Wiadomość gry na świecie 23 marca 2017, 12:27

autor: luckie

Twórcy gry Arma III szczegółowo o nadchodzących DLC

W najnowszym filmie promocyjnym gry Arma III twórcy opowiadają ze szczegółami o nadchodzących dodatkach, w tym pakiecie Jets, zaplanowanym na maj tego roku.

Twórcy gry Arma III z czeskiego studia Bohemia Interactive opublikowali film, w którym pokrótce podsumowują minione cztery lata rozwoju produkcji oraz opowiadają szerzej o planach na najbliższą przyszłość. Jedną z nadchodzących nowości jest DLC o nazwie Jets, które oferować m.in. trzy myśliwce bojowe oraz drona. Oprócz dodatkowej zawartości pakiet wprowadzi roszerzone mechaniki obsługi maszyn latających, w tym rozbudowaną awionikę, model uszkodzeń czy możliwość przezbrajania samolotów.

Inny planowany dodatek nosi roboczą nazwę Orange i jest przygotowywany przez nowe studio Bohemii w Amsterdamie. Póki co twórcy nie ujawniają szczegółów, zdradzają jedynie, że możemy się po nim spodziewać garści nowych pojazdów, strojów, sprzętu bojowego i elementów kosmetycznych oraz minikampanii.

Gracze, które nie zdecydują się na zakup nowych dodatków do Arma III, i tak będą mogli bezpłatnie skorzystać z usprawnionych mechanik. - Twórcy gry Arma III szczegółowo o nadchodzących DLC - wiadomość - 2017-03-27
Gracze, które nie zdecydują się na zakup nowych dodatków do Arma III, i tak będą mogli bezpłatnie skorzystać z usprawnionych mechanik.

Pakiet czterech nadchodzących dodatków do gry Arma IIIJets, Orange, Tac-Ops i Tanks – da się kupić w oficjalnym sklepie studia Bohemia Interactive w cenie 22,99 euro (ok. 98 zł). Pierwszy z nich ukaże się najprawdopodobniej w maju, a ostatni w pierwszym kwartale 2018 roku.

Oprócz płatnej zawartości, twórcy przygotowują darmowe DLC Malden, mające się ukazać 22 czerwca. Wprowadzi ono tytułową wyspę doskonale znaną fanom Operation Flashpoint, a także nowy tryb kooperacyjny Combat Patrol. Ponadto dalej będą ukazywać się poprawki techniczne. Jedna z nich to ulepszony 64-bitowy plik .exe, który pozwoli wykorzystać niemal całą pamięć systemu operacyjnego. Deweloperzy dokładają starań, by Arma III cieszyła się jeszcze lepszą wydajnością i stabilnością oraz by jeszcze w tym roku była dostępna również na systemach Linux i macOS.

  1. Oficjalna strona gry Arma III
Twórcy gry Arma III szczegółowo o nadchodzących DLC - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
23.03.2017 13:31
-1
Camelson
9
Generał

Czy będzie DLC poprawiające tragiczną optymalizację?

23.03.2017 13:33
odpowiedz
tybet2
80
Generał

Nie.

23.03.2017 13:37
1
odpowiedz
Łosiu
186
Redakcja GRY-OnLine

Camelson - to o czym piszesz to kluczowy FEATURE każdej gry Bohemia Interactive. Zabawa przez łzy :)

23.03.2017 14:00
odpowiedz
plochol
19
Legionista

ArmA przez te 4 lata się zmieniła, powiedziałbym na lepsze. DayZ od 3,5 roku prawie się nie zmienia. Widać na co idą pieniądze. No i czołg też kupili ;)

23.03.2017 14:02
odpowiedz
<Rydygier>
17
Memento mori

16 lat już, a jaka żywotna - pogratulować.

W zasadzie rzadko miewam powód narzekać na optymalizację tej gry (norma, czyli 50-60 FPS zupełnie mi wystarcza, jedynie w miastach lubi spaść niżej, niestety). Wydaje się wręcz, że jak na produkcję tak wymagającą obliczeniowo (zwłaszcza od CPU) optymalizacja jest dość dobra, acz to wrażenie dyletanta. Gdy już uładzą 64-bit, będzie pewnie jeszcze trochę lepiej. Z drugiej strony bywa, że nowe patche czasowo psują coś, co działało. Ostatnio dla przykładu niektórych dotykał tzw. "3 FPS bug". Z trzeciej - pojawiają się features wycelowane w poprawę optymalizacji. O ile mission makerzy ich poprawnie używają, bo bardzo wiele właśnie zależy od twórcy scenariusza i używanych modów. Chyba mało który z narzekaczy to rozumie.

No, ale ja programowo ignoruję wszelkie przejawy MP, multi dla mnie nie istnieje praktycznie, a to tam przede wszystkim narzekają. I niezależnie od przyczyny (dupny serwer, dupne łącza, dupnie napisana misja, faktyczne braki optymalizacji...) lubią pomstować na BI. Ale i tak grają dalej.

Z innej beczki - jeśli Tanks DLC nie będą towarzyszyć fundamentalne zmiany w tym aspekcie AI, to będzie duże rozczarowanie. Status quo to jakiś smutny place holder. Jets DLC jest mi obojętne poza tą jedna nowinką, że ponoć powstaje we współpracy ze zwycięzcą MANW w kategorii addon (?), co jest interesujące. Orange DLC zaciekawia ale po tej garści nowinek już chyba nic ponadto. Ogólnie rozczarowuje mnie osobiście wyższy priorytet konsekwentnie dawany rozwojowi MP.

Ech, co by nie pisać i jak by nie marudzić, dla mnie Arma to wciąż i nadal arcygra oraz wszechsandboks.

post wyedytowany przez <Rydygier> 2017-03-23 14:06:52