League of Legends - najnowsze wiadomości i informacje

Start finałów Intel Extreme Masters 2015 i ESL One w Katowicach

Dziś w Katowicach rozpoczyna się prawdziwe święto e-sportu - finały imprez Intel Extreme Masters 2015 i ESL One. Najlepsi gracze z całego świata, w tym Polacy z Virtus.pro, będą zmagać się w takich grach, jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i StarCraft II. Rozgrywki da się śledzić w serwisie Twitch.tv.

gry w Polsce - luckie - 12 marca 2015, 11:57

Nowy patch do LoLa, superskórka oraz zapowiedź kolejnej postaci

Gracze League of Legends od kilku godzin mogą pobierać najnowszą aktualizację. Opisana numerem 5.4 łatka skupia się na bohaterach czarujących, ale wprowadza również nową, efektowną skórkę. Niemal jednocześnie ogłoszono także kolejną grywalną postać.

gry na świecie - Łukasz Gołąbiowski - 25 lutego 2015, 13:07

Najlepsze cosplaye – Ahri z gry League of Legends

W ostatnim w tym tygodniu cosplayu prezentujemy Revien Fiennes jako Ahri z gry League of Legends.

pozostałe - Adrian Werner - 22 lutego 2015, 19:59

League of Legends - posłuchaj ścieżki dźwiękowej za darmo

Dobra wiadomość dla miłośników muzyki, a w szczególności tej z gier. Studio Riot Games udostępniło za darmo ścieżkę dźwiękową z League of Legends – opublikowany album składa się z piętnastu utworów, które można odsłuchać bezpłatnie.

gry na świecie - Pirlond - 29 stycznia 2015, 10:11

League of Legends - stabilne, dedykowane sieci w planach Riot Games

Firma Riot Games we współpracy z europejskimi dostawcami internetu chce przygotować stabilne, dedykowane sieci dla fanów gry League of Legends. To pozwoliłoby wyeliminować problem lagów występujących w trakcie rozgrywki.

gry na świecie - Sarge - 24 stycznia 2015, 18:00

League of Legends – nietoksyczni gracze otrzymają specjalne nagrody

Twórcy League of Legends – najpopularniejszej obecnie gry MOBA, wprowadzają nowy system nagród dla poprawnie zachowujących się graczy. Rozsyłanie darmowych podarunków rozpocznie się w przeciągu kilku najbliższych dni.

gry na świecie - Łukasz Gołąbiowski - 7 stycznia 2015, 10:55

Finały League of Legends World Championship obejrzało 27 milionów widzów

Firma Riot Games opublikowała statystyki dotyczące tegorocznych finałów Mistrzostw Świata w League of Legends, z których wynika, że zdołały one przyciągnąć 27 milionów widzów. Choć to wynik słabszy niż rok temu, to twórcy nadal mają powody do dumy.

gry na świecie - Entelarmer - 3 grudnia 2014, 14:35

League of Legends - zaprezentowano nowego championa Rek’Sai

Studio Riot Games, deweloper gry League of Legends, nie zwalnia tempa i zapowiedziało już kolejnego herosa - Rek’Saia. Szybka bestia świetnie sprawdzi się w dżungli, dzięki możliwości drążenia tuneli w ziemi i odnawiania swojego zdrowia.

gry na świecie - Góral - 26 listopada 2014, 16:45

League of Legends otrzymało potężną aktualizację 4.20

Studio Riot Games po raz kolejny zaktualizowało grę League of Legends, wprowadzając szereg mniejszych i większych zmian w najnowszym patchu 4.20. Przy okazji opublikowano nagrania wideo dotyczące przedsezonu 2015.

gry na świecie - Góral - 20 listopada 2014, 17:46

LoL - nowy Summoner's Rift dostępny w meczach nierankingowych

Studio Riot Games po kilku miesiącach testowania zaktualizowanego Pola Sprawiedliwości Summoner’s Rift udostępniło je w meczach nierankingowch. Z tej okazji przez kilka najbliższych tygodni można zdobyć dwie ekskluzywne ikony.

gry na świecie - Góral - 18 listopada 2014, 14:49

11 listopada poznamy najlepszą polską drużynę w League of Legends

Firma Riot Games poinformowała, że 11 listopada w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się finał Pucharu Polski League of Legends, w którym o 6 tys. euro zmierzą się ekipy TEAM ROCK PP i Kolejny Cios.

gry w Polsce - Góral - 6 listopada 2014, 11:04

League of Legends - Kalista nowym bohaterem gry

Studio Riot Games ujawniło nową grywalna postać, w którą wcielimy się w League of Legends. Według opublikowanych informacji ma to być strzelec, którego pełnię możliwości odkryjemy przy dobrej komunikacji i współpracy z sojusznikami.

gry na świecie - Góral - 5 listopada 2014, 18:42

League of Legends - twórcy szykują zmiany w dżungli

Deweloperzy League of Legends, jednej z najpopularniejszych gier free-to-play, opowiedzieli na oficjalnej stronie o zmianach, jakich doczeka się dżungla. Twórcy planują rozprawić się z problemami, które czekają na rozwiązanie od kilku sezonów.

gry na świecie - Góral - 4 listopada 2014, 11:52

Finał Mistrzostw Świata w League of Legends

Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Świata w League of Legends – zwycięska drużyna z Korei zdobyła Puchar Przywoływacza i czek na milion dolarów. Zapraszamy do naszej relacji.

gry na świecie - Qwert - 19 października 2014, 13:54

Najlepsze cosplaye - Katarina z League of Legends

Kolejną odsłonę naszej serii poświęciliśmy cosplayowi, w którym Viktoria przebrała się za Katarinę z League of Legends.

pozostałe - Adrian Werner - 17 października 2014, 19:20

League of Legends - pięciu graczy pomoże w tworzeniu Championów

Studio Riot Games chce odpowiednio nagrodzić pięć osób na świecie, które jako jedyne przyciągnęły do rejestracji w grze League of Legends ponad 10 tysięcy graczy za pomocą tzw. linków referencyjnych. Wspomniani wybrańcy będą mieli szansę na wzięcie udziału we wstępnym projektowaniu nowych Championów do tej niezwykle popularnej produkcji.

gry na świecie - Sarge - 17 października 2014, 15:52

Finał MŚ w League of Legends w Multikinach i na kanale Polsatu

Ostatni dzień Mistrzostw Świata w League of Legends już w najbliższą niedzielę. W wielkim finale zmierzą się ze sobą drużyny Samsung White oraz Star Horn Royal Club. Transmisję z tego wydarzenia zapowiedziała sieć kin Multikino oraz telewizja Polsat!

gry w Polsce - thejehmes - 17 października 2014, 15:30

W League of Legends szykują się zmiany

Serwer testowy League of Legends został ostatnio zaktualizowany, a zmiany, które w ten sposób wprowadzono, są dość znaczne, więc jeśli trafią do właściwej gry, to mocno zmienią rozgrywkę. Postanowiliśmy się im przyjrzeć.

gry na świecie - Qwert - 15 października 2014, 13:02

Zakończyły się półfinały w League of Legends. Przed nami wielki finał

Mistrzostwa Świata w League of Legends powoli zmierzają ku końcowi. W weekend rozegrane zostały mecze półfinałowe, a przed nami – w najbliższą niedzielę – już tylko wielki finał. Zwycięska drużyna podzieli się milionem dolarów.

gry na świecie - Qwert - 13 października 2014, 13:10

Wyniki ćwierćfinałów w League of Legends. Kto zmierza po złoto?

Za nami starcia ćwierćfinałowe Mistrzostw Świata w League of Legends. Nie zabrakło w nich emocji, chociaż wyniki spotkań nie zaskoczyły chyba nikogo. Jak przebiegały poszczególne spotkania? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem meczy ćwierćfinałowych!

gry na świecie - Qwert - 6 października 2014, 17:00

Faza grupowa Mistrzostw Świata w LoL-u za nami. Kto walczy dalej?

Trwa właśnie jedna z największych esportowych imprez tego roku – Mistrzostwa Świata w League of Legends. Właśnie zakończyła się faza grupowa, postanowiliśmy więc przyjrzeć się wynikom meczów.

gry na świecie - Qwert - 29 września 2014, 11:30

League of Legends - mecze rankingowe zablokowane dla złośliwych graczy

Firma Riot Games poinformowała, że rozpoczęła testowanie funkcji „ograniczenia rankingowe” na europejskich i amerykańskich serwerach. Nowe rozwiązanie blokuje możliwość zabawy w meczach rankingowych złośliwym graczom.

gry na świecie - Góral - 25 września 2014, 14:29

Mistrzostwa Świata w League of Legends – kto sięgnie po Puchar Przywoływacza?

Dzisiaj rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w League of Legends. Szesnaście drużyn walczy o Puchar Przywoływacza i główną nagrodę – milion dolarów (pula wynosi ponad dwa miliony).

gry na świecie - Qwert - 18 września 2014, 12:11

League of Legends doczeka się poważnych zmian tła fabularnego

Firma Riot Games ujawniła, ze pracuje nad poważnymi zmianami tła fabularnego gry MOBA League of Legends. Twórcy postanowili ulepszyć ten element, gdyż stworzona na początku historia ogranicza rozwój bohaterów, przez co świat produkcji staje się mniej interesujący.

gry na świecie - Góral - 7 września 2014, 11:26

Najlepsze cosplaye - Króliczek Bojowy Riven z League of Legends

W kolejnym wydaniu naszej serii cosplayowej prezentujemy Iscariot Elian, która przebrała się za postać z League of Legends znaną jako Riven.

pogłoski - Adrian Werner - 5 września 2014, 13:16

Najlepsze cosplaye - Emilia LeBlanc z League of Legends

W kolejnym odcinku naszego cyklu cosplayowego gościmy Kerstin, która przebrała się za Emilię LeBlanc z gry League of Legends.

pozostałe - Adrian Werner - 24 sierpnia 2014, 09:20

LoL w Multikinie - 31 lipca odbędzie się transmisja z rozgrywek

31 lipca w wybranych multikinach (Katowice, Warszawa, Wrocław) odbędzie się transmisja ostatnich meczów sezonowych rozgrywek w popularną grę MOBA League of Legends. Bilety w cenie 20 zł można już kupować w kasach kin i przez Internet.

gry na świecie - Góral - 28 lipca 2014, 13:23

League of Legends – nową łatką Riot porządkuje dżunglę

Wydaje się, że w ostatnim czasie Riot częściej balansuje rozgrywkę. Po zmianach w postaciach Strzelców sprzed dwóch tygodni, wczoraj twórcy League of Legends wypuścili patcha 4.11, w którym zabrali się m.in. za porządkowanie dżungli.

gry na świecie - Qwert - 3 lipca 2014, 13:12

League of Legends - Riot Games zamknęło publiczny czat

Studio Riot Games postanowiło zamknąć publiczne pokoje czatu w grze League of Legends ze względu na ich niedopracowanie. Prywatne wiadomości i pokoje pozostaną na razie w nienaruszonym stanie, jednak firma pracuje już nad poważnymi zmianami, które obejmą cały system.

gry na świecie - Góral - 2 lipca 2014, 13:32

Riot Games zapłaci nowym pracownikom za odejście z pracy

Amerykańska firma Riot Games, znana większości osób z gry League of Legends, uruchomiła w Stanach Zjednoczonych program Queue Dodge. Akcja polega na wypłacaniu pieniędzy nowo zatrudnionym pracownikom, którzy zdecydują się zrezygnować z otrzymanej posady w czasie pierwszych 60 dni. W ten sposób deweloper chce wyłowić osoby z powołaniem, pracujące nie tylko dla pieniędzy.

pozostałe - Góral - 21 czerwca 2014, 10:09

League of Legends – Nidalee w nowej odsłonie, czyli omawiamy zmiany związane z łatką 4.10

Najpopularniejsza z gier typu MOBA, czyli oczywiście League of Legends, doczekała się kolejnego patcha. Tym razem Riot wziął się m.in. za balansowanie postaci strzelców (czyli ADC), zaś najmocniej została przebudowana postać lubianej Nidalee. Zachęcamy Was do przeczytania szczegółowego opisu zmian.

gry na świecie - Qwert - 19 czerwca 2014, 12:44

Riot Games wyklucza powstanie League of Legends 2

Deweloperzy League of Legends zapewnili, że nie mają zamiaru opublikować drugiej odsłony swojego dzieła, które pozostaje jedną z najpopularniejszych sieciowych gier świata. Przez "kolejne dekady" planują za to wspierać produkcję nowymi patchami oraz dodatkami tak, by była ona cały czas atrakcyjna dla graczy.

gry na świecie - Ender - 11 czerwca 2014, 21:00

Czy potrzebujemy nowego League of Legends, czyli rozMOBA o sieciowych grach bitewnych

Tym razem postanowiliśmy zapytać Was o gry typu MOBA. Obecnie w tej dziedzinie niepodzielnie rządzi League of Legends, choć po piętach nieśmiało depczą jej Dota 2 czy Smite. Na ten rok wiele innych firm zapowiedziało swoje własne MOBY – czy na pewno ich potrzebujemy?

pozostałe - WildCamel - 30 maja 2014, 11:16

Najlepsze cosplaye - Caitlyn z gry League of Legends

Bohaterką kolejnego odcinka naszego cyklu cosplayowego uczyniliśmy Caitlyn z gry League of Legends. W postać wcieliła się Charlie Dodgson .

pozostałe - Adrian Werner - 10 maja 2014, 19:15

League of Legends – poznajcie Brauma, nowego czempiona wsparcia

Studio Riot Games udostępniło mnóstwo szczegółów na temat nowego czempiona w grze League of Legends. Jest nim heros o imieniu Braum, wojownik z mroźnego Freljordu. To potężny bohater wspierający, posiadający wyjątkowe i unikalne umiejętności. Co prawda, Braum nie zada przeciwnikom zbyt wielkich obrażeń, ale jest w stanie chronić sojuszników przed ich atakami.

gry na świecie - Orbech - 23 kwietnia 2014, 13:55

Gry free-to-play - użytkownicy World of Tanks wydają najwięcej pieniędzy na zabawę

Specjalizująca się w analizowaniu rynku gier MMO free-to-play firma SuperData opublikowała wyniki badań dotyczących ilości pieniędzy wydawanych średnio przez jednego gracza w najpopularniejszych tego typu produkcjach. Okazało się, że najbardziej hojnymi użytkownikami są "czołgiści" z World of Tanks, a najmniejsze sumy wydają miłośnicy gatunku MOBA.

pozostałe - Góral - 10 kwietnia 2014, 13:08

League of Legends – omawiamy zmiany związane z łatką 4.5

Studio Riot Games niedawno zaskoczyło graczy nową łatką o numerku 4.5. Wprowadzone zmiany w balansie są spore, ciekawie przebudowany został Smok, jak i popularne postaci Gragasa czy Rango. Zachęcamy do przejrzenia omówienia modyfikacji, które przygotował dla Was Qwert, autor naszych poradników do LoL-a.

gry na świecie - Qwert - 8 kwietnia 2014, 11:30

W 2013 roku ponad 71 mln osób oglądało zmagania e-sportowe

Firma SuperData, specjalizująca się w analizowaniu rynku cyfrowej dystrybucji i gier free-to-play, opublikowała raport za 2013 rok, dotyczący oglądalności rozgrywek e-sportowych. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że ta forma rozrywki cieszy się coraz większą popularnością, notując w zeszłym roku 71,5 mln widzów na całym świecie.

pozostałe - Góral - 4 kwietnia 2014, 14:38

Intel Extreme Masters Katowice – ponad 70 tys. osób odwiedziło Spodek [infografika]

Katowicki finał Intel Extreme Masters okazał się wielkim sukcesem, czego dowodem, że Spodek odwiedziło łącznie ponad 70 tys. fanów esportu. Na popularność imprezy wpłynął pewnie fakt, że polski zespół wygrał turniej w Counter-Strike: Global Offensive. Dzisiaj organizatorzy podsumowali imprezę, prezentując ciekawą infografikę.

pozostałe - WildCamel - 25 marca 2014, 20:26

Intel Extreme Masters 2014 – Polska wygrywa złoto w Counter-Strike’u, resztę zgarnia Korea

Dobiegły końca zmagania ósmego finału Intel Extreme Masters w katowickim Spodku. Dwie najważniejsze dyscypliny – tj. StarCrafta II i League of Legends – zdominowali Koreańczycy, lecz Polakom udało się wywalczyć złoto w grze Counter Strike: Global Offensive. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem rozgrywek oraz ostatnią już relacją naszego wysłannika.

pozostałe - Draug - 17 marca 2014, 08:48

Intel Extreme Masters 2014 – dzisiaj wielki finał!

Przed nami trzeci dzień finałów ósmego sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach. Właśnie dzisiaj rozegrane zostaną decydujące o zwycięstwie mecze. To również ostatnia szansa, aby na własne oczy zobaczyć esportowe święto w tak ogromnej skali. Dla tych jednak, który nie mają takiej możliwości, przygotowaliśmy kolejną relację, a także filmowe podsumowanie.

pozostałe - WildCamel - 16 marca 2014, 12:15

Intel Extreme Masters 2014 – pierwszy dzień na „plus”, czekamy na więcej

Wczoraj rozpoczęły się finały Intel Extreme Masters w katowickim Spodku. Fani gier komputerowych mogli na żywo obserwować rywalizację najlepszych zawodowych graczy na świecie w takich tytułach, jak Starcraft II, Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Szczególnie cieszą sukcesy polskiego teamu Virtus.pro, który awansował już do półfinału turnieju w CS:GO. Publiczność, żywo reagująca na wydarzenia, tworzy świetną atmosferę tego esportowego wydarzenia.

pozostałe - WildCamel - 15 marca 2014, 13:35

Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach – dzień „zero” za nami, ale właściwa rywalizacja dopiero się zaczyna

Dzisiaj w katowickim Spodku rozpoczynają się finały ósmego sezonu Intel Extreme Masters, czyli prestiżowych zawodów esportowych. Emocje towarzyszą nam jednak już od wczoraj – polski team Virtus.pro świetnie poradził sobie w fazie grupowej turnieju Counter-Strike: Global Offensive. Gorzej za to poszło Polakom grającym w StarCrafta II – ostatecznie żaden nie zakwalifikował się do dzisiejszych finałów. Prezentujemy podsumowania i rozpiski dzisiejszych meczów.

pozostałe - WildCamel - 14 marca 2014, 12:43

Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach – wszystko co warto wiedzieć o finale ósmego sezonu

Jutro w samo południe katowicki Spodek otworzy swoje bramy na trzydniowe finały ósmego sezonu Intel Extreme Masters, ale pierwsze mecze – i to z udziałem Polaków – można zobaczyć już dzisiaj. Przypomnijmy, że pula nagród w zawodach League of Legends i StarCraft II wynosi 250 tys. dolarów. Drugie tyle wygrają zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive. Poniżej prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć o finałach IEM 2014.

pozostałe - WildCamel - 13 marca 2014, 12:37

Kroniki Valoranu - fanowska powieść oparta na League of Legends dostępna w formie słuchowiska

Na naszym forum dyskusyjnym pojawił się wątek poświęcony Kronikom Valoranu - fanowskiej powieści osadzonej w uniwersum gry MOBA League of Legends. Projekt tworzony jest przez naszego czytelnika, Ganisza, który udostępnia go w częściach także w ramach słuchowiska w serwisie YouTube.

gry w Polsce - Góral - 4 marca 2014, 14:31

League of Legends - dzisiaj ruszą otwarte beta testy Kreatora Drużyn

Dzisiaj ruszą otwarte beta testy Kreatora Drużyn w grze League of Legends. Dzięki niemu gracze wybiorą bohatera, rolę i pozycję, a następnie system wyszuka partnerów o kompatybilnych kryteriach.

gry na świecie - Adrian Werner - 3 marca 2014, 12:55

League of Legends – nowy tryb rozgrywki zaoferuje starcia 6 vs. 6

Studio Riot Games poinformowało, że w League of Legends pojawi się nowy tryb rozgrywki. Wprowadzi on spore zmiany, ponieważ umożliwi dołączenie do gry dwóch dodatkowych graczy.

gry na świecie - Orbech - 14 lutego 2014, 17:17

W League of Legends gra 27 milionów osób dziennie

Każdego dnia gra League of Legends zapewnia rozrywkę 27 milionom graczy. Codziennie w szczytowym momencie swoich czempionów prowadzi do boju jednocześnie jakieś 7,5 miliona osób. MOBA studia Riot Games poczyna sobie coraz śmielej, zdobywając coraz większą popularność.

gry na świecie - luckie - 28 stycznia 2014, 10:59

League of Legends drugą najlepiej zarabiającą grą free-to-play w USA, World of Warcraft na miejscu siódmym

Niedawny raport firmy SuperData na temat rynku dystrybucji cyfrowej w USA w 2013 roku dostarczył również dokładnych danych odnośnie poszczególnych gier z mikropłatnościami. Dowiedzieliśmy się dzięki nim, jakie produkcje tego typu są najpopularniejsze w Stanach – prym wiodą CrossFire, League of Legends i Dungeon Fighter Online.

gry na świecie - Draug - 20 stycznia 2014, 10:47

Serwery League of Legends, Dota 2 i innych gier zaatakowane przez hackerów

W wyniku ataku hackerów serwery League of Legends, Dota 2 i kilku innych gier przez jakiś czas były niedostępne. Ofiarami padały również serwisy Battle.net i EA.com – wszystko po to, by zażartować z popularnego gracza o pseudonimie Phantoml0rd.

gry na świecie - luckie - 31 grudnia 2013, 13:59