Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 14 listopada 2017, 18:20

autor: Góral

The Game Awards 2017 - ujawniono nominowane gry

Poznaliśmy gry nominowane do tegorocznych nagród The Game Awards 2017. Wśród faworytów do największej liczby statuetek są: The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey, Horizon Zero Dawn, Destiny 2 i Cuphead. Co ciekawe, wśród kandydatów do tytułu gry roku znalazło się Playerunknown's Battlegrounds.

Mario, Zelda, Horizon, Persona czy PlayerUnknown’s Battlegrounds otrzyma tytuł Gry roku? - The Game Awards 2017 - ujawniono nominowane gry - wiadomość - 2017-11-14
Mario, Zelda, Horizon, Persona czy PlayerUnknown’s Battlegrounds otrzyma tytuł Gry roku?

Przed kilkoma dniami poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat The Game Awards 2017 – kolejnej edycji „growych oscarów”. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia, w godzinach 2:30-5:30 czasu polskiego. Natomiast dziś ujawniono produkcje nominowane do nagród. Zwycięzców wybiorą przedstawiciele największych branżowych, i nie tylko, mediów, w tym dziennikarze serwisów: GameSpot, IGN, Giant Bomb, PC Gamer, EuroGamer czy Kotaku. Wy jednak również możecie dołożyć cegiełkę do wyników, wskazując ulubiony tytułu na oficjalnej stronie, do której link zamieszczamy poniżej.

Wśród faworytów znajduje się kilka produkcji. Na pierwszy plan wysuwają się tytuły Nintendo - The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Super Mario Odyssey, które otrzymały po sześć nominacji. Również Sony ma się z czego cieszyć, gdyż Horizon Zero Dawn także pojawia się w sześciu kategoriach. Tyle samo nagród może zgarnąć Destiny 2 z obozu Activision/Blizzard. Na szczęście zauważono też mniejsze produkcje, w tym Cuphead (pięć nominacji). Jak widać, walka będzie zacięta, więc czekamy na wyniki.

Gra roku (Game of The Year)

  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)
  • Persona 5 (Atlus)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)

Najlepszy projekt (Best Game Direction)

  • Wolfenstein II (MachineGames / Bethesda)
  • Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza fabuła (Best Narrative)

  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow/Annapurna Interactive)
  • NieR: Automata (Platinum Games/Square Enix)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Wolfenstein II (MachineGames/Bethesda)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment)

Najlepszy kierunek artystyczny (Best Art Direction)

  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • Cuphead (Studio MDHR)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Persona 5 (Atlus)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza muzyka (Best Score/Music)

  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • Cuphead (Studio MDHR)
  • NieR: Automata (Platinum Games/Square Enix)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Persona 5 (Atlus)

Najlepsze udźwiękowienie (Best Audio Design)

  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)

Najlepsza kreacja aktorska (Best Performance)

  • Melina Juergens jako Senua z Hellblade
  • Laura Bailey jako Nadine Ross z Uncharted: The Lost Legacy
  • Claudia Black jako Chloe Frazer z Uncharted: The Lost Legacy
  • Brian Bloom jako BJ Blazkowicz z Wolfensteina II
  • Ashly Burch jako Aloy z Horizon: Zero Dawn

Najlepsza gra zaangażowana (Games for Impact)

  • Please Knock on My Door (Levall Games)
  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • Life is Strange: Before the Storm (Deck Nine/Square Enix)
  • Bury Me, My Love (The Pixel Hunt/Figs, ARTE)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow/Annapurna Interactive)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)

Najlepiej rozwijana gra (Best Ongoing Game)

  • Warframe (Digital Extremes)
  • Rainbow Six: Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Overwatch (Blizzard)
  • Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)
  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)

Najlepsza gra mobilna (Best Mobile Game)

  • Super Mario Run (Nintendo)
  • Old Man’s Journey (Broken Rules)
  • Monument Valley 2 (ustwo games)
  • Hidden Folks (Adriaan de Jongh/Sylvain Tegroeg)
  • Fire Emblem Heroes: Shadows of Valentia (Intelligent Systems/Nintendo)

Najlepsza gra na handheldy (Best Handheld Game)

  • Poochy and Yoshi’s Woolly World (Good-Feel / Nintendo)
  • Monster Hunter Stories (Marvelous/Nintendo)
  • Metroid: Samus Returns (MercurySteam/Nintendo)
  • Fire Emblem: Echoes (Intelligent Systems/Nintendo)
  • Ever Oasis (Grezzo/Nintendo)

Najlepsza gra VR/AR (Best VR/AR Game)

  • Superhot VR (SUPERHOT Team)
  • Star Trek: Bridge Crew (Red Storm Entertainment/Ubisoft)
  • Lone Echo/Echo Arena (Ready at Dawn/Oculus Studios)
  • Farpoint (Impuse Gear/Sony Interactive Entertainment)
  • Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)

Najlepsza gra akcji (Best Action Game)

  • Prey (Arkane/Bethesda)
  • Nioh (Team Ninja/Sony Interactive Entertainment)
  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • Cuphead (Studio MDHR)
  • Wolfenstein II (MachineGames/Bethesda)

Najlepsza przygodowa gra akcji (Best Action/Adventure Game)

  • Uncharted: The Lost Legacy (Naughty Dog/Sony Interactive Ent.)
  • Assassin’s Creed: Origins (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza gra RPG (Best Role Playing Game)

  • South Park: The Fractured But Whole (Ubisoft San Francisco/Ubisoft)
  • Final Fantasy XV (Square-Enix Business Division 2/Square-Enix)
  • Divinity: Original Sin 2 (Larian Studios)
  • NieR: Automata (Platinum Games/Square Enix)
  • Persona 5 (Atlus)

Najlepsza bijatyka (Best Fighting Game)

  • Tekken 7 (Bandai Namco Studios/Bandai Namco Entertainment)
  • Nidhogg 2 (Messhof Games)
  • Marvel vs. Capcom: Infinite (Capcom)
  • Injustice 2 (NetherRealm Studios/Warner Bros. Interactive Ent.)
  • ARMS (Nintendo EPD/Nintendo)

Najlepsza gra rodzinna (Best Family Game)

  • Splatoon 2 (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Sonic Mania (PagodaWest Games + Headcannon/Sega)
  • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan/Ubisoft)
  • Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo EAD/Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)

Najlepsza gra strategiczna (Best Strategy Game)

  • XCOM 2: War of the Chosen (Firaxis Games/2K)
  • Tooth and Tail (Pocketwatch Games)
  • Total War: Warhammer II (Creative Assembly/Sega)
  • Halo Wars 2 (Creative Assembly + 343/Microsoft Studios)
  • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan/Ubisoft)

Najlepsza gra wyścigowa/sportowa (Best Sports/Racing Game)

  • Project Cars 2 (Slightly Mad Studios/Bandai Namco Entertainment)
  • Pro Evolution Soccer 2018 (PES Productions/Konami)
  • NBA 2K18 (Visual Concepts/2K Sports)
  • GT Sport (Polyphony Digital/Sony Intetactive Entertainment)
  • Forza Motorsport 7 (Turn 10 Studios/Microsoft Studios)
  • FIFA 18 (EA Vancouver/EA)

Najlepszy multiplayer (Best Multiplayer)

  • Fortnite (Epic Games)
  • Call of Duty: World War II (Sledgehammer Games/Activision)
  • Splatoon 2 (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo EAD/Nintendo)
  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)

Najbardziej wyczekiwana gra (Most Anticipated Game)

  • The Last of Us Part II (Naughty Dog/Sony Interactive Ent.)
  • Red Dead Redemption II (Rockstar Games)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games/Sony Interactive Ent.)
  • God of War (Santa Monica Studio/Sony Interactive Ent.)

Najlepsza gra niezależna (Best Independent Game)

  • Pyre (Supergiant Games)
  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • Cuphead (Studio MDHR)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow/Annapurna Interactive)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)

Najlepsza gra studencka (Best Student Game)

  • Meaning (Hariz Yet; DigiPen Institute of Technology Singapore)
  • Level Squared (Kip Brennan, Stephen Scoglio, Dane Perry Svendsen; Swinburne University of Technology)
  • Impulsion (Hugo Verger, Rémi Bertrand, Maxime Lupinski; IIM – Institut de l’Internet et du Multimédia)
  • Falling Sky (Jonathan Nielssen, Nikolay Savov, Mohsen Shah; National Film and Television School)
  • Hollowed (Erin Marek, Jerrick Flores, Charley Choucard; University of Central Florida - Florida Interactive Entertainment Academy)
  • From Light (Alejandro Grossman, Steven Li, Sherveen Uduwana; University of Southern California)

Najbardziej wpływowa osobowość/youtuber/streamer (Trending Gamer)

  • Steven Spohn (AbleGamers)
  • Mike Grzesiek (Shroud)
  • Guy Beahm (Dr. Disrepect)
  • Clint Lexa (Halfcoordinated)
  • Andrea Rene (What’s Good Games)

Najlepsza gra e-sportowa (Best Esports Game)

  • Rocket League (Psyonix)
  • League of Legends (Riot)
  • DOTA 2 (Valve)
  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
  • Overwatch (Blizzard)

Najlepszy e-sportowiec (Best Esports Player)

  • Kuro “KuroKy” Salehi Takhasomi (Team Liquid, DOTA 2)
  • Je-hong “ryujehong” Ryu (Seoul Dynasty, Overwatch)
  • Nikola ‘NiKo’ Kovac (FaZE Clan, Counter-Strike: GO)
  • Marcelo ‘coldzera’ David (SK Gaming, Counter-Strike: GO)
  • Lee sang-hyeok “Faker” (SK Telecom 1, League of Legends)

Najlepsza drużyna e-sportowa (Best Esports Team)

  • Team Liquid
  • SK Telecom 1
  • Lunatic-Hai
  • FaZe Clan
  • Cloud 9

Najlepszy debiut wśród gier niezależnych (nowe studio i jego pierwszy projekt) (Best Debut Indie Game)

Nagroda przyznawana przez publiczność.

  • Slime Rancher (Monomi Park)
  • Mr. Shifty (Team Shifty)
  • Hollow Knight (Team Cherry)
  • Golf Story (Sidebar Games)
  • Cuphead (Studio MDHR)

Najlepsza chińska gra (Best Chinese Game)

Nagroda przyznawana przez widzów z Chin.

  • Monument Valley 2 (ustwo)
  • jx3 HD (Kingsoft Corporation)
  • Gumballs (QcPlay Limited)
  • ICEY (FantaBlade Network)
  • King Of Glory (Timi Studio Group)
The Game Awards 2017 - ujawniono nominowane gry - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.