Wiadomość gry w Polsce 29 kwietnia 2013, 13:35

autor: Hed

Neverwinter otrzyma polską wersję językową – premiera latem 2013 roku

Neverwinter będzie zawierał pełną polską wersję językową – ogłosiła firma Perfect World Europe. Produkcja free-to-play studia Cryptic wystartuje na naszym rynku latem 2013 roku. Jutro rozpocznie się za to jej otwarta beta, do której dostęp będzie nieograniczony.

Neverwinter będzie po polsku – premiera latem. - Neverwinter otrzyma polską wersję językową – premiera latem 2013 roku - wiadomość - 2013-04-29
Neverwinter będzie po polsku – premiera latem.

Neverwinter, sieciowa gra akcji RPG od studia Cryptic, doczeka się polskiej wersji językowej dzięki firmie Perfect World Europe. Wydawca poinformował, że w pełni zlokalizowana produkcja, a więc zawierająca także dubbing, wystartuje w Polsce latem 2013 roku. Fani uniwersum Dungeons & Dragons mogą zacierać ręce – szykuje się nowa przygoda w klimatach fantasy, utrzymana w duchu kultowego Neverwinter Nights.

Decyzja o przetłumaczeniu gry na polski i inne języki wiąże się z chęcią rozszerzenia działalności o nowe rynki – czytamy w informacji prasowej przesłanej przez Perfect World Europe. Ta chińska firma specjalizująca się w grach MMO regularnie poszerza wpływy na Zachodzie. W przeszłości wydawca wypuścił między innymi grę Torchlight, a później kupił odpowiadające za nią studio Runic Games. Perfect World jest też właścicielem Cryptic Studios, czyli autorów Neverwinter.

Neverwinter specjalista w broni dwuręcznej (PL)

Neverwinter specjalista w broni dwuręcznej (PL) [1:23]

Prezentacja jednej z klas postaci w grze Neverwinter, wojownika specjalizującego się w broni dwuręcznej.

Premiera Neverwinter jest coraz bliżej, ale zanim do niej dojdzie, trzeba przetestować grę. Studio Cryptic ruszy z otwartą betą już jutro – dostęp do niej otrzymają wszyscy zainteresowani bez żadnych ograniczeń. Wynika to zapewne z charakteru samej produkcji, która korzysta z modelu free-to-play, a wiec oferuje rozgrywkę za darmo, ale zawiera pewne mikropłatności. Zainteresowanych tematem odsyłamy do naszego tekstu o wrażeniach z zamkniętej bety.

Neverwinter otrzyma polską wersję językową – premiera latem 2013 roku - ilustracja #3Neverwinter to MMORPG osadzony w tytułowym mieście, znanym z uniwersum The Forgotten Realms. W grze wcielimy się w bohatera reprezentującego jedną z pięciu klas, aby walczyć z potworami w pięcioosobowych drużynach. Twórcy ze studia Cryptic chcą połączyć dynamiczny system walki z zasadami oraz charakterem Dungeons & Dragons. Nie bez znaczenia jest to, że produkcja będzie zawierała edytor The Foundry, który pozwoli kreować własne scenariusze.

  1. Beta gry Neverwinter - MMORPG w świecie Forgotten Realms
  2. Oficjalna strona gry Neverwinter