Scribblenauts [DS]

Scribblenauts to gra logiczna, w której ukończenie kolejnych poziomów zależy od naszej wyobraźni, a konkretnie od przedmiotów, które sobie do tego zażyczymy.

wersja językowa:
angielska

Scribblenauts data premiery gry na NDS:

15 września 2009 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

09 października 2009 ( Europejska premiera )

15 września 2009 ( premiera w USA )

gry podobne do Scribblenauts:

D.W.A.R.F.S.

logiczne

Scribblenauts to nietypowa i bardzo oryginalna gra logiczna, stworzona przez firmę 5TH Cell, odpowiedzialną m.in. za Lock’s Quest czy Drawn to Life. Dość powiedzieć, iż rozgrywka w opisywaną grę ograniczoną jest praktycznie tylko naszą wyobraźnią.

Naszym zadaniem jest pomoc głównemu bohaterowi gry, Maxwellowi, w zebraniu gwiazdek obecnych na każdym z poziomów (a tych twórcy przygotowali ponad 100!). Osiągnąć cel możemy poprzez rozwiązanie kolejnych zadań, w tym natomiast pomaga nam … zwykły notatnik. To w nim właśnie piszemy nazwę przedmiotu, który w danej chwili potrzebujemy. Przedmiot ten materializuje się, a my możemy wykorzystać go tak jak to ma miejsce w świecie rzeczywistym. Przykładowo, gwiazdka znajduje się na drzewie – możemy zatem pójść na łatwiznę i zażyczyć sobie drabiny. Bardziej oryginalnym pomysł jest jednak „napisanie” bobra, który nadgryzie drzewo.

Dzięki takiemu podejściu do sprawy, Scribblenauts zapewnie praktycznie nieskończoną rozgrywkę, ponieważ każdy poziom możemy próbować ukończyć na różne sposoby (co ciekawe, wracając do raz ukończonych poziomów nie możemy jeszcze raz wykorzystać tych samych przedmiotów).

Tryb gry: single player  

komentarze czytelników


pasterka  2009-09-12 - 12:08

Juz sie niemoge doczekac! Super pomysl, mam nadzieje, ze wykonanie tez nie zawiedzie :-)

KrisK  2009-09-14 - 18:07

Może wyda wam się to zabawne, ale to właśnie ta gra przeważyła, że moją przenośną konsolką będzie Nintendo DS. Pomysł na grę od razu mi się spodobał, a trailery są dla mnie rewelacyjne. Już dawno nie widziałem tak oryginalnej produkcji!

Adamu  2009-12-18 - 15:33

To może być na prawdę fajne, wlaśnie takie gry wykorzystują możliwości DS'a.

Maku  2010-02-02 - 15:44

Giera ciekawa, zajebisty pomysł!

alhaszasz  2010-03-11 - 20:49

W TAKĄ ORYGINALNĄ I INNOWACYJNĄ GRE JUŻ DAWNO NIE GRAŁEM ,BRAWO!!!!!!!! FANTASTYCZNA GIERA

fenrike  2010-09-01 - 17:50

naprawdę świetna gra: super pomysł, super wykonanie... może troszeczkę przerost formy nad treścią; jednocześnie żywię nadzieję, że Super Scribblenauts pobije swoją starszą siostrę na łeb i szyję