Wiadomość gramynawynos.pl 30 października 2015, 12:48

autor: Adrian Werner

Dead Effect 2 to efektowny FPS utrzymany w klimacie horroru science-fiction

W usługach App Store i Android zadebiutowała gra Dead Effect 2, czyli pierwszoosobowa strzelanka, której akcja toczy się na pokładzie pełnego potworów statku kosmicznego.

Nadszedł wreszcie dzień, na który fani mobilnych FPS-ów czekali od dawna. Na rynek trafiła bowiem gra Dead Effect 2, czyli utrzymana w klimacie futurystycznego horroru strzelanka studia BadFly.

Gra dostępna jest obecnie wyłącznie na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Na obu platformach korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Pod względem fabularnym gra stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszego Dead Effecta. Akcja ponownie przenosi nas więc w odległą przyszłość, na pokład galaktycznego krążownika ESS Meridian, którego załoga przeobrażona została w krwiożercze potwory. Co gorsza, tym razem nie są one jedynym zagrożeniem. Gdzieś głęboko wewnątrz statku przebudziło się coś znacznie gorszego, co stanowi zagrożenie nie tylko dla życia ocalałych, ale również dla ich umysłów.

Dead Effect 2 trailer

Dead Effect 2 trailer [1:28]

Zwiastun gry Dead Effect 2 od studia BadFly Interactive.

Dead Effect 2 to klasyczny FPS utrzymany w klimacie horroru – zabawa sprowadza się do eksplorowania lokacji i walki z różnorodnymi wrogami. Podczas rozgrywki mamy okazję zebrać czterdzieści typów uzbrojenia, a każdy z nich da się modyfikować. Do wyboru są trzy postacie z unikalnymi osobowościami. Nie zabrakło także systemu rozwoju, pozwalającego na instalowanie w ciałach bohaterów ponad setki różnych cyberwczespów.

Gra nie oferuje trybu multiplayer, ale wynagradza to bardzo długa jak na standardy mobilne kampanią, której przejście zajmuje ponad dwadzieścia godzin. Dead Effect 2 robi także bardzo dobre wrażenie jakością wykonania. Grafika plasuje ten tytuł w czołówce gatunku FPS na smartfonach i tabletach, a autorzy zadbali także o profesjonalnie podłożone głosy i udaną ścieżkę dźwiękową. Do tego nie zapomniano o wsparciu dla padów, choć dotykowy system sterowania także nie pozostawia wiele do życzenia.

Dead Effect 2

Dead Effect 2

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
30.10.2015 16:57
hinson
52
Konsul

Powinni tą grę przenieść na duże konsole i PC. Ulepszyć grafikę, dostosować sterowanie do padów, myszek i klawiatur i wywalić mikropłatności.
Obecnie brakuje nowych strzelanek i każda nowa marka jest mile widziana.

30.10.2015 18:36
odpowiedz
hardcoholic
78
Pretorianin

O strzelanki na pecety i konsole to ja bym sie nie obawial :D

30.10.2015 23:34
odpowiedz
Garret Rendellson
87
Legend

Tytuł jak jakaś gra na automat sprzed 20 lat XD

30.10.2015 23:40
odpowiedz
.:Jj:.
92
 No Medicine For Regret 

W jedynkę grałem na PC- jak na tytuł tego typu, całkiem ujdzie.

Tytuł jak jakaś gra na automat sprzed 20 lat XD

Primo- to tytuł na komórki i inne urządzenia przenośne.
Secundo- to jest grafika w FPSie sprzed 20 lat.

01.11.2015 00:56
odpowiedz
Garret Rendellson
87
Legend

Chodziło o nazwę

20.11.2015 01:16
odpowiedz
Eskim0s
6
Legionista

Mam tą gierkę i jest według mnie jedną z najlepszych gier na andka, chodzi bez problemu na max detalach a jak podłącze kontroler, to jest frajda.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze