Wiadomość gry na świecie 4 lutego 2017, 20:43

Vampyr oraz Call of Cthulhu ukażą się w czwartym kwartale tego roku

Firma Focus Home Interactive poinformowała, że dwie wydawane przez nią produkcje - psychologiczny horror Call of Cthulhu oraz mroczne RPG Vampyr - trafią na sklepowe półki w czwartym kwartale tego roku.

W ostatnim kwartale tego roku otrzymamy dwie mroczne produkcje z katalogu wydawniczego firmy Focus Home Interactive. Z zaktualizowanej strony internetowej spółki dowiedzieliśmy się, że Call of Cthulu autorstwa zespołu Cyanide oraz Vampyr od studia DONTNOD ukażą się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One między początkiem października a końcem grudnia – o ile, odpukać, nie zdarzy się im żaden poślizg.

Studio DONTNOD odniosło spektakularny sukces z Life Is Strange i z pewnością będzie chciało go powtórzyć przy swojej następnej grze. Vampyr wygląda jednak na bardziej rozbudowany i wymagający projekt. - Vampyr oraz Call of Cthulu ukażą się w czwartym kwartale tego roku - wiadomość - 2017-02-04
Studio DONTNOD odniosło spektakularny sukces z Life Is Strange i z pewnością będzie chciało go powtórzyć przy swojej następnej grze. Vampyr wygląda jednak na bardziej rozbudowany i wymagający projekt.

Oba tytuły, które łączy klimat horroru oraz rozbudowane elementy RPG, mają spory potencjał, by stać się jednymi z najciekawszych tegorocznych produkcji, niebędących przedstawicielami segmentu AAA. Vampyr wygląda interesująco przede wszystkim za sprawą obiecywanych przez twórców konsekwencji naszych działań. Jako tytułowy krwiopijca nie możemy dobierać sobie ofiar na chybił trafił, bowiem wyeliminowanie ważnej dla fabuły postaci może uniemożliwić nam wykonywanie niektórych misji. Poza tym ciekawie zapowiada się system rozwoju wampirzych umiejętności oraz klimat Londynu z początków XX wieku, gdzie na ulicach szaleje epidemia hiszpanki. Z kolei oparte na prozie H. P. Lovecrafta Call of Cthulu poza tradycyjnymi elementami – eksploracją, ulepszaniem swoich umiejętności czy rozwiązywaniem zagadek – oferuje też rozbudowaną mechanikę dbania o stan psychiczny sterowanego przez nas bohatera. Jeśli więc co rusz będziemy natrafiać na mroczne sekrety i przerażające istoty, w końcu doprowadzi to protagonistę do szaleństwa.

Jeśli oceniać po pierwszych screenshotach to czego jak czego, ale klimatu w Call of Cthulu z pewnością nie zabraknie. - Vampyr oraz Call of Cthulu ukażą się w czwartym kwartale tego roku - wiadomość - 2017-02-04
Jeśli oceniać po pierwszych screenshotach to czego jak czego, ale klimatu w Call of Cthulu z pewnością nie zabraknie.

Trzymamy więc kciuki za to, by obie produkcje wykorzystały drzemiący w nich potencjał i nie zaliczyły żadnych opóźnień. Ale do czwartego kwartału jeszcze sporo czasu, a Focus Home Interactive ma w zanadrzu co najmniej dwie produkcje, którymi powinniście się do tego momentu zainteresować. Mowa tu o Styx: Shards of Darkness, czyli zaplanowanej na marzec skradance z wiekowym goblinem w roli głównej, oraz The Surge – inspirowana serią Dark Souls gra RPG, osadzona w dystopijnej wizji przyszłości, która ma ukazać się w maju.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Focus Home Interactive
  2. Vampyr na Gamescom 2016 – każde zabójstwo ma znaczenie
Vampyr oraz Call of Cthulu ukażą się w czwartym kwartale tego roku - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
05.02.2017 11:09
drenz
34
Konsul

Styx oraz Call of Cthulhu to produkcje, które z pewnością ogram w tym roku. Cieszy szczególnie ta druga gra, bowiem nie było jeszcze konkretów odnośnie premiery a dawno nie było świtenej produkcji z Cthulhu w tle.

05.02.2017 11:25
odpowiedz
Irek22
76
Grzeczny już byłem

Najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra tego roku to (chyba, bo poniżej wymieniona jest z nią pod tym względem w zasadzie ex aequo) Torment: Tides of Numenera.
Ale najbardziej ciekaw jestem właśnie Vampyra:
- nowe IP,
- tematyka w (c)RPGach od dawna nie poruszana (zwłaszcza że osobiście wolę wampiry od zombie),
- bardzo ciekawie zapowiadający się klimat i realia,
- niektóre zapowiedzi twórców (przede wszystkim konsekwencje działań, na które oczywiście i tak trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, podchodzić do nich z dystansem i dzielić je przez jakieś 2017, niemniej jednak...),
- dość solidne studio.
Pytanie tylko czy twórcom uda się zrobić grę - w moim przekonaniu - przynajmniej dobrą.

05.02.2017 12:49
odpowiedz
wonsiaty
6
Legionista

Te dwa tytuły + wyżej wymieniony nowy Torment..czekam.

05.02.2017 18:52
-1
odpowiedz
Mwa Haha Ha ha
21
Generał

Kiepska sprawa, tyle czekania. Na obie gry mocno licze.
Co do gry od inXile, kogo obchodza popluczyny po prawdziwym Tormencie.