalę? nie.

23.03.2017 11:29
odpowiedz
1 odpowiedź
Caviez89
12
Legionista

EvolvedForever wpisz sobie glicze witcher 3 , glicze wiedźmin 3 np na Youtube. Masz tego masę.

23.03.2017 12:29
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
nocny_wódz
9
Legionista

A oto Epicka walka Krogan. Ostrzegam, bardzo ostry materiał, tylko dla osób o stalowych nerwach.

https://youtu.be/m1qhvHJl4wg?t=759

23.03.2017 13:34
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
premium476120
0
Junior

6 płyt DVD....a bluray na rynku od ponad 10 lat ... napęd kosztuje 1/3 ceny gry. Może w końcu czas zostawić DVD w tyle.

23.03.2017 13:48
odpowiedz
1 odpowiedź
Zyava
5
Konsul

Cholera, ME1 i ME3 przechodziłem po dwa razy, ME2 raz. A teraz to nie wiem co robić...I tak chciałem Andromedę kupić za jakieś 2/3 miesiące..ale.... Nie oceniam po gameplayach i recenzjach bo to bez sensu.Jednak trochę po tym co widzę to już chyba nie jest gra dla mnie.Wpadki techniczne, kiepskie animacje, czy lekkie bugi to dla mnie nic nie znaczące drobiazgi które autorzy poprawią. Ale wydaje mi się, tak jak pisałem wcześniej,że ME Andromeda to tylko produkt, robiony na szybką sprzedaż. Gra która już nie posiada tego klimatu i duszy co trylogia.Nie ma tej ciekawej historii.Grałem trochę w Triala, i czegoś brakowało.Teraz te obawy jakby nabierają kształtu. Wielu z graczy porównuje MAE do Inkwizycji. Sam Inkwizycji nie ukończyłem bo mnie umęczyła...więc...Nie mówię jeszcze grze NIE, czekam jak się sytuacja rozwinie dalej.

post wyedytowany przez Zyava 2017-03-23 13:49:26
23.03.2017 14:42
odpowiedz
2 odpowiedzi
Voltron
48
Centurion

Po pierwszych opłaconych przez EA recenzjach ME:A na metracritic zaczęły wpadać bardziej objektywne recenzje. Wczoraj wpadły 3 nowe Recenzje, bardzo bardzo podobne jeśli chodzi o mocne i słabe strony. Wszystkie 7/10. Oczko wyżej niż ja bym dał (6/10), ale podsumowanie jest takie same: dobra przeciętna gra, zły RPG i to nie jest ten sam Mass Effect którego pokochaliśmy.

23.03.2017 15:02
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Caviez89
12
Legionista

EvolvedForever a czy Andromeda ma glicze które uniemożliwiają grę? Jakoś gram juz 40h i nie widzę tego. Baa nawet mniej bugów niż w Wieśku.

23.03.2017 15:55
odpowiedz
DragonAS
6
Legionista

Witam mam pytanie czy dam rade zagrać w te gre na 16gb ram procesor amd fx 6100 i karta graficzna geforce gt 630 4gb ram 128 bit czy nie

23.03.2017 16:35
odpowiedz
2 odpowiedzi
premium476120
0
Junior

Czy to jest na robione na tym samym silniku co Inkwizycja ? ... który już w tedy był przestarzały i wszystko wyglądało "metalicznie cukierkowo"

23.03.2017 17:56
odpowiedz
3 odpowiedzi
bannedbutton
1
Junior

Hej cześć
Pytanko, mieszkam i pracuje na terenie belgii. Jak kupie mass efekt ps4 tutaj aktualizacja wrzuci spolszczenie? System instalowany był w polsce i nie mówcie że zawsze wrzuca np. Fallout 4 nie.

23.03.2017 18:46
odpowiedz
icichacal
47
Pretorianin

Takiej frajdy z walki nie mialem od czasów Destiny..

23.03.2017 20:03
1
odpowiedz
KrakenOctopus
3
Legionista
post wyedytowany przez KrakenOctopus 2017-03-23 20:04:30
23.03.2017 20:35
odpowiedz
1 odpowiedź
BloodStarBoy
1
Junior

Nawet mieszkając w Holandii i kupując grę poprzez Origin nie będę miał dostępu do polskiej wersji... co za kicha z tym... Nie wiem co wydawcy próbują zrobić z takimi ruchami...

23.03.2017 23:12
odpowiedz
2 odpowiedzi
kęsik
64
Legend

6,5h za mną i muszę powiedzieć, że gra jest naprawdę bardzo dobra. Dużo lepsza od Inkwizycji. Zdecydowanie czuć klimat Mass Effecta, szczególnie jedynki. Dialogi i postaci jak na razie trzymają poziom. Z bugami i animacjami wcale nie jest tak źle.

24.03.2017 08:42
odpowiedz
6 odpowiedzi
pieterkov
58
Konsul

Dlaczego system pokazuje, że gra w recenzji GOL otrzymała 9,0 podczas gdy w recenzji jasno stoi 8,5? Sztucznie zawyża to średnią ocenę gry.
Update: mój błąd. Wersja PC dostała 9.0. Wiarygodność mediów these days... Dawać 9 zabugowanej grze shejconej przez społeczność i pełnej różnych niedociągnięć oraz zapychaczy, a 9.5 doskonałemu wiedźminowi w którym każdy quest poboczny wciąga...

post wyedytowany przez pieterkov 2017-03-24 08:46:04
24.03.2017 10:36
odpowiedz
4 odpowiedzi
EvolvedForever
6
Pretorianin

Może mi ktoś powiedzieć ile czasu zajmuje ukończenie tej gry?
Mam ok.2h przegrane w Andromedę a na liczniku pokazuje mi że mam 10 % ukończone, ta gra jest taka krótka?

24.03.2017 11:31
-1
odpowiedz
sociopath777
63
Pretorianin
9.0

Pierwszy post usunięty bo jakiś kapuściany łeb musiał donieść że bolą go wulgaryzmy w treści, nie chodziło o to tylko o wytknięcie części prawdy o tym że gra jest na prawdę dobra. Ale jak donosiciel nie doniesie żyć nie może.

Wczoraj pobrałem grę do końca o około 9tej rano, miałem wolny dzień spędziłem z Andromedą czas do północy, początek całkowicie mnie odrzucił, (I NIE ZE WZGLĘDU NA ANIMACJE, BO TE SĄ DOBRE, A ŻE NIE WYSZŁO IM "CZASAMI" COŚ Z RUCHAMI OCZU NIE WNOSI ŻADNEGO MINUSA DLA MNIE, NIE UŚWIADCZYŁEM TEŻ ŻADNYCH DZIWNYCH WYRAZÓW TWARZY CZY CZEGOKOLWIEK Z TYM ZWIĄZANEGO, TYSIĄCE MONGOŁÓW ŁADUJE NA YOUTUBE PRZEROBIONE ZDJĘCIA A NAWET FILMY POKAZUJĄCE KOŚLAWĄ ANIMACJE CAŁEJ POSTACI A W SZCZEGÓLNOŚCI TWARZY, Z TEGO CO PAMIĘTAM KAŻDY MASS EFFECT MIAŁ ZEZA U NIEKTÓRYCH, TUTAJ AKURAT JEST TO CZĘSTSZE, KOBIETY NIE SĄ KRYTYCZNIE BRZYDKIE JAK TWIERDZICIE, WIELE ŚWIŃ W TEJ GRZE JEST ŁADNIEJSZA NIŻ WASZE DZIEWCZYNY NASTOLATKI KTÓRE GWINTUJĄ WAM PAŁE, POZA TYM TO TYLKO GRA...) jak wspomniałem animacje są ok (poza oczami) grafika bardzo ładna (ustawienie ultra nie ustawia ultra wszystkiego automatycznie, trzeba samemu przestawić) walka i ogólne rzeczy z tym związane też są bardzo dobre, lokacje piękne, nie zauważyłem jeszcze okrutnego systemu zbieractwa jak np. w far cry primal czy 4tej części, inkwizycją wcale mi to nie zalatuje, jest potężna przepaść pomiędzy tymi tytułami.

Fabuła... no właśnie to mnie odrzuciło na początku ale przyjąłem to do siebie że to nie kontynuacja typowego mass effecta, tylko jakaś tam inna historia w innej części wszechświata i tyle, godziny leciały, było dużo walki, dużo gadania (postacie nie są sztywne i bez charyzmy, ********** wy albo nie graliście albo oglądacie tylko filmy na youtube z wychwyconą mimiką twarzy, nagrajcie siebie jak gadacie i wycinajcie nawet losowo kawałki z nagranego filmiku, zobaczycie jakie z was paskudy i to bez przerabiania.) zero crashy, optymalizacja też okey, dźwięk mógłby być lepszy i to tyle... martwię się tylko o fabułę, na razie jestem w takim miejscu że czuć odkrywanie i tajemniczość, zresztą od początku był taki nastrój, ale nie o nastrój tylko chodzi, historia w grze ma to wszystko dopełnić, na razie nie mogę jeszcze nic o tym mówić. Nie mam napisów, znam biegle ang. nie zauważyłem typowo dziecinnych odzywek załogi itd. są miejscami humorystyczne ale nie takie jak znowu nie którzy opisują. Wracając do grafiki nie wiem na jakim sprzęcie grają ludzie, sam z ciekawości zobaczyłem parę filmów na youtube... przecież to chyba było na minimum w minimalnej rozdzielczości... nie ważne, jako kontynuacja mass effect dałbym ocenę 4, jako osobna historia w tym świecie na razie grze dałbym 9 i przestańcie gadać od rzeczy, wpierw kupcie grę zagrajcie na max ustawieniach i wtedy piszcie, ci którzy mają i grają w "pełni" i gra się nie podoba no kurczę, może się nie podobać, gra ma recenzje bardzo dobre aż do bardzo złych, to nie jest kontynuacja waszej trylogii i Sheparda. I nie widze też mniejszych błędów, wypadania postaci poza mapę, "zatkania" się postaci w miejscu i innych bardzo znanych wpadek, mało tego, to pierwsza gra tak dopracowania technicznie od pewnego czasu że aż nie chciało mi się wierzyć patrząc na poprzednio wydawane gry wciągu roku 2016/17.

24.03.2017 11:57
-1
odpowiedz
Frlyng
4
Junior

Jestem bardzo zawiedziony. Byłem fanatykiem serii Mass Effect w 2007-12 latach i uważałem, że wszystko musi zakończyć się dylogiją. Kiedy poznał, że będzie 3-? część, pomyślałem, że projektanci zrobią coś bardzo silne, przecież 5 lat opracowania chapią dla doskonałej gry. Jak że myliłem się...
W praktyce wyszedł nie przepracowany surowiec z niezrozumiałą animacją, neoptymizowanym engine'm i z dziurą w fabule
http://onlinekasynopolis.pl/betsoft/fruit-zen

24.03.2017 12:13
-1
odpowiedz
Franusss
83
Generał

Mnie tam zwisa ruch gałek ocznych czy ust.... to nie jest najważniejsze.

Ważne aby gra przynosiła radość i satysfakcję z rozwałki przecież o to tutaj głównie chodzi. Eksploracja i rozwałka a nie o ułożenie ust względem brwi czy inne ściemy............ olać to.

Dziś polatam parę godzin i zobaczę z czym to się je. Ponowię, że nie interesuje mnie animacja TWARZY to sprawa 2-3 planowa.

24.03.2017 13:13
odpowiedz
1 odpowiedź
Kajdorf
48
Konsul

Patrząc na twarze postaci mam wrażenie jakbym już to gdzieś widział. A tak, taka samą nabitę mieliśmy z X-Rebirtha, gdzie twarze wyglądały jakby sztucznie postarzone. Tutaj jest to samo. No i ciągle spotykam klony, większość postaci ma wyglada tego NPC. Jest nawet miejsce gdzie stoją dwie takie osoby obok siebie, wystarczy tylko zrobić kilka kroków.
Questy, jeszcze nie wystartowałem, ale już są w pobocznych skany od 10 do 50 elementów w jednym queście.

24.03.2017 15:44
odpowiedz
1 odpowiedź
Pols
17
Legionista
8.5

ME Andromeda to przykład jak czarny PR ma zniszczyć grę i zniechęcić do jej zakupu. Będąc ultra fanem ME, nawet ocena 1/10 by mnie nie zniechęciła do przekonania się na własnej skórze, jak jest naprawdę, a jest:

-animacje, totalnie rozdmuchany problem, w zasadzie nie zauważalny. Połowy gifów z memami (bieganie po schodach czy dziwne kroki) w ogóle mi się nie przytrafiły. Te, które są stanowią ułamek całej rozegranej prze zemnie gry i po wczuciu w klimat i fabułę kompletnie nie zauważone.

-problemy techniczne (PC), i5-4690k, GTX 970, 8 GB. Ustawienia ultra w 1080. Średnia ilośc fps 50. Momenty spokojniejsze 60+, walka wybuchy etc 45-50. Przerywniki filmowe spadki do 30. Ogólnie gra się bardzo przyjemnie, problemy są w cutscenkach, ale tylko na kilka-kilkadziesiat sekund

-śmieciowe misje poboczne, ciężko powiedzieć, jak dla mnie to w każdej ostatniej grze to mamy. Mad Max, Tomb Rider, Horizon itd wszystkie gry to mają. Misje typu zabij przynieś pozamiataj - nie spotkałem się. Nie ma co porównywać do W3, ale trzyma poziom większości gier zagranicznych .

-fabuła - narazie ok, bardzo przypomina ME 1, w zasadzie to kopia, co jak dla mnie jest na plus.

-dialogi - niczym się nie różnią od poprzednich części. Trzymają poziom

-walka - bardzo zubożała, może jest i jest bardziej dynamiczna, ale kompletnie chaotyczna. Chowanie się za osłona wg mnie do poprawy, brak możliwości przejęcia kompana i zarządzanie jego umiejętnościami uważam, że największą wadę póki co.

-Dragon Age Inkwizycja? Tak.

Ogólnie po kilkunastu godzinach oceniam ME:A na solidny tytuł, gratka dla miłośników eksploracji. Jak każda gra ma swoje wady, ale cały ten PR jaka to tragedia wyszła jest kompletnym nie porozumieniem. Ocenę na GOL-u uważam, póki co za trafną. Dzieciaka z gram pl pozdrawiam serdecznie :)

post wyedytowany przez Pols 2017-03-24 15:50:56
24.03.2017 17:16
odpowiedz
BlaskOgnia
1
Legionista

No a ja właśnie wróciłem ze swoim egzemplarzem z Empiku. Kurde. 6 DVD, przewidywany czas instalacji 1 godzina. Wicie kiedy po raz ostatni instalowałem coś z nośnika? :) Za czasów Baldura. Wtedy było to CD... i też mieliło ponad 30 minut :) cholera ani o krok postępu. Buaahahahahaha :D Zamieszczę i spostrzeżenia jak pogram :)

24.03.2017 17:24
odpowiedz
JÓZEK2
92
Generał
8.0

Gdy bym nie znał kolejności wydania, powiedział bym, że ME 3 był po ME A. Sorki ale momentami nie ma porównania w grafice, na duży minus dla A. i to właśnie za wykonanie postaci. Wystarczy porównać. Na Boga, te gry dzieli PONAD 4 lata i co ? kicha. Na prawdę potrafię przymykać oko na niedociągnięcia więc psów nie wieszam ale porównując ME 3 i A. ... ech.
Aria, i nie tylko, w grafice i wszystko na ten temat

24.03.2017 17:25
odpowiedz
JÓZEK2
92
Generał

Przykłady można mnożyć. Z resztą co ja tu będę, sami wiecie. Wydaje mi się, że EA jednak trochę pośpieszyła się z premierą. Jeszcze z miesiąc, tak na Święta i może...?!

post wyedytowany przez JÓZEK2 2017-03-24 17:28:54
24.03.2017 17:38
odpowiedz
BlaskOgnia
1
Legionista

Cholera... ale 180 zł za grę bez jednego grosza... i nawet mapy galaktyki wydrukowanej... widać nie nauczyli się wiele od CD'pu... a szkoda, bo taka jebutna mapa galaktyki na ścianę byłaby naprawdę fajną sprawą, a przecież wydruk egzemplarza... ile to może kosztowa? 10 groszy? Złotówkę? Przy masowej produkcji pewnie nawet mniej... szkoda, szkoda, bo nie ma wokół takiej otoczki, która powodowałaby, że gra niejako "wychodzi" poza obręb monitora...

24.03.2017 17:42
odpowiedz
1 odpowiedź
Malina107
0
Junior

Mam pytanko co do wersji pudełkowej:
po zakupie takiej wersji normalnie aktywuje się grę w Origin i można ją pobrać?
Pytam, bo mam laptopa bez napędu, a że od X lat z napędów optycznych nie korzystam, to nie chcę specjalnie takowego kupować.

24.03.2017 17:44
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
Lord .
27
Konsul

Jak u was sytuacja z płynnością gry? U mnie na i5, rx 470 4gb i 12gb ram na wysokich ustawieniach fullhd trzyma 50 klatek ale głównie na planetach bo w nexusie bieda straszna nawet do 30 potrafi spaść ;/

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze